Kunlun – Omsk 1:5 (kon.) | N.Novgorod – Barys 2:3 (po pr.) | Riga – Soči 5:6 (po pr.)
Red Star Kunlun
1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Avangard Omsk
Pondělí 21.12.2020, 17:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:32:12)

Československá stopa v utkání:
    Vojtěch Mozík (KLU) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:40
    Andrej Šustr (KLU) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:00
    Jiří Sekáč (OMS) 2+1, 5 střel, čas na ledě 17:34
    Šimon Hrubec (OMS) 60 minut, 37 zákroků, 1 gól, 97,4%

Je konec. Avangard Omsk zvítězil na ledě Red Star Kunlunu poměrem 5:1.
    Ve 23. minutě otevřel brankový účet tohoto utkání Semjonov. O čtyři minuty později ovšem srovnal Werek. Ve 35. minutě ale poslal hostující celek zpět do vedení Sekáč a o dvě minuty později zvýšil vedení na dva góly Chochlačov. Ke konci třetí třetiny jsme viděli velké emoce a v 58. minutě se trefil také Knight a o patnáct vteřin později završil výsledek na 5:1 Sekáč.

58:58
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ethan Werek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikita Komarov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Klim Kostin – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

58:45
    Nyní planou emoce především ze strany domácích a rozhodčí musí strkanice u střídačky Omsku přerušit a pravděpodobně opět rozdat tresty.
    58:07 Jiří SEKÁČ - 1:5

58:07
    Avangard právě vstřelil branku!
    A je to už 5:1 pro hosty, když tentokrát využili přesilovku 5 na 4! JIŘÍ SEKÁČ dostal skvělou přihrávku o mantinel a následně předvedl skvělé zakončení do pravého horní rohu. Asistence: Alexandr Chochlačov.
    57:52 Corban KNIGHT - 1:4

57:52
    Hosté využívají přesilovku 5 na 3 a jdou do vedení 4:1! Oliwer Kaski posunul kotouč do levého kruhu, odkud vypálil do odkryté svatyně CORBAN KNIGHT a Dmitrij Šikin se nestihl přemístit. Asistence: Oliwer Kaski.

57:30
    Avangard Omsk si vypracoval příležitost ke střele zpoza mezikruží, ale obrana Red Staru dokázala kotouč zblokovat.

57:03
    Domácí hráči už tento zápas v hlavách vzdali, jelikož se dopustili několik chyb a nyní čelí oslabení 3 na 5.

56:13
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Jake Chelios – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování).

56:02
    Denis Zernov mohl definitivně rozhodnout o výhře hostů, ale jeho blafák skončil těsně vedle pravé tyče!

55:09
    Domácí mužstvo sice je v menším tlaku, ale nedokáže si vytvořit nějaké velké šance.

54:28
    Nyní se na ledové ploše přiostřilo, ale to je stále málo pro Kunlun, který musí vstřelit dvě branky.

52:58
    Šimon Hrubec musel být připraven na zakončení Seana Collinse, což se mu povedlo.

51:42
    Oliwer Kaski mohl definitivně zpečetit výhru hostujícího celku, ale svůj pokus z pravé strany poslal do připraveného brankáře Šikina.

51:20
    Čínské mužstvo se dostalo do zakončení, ale ani to nebylo nebezpečné a vypadá to, že Omsk toto utkání vyhraje.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 27. Werek (Shinkaruk, Collins) – 23. K. Semjonov (Běreglazov, Chochlačov), 35. Sekáč (K. Kostin, Kaski), 37. Chochlačov (Sekáč, Čudinov), 58. Knight (Kaski), 59. Sekáč (Chochlačov)

Red Star Kunlun: Šikin (J. Smith) – Sproul (A), Chelios, Mozík, Šustr, Fram, Baldajev, Starikov – A. Lazarev, Lockhart (C), S. Foo – Werek, Collins, Shinkaruk – Toropčenko, Kane (A), Leščenko – Monachov, Nikolišin, Šaškov.
    Avangard Omsk: Hrubec (Dubrovsky) – Čudinov, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Gotovec, Gončarov, Solovjov – Tolčinskij, Zernov, Boucher – K. Kostin, Knight (A), Sekáč (A) – Jaremčuk, K. Semjonov, Dědunov – Chochlačov, N. Komarov, Kablukov.

Rozhodčí: Frano, Hribik – Kučava, Černyšjov