Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Ufa – Minsk 8:3 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 4:0 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 4:3 (3:1 po s.n.)
Spartak Moskva – Kazaň 0:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 22.12.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:25:41)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 20 zákroků, 3 góly, 87%
    Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:47
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:23
    Roman Will (CLJ) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%

Je konec. Traktor Čeljabinsk zvítězil na ledě Avtomobilistu Jekatěrinburg poměrem 3:2.
    O jedinou branku v první třetině se postaral v 16. minutě v přesilové hře Alexej Byvalcev. Po půl hodině utkání šli hosté do dvoubrankového vedení, když se v přesilovce trefil Kravcov. Odpověď domácích ale přišla už o dvě minuty později ve 34. minutě a prosadil se Bočarov. Nakonec ale půl minuty před koncem třetiny se i tentokrát hosté trefili v přesilové hře, konkrétně to byl Bailen. Osm vteřin před koncem základní hrací doby sice snížil Obidin, ale to už bylo pozdě.

59:57
    Vitalij Kravcov měl před sebou prázdnou bránu, ale jeho ránu zblokoval domácí obránce!
    59:52 Andrej OBIDIN - 2:3

59:52
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na 2:3, ale pouze osm vteřin před koncem a na srovnání bude mít Avtomobilist minimum času a je skoro nereálné dostat tento zápas do prodloužení. Charles Genoway dostal přihrávku od Kulikova zpoza brány a následně vypálil z velkého úhlu k bližší tyči, kde uviděl volný kotouč ANDREJ OBIDIN a dokázal jej dostat za brankovou čáru.

59:18
    Sergej Šumakov se dostal ke střele z levé strany po přihrávce Hollanda, ale jeho ránu zblokoval obránce Čeljabinsku.

59:02
    Traktoru se následně podařilo dostat puk ze své třetiny a mohl tak vystřídat formace.

58:42
    Avtomobilist nyní sevřel soupeře, ovšem tečovaná střela Hollanda skončila vedle brány.

58:20
    Zachar Arzamascev tentokrát dostal přihrávku na modrou, ale posléze vypálil z první vedle brány Fedotova.

57:50
    Opět se Čeljabinsku podařilo dostat puk ze svého pásma a Jekatěrinburg se ani v početní přesile nemůže dostat do zakončení.

57:19
    Hosté dokázali vyhodit kotouč, ale ten letěl pomalu a domácí obránce jej zachytil.

56:58
    Jekatěrinburg to zkouší v šesti bez brankáře!

56:58
    Oddechový čas pro domácí.

56:58
    Znovu skvělá práce Traktoru v obranném pásmu, ale následně se Čeljabinsk zbytečně dopustil zakázaného uvolnění.

56:02
    Michail Mamkin se sice prodral ke střele od modré, ale Ivan Fedotov puk celou dobu viděl a také vyrazil.

55:33
    Čas se domácím rychle krátí a stále se nemohou dostat do nějakého většího tlaku.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 34. Bočarov (P. Kulikov, Berezin), 60. Obidin (Ch. Genoway, P. Kulikov) – 16. Byvalcev (Pilut, Åberg), 32. Kravcov (Bailen, Hyka), 40. Bailen

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Zborovskij, Ch. Genoway, Berezin, Mamkin, Arzamascev – Sexton, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Šumakov – Bělousov, P. Kulikov, Bočarov – Ovčinnikov, Obidin, Protapovič – Suslov.
    Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Pilut, D. Bodrov, Bailen (A), Karpuchin, Tělegin, Ogurcov, Jevenko – Byvalcev, Kalinin (C), Åberg – Sedlák (A), Hyka, Kravcov – Polygalov, Osnovin, Bobyljov – Švarjov, D. Iljin, Kosov – Avcin.

Rozhodčí: Oskirko, Ravodin – Golovljov, Savenkov