SHC Maloměřice – Hranice 22:20 (kon.) | Karviná – Kopřivnice 30:23 (kon.) | Královo Pole – Frýdek-M. 26:35 (kon.)
HCB Karviná
30:23 (13:11)
KH ISMM Kopřivnice
Sobota 19.12.2020, 16:00Chance Extraliga mužů • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

HCB KARVINÁ

Karviná si v aktuálním ročníku STRABAG RAIL Extraligy můžů počíná skvěle. Zatím je bezkonkurenčně první, celkově už dokázala nastřádat osmnáct bodů, a to v jedenácti zápasech. Její forma je fantastická, z posledních pěti zápasů vyhrála všech pět. Fantastické je taky skóre, které má Karviná následující: 322 vstřelených branek ku 265 inkasovaným. Na druhou Plzeň má zatím náskok tří bodů.

Forma: V – V – V – V – V

Poslední zápasy:
    Zubří – Karviná21:29
    Karviná- Hranice 31:20
    Jičín – Karviná 18:29

KH ISMM KOPŘIVNICE

Kopřivnice je na tom hůře. Ze začátku se zdálo, že pávě tento tým bude soupeřit s Karvinou o příčky nejvyší. Pak ale přišla nucená pauza a po restartu ligy se kopřivnickým házenkářům moc nedaří. Z posledních pěti zápasů vyhráli pouze jedinkrát, dvakrát zaznamenali remízu. Kopřivnice je tedy nyní na páté pozici s celkovým ziskem dvanácti bodů při skóre 287 ku 275.

Forma: P – V – R – P – R

Kopřivnice – Plzeň 25:30
    Kopřivnice – Maloměřice 28:23
    Kopřivnice – Frýdek-Místek 31:31

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Týmy zaznamenaly již čtyřicet vzájemných zápasů. Z toho třicet devět v rámci ligy a jeden pohárový. Karviné se dařilo mnohem víc. Vyhrála třicet tři zápasů, Kopřivnice jen pět a dva skončily remízou. oslední vzájemný zápas, který se uskutečnil v letošním ročníku, v září, však ovládla kopřivnice v poměru 27:20.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    2
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák). (1:0)
    2
    Vojtěch patzel se společně s celou Karvinou dostal do přečíslení a v osamocení brejk zakončil. (2:0)

3
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Václav Franc). (2:0)

3
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák). (2:1)

3
    Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl). (2:1)
    3
    Kopřivnice se prosazuje. (2:1)
    4
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Vojtěch Patzel). (3:1)
    5
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice. Prosadil se opět Donoso. (3:2)
    6
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice. (Jan Hanus). (3:3)
    7
    Matrin Střelec svým perfektním zakončením otáčí skóre zápasu veprospěch Kopřivnice. (3:4)

7
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Filip Hardt). (3:4)
    8
    Domácí srovnávají rychlou brankou Dominika Soláka. (4:4)

8
    Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná. (4:4)

8
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák). (4:4)
    9
    Patrik Fulnek si naběhl na křídlo a zakončoval na vzdálenější tyčku. Kopřivnice tedy vstřelila pátou branku. (4:5)

9
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Patrik Fulnek). (4:5)
    9
    Vojtěch Patzel si vzal na starost sedmimetrový hod. Brankář se sice o míč otřel, ale nezabránil gólu. (5:5)
    10
    Kopřivnice ale stále nechce vypustit ten jednogólový náskok a Jaromír Petřík přidává šestou branku. (5:6)

11
    Domácí se provinili při obraně a Kopřivnice dostává míč. Znovu se tak pokusí o útok před brankou Mokroše. (5:6)
    12
    Dominik Solák opět srovnává stav. Toto byl ale hodně slepený gól, který s velkým štěstím snad po dvou odrazech doletěl až do branky. (6:6)

13
    Další faul karvinské obrany opět před vlastní brankou zaviňuje míč ve prospěch soupeře. (6:6)

13
    Technická chyba při útoku Kopřivnice však přerušuje tuto akci a dopředu okamžitě míří soupeř. (6:6)

13
    Kopřivnický brankář vychytal parádní ránu z křídla. I když jeho zákrok nebyl vůbec jistý, přece se mu podařilo nepropustit velmi dobrý míč za svá záda. (6:6)

14
    Domácí trenér Jiří Tabara si bere oddechový čas a sdělí svému týmu taktické pokyny. (6:6)
    14
    Taktický brejk domácího týmu asi zafungoval, protože rychle po něm se Karviná dostala do velmi dobré akce a Miroslav Nedoma obrátil skóre na domácí stranu. (7:6)
    15
    A nyní už je to dokonce o dva góly, protože Dominik Solák ukradl míč při soupeřově akci a parádně zakončil samostatný únik. (8:6)
    15
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Patrik Fulnek). (8:7)
    16
    Jan Užek dostal podivnou přihrávku do prostoru před gólmana. Ta šla o zem, ovšem následně se hráč dostal do zakončení a s přehledem proměnil. (9:7)

16
    Karvinští si při obraně opět počínali nepovoleně a hosté tak můžou dále kombinovat. (9:7)

17
    Technická chyba – kroky, zní od hlavního sudího. Karviná rozehrává a bude pokračovat v kombinaci. (9:7)

17
    Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Martin Střelec). (9:7)

18
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Radek Doležel). (9:7)

18
    Žlutá karta pro realizační tým KH ISMM Kopřivnice. Přesněji ji dostal Igor Fulnek. (9:7)
    18
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Ondřej Skalický). (10:7)

19
    Velmi zajímavá rána z křídla domácím moc nevyšla, jeden z hráčů totiž vypálil asi metr nad břevno. (10:7)
    20
    Karviná se provinila při obraně a hosté rozehráli další akci. Krátce po rozehrávce z nadskoku pálil Donoso Andalaft a snížil na dvoubrankový rozdíl. (10:8)

21
    Dlouhý pas na křídlo a následná rána. Tu ale vychytal erfektně nohou hostující gólman. (10:8)

22
    Stejně tak ale přichází skvělý zákrok i na druhé straně. Gólman Mokroš vyslal míč mimo branku. (10:8)

22
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Miroslav Nedoma). (10:8)

22
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu KH ISMM Kopřivnice. Víctor Andres Donoso míč poslal přímo do gólmana karvinských házenkářů. (10:8)

23
    Sudí signalizoval jasné držení na straně domácích. Kopřivnice rozehrála další útok, dostala se ke střele, ale slezský tým opět podržel gólman. (10:8)
    24
    Ondřej Skalický nyní předvedl velkou parádu, když si naskočil před gólmana, ve skoku si vyměnil míč z levé ruky za zýdy do pravé a následně poslal parádní ránu k tyči. Hodně pohledná branka. (11:8)

25
    Hosté v rychlém brejku pálili velmi rychle. Míč ale orazítkoval brankovou spojnici. (11:8)
    26
    Jaromír Petřík si vzal na starost semimetrový hod a proměnil ho klasickým odrazem od země. Brankář byl bezmocný. (11:9)

27
    Skvěle se teď blýskl gólman hostů, který nejprve vyrazil jednu střelu, míč se pak následně dostal k dalšímu z domácích, ale Žingor vyrazil i tuto ránu. (11:9)

27
    Nyní si vzal timeout pro změnu hostující trenér Igor Fulnek, jehož tým poslední minuty stále prohrává o dvě branky. (11:9)
    28
    Victor Andrés Donoso se prosadil parádní dalekonostou ránou do pravé šibenice domácí branky. (11:10)

28
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl). (11:10)
    28
    Jan Hanus využil přesilovky a po ukradení míče běžel sám na odkrytou klec domácího celku. Máme tedy srovnáno. (11:11)
    30
    Jan Plaček zužitkoval sedmičku v poslední inutě prvního poločasu a ještě tedy upravuje stav. (12:11)

30
    Marek Bukovský "sundal" protihráče, který už běžel skoro sáma na branku. Dostane tedy dvě minuty. (12:11)
    30
    Vojtěch Patzel tedy proměňuje další sedmimetrový hod a Karviná odskakuje před pauzou na rozdíl dvou branek. (13:11)

30
    První poločas skončil. (13:11)

První poločas máme za sebou. Lépe do něj vstoupila domácí Karviná. Kopřivnice pak sice stav otočila, ale od patnácté minuty se hra opět obrátila veprospěch domácích, kteří si tvořili náskok, chvílema i čtyřbrankový. Hosté sice dorovnali, ale díky dvěma gólům v poslední minutě nakonec stejně odchází do kabiny s dvoubrankouvým mankem.

31
    Začal druhý poločas. (13:11)
    31
    Ondřej Skalický se postaral o parádní individuální akci s krásným zakončením. Karviná jde opět do tříbrankového náskoku. (14:11)

32
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Václav Franc). (14:11)

32
    Jaromír Petřík ze sedmičky trefil jen nohu brankáře Karviné! To je už druhá neproměněná sedmička hostů v zápase. (14:11)
    32
    Jaromír Petřík své zaváhání u předchozího sedmimetrového hodu napravuje brankou ze hry a Kopřivnice tak stahuje manko na dva góly. (14:12)

34
    David Jonák poslal k zemi soupeře, který byl ve výskoku a už chtěl pálit na branku. Následuje dvouminutový trest a sedmička. (14:12)
    34
    Pro Vojtěcha Patzela sedmička nebyl vůbec žádným problémem. O zem míč nekompromisně poslal do branky. (15:12)
    35
    Patrik Fulnek si v brejku přebral míč na sebe a i s tečí gólmana ho poslal tvrdou dělovkou pod víko. (15:13)
    35
    Jenže z následujícího brejku se opět prosadil Vojtěch Patzel. Karviná si tříbrankový rozdíl chce pohlídat do závěrečných minut. (16:13)
    36
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Patrik Fulnek). (16:14)
    37
    Tak tohle jsou velmi povedené dvě minuty hry pro Kopřivnici. Ta přežila útok soupeře bez úhony a z následného brejku se opět prosadil po velmi rychlém útoku s minimem přihrávek Patrik Fulnek. Ten se postaral o všechny tř poslední branky Kopřivnice. (16:15)

38
    Jiří Tabara opět svolává hráče k sobě docela brzo po začátku poločasu. Timeout. (16:15)
    39
    Ondřej Skalický se rychle po timeoutu prosazuje. Že by opět trenér při oddechovém času nabil své hráče energií, jako tomu bylo v prvním poločase? (17:15)

40
    Hosté to zkusili z podstřelu, míč šel k brankáři po zemi, ale sudí následně odpískal předešlou hru nohou Karviné a míč se vracel k hostům. (17:15)
    41
    Jan Užek se dostal do samostatné pozice před gólmanem, odkud ho bez problémů prostřelil. (18:15)
    42
    Vojta Patzel si nelámal se sedmičkou hlavu a jednoduše proměnil. Karviná tak odskočila o čtyři branky. Stejně jkao po prvním poločasu na ně měl oddechový čas velmi pozitivní efekt. (19:15)

42
    Logicky tak musí reagovat i trenér hostujícího týmu. Igor Fulnek taktéž vybral oddechový čas, ve kterém chce své svěřence "nakopnout". (19:15)

43
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Slavomír Mlotek). (19:15)

43
    Victor Andrés Donoso se postavil k semimetrovému hodu, ovšem opět trefil jen nohu brankáře Karviné. Byla to jeho druhá neproměněná sedmička v zápase a dokonce už třetí neproměněná sedmička Kopřivnice. (19:15)

43
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Filip Hardt). (19:15)

44
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Víctor Andres Donoso). (19:15)
    44
    Vojtěch Patzel si připisuje další branku, tentokrát v přesilovce. Karviná jde poprvé v zápase do pětibrankového vedení. (20:15)
    44
    Ovšem David Jonák kontruje i při oslabení a máme to opět o čtyři branky. (20:16)

46
    Kopřivnice nyní neproměnila dva útoky v řadě. Sudí ji vrázil míč po přestupku hostů v obraně, ale následně něproměnila ani třetí šanci, kdy míč napálil do tyče. (20:16)
    47
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek). (21:16)
    47
    Jan Hanus vstřelil skvělý gól, když po krátké kombinaci hostů jednoduchým obločkem přehodil gólmana Karviné. (21:17)

48
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Víctor Andres Donoso). (21:17)
    49
    Patrik Fulnek se opět prosadil, tentokrát ze středu, odkud skrze obrany vyslal velmi tvrdou ránu, která zapadla k levé tyči. (21:18)
    49
    Jenže z dalšího útoku dokázal skórovat Dominik Solák a domácí si tak stále drží pětibrankový náskok. (22:18)
    50
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez). (22:19)
    51
    Naprostá paráda v podání Dominika Soláka. Ten si vyžádal míč na střed a následně ho z podstřelu propálil až do branky. (23:19)
    53
    Naprostá paráda od Vojtěcha Patzela! Ten vypálil snad od střídačky Kopřivnice, ae jeho dělovku nedokázal nikdo zastavit. Parádní střela. (24:19)
    53
    A hned z dalšího útoku Karviné se prosazuje Ondřej Skalický. Nyní je to poprvé v zápase již o šest branek. (25:19)
    55
    Dominik Solák opět nebyl hlídán a taktéž posílá dělovku do branky soupeře. Karviné nyní střely z dálky perfektně vycházejí, Kopřivnice je neumí bránit. (26:19)
    55
    Brito Benítez rychle kontruje a sniuje stav na šest branek, ovšem to je pět minut před koncem stále velký rozdíl. (26:20)
    56
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Vojtěch Patzel). (27:20)

56
    Igor Fulnek si logicky vzal timeout chvíli před koncem, aby ještě zkusil své hráče povzbudit ke snížení stavu. Náskok Karviné je už ale obrovský a pravděpodobně je o vítězi již rozhodnuto. (27:20)

57
    Vyloučení v týmu HCB Karviná (Václav Franc). (27:20)
    57
    Marek Bukovský snižuje ze sedmičky, kterou jednoduše proměnil. (27:21)

57
    Před další akci Karivné ještě dojde k úpravě palubovky u branky hostů. (27:21)
    58
    Victor Andés Donoso využil rychlého brejku a jednoduše oklamal brankáře Karviné. (27:22)
    58
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Ondřej Skalický). (28:22)
    59
    Další gól v podíní Victora Andrése Donosa, který tentokrát svým parádním obloučkem přehodil domácího brankáře. (28:23)
    59
    Jeden z nejlepších hráčů Karviné v dnešním zápase, Ondřej Skalický se opět prosazuje. Tentokrát využil brejk a skóroval několik sekund po Donosově gólu. (29:23)
    60
    Parádní střela do pravé šibenice v podání Karvinských znamená metu 30 branke v zápase. Po tomto gólu utkání skončí. (30:23)

Konec zápasu. (30:23)

Zápas je u konce. Karviná nakonec Kopřivnici přehrála s opravdu velkým náskokem. Ten si vytvořila hlavně v poslední čtvrtce zápasu, kdy už kopřivničtí víceméně stagnovali a nehráli naplno. Zajímavostí v zápase byly timeouty domácího trenéra. Po timeoutu v prvním i druhém poločase se totiž karvinští vrátili ve velké sílě a soupeře nepouštěli do hry, vytvářeli si velmi dobrý náskok, a i díky tomu dnes zvítězili.

Karviná si tedy upevňuje první pozici v tabulce. Za dvanáct odehraných zápasů má již nastřádáno dvacet bodů a drží neporazitelnost dlouhou šest zápasů.

HCB Karviná – KH ISMM Kopřivnice 30:23 (13:11)
    Nejvíce branek: Patzel 10/4, Skalický 7, Solák 7 – Donoso 6/1, Fulnek 6, Petřík 3/1. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/3. Vyloučení: 7:7. (17:40:58)