Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (po pr.) | Motor ČB – Plzeň 4:3 (po pr.)
Olomouc – Mountfield HK 2:3 (3:4 po s.n.) | Pardubice – Sparta 5:4 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (po pr.)
Liberec – Mladá Boleslav 0:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:4 (1:3, 3:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Středa 30.12.2020, 17:20 • enteria arena • Tipsport extraliga • 31. kolo

Napínavé střetnutí končí, pardubické Dynamo slaví osmou výhru v řadě! V zápase se Spartou to ale nemělo vůbec jednoduché, v první třetině totiž prohrávalo již 0:3. Po velkém obratu ale slaví tři body. Příjemný zbytek dnešního večera i celého kalendářního roku přeje Petr Dejnožka. (19:36:50)

59:47
    Icing Sparty hatí všechny plány. Dynamo tento zápas už nepustí.

59:08
    Neužil znovu na střídačce, puk ale ve střední třetině.

58:51
    Píská se však přihrávka rukou, která vrací hru do obranné třetiny Sparty a Neužila zpět do svého brankoviště.

58:39
    Neužil míří na střídačku, Sparta v šesti s prázdnou brankou!

58:21
    Puk mimo hrací plochu, znovu přerušeno. Tentokrát se bude vhazovat v neutrální zóně.

58:13
    Sparta se dokonce dopustila zakázaného uvolnění. Labutí píseň pro pardubické Dynamo.

57:46
    Domácím se daří držet puk daleko od vlastní branky a tím zamezit Spartě jakémukoliv závěrečnému náporu.

56:31
    Sparta nastupuje s tlakem, domácí lehkým obloučkem poslali puk z vlastní obranné třetiny.
    55:52 Jan MANDÁT - 5:4

55:52
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Předchozí tvrzení neplatí, protože Dynamo se čtyři minuty před koncem dostává do vedení a přibližuje se osmé výhře v řadě! JAN MANDÁT dostal puk na čepel zpoza branky od Kousala a z voleje propasíroval kotouč do sítě – 5:4! Asistence: Robert Kousal.

54:14
    Hraje se převážně ve středním pásmu, bez ojedinělé šance. Zdá se, že oba týmy jsou smířeny alespoň s jistým bodem.

52:32
    A znovu práce pro Kantora. Střela Martina Janduse od modré mu sice udělala řádku starostí, nakonec ale z výstroje nevypadla.

51:50
    Na druhé straně sebral střelu Vladimíra Sobotky do náruče připravený brankář Kantor.

50:42
    Anthony Camara měl slušně rozjetou akci, když se dokázal uvolnit proti dvěma protihráčům, ve finální fázi jim ale bekhendem puk vrátil. Neměl totiž tušení o tom, že ho ze spoluhráčů nikdo nepodpořil v útočné akci.

50:08
    Kolářova rychlá střela od mantinelu zmizela pod betony hostujícího brankáře.

49:33
    Při hře v pěti je Sparta přece jen o něco aktivnější, teď to však přehnala s rychlostí rozehrávky, která znamená zakázané uvolnění a stěhování před Neužila.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 15. Mikuš, 33. Poulíček (Paulovič, Nakládal), 35. Paulovič, 35. Camara (Vála, Mikuš), 56. Mandát (R. Kousal) – 6. Řepík (Tomášek), 9. Rousek (Buchtele, Tomášek), 12. Řepík (Sobotka), 44. Němeček (Sobotka)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, Vála, J. Zdráhal, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát (A), R. Kousal, Camara – Svačina, O. Roman, Machala – Kusý, Rohlík, Matýs.
    HC Sparta Praha: Machovský (35. Neužil) – M. Jandus, Němeček (A), Košťálek, Polášek, Kalina, Mikliš, Poizl – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Tomášek, Říčka – Buchtele, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Kudrna.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Ondráček, Špůr