Jekatěrinburg – Barys 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 6:1 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Soči 4:2 (kon.) | Jokerit – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
HK Soči
Pátek 08.01.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Československá stopa v utkání
    Jakub Jeřábek (JAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:45 (17:23:58)

V poslední třetině jsme gól neviděli. I když Soši předvedlo zlepšený výkon, na branku nedostáhlo a Viťaz si své vedení uhájil. Právěm vyhrál, jelikož dvě třetiny byl jednoznačně lepším týmem. O skóre se z jeho strany starala hlavně první formace. Daugavinš si připsal 1+2, Tedenby dokonce 2+1 a i ostatní, tedy až na Jeřábka, si taky připsali alespoň bod. Soči tak opět nezlomí velmi špatnou formu a vzdálí se postupovám příčkám.

59:46
    Domácí kontrolují kotouč a je jasné, že dnes je již rozhodnuto.

59:11
    Ofsajd zhatil přechod v dobré šanci do útočné třetiny. Buly před modrou čarou a hosté to zkusí bez brankáře.

58:26
    Domácí vyhazují jen přes všechyn čáry, a tak nemohou vystřídat. Soči na led posílá čerstvé hráče a bude opět vyvíjet obrovský tlak.

58:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny právě začaly.

57:56
    Domácí přestáli přesilovku, ale Soči v závěru hodně tlačí a Viťaz na kombinace nestíhá reagovat.

57:50

55:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., vysoká hůl).

55:49
    Po zákroku Ježova se u modré čáry strhla potyčka mezi dvěma hráči, kterou ale okamžitě uklidňuje rozhodčí.

52:50
    Oba týmy si několikrát vyměnily kotouč. Hodně se bojuje o puk ve středním pásmu.

51:46
    Viťazu se nepodařilo vyhodit kotouč z útočného pásma a Schi tak dál kombinovalo. Točitskij se dostal ke střele, ovšem opět nedokázal proti domácímu gólmanu uspět.

51:33
    Kvartalnov ujel do samostatného úniku a vypálil z levého kruhu. Jeho pozice nebyla ideální, a tak ho Ježov vychytal vcelku bez potíží.

50:43

50:33
    Šmeljov tečoval Rundbladovu další ránu. Tentokrát už musel Ježov zasahovat a taky i podržet puk.

50:23
    Rundblad vypálil od modré čáry, ale puk se k brance vůbec nedostal.

50:05
    Viťaz vyhazuje kotouč a mezitím střídá.

49:21
    Sochi kombinuje při přesilové hře v útočném pásmu, ovšem přihrávky jsou pomalé a takhle hosté gól určitě nevstřelí.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 4. Tedenby (Daugavinš, Pylenkov), 17. Daugavinš (Danforth, Tedenby), 22. Grebenščikov (Moisejev), 27. Tedenby (Daugavinš, Pylenkov) – 21. Ruděnkov (Šmeljov, Točickij), 36. Sedov (Kolgotin)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Jeřábek, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov (A), Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš (A) – Moisejev, Grebenščikov, A. Sjomin (C) – Laričev, Markovin, Děrgačov – Arťuchin, Smolin, V. Popov – Bardakov.
    HK Soči: Treťjak (27. Kulbakov) – Miščenko, Rundblad, Miromanov, J. Alexandrov (C), Batyršin, Valencov, Sedov – Šmeljov, Petkov, Točickij (A) – Ruděnkov (A), Glotov, J. Karjalainen – N. Kvartalnov, Volodin, Kolgotin – Kurbatov, Garajev, A. Galimov – Feoktistov.

Rozhodčí: Gašilov, Lavrencev – Zacharov, Střelcov