Třinec – Pardubice 1:4 (kon.) | Olomouc – Sparta 0:3 (kon.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Vítkovice – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 7:0 (kon.)
HC Olomouc
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
HC Sparta Praha
Pátek 08.01.2021, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 33. kolo

Skončilo nám utkání 33. kola Tipsport extraligy mezi Olomoucí a Spartou. Po čtyřiceti minutách bylo tohle utkání bezgólové, ale třetí část už patřila Spartě. Hosté nejprve skórovali na konci oslabení, když se prosadil Buchtele. Krátce poté využili chybné práce Škůrka a zásluhou Tomáška navýšili náskok. Poslední branku zápasu vstřelil ve 49. minutě vysoký zadák Sparty Milan Jurčina. Sparta se po dnešku vyhoupne do čela tabulky, Olomouc zůstane na dvaatřiceti získaných bodech.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera. Na počtenou! (19:10:47)

59:31
    Matěj Machovský už je blízko k čistému kontu. 29 sekund před koncem třetí třetiny ještě přichází zakázané uvolnění Hanáků.

59:16
    David Ostřížek vystřelil z velkého úhlu, ale Machovský zaklapl betony včas.

58:40
    Lukáš Kucsera našel Petra Koloucha v dobré pozici. Olomouci ani tato střela nepadla do sítě.

57:56
    Káňa nabil na modrou čáru Valentovi, jehož ránu hosté poctivě zablokovali.

57:21
    Martin Vyrůbalík uklidnil hru za svatyní Olomouce. Následná rozehrávka ale vůbec přesná nebyla, takže přišel icing.

56:41
    Domácí už moc dobře ví, že v dnešním zápase na body nedosáhnou. Sparta závěr třetí třetiny kontroluje a navíc si i nyní vybojovala po další střele vhazování před Lukášem.

55:46

55:32
    Roman Horák se dostal ke střele z mezikruží, ale namísto brankového prostoru trefil pouze spoluhráče Sobotku, který s bolestivou grimasou opustil led.

55:02
    Michal Řepík vyslal další zajímavé zakončení. Jeho rána mířila k přední tyči, ale vyrážečkou Lukáše byla sražena do rohu hrací plochy.

54:38
    Lukáš Pech uvolnil Jana Buchteleho, který v další velké šanci nepropálil Jana Lukáše.

54:02
    Přihrávka Buchteleho do předbrankového prostoru byla zastavena domácími útočníky. Ti posléze vyhodili puk až k Machovskému.

53:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2 min., nedovolené bránění).

53:10
    Řepíkovo zakončení zachytil Jan Lukáš do své moci. Sparta tak znovu vybojovala buly v útočném pásmu.

52:42
    Oleszovu přihrávku přečetl hostující útočník Buchtele. Zkušený forvard poté hned vystřelil, jenže bránu minul.

52:07
    Přechod dopředu se hostům nevydařil. Lukáš Rousek se zjevil v ofsajdu. V krátkém úseku nás čeká další reklamní přestávka.

51:50
    Sparta si situaci rozhodně nekomplikovala. Bez potíží vyhodila po mantinelu na zakázané uvolnění.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 42. Buchtele (Pech), 44. Tomášek (Rousek), 49. Jurčina (Rousek, Tomášek)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar, Ondrušek (A), Vyrůbalík (C) – J. Káňa, Handl, Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš.
    HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Košťálek, Piskáček (A), Jurčina, Němeček, Kalina, Polášek – Řepík (C), Horák, Sobotka – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Říčka, Pech (A), Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund.

Rozhodčí: René Hradil, Pavel Obadal – Marek Hlavatý, Vladimír Rožánek