Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 10:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:4 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 22.12.2020, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 28. kolo

S přáním příjemně prožitých vánočních svátků se s vámi dnes loučím a u dalších přenosů z hokejové extraligy se těším na shledanou! (18:32:14)

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec – 2 (36)
    Vítkovice – 1 (18)

O předvánočních bodech je rozhodnuto! Plný počet neputuje ani k jednomu mužstvu, dělba bodového zisku je po průběhu mače minimálně spravedlivá. Vítkovičtí se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, domácí ale svůj dvojnásobný počet střel dokázali pokaždé přetavit ve srovnání, naposledy 50 vteřin před třetí sirénou. V prodloužení pak měly šance oba týmy, tu největší ale využil Dominik Lakatoš, který tak přisoudil svému celku bod navíc.

63:32 Dominik LAKATOŠ - 2:3

63:32
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Nájezdů se nedočkáme, Ridera rozhodla ve 4. minutě prodloužení! Rozhodující a zároveň vítěznou trefu měl na svědomí DOMINIK LAKATOŠ, jenž z pravého kruhu zamířil nechytatelně nad rameno do vzdálenějšího rohu – 2:3p. Asistence: Petr Gewiese, Jan Schleiss.

63:14
    Kevin Klíma dobře pohlídal Rostislava Marosze, který byl donucen odeslat puk do střední třetiny.

62:33
    Lukáš Krenželok se natahoval po průnikové nahrávce, která by ho vyslala do samostatného úniku, žel pro něj se však kotouč odrazil od hole do prostoru, kde na něj Krenželok nedosáhl.

61:46
    Lukáš Cingel na sebe parádně natáhl dva hráče, které pak několika rychlými kroky obešel, tváří v tvář brankáři ale nezacílil přesně.

61:23
    Jordann Perret čekal u pravé tyče o chvíli déle, než bylo potřeba, a zakončil tak do Dolejše, který se stihl v bráně přesunout a nalepit se na brankovou konstrukci.

60:56
    Dominik Lakatoš nejprve trefil brusle bránícího hráče, při pokusu u levé tyčku mu pak sjel puk z hole.

60:26
    Hradečtí nakonec kotouč vybojovali, jejich akce zahájená od Lukeše však rovněž nepřinesla ovoce.

60:09
    Vítkovice získaly po vhazování puk, zamířili s ním ale jen ke svému brankáři.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 12 (34)
    Vítkovice – 8 (17)

Vítkovičtí se v početní výhodě dostali v poslední části do vedení, jenže Lvi zariskovali bez brankáře a necelou minutu před koncem třetí části srovnali na 2:2, pokračovat tak budeme prodloužením!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Vše spěje k prodloužení, ani jeden z týmů se o nic nesnaží a čeká na sirénu.
    59:10 Petr KOUKAL - 2:2

59:10
    Hradec právě vstřelil branku!
    A Hradeckým se risk bez gólmana velmi rychle vyplácí! Domácím hrdinou je PETR KOUKAL, který i přesto, že byl faulován, dokázal vrátit v pádu bekhendem vlastní vyraženou střelu mezi Dolejšovými betony do sítě – 2:2. Bez asistence.

59:02
    Lukeš přesto odchází z brány a Hradec zkusí power-play!

59:02
    Lev prokličkoval přes modrou a z osy zakončil na vyrážečku. Puk sice skončil v ochranné síti, Hradec si ale nemůže vzít oddechový čas!

58:30
    Východočechům se ale nedaří usadit v útoku, naopak Marek Kalus teď zprava nepříjemně prověřil Lukešův beton.

58:05
    Do třetí sirény už zbývají necelé dvě minuty, Hradec zahajuje útočné tažení od svého brankáře!

57:39
    Jeremie Blain napálil brusle prvního bránícího hráče, hosté pak vyhodili až k Lukešovi.

56:51
    Filip Pavlík rozehrál akci od vlastní brány, ta ale k ohrožení Dolejšovy klece nevedla.

56:16
    Kevin Klíma byl úplně sám před gólmanem, zblízka ale nedokázal puk zvednout tak, aby zaplul do sítě!

56:08
    Nyní však hosté vyhodili na icing a budou se tak muset bránit vhazování v obranném pásmu.

55:43
    Hradeckým se krátí čas na srovnání, Vítkovice ale dobře brání a znesnadňují soupeřovi hokej, seč jim síly stačí.

55:09
    A teď se Východočeši musejí vracet ke svému brankáři, rozehráli totiž příliš dlouze na zakázané uvolnění.

54:16
    Dlouhá nahrávka Jakuba Váchala vedla jen k soubojům u mantinelu, v útočném pásmu se Hradec udržet nedokázal.

53:34
    Marek Zachar vystřelil krátce po zavezení puku, s jeho pokusem neměl Dolejš žádný problém.

52:46
    Vítkovičtí jsou znovu v útoku a Rastislav Dej vystřelil z vrcholu mezikruží, na jeho pokud byl Lukeš připraven.
    51:17 Lukáš KRENŽELOK - 1:2

51:17
    Ostravané se drželi v útoku tak dlouho, až je z toho přesilovková a zároveň vedoucí branka! LUKÁŠ KRENŽELOK se dostal v blízkosti brankoviště k odraženému puku, který i s trochou štěstí zvládl poslat mezi gólmanovými betony za čáru – 1:2. Asistence: Dominik Lakatoš.

50:50
    Rána Petera Tršky teď byla zablokovaná jedním z hráčů před Lukešem, hosté ale pokračují v útoku.

50:25
    Vítkovice udržely pásmo a stále krouží kolem mantinelů, ke střele se ale zatím neodhodlaly.

50:02
    Pokus Rostislava Marosze z levého kruhu byl zblokován bránícím hráčem a na Lukeše nedoletěl.

49:43
    Souboj u mantinelu byl dle rozhodčích ze strany Filipa Pavlíka příliš tvrdý, po jeho vyloučení za držení si tak hosté zahrají přesilovku.

48:54
    Vhazování po pravici domácího strážce svatyně se teď zopakuje, Lvi totiž poslali touš na icing.

48:42
    Střelu Petera Tršky ještě jeden z jeho spoluhráčů před bránou pěkně sklepl mezi betony, Štěpán Lukeš je ale stihl sklapnout včas!

48:24
    A následný východočeský pokus o útočení skončil ofsajdem, po němž následuje komerční přestávka.

47:59
    Při zavážení do útoku ztratil Rostislav Marosz rychlost i puk, oba týmy poté odešly střídat.

47:15
    Jan Hruška nahazoval zpoza brány na osu hřiště, tam se ale nacházela v daný čas jenom hradecká hokejka.

46:49
    A i zbytek klasické přesilovky Ridera zvládla, udržela totiž Lvy daleko od své brány.

46:25
    Domácí si dlouho jen nahrávali, nakonec se o střelu a dorážku snažil Filip Pavlík. Hosté už jsou ale ve čtyřech!

45:34
    Filip Pavlík zamířil nepřesně a jeho rána zaduněla o zadní hrazení.

45:06
    Mountfield se dostal jen k nahrávkám, z nichž ta poslední byla nepřesná a hosté vyhodili až k Lukešovi.

44:49
    Jan Hruška už míří na trestnou lavici, vyfasoval 2+2 minuty za vysokou hůl. Východočeská početní převaha 5 na 3 začne po domácím oddechovém čase!

44:43
    A bude se hrát dvojnásobná přesilovka, Lukeš míří na střídačku v ponechané výhodě!

44:20
    Navrátivší se Radek Smoleňák teď vybojoval faul na svou osobu a Hradec si zahraje přesilovku – za sekání je totiž vyloučen Marek Kalus.

43:50
    A Mountfield je v plném počtu.

43:33
    Teď drží Východočeši soupeře ve střední třetině a nepouštějí ho na zbytek přesilovky do útoku.

43:09
    Tohle už ale bylo nebezpečnější! Po nepovedeném vyhození pálil zprava Dominik Lakatoš a u pravé tyče ještě dorážel Lukáš Krenželok, naštěstí pro domácí ale Lukeš zasáhl.

42:50
    Dlouho se bojovalo o touš u mantinelu, nakonec puk vydolovali Vítkovičtí, kteří prověřili Lukeše střelou od modré.

42:19
    Od modré čáry vystřelil Roman Polák, jeho pokus ale skončil jen na výstroji připraveného Lukeše.

41:54
    Lvi krátce po vhazování vyhodili přes všechny čáry, hosté musejí začít znovu.

41:48
    Na faul to vypadalo od Radka Smoleňáka už před pár vteřinami, rozhodčí jej ale vylučují až za další zákrok. Odpyká si trest za podrážení, Ridera má přesilovku.

41:11
    Richard Nedomlel zkusil hned po buly zamířit k tyči, jeho pokus ale Dolejš dobře viděl a natáhl lapačku.

41:08
    Teď Daniel Dolejš přerušil hru, vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

40:40
    Kelly Klíma se několika rychlými kroky ocitl u pravé tyče, jeho nabídka do brankoviště se ale neujala.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec – 9 (21)
    Vítkovice – 3 (8)

Ještě než ale hra bez čtyřech vyloučených hokejistů začne, pojďme si zrekapitulovat prostřední dvacetiminutovku. Hradec v ní byl znovu výrazně střelecky aktivnější, tentokrát se ale jeho snaha promítla také do skóre, krátce před polovinou zápasu totiž domácí srovnali na 1:1. Obě mužstva měla následně k dispozici přesilové hry, ty ale využít nedokázala, a tak se do poslední periody půjde za vyrovnaného stavu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

40:00
    Ke střele se sice nikdo nedostal, emoce ale vyvolaly strkanici. Nejaktivnější byli Bohumil Jank, Radim Šalda (oba MHK), Dominik Lakatoš a Jan Hruška (oba VIT), kteří všichni vyfasovali shodně dvouminutový trest za hrubost.

39:45
    O puk se bojuje v rohu hradeckého obranného pásma, dostane se ještě někdo ke střele?

39:21
    Na ose hřiště se teď dostal puk přímo na hůl Lukáše Cingela, který výbornou pozici proměnil jenom ve střelu do Dolejšova ramene!

38:49
    Teď měli domácí i trochu štěstí, že průniková nahrávka nebyla přesná. Kdyby ji totiž Alexandre Mallet dostal na hůl, mířil by úplně sám na bránu.

37:55
    Hosté jsou na ledě kompletní, také oni v oslabení neinkasovali.

37:48
    K ráně od modré se dostal Filip Pavlík, Dolejš měl však dobrá výhled a kotouč vyrazil.

37:25
    Do konce východočeské přesilovky zbývá 30 vteřin, domácí ale musejí kvůli ofsajdu začít ze středního pásma.

37:04
    Tahle nahrávka šla ale přímo na hůl Jana Štencla, který odpálil středem hřiště puk až na opačnou stranu.

36:35
    Východočeši se stále drží v pásmu, teď si ale pouze nahrávají a další střelu zatím nevyprodukovali.

36:03
    Petr Zámorský vypálil od modré a jeho střelu Dolejš moc neviděl, i tak ale zasáhl betony.

35:55
    A teď si hru v početní výhodě vyzkouší také Hradečtí, dvě minuty si za krosček odsedí Martin Ryšavý.

35:20
    Jakub Lev si vzal na sebe příliš velké sousto, když se snažil projít mezi dvěma protihráči přes osu hřiště.

34:05
    Domácí jsou v plném počtu, ve zbytku přesilovky se už Vítkovice k ničemu většímu nedostali.

33:12
    Další ránu měl na svědomí Jan Štencel, po jeho pokusu od modrém domácí vyhodili.

32:37
    Ridera se drží v pásmu a první střelu vyslal Schleiss, kotouč po jeho dělovce zaduněl o zadní hrazení.

32:05
    A první přesilovku klání uvidíme nyní po komerční pauze. Potrestaným hráčem je hradecký střelec první branky Richard Nedomlel, jenž jde pykat za vysokou hůl.

31:58
    Radek Smoleňák nabízel zpoza brány do brankoviště, tam se teče nikdo neujal.

31:27
    Petr Koukal byl už příliš unavený, aby vystartoval ve středním pásmu z pukem, ten tak skončil u Vítkovických. Jenže ani oni si neporadili.

30:44
    Petr Gewiese teď jen nahodil do útočného rohu, žádný z jeho spoluhráčů ale na nabídku nezareagoval.

30:04
    Ale teď už se hostům povedlo dostat puk dostatečně daleko, aby mohli upalovat na střídačku. Hradec únavy soupeře nevyužil.

29:44
    Ridera sice dostala puk přes modrou, vystřídat ale stále nestihla.

29:20
    Po vstřelené brance Hradečtí ožili a Vítkovice se musejí bránit bez vystřídání, vypálili totiž na další icing.

28:59
    Vojtěch Síla se vinou soupeře proletěl vzduchem a dopadl k mantinelu rozhodčí se ale rozhodli nevylučovat.
    27:38 Richard NEDOMLEL - 1:1

27:38
    Tak tohle je doslova rána z čistého nebe, která přináší Hradeckým srovnání! Jordann Perret posunul po modré kotouč na RICHARDA NEDOMLELA, který byl sice v tom nejzadnějším koutku útočného pásma, napřáhl ale k naprosto přesné ráně, která křížem zapadla do vzdálenějšího vinglu – 1:1. Asistence: Jordann Perret, Petr Koukal.

27:26
    Vítkovičtí ale pro jistotu vyhodili přes všechny čáry, na účet si tak připisují další icing.

27:08
    Jakub Lev sice vybojoval ztracený puk zpět, na další ztrátu už ale nikdo v černém nedokázal v útoku zareagovat a ke střele tak nedošlo.

26:43
    Lukáš Cingel nahodil od mantinelu spíš z nouze, přesto donutil Dolejše k zákroku.

26:33
    A po další akci hostů tu máme komerční přestávku.

26:21
    Martin Ryšavý měl teď doposud největší šanci prostřední části! Otevřel se mu totiž na středu hřiště volný prostor k bráně, svou příležitost ale proměnil jen ve střelu do Lukešova betonu.

25:34
    Richard Nedomlel sebral hostům dlouhou průnikovou nahrávku, jeho nahození ale taktéž nenašlo uplatnění.

25:11
    Zato technických přestupků je nám nabízeno více, než bychom chtěli, další icing teď vrací hru před Dolejše.

25:00
    Zámorský zůstal po střelu u mantinelu ležet na ledě, a tak sudí raději přerušili hru, nic vážného se však, zdá se, nestalo. A můžeme rovnou i dodat, že po 25 minutách hry jsme stále neviděli jediné vyloučení.

24:00
    Ze souboje v rohu vyšli vítězně Vítkovičtí, kteří svou akci zúročili v podobě dvou střel Lakatoše, obě ale byly nepřesné.

23:32
    A zmiňovaný mladý obránce Hradce po vhazování vystřelil, projektil letící od modré ale Dolejš viděl a chytil.

23:29
    K dlouhé nahrávce Ridery měl nejblíž Jakub Váchal, což znamená, že se hostům píská ofsajd.

22:47
    Dolejš si teď zkomplikoval situaci, když kotouč špatně vyrazil betony a mohl být rád, že jej nakonec chytil a nezakutálel se do brány.

22:37
    V nepřehledné situaci u vítkovické střídačky odpískali sudí ofsajd a vhazovat se tak bude ve střední části.

22:13
    Kelly Klíma vystihl rozehrávku a mířil ne bránu, místo střely však zvolil nahrávku, která se odrazila k vítkovickým holím.

21:24
    Nic dramatického se ale nestalo, a to ani následně v útocích obou týmů, jelikož Lukeš i Dolejš měli výstroje připravené.

20:32
    Zatímco v obranném rohu Hradce se většina hráčů prala o puk, u modré čáry se pošťuchovali Jan Schleiss a Jeremie Blain – chvíli to dokonce vypadalo, že se do sebe pustí pěstmi.

20:06
    Kotouč se ve hře moc neohřál a už se bude vhazovat znovu – puk totiž po souboji skončil na hradecké střídačce.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec – 11
    Vítkovice – 5

Druhá třetina začne přibližně v 16:52.

A zvládla je bez problémů, první třetina končí za stavu 1:0 pro hosty. Ti zpočátku nebyli příliš aktivní, nicméně z rychlého výpadu poté otevřeni skóre, které zatím určuje vedoucí mužstvo. Východočeši se prezentovali dvojnásobným množstvím střel, jenže jejich pokusy až na výjimku postrádaly větší nebezpečnost a do prostřední části tak půjdou Lvi s jednobrankovým mankem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:54
    Taková malá zajímavost – na ledě teď po dalším zakázaném uvolnění musí zůstat hradecká čtvrtá formace, v níž jsou dva junioři Morong a Síla, a k tomu je v obraně další mladík Váchal. Tato omlazená formace bude muset zvládnout zbývající vteřiny.

19:32
    A to samé v bledě modrém na druhé straně, také domácí se provinili vyhozením na icing...

19:07
    Čároví rozhodčí pískají dnes poměrně často, teď to bylo po dalším icingu hostujících hokejistů.

18:20
    Radek Smoleňák zachytil v mezikruží špatnou rozehrávku hostů a byl před Dolejšem sám. Rozhodl se k rychlé střele, kterou ale vítkovický gólman bez problémů vyrazil a poradil si i s dorážkou!

18:07
    Znovu sudí pískají technický přestupek, nyní zakázané uvolnění Ostravanů.

17:55
    Nastřelení ze střední třetiny vyrazil Dolejš a k puku se dostali Hradečtí, ti však byli v ofsajdu, a tak nemohli zakončit.

17:26
    Kevin Klíma neuspěl proti dvěma protihráčům, kteří mu u mantinelu vzali puk. Oba celky pak odešly střídat.

16:32
    Josef Mikyska se mezi kruhy natahoval po střele, k jeho smůle mu ale puk odskočil a zmocnili se ho domácí.

16:05
    Hradec nahodil do pásma a odešel střídat, před dojíždějícím Markem Zacharem však Dolejš přeci jen pro jistotu podržel kotouč ve výstroji.

15:37
    A opět přestupek, nyní v podobě hradeckého zakázaného uvolnění.

15:22
    A znovu ten samý technický přestupek Mountfieldu, tentokrát však rozhodčím trvalo delší dobu, než jej odpískali.

15:00
    A teď už sice zamířili přesně, pro změnu se však píská ofsajd.

14:45
    Východočeši nemají na holích přesnost, opět jejich rozehrávka ztroskotala na špatném zamíření.

14:15
    Po buly šel puk na Petra Zámorského, jenž vyslal střelu od modré, kterou si na rameni přikryl Dolejš.

14:09
    Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění hostů, což se jim nelíbí, protože Petr Fridrich byl kotouči jasně blíž než Východočeši.

13:46
    Tahle střela sice nemířila mezi tři tyče, i tak ji ale Dolejš raději chytil do lapačky.

13:23
    Jakub Sklenář nahrál Kellymu Klímovi na brusle, takže se kotouč odrazil na vítkovickou hůl místo na tu hradeckou.

12:20
    Východočechům se nepovedlo usadit v útoku, Vítkovice zase střídaly a Polákovu střelu tak Hradec zvládl.

12:04
    A nyní přichází na řadu komerční přestávka, od Dolejšových betonů se černá pryž odrazila do ochranné sítě.

11:48
    V dalším zákroku už byl ovšem hradecký gólman jistý a vhazovat se bude po jeho levici.

11:34
    Petr Gewiese nahodil křížem do brankoviště a Lukeš měl i trochu štěstí, že nikdo nesrazil puk do odkryté části klece.

11:08
    Po delší době si teď sáhl na kotouč jeden z brankářů a konkrétně to byl Daniel Dolejš, jenž skryl v lapačce nahození Zámorského.

10:18
    Hraje se v poměrně slušném tempu, jenže kromě vítkovického gólu na ledě nevidíme příliš nebezpečných šancí, oba celky často ztrácí kotouč nepřesnými nahrávkami.

09:43
    A Jakub Sklenář pro změnu složil při průjezdu přes modrou čáru pro změnu čárového rozhodčího.

09:13
    Petr Zámorský nenamířil nahrávku ideálně a místo průniku do útočného pásma jen bolestivě nastřelil svého spoluhráče.

08:33
    Kevin Klíma dobře sklepl soupeřovu nahrávku a otočil hru k Dolejšovi, jeho nabídka na druhou stranu ale nenašla cíl.

08:05
    Petr Fridrich vystavil Matěji Morongovi tvrdý strom ve středním pásmu, který donutil domácího juniora odevzdat touš.

07:40
    Kelly Klíma nahazoval po mantinelu na své dvojče, nabídka byla však příliš dlouhá a puku se zhostili Ostravané. Ti ovšem zamířili pouze na icing.

07:06
    A znovu zákrok hostujícího muže v masce – tentokrát shrábl kotouč lapačkou po rychlé akci z buly.

07:02
    Proti střele od modré čáry neměl Daniel Dolejš problém, puk bez problémů ukryl ve výstroji.

06:51
    Nedlouho po vítkovickém gólu přichází čas na první komerční přestávku.
    05:56 Jan SCHLEISS - 0:1

05:56
    Hradečtí byli sice v útoku aktivnější, po rychlém výpadu se ale vedení ujímají hosté! JAN SCHLEISS v přečíslení vypálil z pravého kruhu na delší tyč a puk se od Lukešova ramene odrazil před bránu. Poskakoval tam tak dlouho, že Schleiss stihl objet svatyni, najít černou praž a umístit ji do prázdné části sítě – 0:1. Asistence: Peter Trška.

05:45
    Střela Richarda Nedomlela se odrazila do ochranné sítě a Ostravané si tak můžou po obranné chvilce oddechnout.

05:12
    Vše se ale obešlo bez komplikací pro hosty, teď už se však znovu musí bránit domácímu útočení.

04:54
    Teď Vítkovičtí vyhodili jen na icing a ještě chvíli nebudou moci vystřídat.

04:44
    Jakub Sklenář dobruslil za pravým kruhem puk a z úhlu ho nastřelil na bránu, Dolejš musel pohotově zareagovat svým betonem.

04:13
    Hradečtí dobře napadali u mantinelu a vypadalo to, že vyvezou kotouč ze třetiny, nakonec se ale k hracímu předmětu na modré přeci jen dostal Nicolas Werbik a donutil Lukeše k zákroku.

03:48
    Až ze středního pásma nastřelil touš na klec Rostislav Marosz a Lukeš projektil pro jistotu podržel v lapačce.

03:16
    Kevin Klíma nahazoval z rohu před bránu, jeho nabídky se však nikdo v černém neujal.

02:42
    Štěpán Lukeš pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, akce ale k žádné nebezpečné akci nevedla.

02:07
    Vítkovičtí se chtěli vydat k soupeřově brance, jenže jim v tom zabránilo postavení mimo hru.

01:58
    Zato na druhé straně musel Daniel Dolejš zasáhnout a po přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.

01:22
    Domácí celek si vzal na triko útočnou aktivitu, hosté se zatím ještě ani nedostali ke střele.

00:43
    Jordann Perret si najížděl na teč k bráně, ještě před adresovanou nahrávkou ale sudí odpískali ofsajd.

00:32
    Teď už Jakub Lev už vystřelil, nicméně trefil brusle prvního bránícího hráče.

00:14
    Hradečtí vyhráli po vhazování kotouč, dostali se ale jenom do útočného rohu.

00:01

Kromě změny v brankovišti se na ostravské soupisce udála jedna personální změna. Místo Martina Dočekala naskočí ve čtvrté lajně jeho jmenovec Martin Ryšavý, kromě toho trenéři zbylé členy sestavy proházeli v rámci obranných dvojic a útočných trojic.

Místo Filipa Hronka, který odletěl za moře, naskočí do první obrany Mountfieldu po zranění Jeremie Blain, na pozici sedmého beka naskočí místo Zdeňka Čápa junior Jakub Váchal. A z partnerského Kolína, respektive z Kadaně jsou ve čtvrté útočné letce připraveni další dva věkem junioři – Vojtěch Síla a Matěj Morong, naopak mimo zůstali Jakub Orsava a Aleš Jergl.

Pokud jste již pohlédli na sestavu, je vám jasné, že gólmanská otázka je vyřešena. Na obou stranách dnes nastoupí od začátku dosud méně vytěžovaní brankáři – za Hradec Štěpán Lukeš a za Vítkovice Daniel Dolejš.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Mountfield HK: Š. Lukeš (Mazanec) – Blain, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Šalda, Zámorský, Jank, Váchal – Lev, Cingel, Kevin Klíma – Smoleňák (C), Koukal, Perret – Kelly Klíma, M. Zachar, J. Sklenář – R. Pilař, Morong, Síla.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – R. Polák (C), Štencel, Trška, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – Lakatoš, Hruška (A), Schleiss – L. Krenželok (A), Marosz, Dej – M. Kalus, Werbik, Mallet – Fridrich, J. Mikyska, Ryšavý.

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Ganger.
    Napraví Vítkovice včerejší prohru z Pardubic?

Zajímavé také bude sledovat, kdo se postaví mezi tři tyče. Hradecká jednička Marek Mazanec byla totiž v posledním duelu poprvé v ročníku střídána Štěpánem Lukešem, který se do branky dostal znovu od doby, kdy během Mazancova zranění více než slušně v chytání zaskakoval. A lepší jsou také jeho statistická čísla, nicméně je třeba vzít v potaz, že Lukeš přeci jen odchytal téměř o polovinu zápasů méně než jeho kolega.

Marek Mazanec – 15 zápasů, úspěšnost 90,45 %, 2,62 gólu za zápas
    Štěpán Lukeš – 8 zápasů, úspěšnost 93,07 %, 1,86 gólu za zápas

Z vítkovického týmu je jedničkou Miroslav Svoboda, který odchytal většinu mačů, také on ale pustil na své místo v několika případech Daniela Dolejše. Kdo dostane důvěru na soutoku Labe a Orlice?

Miroslav Svoboda – 17 zápasů, úspěšnost 89,66 %, 3,16 gólu za zápas
    Daniel Dolejš – 6 zápasů, úspěšnost 92,02 %, 2,93 gólu za zápas

Filipa Hronka jsme již vzpomněli, pojďme se ale podívat, jak jsou na tom nejproduktivnější hráči obou týmů z aktuální soupisky. Na hradecké straně je takovým hokejistou kapitán Radek Smoleňák, který získal 19 bodů (11+8), na té vítkovické zase s 16 body (7+9) Rostislav Marosz. Zatímco v Hradci je ale Smoleňák také nejpilnějším střelcem, v Ostravě patří tato pozice jinému muži – 11 gólů (a 3 nahrávky) nastřílel Dominik Lakatoš. Ke kompletnímu výčtu nám ještě chybí nejlepší nahrávač – za Mountfield je to s 11 asistencemi (a 2 brankami) Lukáš Cingel, za Rideru již zmiňovaný Marosz.

Co se letošních vzájemných soubojů týká, oba úterní soupeři se v této sezóně střetli už dvakrát. A to po znovuobnovení extraligy během pouhých 48 hodin, přičemž v obou případech se radoval domácí celek. V Moravskoslezském kraji zvítězila Ridera 2:1, v tom Královéhradeckém zase Mountfield 3:2.

11. místo, 23 bodů, skóre 46:64

V cestě jim budou stát Vítkovice. Těm momentálně patří až 11. příčka a od konce listopadu se jim příliš nedaří – z 10 utkání vyhráli jediné, a to 13. prosince s Litvínovem (6:2). Ta přišla už pod novým vedením hlavního kouče Miloše Holaně, předchozímu vůdci lavičky Mojmíru Trličíkovi bylo totiž po vlně porážek ukončeno angažmá. A kde hledat příčinu vítkovického nezdaru? V počtu vyslaných střel to nebude, každé klání pošlou Ostravané na soupeřovu klec téměř 31 ran, horší je to ale s efektivitou – se 46 vstřelenými brankami je totiž Ridera třetím nejméně produktivním mužstvem. A spodní příčky statistik jí patří rovněž ve vhazováních, využití přesilovek a ubráněných oslabeních. Třeba ale právě tenhle duel bude pro Vítkovické tím, od něhož se budou moci odrazit.

6. místo, 38 bodů, skóre 69:54

Jak bude vypadat Hradec bez Filipa Hronka? Toť otázka. Fantastický obránce po minulém mači ukončil své extraligové angažmá, před novou sezónou NHL jej totiž zpět za moře povolal Detroit. Pod Bílou věží nasbíral ve 22 zápasech 23 bodů za 10 gólů a 13 nahrávek, s tímto kontem byl nejproduktivnějším hráčem svého mužstva. A nejen to – také pátým nejproduktivnějším hokejistou extraligy a nejlepší mezi obránci, k tomu mu pomohlo kromě kanadských bodů i 15 těch plusových. Teď je ale pryč a hráčům Mountfieldu nezbývá, než pokračovat v týmovém výkonu a zaplnit prázdné místo v produktivitě. Lvi si navíc budou chtít po minulé porážce (3:4 s Mladou Boleslaví) spravit chuť a před Vánoci se vrátit na vítěznou vlnu, která předtím trvala tři duely.

Pěkný den přeji v tomto předvánočním čase všem hokejovým fanouškům z Hradce Králové! Poslední mač před Štědrým dnem proti sobě sehrají v rámci 28. kola domácí Mountfield HK a hostující HC Vítkovice Ridera – oba soupeři se utkají v sezóně již potřetí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 28. Nedomlel (Perret, Koukal), 60. Koukal – 6. Schleiss (Trška), 52. L. Krenželok (Lakatoš), 64. Lakatoš (Gewiese, Schleiss)

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Ganger