Motor ČB – Vítkovice 4:3 (2:0 po s.n.) | Mountfield HK – Pardubice 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 0:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 2:1 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 3:0 (kon.)
Plzeň – Třinec 3:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 03.01.2021, 17:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 32. kolo

Třetí třetina byla plně v režii domácího týmu, ten nejprve ubránil přesilovou hru Energie a pak nasměroval Brno ke třem bodům nádhernou střelou Peter Mueller. Kometa byla vysoce aktivní a dobře organizovaná, což mělo za následek i třetí trefu v Novotného brance, kterou obstaral Silvestr Kusko. Karlovy Vary už na tento stav hledaly odpověď marně, navíc brněnská obran v čele s Karlem Vejmelkou pracovala příkladně a domácí brankář si připsal čisté konto. Úspěšnou premiéru v brněnském dresu si i díky asistenci připsal obránce Petr Zámorsky. To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování dnešního utkání a budu se těšit na další přenosy v roce 2021, z Brna vám přeji příjemný zbytek neděle. (19:11:55)

59:44
    Kometa kontroluje závěr zápasu, Vejmelka nejspíš udrží čisté konto.

59:05
    Karlovy Vary už si jsou vědomy, že dnes z Brna body neodvezou, navíc odehrály puk na další icing.

58:17
    Oba celky jsou v plném počtu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    Zakázané uvolnění Energie.

57:16
    Mladý Brabenec v dresu Komety dnes hraje velmi dobře, dokázal to i teď, když znovu zavezl puk do útočného pásma, aby připravil ideální střeleckou pozici Gulašimu, ten však přesně nezamířil a Novotný si připsal další zákrok.

56:17
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jiří Černoch – 2 min., sekání).

55:03
    Karlovým Varům opět vázne rozehrávka, Brněnští si toho všímají a hluboce napadají.

54:12
    Energie hraje v plném počtu.

53:40
    Holík znovu připravil palebnou pozici Muellerovi, i tentokrát se do ní brněnský snajpr opřel vší silou, ale branku těsně minul!

52:58
    Brabenec připravil palebnou pozici Vincourovi, ten se nechtěl unáhlit a zamířil, Novotný s menšími problémy kotouč dostal pod svou kontrolu.

52:12
    Další problém pro Karlovy Vary, dvě minuty za zdržování hry pro Martina Weinholda.

52:09
    Mueller vystihl chybu karlovarského obránce a z rohu pásma si nabruslil před Novotného, ten zabránil navýšení rozdílu ve skóre úspěšným zákrokem vyrážečkou.

51:31
    Nyní je v útočném pásmu Kometa a daří se ji kombinovat.

50:45
    Karlovy Vary však ještě nic nebalí, nyní rozpoutali před Vejmelkou střelnici, ovšem domácí brankář odolává a nadále drží čisté konto.
    49:49 Silvester KUSKO - 3:0

49:49
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa odskakuje do tříbrankového trháku a nyní už je velmi blízko tříbodovému zisku! Do útočného pásma zavezl puk Brabenec, poslal je na modrou čáru, odkud vypálil Zámorský, Novotný pak puk vyrazil a od Vincoura doputoval kotouč na hůl SILVESTRA KUSKO a ten už měl jednoduchou úlohu dopravit kotouč do odkryté branky. Asistence: Tomáš Vincour, Petr Zámorský.

48:28
    Nyní se hosté do útočného pásma přeci jen dostali, ale po vlastní chybě musejí pro kotouč zpět k Novotnému.

47:45
    Varům se nyní nedaří ani rozehrávka, Kometa hluboko napadá, a když už tak má výborně pokryté střední pásmo.

46:22
    Kometa ve třetí třetině kontroluje dvoubrankové vedení a po komerční pauze se bude vhazovat před brankou Energie.

45:46
    Mikúš nyní vyslal prudkou ránu z hranice levého kruhu, Vejmelka výborně zasáhl svým ramenem.

45:16
    Kometa hraje v plném počtu.

44:48
    Kaše vyslal střelu skrz clonícího hráče, Vejmelka vyrazil betonem a Kometa následně vyhání soupeře z obranného pásma.

44:10
    Kometa se osvobodila a Dvořák se Šoustalem dokonce zaútočili, zakončení prvně jmenovaného však Novotný pokryl.

43:42
    Brněnská obrana nyní pomohla na hranici brankoviště Vejmelkovi a ten mohl přikrýt kotouč před dotírajícími hráči soupeře.

43:16
    Karlovy Vary nyní dostanou příležitost vrátit se do zápasu, podruhé Kometu dnes oslabí Tomáš Bartejs – dvě minuty za sekání.
    42:02 Peter MUELLER - 2:0

42:02
    Tak tohle byla nádherná akce, která jistě nebude chybět ve Zlaté helmě. Domácí se v plném počtu nastěhovali před Novotného a Holíkovu přihrávku zužitkoval nádhernou střelou z pravého kruhu do pravého růžku karlovarské svatyně PETER MUELLER a tam je po této ráně zcela vymeteno, tady byl hostující brankář bez šance. Asistence: Petr Holík, Martin Zaťovič.

41:20
    Mikůš poslal puk na hůl Laukovi, ten pálil dvakrát po sobě, ale ani jednou Vejmelku neprostřelil.

40:45
    Gulaši ihned po vhazování vyhodil, hostům se zatím početní výhody vůbec nedaří.

40:28
    Bondra dojel odražený kotouč a dokonce stačil zakončit, Novotný vyrazil a Energie bude hledat cestu do obranného pásma Komety.

40:07
    Začala třetí třetina a Energie pokračuje v přesilové hře.

40:01

Druhá třetina nabídla stejně jako ta první hokej ve svižném tempu. Zprvu měli více ze hry hosté, kteří se nastěhovali před Vejmelku, ale do přímého ohrožení brněnské svatyně se nedostali, i díky dobře organizované defenzívě domácího celku. Naopak Kometa když už se usadila před Novotným, bylo z toho větší vzrušení a v čase 24:41 se domácí dostali do vedení, když dostatečný důraz na brankovišti předvedl Jakub Valský. Brno si tvořilo další slibné příležitosti a v závěrečné pětiminutovce druhé třetiny doslova uzamklo Karlovarské v obranném pásmu, to vše bylo podpořeno přesilovou hrou, ve které Mueller nastřelil tyč. Paradoxně ještě v této přesilovce však mohl srovnat Kohout, ale bekhendová klička mu v samostatném úniku nevyšla. Energie si těsně před druhou sirénou vybojovala možnost přesilové hry, která bude pokračovat na startu třetí třetiny a potrvá jednu minutu a čtyřiačtyřicet vteřin, její průběh budete moci sledovat od 18:35.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:49
    Šenkeřík ihned vypálil, Vejmelka vyrazil do rohu.

39:44
    V závěru druhé třetiny jsme ještě svědky vyloučení, druhou přesilovou hru v zápase si zahrají hosté, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Tomáš Bartejs.

38:25

38:18
    Až nyní se Karlovy Vary osvobodily a mohlo z toho být srovnání, když zcela osamocen postupoval na Vejmelku Kohout, bekhendová klička mu však nevyšla.

37:57
    Kometa buší na druhou branku! Na hranici brankoviště se znovu snažil prosadit Valský, přesilová hra Komety je tentokrát mimořádně nebezpečná a Karlovým Varům zatím přeje i trocha štěstíčka.

37:08
    Tak to byl nádherný ťukec brněnské Komety! Energii se nepodařilo vyhodit a Holík nasměroval puk Klepišovi, ten efektně posla puk Muellerovi a jeho rána skončila na tyči karlovarské branky!

36:25
    Nápor brněnské Komety může být nyní umocněn přesilovou hru. Podruhé v utkání míří na trestnou lavici Jakub Lauko, tentokrát za hákování.

35:46
    Král se Zámorským nyní předvedli své ofenzivní choutky, ač se jedná o obránce předvedli sympatickou akci, kterou druhý jmenovaný zakončoval z hranice brankoviště, avšak střela neměla potřebnou razanci, aby nadělala Novotnému větší problémy.

35:15
    Zaťovič nyní vyhrál souboj za brankou a z toho mohl těžit Mueller, jenž se opřel do kotouče vší sílou, trefil však vrchní část Novotného masky a puk se odrazil do ochranné sítě.

34:36
    Kometa je po ubráněné přesilové hře aktivnějším týmem a obrana Karlových Varů nyní měl dvakrát v krátké době namále.

34:10
    Další slibná akce Komety! Dvořák nasprintoval do útočné třetiny a poslal puk před branku Bondrovi, ten z voleje trefil pouze připraveného Novotného.

33:07
    Brabenec našel mezi kruhy ideálně postaveného Kuska, ten však branku přestřelil, třetí formace Brna nadále kombinuje.

32:34
    Valský nyní dvakrát dostal puk do slibné pozice, ale ani jednou jej nedokázal zpracovat a zakončit.

31:55
    Energie se drží v útočném pásmu, do slibné střelecké pozice se dostal Redlich, Vejmelka vyrazil.

29:53
    Král odpálil puk na střídačku Karlových Varů, znovu se tak bude vhazovat před domácí brankou.

29:31
    Prudkou střelu v podání Koblasy Vejmelka kryje, vhazovat se bude po jeho pravici.

29:08
    Před brankou Komety se strhla mela mezi Gulašim a Beránkem, domácí borec rázně ukázal, že si nenechá otravovat svého brankáře, oproti Beránkovi však Gulaši fasuje 2+2 minuty za hrubost, zatímco hostující útočník odešel z této situace pouze s menším trestem. Karlovy Vary si tak zahrají první přesilovou hru v zápase.

29:00
    Šenkeřík nyní individuálně prošel do útočného pásma, obkroužil branku a hledal na hranici brankoviště Kašeho, toho sice nenašel, ale puk se pro Vejmelku nepříjemně odrazil a ten jej musel pohotově zastavit svými betony.

28:05
    Kometa znovu dokázala ohrozit Novotného branku! Klepiš ukázkově našel Horkého, ten však z voleje narazil na pohotový přesun karlovarského brankáře, jenž vytáhl velice důležitý zákrok!

27:42
    Energii se podařilo konečně projít do útočné třetiny, ale vlastní vinnou se o ní hosté připravili a budou muset najít novou cestu k Vejmelkovi.

26:47
    Kometa nyní dobře zabezpečila své obranné pásmo a pokusy energetiků se rozbíjejí o val domácích borců již na modré čáře.

26:05
    Nyní se ovšem prezentovali střeleckými manévry karlovarští obránci, po ráně Rohana se puk odrazil od zadního mantinelu až k Šenkeříkovi, proti jeho prudké střele už musel Vejmelka vytáhnout svou lapačku. Po komerční pauze se bude vhazovat před brankou Komety.

25:38
    Kometa se po úvodní trefě snaží být aktivní, obrana Energie se musí mít na pozoru.
    24:41 Jakub VALSKÝ - 1:0

24:41
    Tentokrát už se Kometa raduje! K překonání Novotného vedl mimořádný důraz, když po bekhendu Muellera předvedl mimořádný hlad po gólu JAKUB VALSKÝ a otevřel skóre utkání. Asistence: Peter Mueller.

24:15
    Holík nyní našel nikým nepokrytého Muellera, jenž se zjevil osamocen před Novotným, snažil se hostujícího brankáře vymíchat, ten se však nedal a úspěšně zasáhl!

23:36
    Druhá třetina navazuje svým tempem na tu úvodní, více ze hry zatím mají Západočeši, ovšem Vejmelka zatím neměl příliš mnoho práce.

22:28
    Třetí formace Brna se zdržela na chvílí před Novotným, ale nic moc nevymyslela, Energie už zase otáčí hru k Vejmelkovi.

21:31
    Kometa se až nyní dostala ze sevření hostů, ale ti už zakládají novou útočnou akci.

21:05
    Ihned po buly to zkusil Beránek, Vejmelka ve střehu.

21:02
    Střela Šenkeříka byla však sražena a oba celky střídají.

20:53
    Hosté krouží v útočném pásmu a hledají prostor k ohrožení Vejmelky.

20:28
    První střelu ve druhé třetině si z ostrého úhlu připsal Flek, Vejmelka si prostor u tyče pohlídal.

20:01

První třetina zápasu mezi Brnem a Karlovými Vary se nesla ve svižném tempu, což dokazuje i čas, za který byla odehrána, stačilo na ní pouhých 30 minut. Kometa měla v úvodní periodě dvě přesilové hry, ale ty zatím nejsou devízou jihomoravského celku. Největší příležitosti se tvořily při hře 5 na 5, blíže k otevření skóre měli domácí, ovšem Novotný zatím předvádí stoprocentní výkon. Karlovy Vary se zase prezentují aktivním pohybem, ovšem obrana Brna byla také v nejvyšší pohotovosti. Celkově sledujeme pohledný hokej, jen tomu zatím chybí branky, uvidíme, zda se dočkáme v dějství prostředním, které pod Špilberkem startuje v 17:45.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:18
    Kometa se snaží ještě v závěru první periody otevřít skóre, po přihrávce Zaťoviče to zkusil z ostrého úhlu Mueller, Novotný byl opět připraven zasáhnout.

19:04
    Bartejsovo nahození tečoval před Novotným Šenkeřík a karlovarský brankář jen tak tak dostal puk pod svou kontrolu, to by byl pro Kometu velmi šťastný gól, ale i takové padají.

18:55
    Hra znovu rychle kvapí k první siréně a přelévá se ze strany na stranu.

18:02
    Energie se znovu ubránila a hraje v plném počtu.

17:42
    Hosté se opět dokázali osvobodit.

17:25
    Mueller pálil z voleje z pravého kruhu, střela mu však nesedla a zamířila mimo.

16:55
    Energie se zatím brání příkladně, hosté dokonce napadají v útočném pásmu rozehrávku domácích.

16:26
    Energie vyhazuje.

16:02
    Karlovy Vary se budou podruhé v zápase bránit přesilové hře domácích, dvě minuty za faul kolenem obdržel Jakub Lauko.

14:40
    Král se opřel do puku na modré čáře, jeho střela však byla sražena, nicméně pak od mantinelu vypálil Valský a puk před brankou tečoval Horký, kotouč skákal po brankové čáře a Brňané již zvedali ruce, rozhodčí za brankou však ihned rozpažil a Karlovy Vary ustály další velkou šanci Komety.

14:14
    Po střeleckém pokusu Weinholda se hra po delší době přerušuje, Vejmelka zasáhl svou lapačkou a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

13:08
    Utkání se nese ve vysokém tempu, momentálně sledujeme dlouhou pasáž hry bez přerušení, více na kotouč jsou hosté ze západu Čech, ale zatím výrazněji neohrozili brankáře Vejmelku.

11:38
    Hosté se znovu důrazně perou o prostor v útočném pásmu, obrana Komety zatím s dravými Západočechy stíhá a případné střely je schopná blokovat, čímž velmi pomáhá brankář Vejmelkovi.

10:27
    Němec nyní mohl otevřít skóre, když zcela osamocen střílel z pravého kruhu, Novotný se však stačil přesunou a zatím největší šanci Brna v zápase zlikvidoval. Následně se ještě po akci Klepiše dostal Mueller, Novotný vychytal i jeho.

10:08
    Karlovy Vary jsou celkem důrazné při napadání v útočném pásmu, zatím se však do šancí nedostávají.

09:01
    Gulašimu se nadvakrát podařilo vystřelit od modré čáry a jeho pokus nadělal Novotnému problémy, neboť mu clonili vlastní obránci, nakonec si však hostující brankář poradil a hrozící nebezpečí odvrátil.

07:52
    Brabencovi se podařilo po individuálním průniku rychle přenést hru do karlovarské třetiny a třetí útok Brna se pere o svůj prostor.

07:25
    Nyní už se Varům podařilo zdržet v útočné třetině, avšak bez střeleckého pokusu, odražený kotouč byl Vejmelka nucen přikrýt, a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

06:20
    Energií se nyní nedaří pronikat přes střední pásmo jako v úvodu utkání, Kometa tento prostor má celkem dobře zabezpečený.

05:25
    Bondra si nyní vyměnil kotouč se Šoustalem, prvně jmenovaný se dostal až před Novotného, ale v rychlosti nedokázal přesně zamířit.

05:11
    Střelecký pokus Šenkeříka byl přizvednut do ochranné sítě, vhazuje se před brankou Komety.

04:52
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

04:25
    Ve druhé polovině početní výhody se Kometě nedaří projít skrz střední pásmo.

03:58
    Karlovy Vary opět vyhazují.

03:54
    Holík poslal puk na hranici brankoviště Zaťovičovi, ten to zkusil na Novotného bekhendem, hostující brankář si však prostor mezi betony pohlídal.

03:31
    Energie se osvobodila.

03:16
    Po přihrávce Holíka pálil z mezikruží mimo Klepiš.

02:52
    Kometa si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání, jejím viníkem je karlovarský útočník Tomáš Vondráček, jenž fasuje dvě minuty za podrážení.

02:35
    Kotouč se nyní brněnským obráncům odrazil od zadního mantinelu až do brankoviště, kde byl připraven zakončovat Redlich, naštěstí pro Brno měl Vejmelka beton na správném místě.

02:13
    Novotný si také již připsal první zákrok, když zlikvidoval střelu z úhlu v podání Kuska.

01:46
    Kometě se zatím nepodařilo Novotného ohrozit, nyní se o to pokusí druhá formace domácích vedená Klepišem.

01:05
    brankář Vejmelka nyní musel vytáhnout pohotový zákrok proti střele Beránka.

00:46
    Energií se podařilo dostat do útočného pásma, kde se snaží hledat prostor pro kombinaci.

00:13
    Kometa se ihned nastěhovala do útočného pásma, obrana Karlových Varů reagovala výhozem na zakázané uvolnění.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Bartejs, O. Němec (A), Gulaši, Mlčák, Freibergs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Klepiš, L. Horký – Kusko, Brabenec, Vincour – Bondra, F. Dvořák, Šoustal.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Lauko, D. Kaše, Flek – Hladonik, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Axman, Rožánek.

HC Kometa Brno:

Zlepšené výsledky vykázala během svátečního období a konce roku také brněnská Kometa. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského bodovali v pěti z posledních šesti utkání. Za zmínku stojí zvládnutá přestřelka na ledě Litvínova (7:6sn) nebo natočená desítka nováčkovi soutěže z Českých Budějovic (10:4). Zatím poslední vítězství připsala Kometa na ledě ostravských Vítkovice, zde stačila Jihomoravanům k zisku tří bodů jediná trefa, kterou obstaral kapitán Martin Zaťovič.

Kometa by pod Špilberkem ráda oplatila Energii listopadovou porážku, když na ledě KV Areny padla 2:4. Do utkání už by měla zasáhnout i čerstvá posila do defenzívy Petr Zámorský, ten přichází do Brna z Hradce Králové formou hostování do konce sezony. Jak se směrem k nedělnímu utkání dívá trenér Jan Zachrla? „Vary jsou tým, který dobře bruslí a hrají celoplošný hokej. Připravovali jsme se na ně, víme o jejich síle, ale i slabinách a je potřeba jich využít,“ přeje si brněnský trenér.

Komplikací by pro nedělní duel mohla být situace na marodce, Kometa však disponuje širokým kádrem. „Co se týče marodky, na ní je stále mnoho hráčů. „Bohužel, zranění jsou Daniel Rákos s Michalem Kuncem a Karlem Pláškem, nově i Peter Schneider. Byl na vyšetření po nárazu na mantinel, ještě ho čeká rentgen a CT. Pak uvidíme podle výsledků, jakého rozsahu to zranění bude a jak nám bude dlouho chybět. A posledním marodem byl Vojta Střondala, který už začal trénovat, na zápas to ale ještě nebude,“ dodává Zachrla.

HC Energie Karlovy Vary:

Energie se drží na 5. místě pouze s jednobodovým mankem na krajského rivala z Plzně. Umístění v první čtverce letos zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále play-off a energetici by určitě nechtěli v této elitní společnosti chybět, navzdory nepříliš vysokému rozpočtu.

Karlovým Varům letos pomáhá z Philadeplhie Flyers zapůjčený David Kaše a navíc to vypadá, že tento útočník zůstane do konce sezony. Pro Vary jedině dobře, Kaše je se 17 asistencemi na 5. místě všech extraligových nahrávačů, k tomu zaznamenal i 5 branek, a je tak neproduktivnějším hráčem Energie. Vyplácí se také dlouhodobá sázka na Jakuba Fleka, služby osmadvacetiletého borce si Karlovy Vary pojistily dostatečně dopředu, Flek táhne tým z pozice nejlepšího střelce, zaznamenal 11 zářezů a k tomu 10krát asistoval. Ofenzívu Karlových Varů vylepšuje také Petr Koblasa 9+16.

Obranné řady Karlových Varů letos řídí Petr Šenkeřík, ten prožívá jednu z nejlepších sezon vůbec, dokonce si řekl i o reprezentační dres, aktuálně je nejproduktivnějším obráncem Západočechů s bilancí 4+10. Zkušenosti karlovarské obraně dodává Lukáš Pulpán (1+9) a výrazně ofenzívu podporuje také brněnský odchovanec Libor Zábranský ml. (5+3).

Karlovy Vary dlouhodobě v brankovišti sází na Filipa Novotného, ten odchytal 23 duelů a připsal si úspěšnost zákroků na úrovni 91,72%, průměrně pak inkasoval 2,66 branky na zápas. Po boku zkušeného Novotného se o svou příležitost perou talentovaní mladíci Jan Bednář s Patrikem Hamrlou.

Hezký den z Brna, kde budeme svědky prvního novoročního utkání mezi domácí Kometou a hostující Energií Karlovy Vary. Oba celky se v závěru roku potkaly s celkem stabilní formou. Karlovy Vary až na výjimky bodují pravidelně a nadále jsou příjemným překvapením letošního ročníku. Zlepšenou výkonnost prokázala v závěru předešlého roku také brněnská Kometa, bodovala v pěti z šesti posledních utkání. Pod Špilberkem by tak mohla být k vidění zajímavá bitva, už jen pro to, že na střídačce brněnské Komety stojí otec Libora Zábranského, jenž první extraligové krůčky zaznamenává právě v dresu Karlových Varů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 25. Valský (Mueller), 43. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 50. Kusko (Vincour, Zámorský)

Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Axman, Rožánek