HC ZUBR Přerov
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 19.12.2020, 16:00Chance liga • 10. kolo

Dnešní utkání končí zaslouženým vítězstvím domácího mužstva! Zkraje třetí třetiny hosté dohrávali přesilovou hru, skórovat se jim v ní ale nepodařilo stejně jako v žádné další akci. Naopak Přerov si udržoval dominantnější pozici a Jekela ohrožoval patrně více, než hosté Klimeše. Zubří rok 2020 nechal čtvrtým gólem zakončit Rok Macuh, který si ve středním pásmu parádně počkal na jedoucího Dobiáše, jemuž puk poslal do jízdy povedenou zadovkou. Dobiáš v útoku našel na pravém křídle Daniela Indráka a ten se prosadil příklepem. Třešničkou na přerovském dortu bylo Klimešovo čisté konto. Já se s vámi pro dnešek z MEO Arény loučím, v roce 2021 na počtenou! (18:16:57)

59:30
    Šťovíček mezi čtveřicí Zubrů nemohl uspět a ohrozit Klimešovu nulu.

59:00
    Minuta zbývá do konce základní hrací doby a takřka jistě z celého dnešního zápasu.

58:45
    Proti Zubrům odpískán velmi těsný ofsajd.

58:01
    Rozehrány poslední dvě minuty třetiny.

57:19
    Zubři hrají v plném počtu.

57:00
    Přerov dokázal vyhodit, Jekel málem za vlastní brankou chyboval před forčekujícím Šoustalem.

56:36
    Hosté Zubry solidně tlačí, bránící čtverka je už dlouho na ledě a navíc počítá bolavé zblokované rány.

56:15
    Minuta z Dvořákova trestu je minulostí, Klimeš musel zatím likvidovat pouze střelu Vodného.

55:19
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., vysoká hůl).

54:16
    V útočném pásmu se opět snaží prosadit letka okolo Hejcmana. Zubři ani za slibného stavu nepolevují.
    53:10 Daniel INDRÁK - 4:0

53:10
    Přerov právě vstřelil branku!
    Sedm minut před koncem Zubři velmi pravděpodobně směřují zápas ke svému vítězství! Rok Macuh si ve středním pásmu krásně počkal na Dobiáše, předal mu puk povedenou zadovkou a ten pak mohlo překročit modrou čáru. Následně předal puk k zakončení DANIELU INDRÁKOVI, kterému se povedlo soupeřova brankáře proděravět střelou příklepem! Asistence: V. Dobiáš, R. Macuh.

51:25
    Vodný vyhazuje puk šikovně mimo zakázané uvolnění a dává spoluhráčům prostor k vystřídání.

50:17
    A opět je odpískáno zakázané uvolnění Zubrů.

50:11
    Další vhazování před Lukášem Klimešem, Horácké Slavii na změnu skóre zbývá již méně než deset minut.

49:30
    V útočné třetině se snaží spustit kotvy přerovská třetí formace. Zatím se ale nemůže pořádně usídlit, puk létá podél hrazení sem a tam.

49:00
    Buly po levici Lukáše Klimeše.

47:57
    Dlouhé vteřiny teď trval chaos okolo ležícího Jekela, který v obklopení šesti hráčů vůbec nevěděl, kde má kotouč! Filip Dvořák se na hranici brankoviště činil nejvíce, podobně jako Číp však zatím druhou branku večera nezapsal.

46:51
    Hra teď nabízí podstatně svižnější část, její rychlost jde však opět na úkor přesnosti. Gólmani v posledních desítkách vteřin žádnou práci vykazovat nemusejí.

45:16
    Dobrá šance Dvořáka! Bittner chybně poslal puk středem pásma a přerovskému forvardovi dojíždějícímu z druhé vlny doslova nabil na střelu! Jekel velmi dobře zasáhl.

44:35
    Dostálek zachytil Nedvídkovu rozehrávku a ihned atakoval Jekela nepříjemnou střelou zápěstím.

43:33
    Dlouhé nahození kryje Klimeš lapačkou, buly se odehraje po jeho levé ruce.

42:58
    Šimon Kratochvil je zpátky na ledě, Třebíč hraje v plném počtu.

42:21
    Kubeš ztratil kotouč, Zubři díky hostujícímu Nedvídkovi přicházejí o postavení v útočné třetině.

41:51
    Zubři už hrají v plném počtu, začíná jejich více než minutová přesilová hra.

41:30
    Hra se čtyřmi muži na obou stranách má aktuálně své těžiště v pásmu Přerova.

40:58
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Šimon Kratochvil – 2 min., držení).

40:56
    Počet mužů na ledě se srovná, Kratochvil fauloval Krisla. Zubři hrají v signalizované výhodě.

40:50
    Minuta z trestu Čípa je minulostí.

40:38
    Nedvídek střílel zápěstím z hranice levého kruhu, Klimeš na jeho pokus však dobře viděl.

40:06
    Hosté pokračují v přesilové hře s pukem na svých hokejkách.

40:01

Hned zkraje další periody Zubři navýšili své vedení. Podruhé v zápase se jim naskytla možnost samostatného úniku a podruhé jí také využili. Úspěšným exekutorem se stal Filip Dvořák, na jehož kličku Jekel jen tak tak nevyzrál. Po dlouhé fázi chyb a nepřesností se ambiciózně dopředu dral Šťovíček, neuspěl pak ani Psota, který u volné tyčky promáchl Bittnerovu přihrávku. Nakonec znovu úřadoval Radek Číp, který dobrým pohybem a střelou přes obránce využil rychlého protiútoku. Třetí třetina začne přibližně v 17:38.

40:00

39:51
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Číp – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Matěj Svoboda.

39:34
    Hosté hrají v signalizované početní výhodě a přechází v šesti do útočné třetiny.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:03
    Stehlík vyčkává na vhodný moment k rozehrávce zpoza vlastní svatyně.

37:05
    Dobiáš z bezprostřední vzdálenosti nedokázal vyzrát na Jekela, kterého se snažil oklamat mícháním s kotoučem! Třebíčskému brankáři hrál do karet značně zmenšený prostor, jenž mladému přerovskému forvardovi k zakončení zbyl.
    35:47 Radek ČÍP - 3:0

35:47
    Třebíčská přihrávka v útočném pásmu přišla na hokejku Hejcmana, který okamžitě obrátil hru na RADKA ČÍPA! Ten v protiútoku dobrou kličkou zmátl obránce a z poměrně větší vzdálenosti následně prostřelil Pavla Jekela! Druhá Čípova branka dnešního večera. Asistence: Darek Hejcman.

35:26
    Těsně po skončení trestu Šoustala hledal Bittner u pravé tyče volného Psotu, ten ale puk promáchl!

35:00
    Přerovští opět vyhazují, hosté se zatím ve svojí přesilové hře do mnoha šancí nepropracovali.

34:07
    Hrabal dokázal vybojovat kotouč u levého mantinelu a vyhodil puk na opačnou stranu kluziště.

33:28
    Hosté uspěli na buly, Nedvídek se ihned pokusil nahodit puk na teč Bittnerovi.

33:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Šoustal – 2 min., podrážení).

32:20
    Šťovíček se šikovně prodral přes přerovského obránce do zakončení, avšak z nelehké pozice, ze které beton Klimeše nepřekonal!

31:22
    Hru aktuálně "zdobí" velká spousta nepřesností, ani jednomu z týmů se nedaří udržet se na puku delší dobu.

29:40
    A puk do lapačky schovává i Jekelův protějšek Lukáš Klimeš. Po jeho pravici bude hra pokračovat vhazováním.

29:27
    Zubři se rychlými nálety dostali do dobré střelecké pozice prostřednictvím Kubeše, Jekel jej ale vychytal velmi dobrým zákrokem lapačkou.

28:13
    Psota udělal pořádný rozruch před Klimešem, když mu doslova vytáhl puk zpod lapačky a málem zařídil šanci na srovnání pro Bittnera, přerovští beci ale vzniklou situaci zažehlili.

27:30
    Dřímalovu dalekonosnou přihrávku protečoval do útočné třetiny Darek Hejcman, hraje se svižně nahoru a dolů.

26:46
    První přerovská formace odvedla v útoku dobrou práci, hosté se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

26:20
    Doležal zaváží kotouč do útočného pásma.

25:28
    Puk sražen v ochranné síti za Klimešem, před kterým se bude nyní vhazovat.

24:34
    Bittnerův pokus z pravého kruhu schoval Klimeš ve své výstroji.

24:05
    Hosté hrají v plném počtu.

23:33
    Zukal dokázal zblokovat ránu Pšurného, hosté se mohou osvobodit.

23:02
    Dostálek tečoval Kubešovu střelu těsně mimo Jekelovu branku!

22:05
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Vodný – 2 min., hákování).
    21:58 Filip DVOŘÁK - 2:0

21:58
    Zubři podruhé v zápase využívají samostatného úniku a navyšují své vedení! Souboje u střídaček skončily pukem na hokejce Svobody, který pasem vyslal do brejku FILIPA DVOŘÁKA! Jeho bekhendové zakončení se štěstím proklouzlo pod výstrojí třebíčského brankáře až za brankovou čáru! Asistence: Matěj Svoboda, Jan Süss.

21:25
    Další přerušení v podobě třebíčského zakázaného uvolnění.

21:15
    A o šestnáct vteřin později přichází pro změnu ofsajd Přerova.

20:59
    Icing Třebíče.

20:51
    Stehlík čeká za vlastní bránou na lepší pohyb spoluhráčů.

20:06
    Vhazování ve středním kruhu vyšlo lépe hostům.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut jediného dnešního zápasu Chance ligy. Úvodní minuty patřily výběru Třebíče, který se snažil aktivní hrou rychle dostat do vedení, Zubry ale držel brankář Klimeš. Posléze se domácí hráči otrkali a navýšením tempa dali soupeři zabrat i oni. Ve 13. minutě využil rozjetý Radek Číp těžké pozice Furcha ve středním pásmu, jehož obral o kotouč a vzápětí v samostatném úniku vyzrál na Jekela střelou pod lapačku. Druhou branku mohlo o čtyři minuty později přidat duo Doležal – Hrabal, hostující gólman si ale brankovou konstrukci postavil přesně tak, jak potřeboval.
    Druhá třetina začne přibližně v 16:48.

20:00

19:00
    Rozehrána poslední minuta prvního dějství.

18:40
    Horáci si svoji modrou čáru bedlivě střeží, domácí pokusy probojovat se do útočné třetiny teď troskotají na jejich pevné obraně.

17:26
    Domácí hráči oproti začátku zápasu podávají zlepšený výkon.

16:06
    Tomáš Doležal odvedl skvělou práci v útočném pásmu po dlouhém pasu Hrabala, kterému po oblouku přenechal střelu na pořádnou dělovku! Na ni Jekel nedosáhl a odrazila se až o jeho tyč do míst, kde do odkryté klece mohl bekhendem dorážet právě Doležal! Puk ale proletěl brankovištěm dále do rohu kluziště a stav se tedy nemění.

15:14
    Po zakončení Hejcmana se strhla za Jekelem menší výměna názorů mezi Chalupou a Čípem, ani jeden se ale ve výsledku proti pravidlům neprovinil, sudí tedy nemusí vylučovat.

15:00
    Krliš se v rychlém protiútoku zkoušel prosadit z levého kruhu, Klimeš zasáhl úspěšně.

14:01
    Přerovský přechod napříč pásmy však končí na zakázaném uvolnění. Buly před Klimešem.

13:48
    Klimeš zastavuje nahozený kotouč za svojí bránou, Dluhoš začíná s rozehrávkou.

13:10
    Po krátké komerční přestávce se bude vhazovat opět ve středovém kruhu.
    12:34 Radek ČÍP - 1:0

12:34
    Zubři otevírají skóre po 13 minutách hry! RADEK ČÍP nabral rychlost, které mohl využít při atakování Furcha ve středním pásmu. Toho obral o kotouč a rázem se tak dostal do samostatného úniku, kterého využil přesnou střelou pod Jekelovu lapačku! Bez asistence.

11:59
    Indrákovo nahození zkoušel před Jekelem tečovat Slovinec ve službách Přerova Rok Macuh. Hostující brankář musel zasáhnout.

11:31
    Süss se pokoušel překvapit Jekela z ostrého úhlu. Po zákroku vyrážečkou přišlo Nedbalovo vyhození na zakázané uvolnění.

10:09
    Šimon Kratochvil, přerovský odchovanec, vybojoval kotouč za Klimešem, záhy o něj ale přišel. Útočit tak mohou znovu Zubři.

09:08
    V útočném pásmu Třebíče opět soupeři zle zatápí druhý přerovský útok ve složení Číp – Hejcman – Šoustal.

08:43
    Ofenzivní snahy Dobiáše brzdí ofsajd.

08:00
    Kotouč vyletěl středním pásmem mimo hrací plochu. Pokračovat se bude poblíž modré čáry obranného pásma Zubrů.

07:39
    Střelecký pokus Martina Šťovíčka končí v Klimešově výstroji.

07:07
    Druhý přerovský útok teď poprvé vyvinul na soupeře větší tlak a vybojoval si vhazování v útočném pásmu.

06:21
    Šoustal zpoza branky našel pěknou přihrávkou Hejcmana, jehož nebezpečnou střelu vyrazil částí své výstroje brankář Jekel na horní tyč! První velká šance domácích.

06:09
    Ofsajd Horácké Slavie posouzen jako úmyslný.

05:31
    Šťovíček si najížděl na přihrávku Vodného do mezikruží, kde se ocitl úplně sám, naštěstí pro Hanáky však na kotouč nedosáhl. Třebíč se zatím předvádí v lepším světle než domácí celek.

05:03
    Hrabalova rozehrávka přes celé hřiště skončila až ve výstroji Jekela, vhazovat se bude před jeho brankou.

04:03
    Domácí si opět zatopili ve vlastní defenzivě nepřesnou hrou, Třebíč je v úvodu aktivním forčekingem na koni.

03:37
    Stehlík dostal nabito ke střele z prvního doteku od modré čáry, trefil ale pouze "svého" Bittnera, který jel dělat rozruch před Klimešovu branku.

02:59
    Doležal se dostal v protiútoku do zakončení bekhendem, Jekel ale nemusel zasahovat, střela přerovského forvarda totiž letěla mimo tři tyče.

02:19
    Hosté vystihli nepřesnou domácí rozehrávku, Zubři ale nakonec zvládli plápolající ohýnek rychle uhasit.

01:30
    Matěj Svoboda se snažil přes střední pásmo projít mezi čtveřicí hráčů soupeře, daleko ale nedošel.

00:46
    A o půl minuty později přichází i domácí icing.

00:16
    Hru záhy přerušuje přerovský ofsajd.

00:06
    Úvodní buly vyšlo lépe hostům.

00:01

Obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Holík) – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Krisl, Dluhoš, Dřímal – Doležal, Pšurný, Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – M. Svoboda, Dvořák, Süss – Macuh, Indrák, Dobiáš – Dobša.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Zukal, Furch, Chalupa, Nedbal, Tejnor, Stehlík, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Křehlík, Němec, Kratochvil – Kořenek, Michálek, Valík.

Rozhodčí: Skopal, Cabák – Novák, Zídek.

Přerov vs. Třebíč

Vzájemné zápasy (2019/2020):
    5:4p, 3:2

Oba dnešní soupeři jdou do zápasu s velmi podobnou formou. Zubři z posledních deseti duelů vydolovali 21 bodů, přičemž hostům z Vysočiny
    se podařilo získat ještě o jeden více. Před nucenou pauzou se dostali pouze do dvou zápasů, jejich aktuální konto tak čítá 23 bodů, které stačí na 11. místo. Domácí Přerov pak okupuje 28 body 3. příčku.

Zdravím všechny hokejové příznivce z přerovské MEO Arény. Dnes je na plánu dohrávka 10. kola mezi domácím HC ZUBR Přerov a hosty z SK Horácká Slavia Třebíč. Úvodní buly bude vhozeno v 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 13. Číp, 22. F. Dvořák (Matěj Svoboda, Süss), 36. Číp (Hejcman), 54. Indrák (Dobiáš, Macuh)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Holík) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Krisl (C), Dluhoš, Dřímal – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Süss – Macuh, Indrák, Dobiáš – Dobša.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Zukal, Furch, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Stehlík, Kowalczyk – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Křehlík, V. Němec, Š. Kratochvil – Kořenek, Michálek, Valík.

Rozhodčí: Skopal, Cabák – Novák, Zídek