Chabarovsk – Barys 4:5 (2:3 po s.n.) | Magnitogorsk – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 5:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Spartak Moskva
Pondělí 04.01.2021, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pondělního odpoledne. (15:34:12)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Nestrašil (MET) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:04
    Lukáš Radil (SPM) 0+2, 2 střely, čas na ledě 16:41
    Robin Hanzl (SPM) 2+0, 3 střely, čas na ledě 17:50
    Martin Bakoš (SPM) 0+2, 2 střely, čas na ledě 15:50
    Július Hudáček (SPM) 60 minut, 33 zákroků, 4 góly, 89,17 %

Zápas je u konce, Magnitogorsk nakonec dokázal otočit utkání a porazit na domácím ledě Spartak Moskva 4:3. Do vedení se dostali hosté ve třetí minutě zápasu, když už po sedmi sekundách využili přesilovou hru. Šikovnou tečí se prosadil český útočník Robin Hanzl. Magnitogorsk postupně vyrovnal hru a vytvořil si dvě zajímavé šance, ale Plotnikov ani Beck Hudáčka nepřekonali. Ve druhé třetině zvyšoval na 2:0 střelou od modré čáry rovněž v přesilové hře Emil Djuse. Magnitogorsku se povedlo snížit ve 29. minutě, kdy se za pomočí teče Holmovy střely prosadil Andrej Nestrašil. Ve třetí třetině se podařilo hostům odskočit znovu na rozdíl dvou branek, podruhé v zápase se trefil Robin Hanzl. Jenomže pak už na ledě existovalo v podstatě jen jedno mužstvo, domácí si vytvořili velký tlak a nakonec se dočkali vyrovnání i vítězného gólu. O srovnání na 3:3 se postarali Nikolaj Kuljomin a Sergej Plotnikov a 38 sekund před koncem vystřelil domácím vítězství Nikolaj Prochorkin, jeho střelu však měl Hudáček chytit.

59:38
    Hosté to ještě zkoušejí v šesti bez brankáře, moc času už ale na vyrovnání nemají.

59:22
    Oddechový čas pro hosty.
    59:22 Nikolaj PROCHORKIN - 4:3

59:22
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí v poslední minutě třetí třetiny skórují a dokonávají obrat na 4:3! Spartak propadl ve středním pásmu a z pravé strany vjel do útočného pásma NIKOLAJ PROCHORKIN. Hudáček si vybral nejslabší chvilku v zápase a puk prošel nešťastně za jeho záda. Asistence: Jegor Jakovlev, Nikolaj Goldobin.

57:51
    Spartak se začíná v závěru třetí třetiny objevovat v šancích, domácí po dlouhé době musí myslet i na obranu.

56:35
    Od modré čáry tvrdě vypálil Emil Djuse a Vasilij Košečkin musel po dlouhé době zasahovat. Svou úlohu však zvládl skvěle.

55:14
    Spartaku se přeci jen nyní povedlo trochu otupit tlak Magnitogorsku, který byl ve třetí třetiny místy i drtivý.

54:44
    Július Hudáček musel být znovu v permanenci, tentokrát kryl střelu Prochorkina z mezikruží.

54:02
    Hra čtyři na čtyři by mohla domácím ještě více vyhovovat, na ledě bude více prostoru na útočné rejdy.

53:48
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Čibisov – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Emil Djuse – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

53:27
    Arťom Zemčonok už byl jen kousek od vedoucí branky, jeho projektil z levého kruhu se odrazil od levé tyče Hudáčkovy branky.

53:03
    Spartak Moskva je dál pod velkým tlakem soupeře a znovu se zachraňuje jen vyhozením na zakázané uvolnění.

52:02
    Z levé strany pálil Plotnikov, ale svou druhou branku v zápase nepřidal, tentokrát mířil nepřesně.

51:54
    Andrej Nestrašil byl v útočném pásmu příliš brzy a píská se tak postavení mimo hru.

49:44
    Magnitogorsk má v posledních minutách obrovský tlak, znovu musel Hudáček mocně odolávat. Nakonec Spartak vyhodil na zakázané uvolnění.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 29. A. Nestrašil (Holm, Beck), 47. N. Kuljomin (Zemčonok, J. Jakovlev), 49. S. Plotnikov (Čibisov), 60. Prochorkin (J. Jakovlev, Goldobin) – 3. R. Hanzl (Širokov, Djuse), 23. Djuse (Bakoš, Radil), 44. R. Hanzl (Bakoš, Radil)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (44. Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Pašnin, Minulin, Holm, Martynov, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Rasmussen, N. Kuljomin (C) – Goldobin, Karpov, Prochorkin – A. Nestrašil, Čibisov, Beck – Švyrjov, Několenko, Korobkin – Jurov.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Kulik, Djuse, Rylov (A), Serikov, Zubarev, Sokolov, Jegorov, Pivcakin – Radil (A), R. Hanzl, Širokov (C) – Zubov, Fjodorov, M. Cyplakov – Bakoš, Talalujev, Torčeňuk – Juňkov, Kara, Kotljarevskij.

Rozhodčí: Gašilov, Romasko – Strelcov, Šalagin