Třinec – K. Vary 3:4 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Liberec 0:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 6:7 (1:3 po s.n.)
Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (po pr.) | Pardubice – Vítkovice 4:3 (kon.)
HC Olomouc
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 21.12.2020, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec
    Potřetí v sezóně se dnes večer utká Olomouc a liberečtí Bílí Tygři. Oba předchozí zápasy vyhrál Liberec, nejprve si s Hanáky poradil 1:4 na jejich vlastním ledě a poté zvítězil také doma (2:1).

HC Olomouc
    Také Hanáci se v posledních zápasech začali zvedat. V úterý jako první tým letošní sezóny porazili ve WERK Aréně Třinec, svého soupeře navíc gólově vynulovali. Předtím podlehli podruhé v sezóně Brnu (1:4), které tak zastavilo jejich dvouzápasovou sérii vítězství (1:2p v Plzni a 1:4 ve Zlíně). Se ziskem 25 bodů se tak Olomouc usadila na 9. místě tabulky.

Roli kanonýra v týmu převzal po Zbyňku Irglovi Jan Káňa, který se letos trefil už 7x a k tomu přidal 5 asistencí. S 12 body je tak Káňa zároveň nejproduktivnějším hráčem týmu. V brankovišti se jako tradičně střídají Branislav Konrád a Jan Lukáš. Lepší čísla má momentálně slovenský gólman (91,47 % x 90,27 %).

Bílí Tygři se po nevýrazných výkonech z přelomu listopadu a prosince momentálně nachází na 7. příčce. A střed tabulky je pro ambiciózní Liberec málo. Z posledních pěti utkání Liberec vyhrál celkem tři. V úterý si zastřílel doma proti Karlovým Varům (7:3), předtím však těsně podlehl Pardubicím (1:2). Po hororové sérii pěti prohraných zápasů, která vyvrcholila proti Zlínu (2:4) však hokejisté zpod Ještědu dvakrát vyhráli (2:1 proti Brnu a 3:2 proti Mladé Boleslavi). Za zmínku stojí také fakt, že Liberec jede na venkovní zápas poprvé od 4. prosince – od té doby totiž odehrál 5 domácích zápasů. Venku se přitom Liberci letos moc nedaří, na hřištích soupeřů získali jen 11 bodů, to je v extraligové tabulce řadí na 11. příčku.

V individuálních statistikách se tradičně daří Michalu Birnerovi, který s 21 body s pohodlným náskokem veden kanadské bodování libereckého týmu. O pomyslnou korunu krále střelců se pak dělí Radan Lenc s Dávidem Grígerem – oba mají 8 přesných tref, Lenc k nim navíc přidal 7 asistencí. Gríger sice asistoval jen třikrát, na druhou stranu ale nastoupil jen do 16 zápasů. V tygřím brankovišti pak vládne předsezónní posila Petr Kváča, který odchytal 20 zápasů a jeho úspěšnost zákroků je 91,96 % (6. místo v TELH).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – T. Černý, Švrček, Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar – Burian (C), J. Knotek (A), Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Pekr – Ostřížek, Gřeš, V. Tomeček.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Žajdlík) – Šmíd (C), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – T. Rachůnek, Šír, Pekař – J. Vlach, Hrabík, R. Pavlík – A. Dlouhý, D. Špaček, Průžek.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Filip Vrba – Daniel Hynek, Jan Votrubec.

00:01

00:10
    Úvodní buly zápasu vyhráli domácí, Škůrek nahodil do útočné třetiny, kde kotouč zpracoval brankář Pavelka.

00:40
    Tygři operují v útočném pásmu. Zatím bez střelby.

01:20
    Hra se přesunula na druhou stranu, Valenta ale na modré čáře nezachytil přihrávku po mantinelu.

02:16
    Matěj Pekr skončil po zákroku jednoho z libereckých v bráně Tygrů.

02:16
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., nedovolené bránění).

02:44
    Liberec právě vstřelil branku!
    Lukáš Kucsera poslal ledabylou přihrávku na útočné modré, kotouč však zachytili Tygři a jeli v přečíslení dva na nikoho. Vlach posunul kotouč na RADOVANA PAVLÍKA a ten obhodil přehodil přesouvajícího se Konráda. Asistence: Jaroslav Vlach.
    02:44 Radovan PAVLÍK - 0:1

03:28
    Hanákům se nedaří dostat se do útočné třetiny.

03:50
    Zblokovaná střela jednoho z olomouckých, kotouč se odrazil ke Konrádovi a pomalu končí přesilovka domácích.

04:20
    Liberec je kompletní.

04:25
    U mantinelu zůstal po střetu ležet Ladislav Šmíd, je viditelně otřesený, ale sám odjíždí na střídačku.

05:05
    Ondrušek si obhodil protihráče a poslal kotouč za bránu soupeře. Hanáci z této akce vybojovali vhazování v útočné třetině.

05:20
    Kolouch poslal zpětnou přihrávku na Kucseru, ten ale spadl.

06:00
    Knot vyslal tvrdou střelu od modré, jež lízla Konrádovy betony.

06:50
    Hrabík přesprintoval Nahodila a získal kotouč v útočném pásmu.

07:17
    Konrád vyrazil střelu od modré, kotouč je ve středním pásmu.

07:41
    Dopředu mohl jít Tomeček, ale na ledě zůstává ležet Daniel Špaček, rozhodčí přerušují hru.

08:00
    Bambula se prokličkoval středním pásmem, na útočné modré byl ale zpacifikován.

08:29
    Šírova střela skončila v náručí Branislava Konráda, vhazovat se bude před slovenským brankářem.

09:25
    Zakázané uvolnění Liberce.

09:57
    Rosandić zkusil vystřelit, ačkoli nebyl v ideální pozici, jeho střelu Konrád s přehledem vyrazil.

10:58
    Ladislav Šmíd se napřahoval od modré čáry, jeho střela ale k bráně nedoletěla.

11:23
    Valenta teď před bránou nahrál jen na Rachůnka.

11:40
    Pěkný střelecký pokus Matěje Pekra, střela po ledě ale mířila jen do betonů brankáře Liberce.

12:20
    A teď musí Hanácí spěchat zpátky, protože Káňa nezachytil kotouč na útočné modré.

12:52
    Hráči bojovali o kotouč u mantinelu, rozhodčí přerušili hru a vykázali je do středního pásma.

13:10
    Po Šmídově střele se kotouč od Konrádové hrudi odrazil k jeho masce a odtud putoval do lapačky slovenského brankáře.

13:46
    Ofsajd Olomouce.

14:16
    Vlach ve středním pásu zachytil rozehrávku soupeře, Ostřížek si ale kotouč vzal zpět a hnal se do útoku. Pavelka raději přerušil hru.

15:00
    Liberečtí beci si teď moc neporozuměli, Kolouch spěchal pro osamocený kotouč, ale Rosandić u něj byl dřív.

15:33
    Konrád si nevšiml že kotouč po střele jednoho z libereckých vypadl jen před něj, zároveň s tím natlačil Ondrušek jednoho ze soupeřů na olomouckou bránu, která se posunula.

15:33
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., nedovolené bránění).

15:44
    Hanáci vyhazují kotouč přes všechny čáry.

15:59
    A kotouč je opět v liberecké třetině, začátek oslabení se Olomouci povedlo sehrát výborně.

16:31
    Na Birnerovu přihrávku by Šmíd nedosáhl ani kdyby se natahoval sebevíc.

17:05
    Rachůnek střílel z první, kotouč narazil do brusle jednoho z obránců.

17:35
    Opět Rachůnek v akci, tentokrát Konrád kotouč vyrazil, k puku s však dostal Lenc a pokusil se ho zasunout kolem betonu brankáře domácích, ten ovšem prostor mezi svou levou tyčí dobře utěsnil.

17:37
    Domácí jsou kompletní.

18:40
    Konrád si připisuje zákrok lapačkou a vhazuje se po jeho pravé ruce.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:43
    Kotouč je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině byli aktivnějším týmem hosté, Olomouc působila zakřiknutě a nedokázala si vypracovat žádnou větší šanci. To Liberec se ujal vedení hned zkraje zápasu ve vlastním oslabení, když se dostal do přečíslení dva na nikoho, gólový účet zápasu otevřel Radovan Pavlík. Blízko druhému gólu byl v přesilovce Radan Lenc, Konrád však dokázal utěsnit prostor u své pravé tyče. Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

20:01

20:10
    Kotouč je v útočné třetině domácích.

20:52
    Zakázané uvolnění Olomouce.

21:00
    Knotek odevzdává kotouč do útočné třetiny a jede vystřídat.

21:45
    Kucsera prověřil pozornost brankáře Pavelky.

22:40
    Pekr zachytil libereckou přihrávku ve vlastní třetině a mohl Hanáky vyslat dopředu, hra se už však stihla přetočit zase zpátky.

23:50
    Ostřížek poslal dopředu Gřeše, Ladislav Šmíd mu ale čepelí hole vypíchl kotouč.

23:55
    Za Konrádem zaduněl mantinel.

24:39
    Rosandićova rána mířila hodně mimo.

25:15
    Ondrušek při střele od modré zlomil hůl.

25:37
    Kucsera nastřelil plexisklo za soupeřovou bránou, hra se přesunula do střední třetiny na hokejky Liberce.

26:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Matěj Pekr – 2 min., hákování).

26:30
    Šmídovi na modré čáře přeskočil kotouč a měl co dělat, aby byl u černé pryže rychleji než Vilém Burian.

26:38
    Hanáci se osvobozují.

27:15
    Olesz si dojel pro odražený puk do soupeřovy třetiny, domácí tak pošetřili cenné vteřinky z oslabení.

27:30
    Liberec rozehrává zpoza vlastní brány, z přesilovku mu zbývá už jen půl minuty.

27:36
    Ofsajd Liberce.

28:00
    Za vteřinu skončí liberecká přesilovka, ale hned na ni naváže další. Na trestnou lavici usedá Lukáš Nahodil (OLO).

28:01
    Pekr je ve hře.

28:30
    Hanáci vyhazují kotouč k Pavelkovi.

28:48
    Hra vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:37
    Vlachovu střelu Konrád vyrazil špičkou betonu.

30:32
    Hanáci vyhazují kotouč přes všechny čáry, bude se vhazovat v jejich třetině.

31:05
    Kotouč za bránou Olomouce vybojovali hosté.

32:38
    Knotek chtěl z rohu kluziště nahrát do předbrankového prostoru, ale trefil jen protihráče. Liberec se nicméně dopustil zakázaného uvolnění, a tak se bude vhazovat v jeho obranném pásmu.

33:22
    Bambula chtěl zasunout kotouč kolem pravé tyče Pavelkovy brány, o chvíli později se u opuštěného kotouče před bránou soupeře ocitl sám Knotek, ani jedna situace ale k vyrovnání nevedla. Olomouc se však drží v útočné třetině.

33:52
    Nahodil minul kotouč za bránou, naštěstí pro domácí k němu přispěchal Dujsík. Po další střele domácích pak Pavelka raději přerušil hru.

34:13
    Hanáci teď měli výbornou pasáž, v níž zatlačili na svého soupeře, je to ale Liberec, kdo se nakonec raduje z gólu. Po přetočení hry na druhou stranu se prosadil JAROSLAV VLACH. Asistence: Mislav Rosandić.
    34:13 Jaroslav VLACH - 0:2

35:28
    Hráči bojovali o kotouč v rohu liberecké třetiny, hosté byli v tomto snažení úspěšnější.

37:45
    Pekař se prokličkoval až ke Konrádovi, svou střelou ale olomouckého brankáře jen trefil.

38:20
    Dopředu šel Lenc, ale byl stíhaný dvěma domácími beky.

38:44

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině se Hanáci herně zvedli na jejím konci měli několik velmi dobrých šancí. K vyrovnávacímu gólu jim ale chyběla i trocha toho štěstí. Z další branky se naopak radovali Liberečtí, v čase 34:14 navýšil liberecký náskok na 0:2 Jaroslav Vlach, který zaznamenal už druhý bod v dnešním zápase. Třetí třetina začne přibližně v 18:31.

40:01

40:15
    Kotouč je na hokejkách domácího celku, který černou pryž posílá k Pavelkovi.

41:16
    Dujsík zkoušel střílet z kruhu, střelu mu však zblokoval protihráč.

41:38
    Rosandićovi utekl kotouč na modré a Liberec musel vyklidit útočné pozice, už je ale zpátky v útočné třetině.

41:48
    Vhazuje se před Konrádem.

42:05
    Pekr prověřil pozornost Jaroslava Pavelky a vhazovat se bude pro změnu před brankářem hostí.

42:35
    Nahodil se trochu zapomněl v útočné třetině a rozhodčí pískají ofsajd.

42:38
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jiří Průžek – 2 min., podrážení).

43:41
    Liberečtí hned zkraje svého oslabení dvakrát vyhazují kotouč. Hanáci se ještě nedostali do útoku, a to už je pryč více než minuta z jejich přesilovky.

44:07
    Pekr posílal kotouč na Dujsíka, nahvrávka ale byla moc prudká a puk už je zase u Konráda.

44:35
    Hosté jsou kompletní a Olomouc konečně vystřelila na brankáře. Se Švrčkovou střelou si nicméně Pavelka hravě poradil.

44:43

45:22
    Zakázané uvolnění domácích.

46:56
    Dujsík si teď před Konrádem nechal vzít kotouč a Liberečtí byli rázem dva s kotoučem před bránou soupeře. Konrád se nicméně roztáhl v brankovišti jak dlouhý, tak široký a kotouč pod sebou proklouznout nenechal.

47:19
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

48:20
    Hanáci teď měli další dobrou pasáž, ale ani tentokrát se jim nepodařilo prostřelit domácího brankáře. Nahodilova střela jen zaduněla o mantinel.

48:37
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Matěj Pekař – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:20
    Liberec chtěl už už vyhodit kotouč, Káňa však vyhození zachytil.

50:00
    Kotouč je na hokejkách hostů a ti šetří drahocenný čas v oslabení.

50:30
    Dujsík si řekl o přihrávku na modrou, jeho střela ale mířila úplně mimo.

50:39

52:10
    Olomouc hrála v šesti.

52:10
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Ostřížek.

52:56
    Rachůnek hledal před bránou Lence, ten měl ale plno starostí s olomouckými hráči, kotouč tak odskákal vedle brány.

53:35
    Už to vypadalo, že Musilovu ránu Konrád udrží v náručí, nakonec ale vypadla na hokejku jednoho z olomouckých hráčů, který kotouč poslal na druhou stranu ledové plochy.

54:10
    Domácí hrají v plném počtu.

54:30
    Dopředu mohli jít Ostřížek s Káňou, druhý jmenovaný přenechal kotouč přijíždějícímu Nahodilovi, jenž ten netrefil bránu.

54:57
    Na druhé straně byl v dobré střelecké pozici Lenc, jenže střela mu vůbec nesedla.

55:13
    Vhazovat se bude před Pavelkou.

55:43

56:21
    Hanáci operují v útočné třetině, Konrád je povyjetý z brány a čeká, jestli dostane pokyn, aby odjel na střídačku.

56:40

56:45
    Trenér Moták ukazuje na Konráda, aby jen na střídačku.

57:07
    Pavelka přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce. Konrád se vrací do brány či spíše mezi kruhy.

57:13
    Olomouc má na ledě 6 bruslařů.

57:22
    Další zakázané uvolnění Liberce, tentokrát už ale olomoucký brankář zůstává sedět vedle svých spoluhráčů.

57:34
    Hanákům se nepodařilo vyhrát buly, kotouč klouže do jejich třetiny.

57:58
    Burian byl v dobré střelecké pozici na mezikruží, kotouč se mu však zasekl v rýze na ledě.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:29
    Před libereckou bránou teď nastal obrovský závar, situace byla velmi nepřehledná a rozhodčí raději přerušili hru.

58:44
    Kotouč má Lenc a jde dopředu, je však stíhaný hráčem Olomouce.

58:57
    Hanáci jsou opět na útočných pozicích.

59:26
    Švrček pálil od modré, ale jen do mantinelu.

59:35
    Olomouc střídá a rozehrává zpoza své brány.

Přestože se Hanáci v závěru zápasu s výsledkem snažili ještě něco udělat, utkání nakonec končí ve prospěch Liberce. Liberečtí si výhru 0:2 celkem s přehledem pohlídali, nutno však podotknout, že domácím chybělo v koncovce také pověstné štěstí.

Střely na bránu: 20:28