Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (po pr.) | Motor ČB – Plzeň 4:3 (po pr.)
Olomouc – Mountfield HK 2:3 (3:4 po s.n.) | Pardubice – Sparta 5:4 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (po pr.)
Liberec – Mladá Boleslav 0:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:4 (1:3, 3:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Středa 30.12.2020, 17:20 • enteria arena • Tipsport extraliga • 31. kolo

Vítám vás u online přenosu z 31. kola Tipsport extraligy. V enteria areně se střetnou HC Dynamo Pardubice a HC Sparta Praha. Zápas začíná v 17:20, jste k němu srdečně zváni.

Sparťané předvádí v letošním ročníku velmi dobrý hokej. Jejich hra jim zatím stačí na průběžné druhé místo, když získali 53 bodů ve 26 zápasech. Skóre 99:57 ukazuje na velmi slušnou obranu a naopak nejproduktivnější útok v lize. Pražané budou zřejmě prvním celkem, který překoná hranici 100 nastřílených branek.

Nejproduktivnější hráči
    1. Roman Horák – 26 zápasů, 27 bodů (13+14)
    2. Michal Řepík – 26 zápasů, 26 bodů (11+15)
    3. Lukáš Pech – 26 zápasů, 21 bodů (5+16)
    4. David Tomášek – 26 zápasů, 20 bodů (7+13)
    5. Jan Buchtele – 26 zápasů, 19 bodů (12+7)

Dynamu úvod sezóny nevyšel, přesto jsou po sedmi výhrách v řadě Pardubice v tabulce nyní na 8. místě se ziskem 37 bodů ve 25 zápasech. Náskok na devátou Kometu mají Východočeši slušných osm bodů, nad nimi je naopak 7. Liberec, na který ztrácí Dynamo jen čtyři body.

15. prosince | Litvínov – Pardubice 1:2sn
    21. prosince | Pardubice – Vítkovice 4:3
    22. prosince | Pardubice – Plzeň 4:1
    26. prosince | Olomouc – Pardubice 3:5
    28. prosince | Pardubice – Zlín 5:2

1. Matěj Blümel – 24 zápasů, 16 bodů (8+8)
    2. Anthony Camara – 18 zápasů, 16 bodů (6+10)
    3. Juraj Mikuš – 25 zápasů, 15 bodů (3+12)
    4. Vladimír Svačina – 25 zápasů, 12 bodů (7+5)
    5. Jakub Nakládal – 25 zápasů, 12 bodů (2+10)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, Vála, J. Zdráhal, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát (A), R. Kousal, Camara – Svačina, O. Roman, Machala – Kusý, Rohlík, Matýs.

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – M. Jandus, Němeček (A), Košťálek, Polášek, Kalina, Mikliš, Poizl – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Tomášek, Říčka – Buchtele, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Kudrna.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Ondráček, Špůr.

00:01

00:17
    Úvodní vhazování sice vyhrála Sparta, první zákrok si ale připsal Matěj Machovský. Nahození ze středního pásma mu však nenadělalo sebemenší problémy.

00:58
    Hrádkova střela od modré po Kousalově přiklepnutí končí na noze bránícího hráče, domácí musí znovu do vlastní třetiny.

01:15
    Robert Kousal si po šikovné kličce ve střední třetině došel pro podrážení od Davida Tomáška (SPA), který tak posílá svůj tým na začátku druhé minuty po poprvé do čtyř hráčů.

01:43
    První přesilovková rána přišla z hokejky Pauloviče, který ale prostor mezi třemi sparťanskými tyčemi netrefil.

02:06
    Pražané se dlouhým vyhozením osvobozují a posílají na led čerstvou čtveřici.

02:56
    První přesilovka se domácím hokejistům příliš nedaří, další nepřesnost v kombinaci znamená klid pro Spartu.

03:15
    Tomášek je na ledě, Machovský zasahovat nemusel.

03:31
    Kalina si při rozehrávce neporozuměl se Sobotkou, hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

03:53
    Totožný přestupek jako u prvního vyloučení je velmi rychle vidět i na straně druhé. Podrážením se provinil domácí Ondřej Vála (PCE), který stráví další okamžiky na trestné lavici. První početní výhoda také pro Spartu.

04:37
    Zatím si ale hosté vedou stejně jako Dynamo. Dlouhá kombinace přinesla nepřesnou přihrávku, po které v klidu vyvezl puk daleko od Kantorovy klece Matěj Blümel.

05:24
    V prvních pěti minutách jsme zatím neviděli jediný střelecký pokus, který mířil mezi tři tyče.

05:53
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jenže první střela dnešního utkání končí v síti! Přesilová hra Pražanů byla velmi nevýrazná, nakonec ale hosté vymysleli povedenou kombinaci, která vteřinu před návratem vyloučeného Vály končí v síti Pavla Kantora! Prudký pas Tomáška tečoval do Kantorovy šibenice MICHAL ŘEPÍK – 0:1! Asistence: David Tomášek.
    05:53 Michal ŘEPÍK - 0:1

06:53
    Přesně minutu po první sparťanské radosti přichází ofsajd hostujícího týmu.

07:00
    Kalina poslal prudký pas ze středního pásma přímo do náruče Pavla Kantora.

07:13
    Na opačné straně se o nahození vzduchem postaral pardubický Zdráhal, Machovský ve stoje v klidu sebral puk do lapačky.

08:02
    Rázem je to o dvě branky! Dvě obrovské šance Jana Buchteleho nejprve zablokoval Hrádek či zastavil pravý beton Kantora, na další kombinaci hostí už ale hráči Dynama nestačili. Pas před poloprázdnou branku dostal LUKÁŠ ROUSEK, dokázal ho zpracovat a poté poslat nekompromisně k přední tyči – 0:2! Asistence: Jan Buchtele a David Tomášek.
    08:02 Lukáš ROUSEK - 0:2

08:49
    Machovský vyrážečkou odrazil kotouč vysoko nad branku, následný skákavý kotouč si ale ve spleti těl našel a uzmul ho do své moci.

09:19
    Hosté znovu postupovali do zajímavého přečíslení ve dvou proti jednomu, Kudrna ale dostal puk špatně a bekhendem ho zametl jen mimo branku.

09:38
    Dynamu se nevede, domácí museli vyhodit puk přes všechny čáry na icing.

10:07
    Lukáše Pecha v obrovské šanci vychytal Pavel Kantor! Sparta má silný tlak a nepouští unavené Dynamo ke střídání.

10:50
    Dva fantastické zákroky brankářů Kantora a Machovského! Druhý jmenovaný hasil protiakci Dynama, zcela sám před ním byl Ondřej Rohlík, který ale kotouč mezi betony přesouvající se jedničky Sparty neumístil.

11:58
    Tohle domácím hokejistům vůbec nevyšlo. Vše začalo už nepřesnou přihrávkou Blümela, který na modré čáře hledal Nakládala, jenže našel jen hostujícího Sobotku. Ten následně šikovně obelstil dva zadáky Dynama a připravil pohodlnou dorážku do prázdné branky pro MICHALA ŘEPÍKA – 0:3! Asistence: Vladimír Sobotka.
    11:58 Michal ŘEPÍK - 0:3

13:11
    Roman se šikovně otočil kolem hostující branky, jeho následná křižná přihrávka přes celé brankoviště nikoho v červeném nevyslyšela. Sparta se následně dopustila icingu.

13:50
    Kusého střelu tahem přizvedl Kudrna až do ochranné sítě. Oba celky si budou moci oddychnout při komerční přestávce.

14:48
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nyní se ale domácí prosazují a také v tomto případě to byla málo vídaná branka! Polášek nepřesnou přihrávkou poslal kotouč na čepel Matěje Machovského, který hodně špatnou rozehrávkou trefil jen svého spoluhráče, od něhož se puk odrazil do hostující sítě. Jako autor gólu je označen JURAJ MIKUŠ – 1:3! Bez asistence.
    14:48 Juraj MIKUŠ - 1:3

16:23
    Domácí hráči výrazně ožili, Rohlík teď pořádně prohnal vracejícího se obránce. Nakonec z ostrého úhlu zakončil, další nejistý Machovského zákrok ale tentokrát stačil.

17:48
    Tentokrát ostrý pokus Matěje Blümela zaplul přímo do lapačky hostujícího brankáře Machovského.

18:36
    Sparta už znovu nastěhována v útočném pásmu se snahou získat tříbrankové vedení zpět na svoji stranu.

18:50
    Poláškova střela zápěstí se od masky Kantora odrazila až do ochranné sítě.

19:11
    Vzápětí střílel přes řadu clonících hráčů Košťálek, pardubickému gólmanovi sice vypadl puk, nikdo z hostujících hokejistů ale nebyl na dorážku dostatečně včas připraven.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hodně gólová první část rozhodně nepřinesla příliš radosti pardubickým fanouškům, Dynamo po dvaceti minutách ztrácí dvě branky. Hosté vstoupili do duelu výrazně lépe, v prvních minutách nastříleli tři góly a zdálo se, že je jasno. Pardubice vrátila do hry až šťastná branka Mikuše, vše je tedy otevřené. Druhá třetina odstartuje v 18:10.

Střely na branku po první třetině: 11:12.

20:01

20:54
    Úvodní zajímavá akce Sparty se nesla po levé straně, Tomáškova křižná přihrávka ale najíždějícího Poláška nenašla.

22:26
    První přerušení přichází s trestem. Uvidíme druhou přesilovku Dynama, Robert Říčka (SPA) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

22:50
    Rozvážná kombinace pardubického Dynama končí střelou Matěje Blümela jen do lapačky Matěje Machovského.

23:31
    Dynamu se hra v převaze zatím vůbec nedaří, puk znovu klouže za Kantora.

23:51
    Naopak i při hře ve čtyřech hrozí Sparta, Němečkovo nahození končí v náruči domácího brankáře. Vhazovat se bude v obranné třetině Pardubic.

24:26

25:28
    Teď je to naopak Sparta, kdo drží svého soupeře zamknutého v obranné třetině.

25:57
    Rhett Holland bekhendem vyhodil puk jen přes všechny čáry na zakázané uvolnění, unavená pětice Dynama tedy nemá právo vystřídat.

26:10
    Po vyhraném vhazování však puk do bezpečí na malou chvilku vyvezl Kusý a umožnil svým spoluhráčům vystřídat.

26:40
    Prudký pokus Buchteleho skončil mimo tři tyče, Sparta i nadále v útočném pásmu.

27:19
    Silný tlak Sparty mohl čtvrtou brankou podtrhnout Šmerha, jeho opakovaná dorážka na brankovišti ale přes Kantorův beton nepřeskočila. Vysvobozením pro Dynamo je komerční brejk.

29:00
    Dynamu to dnes nelepí. Nakládalova rozehrávka o mantinel nadělala velké starosti Kantorovi, který ji musel lapačkou držet až na síti své branky. Domácí kapitán kroutí hlavou a odjíždí na střídačku.

30:26
    Na výraznou brankovou příležitost již pěknou chvilku čekáme, ani jednomu z týmů se ve finální fázi vůbec nevede.

31:29
    Další sérii nepřesností utnul Machovský přikrytím puku pod svoji lapačku.

31:41
    V dobré šanci se ocitl Robert Kousal, jeho pokus škrtl Machovský lapačkou a vyškrábl ho mimo!

32:06
    Chyba Sparty na útočné modré čáře mohla znamenat únik Jana Mandáta samotného na gólmana, ještě na pardubického polovině ho však háčkem zastavil Michal Řepík (SPA), který je právem odkázán na trestnou lavici.

32:47
    Domácí se dostávají na dostřel jediné branky a jsou zpátky ve hře! Přesilová hra byla zužitkována, PATRIK POULÍČEK šikovně tečoval střelu Matěje Pauloviče a podruhé překonal gólmana Machovského – 2:3! Asistence: Matěj Paulovič a Jakub Nakládal.
    32:47 Patrik POULÍČEK - 2:3

33:30
    Na druhé straně Kantor lapil střelu od modré čáry, vhazovat se bude po jeho levici.

33:51
    Další zákrok Kantora přišel po střele z otočky v podání Říčky.

34:18
    Vyrovnáno! Perfektní práci předvedl slovenský útočník MATĚJ PAULOVIČ, který si od mantinelu vyjel do středu hřiště a ukázkovou ranou pod horní tyč vyrovnává na 3:3! Bez asistence.
    34:18 Matej PAULOVIČ - 3:3

34:18
    Střídání v týmu HC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Machovský, přichází Jakub Neužil.

34:56
    Střídající brankář Neužil se dotkl kotouče poprvé, kdy ho tahá ze své sítě! Pardubice otáčí skóre ve svůj prospěch a dostávají se do vedení! Ukázkovou kombinaci dokonal na brankové čáře ANTHONY CAMARA – 4:3! Asistence: Ondřej Vála a Juraj Mikuš.
    34:56 Anthony CAMARA - 4:3

34:56
    Pražané ještě reklamovali nějaký přestupek, který by zamezil čtvrté radosti Pardubic, nic se ale nemění. Branka platí, Dynamo otáčí stav z 0:3 na 4:3!

35:52
    Sparta se snaží přidat, podobnou otočku evidentně nečekalo. Dynamo je nyní na koni.

36:44
    Poláškovu prudkou ránu odráží Kantor do rohu kluziště.

36:57
    Hosté znovu výrazně přidali, Pardubice posílají puk na zakázané uvolnění.

37:41
    Situace se opakuje, po icingu Pardubic se bude znovu buly konat po pravé ruce Pavla Kantora.

38:46
    Hodně skrytou střelu vyslal od modré čáry pardubický Holland, Neužil nemohl vidět vůbec nic a měl velké štěstí, že ho puk trefil do pravého betonu.

39:08
    Říčka si nepohlídal přejezd útočné modré čáry, píská se sparťanský ofsajd.

39:49
    Obrovskou minelu vymyslel Jan Kolář, který pár sekund před koncem namazal na hokejku Andreje Kudrnu. Ten měl skvělou příležitost na vyrovnání, mířil mezi Kantorovy betony, ale na pardubického brankáře si nepřišel!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Misky vah se ve druhé dvacetiminutovce zcela obrátily! Dynamo zlepšilo svoji hru a zcela zaslouženě se může těšit z obratu ve skóre. Své tři branky Dynamo vměstnalo do 129 vteřin a díky tomu vstupuje do třetí třetiny za stavu 4:3!

Střely na branku po druhé třetině: 20:24

40:01

40:43
    První střídání třetí třetiny patřilo Spartě, ta se ale k zakončení nedostala. Elitní formace Dynama vyhodila a mizí na střídačce.

42:13
    Třetí část se zatím hraje velmi svižně, hosty ale brzdí nepřesnost v kombinaci.

43:03
    Sparta Praha dostane další šanci, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Kantorem.

43:17
    Rozhodčí branku uznávají a v Pardubicích se tak pojede od nuly! Střela vzešla z hokejky DAVIDA NĚMEČKA, puk jen těsně přešel brankovou čáru, což musel následně potvrdit i videorozhodčí – 4:4! Asistence: Vladimír Sobotka.
    43:17 David NĚMEČEK - 4:4

44:20
    Psychicky nahoře je teď zase Sparta, která chce prvně ztracené vedení zpět na svoji stranu. Nás čeká rozhodně zajímavých minimálně šestnáct minut.

45:00
    Hosté se znovu dostali do dobré příležitosti, při pasu zpoza branky hned dva najíždějící útočníci ale promáchli. Na tahu je Dynamo.

45:22
    Ostrá rána Jakuba Nakládala donutila Neužila ke kvalitnímu zákroku, další postup Pardubic je zastaven kvůli ofsajdu.

45:55
    Nečekaný odraz od mantinelu hrál s Pardubicemi, díky tomu měl puk mezi kruhy připravený Poulíček. Místo střely ale ještě volil pas na najíždějícího Blümela, čímž však celou situaci poněkud překombinoval. Neužil zasahovat nakonec vůbec nemusel.

47:00
    Za sekání ve střední třetině je na trestnou lavici poslán Robert Kousal (PCE), Sparta bude hrát po komerční přestávce teprve druhou přesilovku v dnešním vyrovnaném utkání.

47:28
    Řepík cílil na hattrick, rána z voleje mu ale nesedla ideálně a Sparta se tak sama vyhnala z útočného pásma.

49:00
    Ani tato početní výhoda nevyšla sparťanům zcela ideálně, Kousal je zpět na ledě.

49:33
    Při hře v pěti je Sparta přece jen o něco aktivnější, teď to však přehnala s rychlostí rozehrávky, která znamená zakázané uvolnění a stěhování před Neužila.

50:08
    Kolářova rychlá střela od mantinelu zmizela pod betony hostujícího brankáře.

50:42
    Anthony Camara měl slušně rozjetou akci, když se dokázal uvolnit proti dvěma protihráčům, ve finální fázi jim ale bekhendem puk vrátil. Neměl totiž tušení o tom, že ho ze spoluhráčů nikdo nepodpořil v útočné akci.

51:50
    Na druhé straně sebral střelu Vladimíra Sobotky do náruče připravený brankář Kantor.

52:32
    A znovu práce pro Kantora. Střela Martina Janduse od modré mu sice udělala řádku starostí, nakonec ale z výstroje nevypadla.

54:14
    Hraje se převážně ve středním pásmu, bez ojedinělé šance. Zdá se, že oba týmy jsou smířeny alespoň s jistým bodem.

55:52
    Předchozí tvrzení neplatí, protože Dynamo se čtyři minuty před koncem dostává do vedení a přibližuje se osmé výhře v řadě! JAN MANDÁT dostal puk na čepel zpoza branky od Kousala a z voleje propasíroval kotouč do sítě – 5:4! Asistence: Robert Kousal.
    55:52 Jan MANDÁT - 5:4

56:31
    Sparta nastupuje s tlakem, domácí lehkým obloučkem poslali puk z vlastní obranné třetiny.

57:46
    Domácím se daří držet puk daleko od vlastní branky a tím zamezit Spartě jakémukoliv závěrečnému náporu.

58:13
    Sparta se dokonce dopustila zakázaného uvolnění. Labutí píseň pro pardubické Dynamo.

58:21
    Puk mimo hrací plochu, znovu přerušeno. Tentokrát se bude vhazovat v neutrální zóně.

58:39
    Neužil míří na střídačku, Sparta v šesti s prázdnou brankou!

58:51
    Píská se však přihrávka rukou, která vrací hru do obranné třetiny Sparty a Neužila zpět do svého brankoviště.

59:08
    Neužil znovu na střídačce, puk ale ve střední třetině.

59:47
    Icing Sparty hatí všechny plány. Dynamo tento zápas už nepustí.

Napínavé střetnutí končí, pardubické Dynamo slaví osmou výhru v řadě! V zápase se Spartou to ale nemělo vůbec jednoduché, v první třetině totiž prohrávalo již 0:3. Po velkém obratu ale slaví tři body. Příjemný zbytek dnešního večera i celého kalendářního roku přeje Petr Dejnožka. (19:36:50)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 15. Mikuš, 33. Poulíček (Paulovič, Nakládal), 35. Paulovič, 35. Camara (Vála, Mikuš), 56. Mandát (R. Kousal) – 6. Řepík (Tomášek), 9. Rousek (Buchtele, Tomášek), 12. Řepík (Sobotka), 44. Němeček (Sobotka)

HC Sparta Praha: Machovský (35. Neužil) – M. Jandus, Němeček (A), Košťálek, Polášek, Kalina, Mikliš, Poizl – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Tomášek, Říčka – Buchtele, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Kudrna.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Ondráček, Špůr