Michalovce – Košice 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:6 (kon.) | Detva – Zvolen 3:1 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Nitra – HC Slovan 1:4 (kon.) | Poprad – Miskolc 2:4 (kon.)
HK Detva
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HKM Zvolen
sk Úterý 22.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Máme za sebou stredoslovenské derby medzi Detvou a Zvolenom. Domácim sa podarilo odplatiť prehru z posledného vzájomného zápasu a po výbornom obrate sa tešia z dôležitých troch bodov. Síce sme príliš veľa gólov dnes nevideli, ale mali sme sa na čo pozerať celý čas. Treba však pochváliť aj obidvoch brankárov Rahma a Sholla, ktorí veľakrát zachránili svoje mužstvá. Dlho to vyzeralo lepšie pre Zvolen, keď ich vedúci gól strelil v prvej tretine Kelemen. Hostia viedli až do záveru druhej tretiny, keď vyrovnal v predposlednej minúte Sýkora. Detva vstúpila do záverečnej tretiny prekvapivo gólom a ten zaznamenal Lalík. Hosťom sa už napriek všetkej snahe nepodarilo vyrovnať a v hre bez brankára inkasovali tretí gól od Valenta. Detva dnes predviedla aj výbornú hru v oslabeniach, pretože domáci hráči boli na trestnej lavici dvakrát dlhšie a aj napriek tomu sa môžu domáci tešiť z víťazstva. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera! (20:38:39)

59:52
    Detva dala gól!
    Hostia sa dostali do zúfalého tlaku, ale vyrovnávajúcim gólom neskončila ani ďalšia Zuzinova strela, naopak PETER VALENT sa len otočil a trafil puk cez celé klzisko až do zvolenskej brány! Tým pádom je definitívne rozhodnuté o troch bodoch pre Detvu. Bez asistencie

59:10
    Puk sa drží len v rohoch a so Zvolenom to nevyzerá vôbec dobre, pretože sa k strelám hostia nevedia dostať.

58:22
    Rahm odišiel na striedačku a hostia hrajú power-play so šiestim hráčmi.

57:18
    Zvolenu konečne vyšiel rýchlejší prechod do pásma a Kelemenova strela zamestnala Sholla, ale ani táto sa neujala.

56:51
    Zvolen teraz vyhadzuje len na zakázané uvoľnenie, čo vôbec v tejto časti zápasu nepotrebuje.

56:22
    Bondra nahadzoval zúfalo puk na Sholla a pred detvianskou bránou vznikla mela, ktorá však skončila prilahnutím puku a hra je prerušená.

55:23
    Čacho mohol rozhodnúť po rýchlom prechode do pásma, keď ho našiel Cox, ale jeho bekhendová strela skončila len na Rahmovi.

54:25
    Hosťom vôbec nevychádza prechod do útoku a Detva drží súpera bez problémov na dištanc, Sholl môže byť zatiaľ úplne pokojný.

53:20
    Čas pre Zvolen beží naozaj rýchlo a domáci teraz držia hru čo najďalej od Shollovej brány.

52:38
    Obidve mužstvá môžu načerpať posledné sily cez reklamnú prestávku a už nás čakajú posledné minúty riadneho hracieho času.

51:39
    Dobrá šanca pre Mikúša, ale ani nedokázal trafiť Shollovu bránu z výbornej pozície, takže Zvolen sa stále nemôže dočkať vyrovnávajúceho gólu.

51:29
    Teraz mal Frederik Fekiač šťastie, že jeho vyhodený puk bol tečovaný, a tak sa vyhol vylúčeniu.

50:38
    Lalíka dohral dosť nebezpečne za bránou Puliš, ale nevyzerá to, že by útočník hostí mal byť vylúčený.

49:50
    Ďalšiu streleckú príležitosť mal aj Nuutinen, ale hosťom zatiaľ nie je súdené vyrovnať a čas sa im kráti.

49:07
    Zuzin to zobral na seba a zvolil individuálnu akciu, ktorú zakončil strelou na Shollovu bránu, ale domáci brankár puk vyrazil.

48:05
    Zvolen mal chvíľu výhodu presilovej hry 4 na 3, avšak už je po nej a pokračujeme vo vyrovnanom počte.

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 39. Sýkora (Gachulinec, Downing), 41. Lalík (Sýkora), 60. Valent – 14. Kelemen (Betker, Helewka)

HK Detva: Sholl – Korím, Fekiač F., Ľupták, Fekiač V., Ščurko – Rymsha, Rais, Cox, Čacho, Charbonneau – Lalík, Gachulinec, Sýkora, Valent, Downing – Jendroľ, Bakala, Askarov, Klíma, Halama
    HKM Zvolen: Rahm – Betker, Hatala, Bondra, Mikúš, Puliš – Ivan, Melancon, Zuzin, Helewka, Nuutinen – Hraško, Kubka, Stupka, Tibenský, Kelemen – Meliško, Ďuriš, Marcinek, Gubančok, Chelpčok

Rozhodčí: Kalina(CZE) – Korba M.(SVK)