Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Omsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 7:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:2 (kon.)
Jokerit – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:6 (kon.)
Avangard Omsk
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Traktor Čeljabinsk
Pondělí 28.12.2020, 15:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

S konstatováním, že v dramatickém zápasu přetlačil Omsk Čeljabinsk, se loučím a přeji vám příjemný zbytek pondělního dne. (17:21:37)

Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (OMS) do utkání z pozice náhradníka nezasáhl
    Jiří Sekáč (OMS)3 body (2+1), 2 střely, 18:08 čas na ledě

Roman Will (CLJ) do utkání z pozice náhradníka nezasáhl
    Tomáš Hyka (CLJ) žádný bod, 2 střely, 17:17 čas na ledě
    Lukáš Sedlák (CLJ) 1 bod (0+1), 1 střela, 17:14 čas na ledě

Avangard dnes zvítězil, ovšem byla to pořádně napínavá bitva! Omsk už vedl o tři trefy, ovšem Čeljabinsk se nevzdal a rozdíl ve skóre dorovnal. Všechno nasvědčovalo tomu, že střetnutí půjde do prodloužení, jenomže Traktor šel v závěru zápasu do dvojnásobného oslabení, čehož domácí využili. O rozhodující trefu zápasu se postaral Jiří Sekáč, jenž se stal mužem utkání.

Střely na branku: 33:33.
    Střely na branku ve třetí třetině: 11:9.

59:00
    Minuta do konce utkání!
    57:58 Kirill SEMJONOV - 5:3

57:58
    Avangard právě vstřelil branku!
    Ale nyní už je definitivně rozhodnuto! KIRILL SEMJONOV sice první pokusem neuspěl, ale odražený puk už do sítě dostal. Asistence: Jiří Sekáč a Alexej Běreglazov.

57:33
    Hosté hrají v pěti!

56:46
    Jinak samozřejmě pokračuje přesilová hra domácího celku, i když už jenom ta normální. Jaroslav Kosov ušetřil hodně cenných sekund v útočném pásmu.
    55:58 Jiří SEKÁČ - 4:3

55:58
    A domácí využívají dvojnásobnou přesilovou hru, takže jdou znovu do vedení! JIŘI SEKÁČ dostal přihrávku na střed hřiště a střelou překonal gólmana na bližší tyč. Asistence: Corban Knight a Sergej Tolčinskij.

55:45
    Obrovskou možnost mají domácí hokejisté, kteří budou hrát možná celé dvě minuty přesilovou hru pět na tři. Hráče Čeljabinsku čeká hodně těžká šichta.

55:33
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Oleg Jevenko – 2 min., zdržování hry / pozdní nástup).

55:33
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., krosček).

54:45
    Lukáš Sedlák se trochu zamotal na pravé straně a p kotouč v pásmu přišel. Traktor se však během několika vteřin dokázal dostat zpět přes modrou.

54:14
    Tentokrát se hostujícímu celku nepovedla rozehrávka, která skončila daleko od všech na ledě. Ivan Fedotov proto bude muset čelit vhazování po své levici.

53:26
    Zatím to vypadá, že nám dnešní utkání směřuje přece jenom do prodloužení. Čeljabinsk předvedl skvělý návrat do hry, když prohrával o tři góly...

52:56
    Do tlaku se dostali zase domácí hokejisté a hodně aktivní byl na brankovišti Reid Boucher. Ten ale úspěšný nebyl a následuje druhá komerční přestávka.
    52:22 Vitalij KRAVCOV - 3:3

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 13. Sekáč (Knight), 26. K. Kostin (Knight), 36. Jemelin, 56. Sekáč (Knight, Tolčinskij), 58. K. Semjonov (Sekáč, Běreglazov) – 39. Kosov, 48. Byvalcev (Osnovin, Åberg), 53. Kravcov (Sedlák, Bailen)

Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Čudinov, Solovjov, Gončarov, Gotovec – Knight (A), K. Kostin, Sekáč (A) – Zernov, Boucher, Jakupov – Tolčinskij, Chochlačov, K. Semjonov – N. Komarov, Dědunov, Kablukov – Jaremčuk.
    Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Bailen (A), Isajev, Pilut, Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin, Jevenko – Sedlák (C), Hyka, Kravcov – Osnovin, Byvalcev, Åberg – Fatějev, Bobyljov, D. Iljin – Karlin, Avcin, Švarjov – Kosov (A).

Rozhodčí: Akuzovskij, Romasko – Galimov, Sivov