Jaroslavl – Petrohrad 4:1 (kon.) | Kunlun – Novosibirsk 1:6 (kon.) | N.Novgorod – Magnitogorsk 2:3 (kon.)
Omsk – Čerepovec 4:3 (kon.) | Riga – Minsk 2:6 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 07.01.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

S konstatováním, že zápasu přihlíželo 2074 diváků, se s Vámi loučím a někdy se zase těším na počtenou! (17:21:34)

Československá stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 41:23 (8:7, 14:9, 19:7)
    Zblokované střely – 10:12
    Vyhraná vhazování – 28:25
    Trestné minuty – 0:8
    Hity – 21:24

Hokejisté Jaroslavle byli v souboji gigantů úspěšnější a po vítězství 4:1 se v konferenční tabulce na Pedrohrad bodově dotáhli. Na první gól zápasu se čekalo až do 38. minuty, kdy vyhození brankáře Pasquala dobruslil Alexejev, po jehož přihrávce se trefil Pavel Kraskovskij. Zbylé zásahy pak přišly v závěrečné dvacetiminutovce. Hned 52 sekund po zahájení hry zvýšil domácí náskok v přesilovce Georgij Ivanov. Hosté se nevzdali a ve 46. minutě snížil Miro Aaltonen, který tečoval střelu spoluhráče Fantenberga. Víckrát už však brankář Lokomotivu Pasquale neinkasoval. V 54. minutě byl naopak v samostatném úniku faulován André Petersson, jenž proměnil nařízené trestné střílení. Možný závěrečný nápor pak Petrohradu zhatil vyloučením na 2+2 minuty Fantenberg a následnou přesilovou hru domácích ještě zužitkoval Maxim Osipov.

59:40
    Petrohrad je nyní kompletní. Na nic velkého už ale hostům nezbývá čas.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny...
    57:39 Maxim OSIPOV - 4:1

57:39
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Platí první varianta, Lokomotivu navíc stále zbývá druhá část přesilovky! V předbrankovém prostoru se uvolnil MAXIM OSIPOV, který střelou mezi betony překonává Samonova a zřejmě definitivně rozhoduje o vítězství domácích. Asistence: Pavel Kraskovskij a Denis Alexejev.

57:10
    Domácí buď skórují a nebo budou hrát přesilovku až do konce utkání. To znamená, že Petrohrad už to bude mít velice složité.

56:01
    Oscar Fantenberg způsobil Korškovovi krvavé zranění a dostává tak trest na 2+2 minuty za vysokou hůl!

56:01
    Domácí měli výhodu při signalizovaném vyloučení Fantenberga a dostali se do šance. Na přihrávku Peterssona nedosáhl před odkrytou brankou Tkačov!

55:02
    Do konce třetí třetiny schází pět minut. Domácí to mají výtečně rozehrané.
    53:41 André PETERSSON - 3:1

53:41
    K trestnému střílení se rozjel sám ANDRÉ PETERSSON, který ho proměnil! Počkal si na pohyb brankáře Samonova a pak vystřelil vedle jeho levého betonu a lapačky – 3:1.

53:41
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jaroslav Dyblenko – trestné střílení, podrážení).
    53:41 Petersson byl v úniku faulován. Trestné střílení pro domácí.

53:41
    André Petersson se dostal do samostatného úniku, který nezakončil gólem, ale byl zezadu seknut vracejícím se hráčem. Trestné střílení pro domácí!

52:59
    Arťom Iljenko vyzkoušel Samonova z levého kruhu. Ten zasáhl vyrážečkou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 38. Kraskovskij (Pasquale, Alexejev), 41. Ivanov (Pulkkinen, Lander), 54. A. Petersson (TS), 58. M. Osipov (Kraskovskij, Alexejev) – 46. M. Aaltonen (Fantenberg, Ožiganov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, Ohtamaa, Čerepanov, A. Marčenko (A), M. Osipov, Barancev, Misjul – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Beljajev, Kraskovskij, Alexejev – Iljenko, Ivanov, Berjozkin – Kovalenko.
    SKA Petrohrad: Samonov (Nikolajev) – Tokranov, Bengtsson, Fantenberg, Ožiganov, Chafizullin, A. Bělov (A), Dyblenko – E. Galimov, Kemppainen, V. E. Tkačov – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – Ketov (C), Cicjura, Timkin – Strömwall, M. Aaltonen, Starkov – Kukštel.

Rozhodčí: Sergejev, Sidorenko – Zacharov, Šalagin