Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 10:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:4 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 22.12.2020, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 28. kolo

49:43
    Souboj u mantinelu byl dle rozhodčích ze strany Filipa Pavlíka příliš tvrdý, po jeho vyloučení za držení si tak hosté zahrají přesilovku.

44:49
    Jan Hruška už míří na trestnou lavici, vyfasoval 2+2 minuty za vysokou hůl. Východočeská početní převaha 5 na 3 začne po domácím oddechovém čase!

44:20
    Navrátivší se Radek Smoleňák teď vybojoval faul na svou osobu a Hradec si zahraje přesilovku – za sekání je totiž vyloučen Marek Kalus.

41:48
    Na faul to vypadalo od Radka Smoleňáka už před pár vteřinami, rozhodčí jej ale vylučují až za další zákrok. Odpyká si trest za podrážení, Ridera má přesilovku.

40:00
    Ke střele se sice nikdo nedostal, emoce ale vyvolaly strkanici. Nejaktivnější byli Bohumil Jank, Radim Šalda (oba MHK), Dominik Lakatoš a Jan Hruška (oba VIT), kteří všichni vyfasovali shodně dvouminutový trest za hrubost.

35:55
    A teď si hru v početní výhodě vyzkouší také Hradečtí, dvě minuty si za krosček odsedí Martin Ryšavý.

32:05
    A první přesilovku klání uvidíme nyní po komerční pauze. Potrestaným hráčem je hradecký střelec první branky Richard Nedomlel, jenž jde pykat za vysokou hůl.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 28. Nedomlel (Perret, Koukal), 60. Koukal – 6. Schleiss (Trška), 52. L. Krenželok (Lakatoš), 64. Lakatoš (Gewiese, Schleiss)

Mountfield HK: Š. Lukeš (Mazanec) – Blain, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Šalda, Zámorský, Jank, Váchal – Lev, Cingel, Kevin Klíma – Smoleňák (C), Koukal, Perret – Kelly Klíma, M. Zachar, J. Sklenář – R. Pilař, Morong, Síla.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – R. Polák (C), Štencel, Trška, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – Lakatoš, Hruška (A), Schleiss – L. Krenželok (A), Marosz, Dej – M. Kalus, Werbik, Mallet – Fridrich, J. Mikyska, Ryšavý.

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Ganger