Salzburg – Bratislava Capitals 3:2 (kon.)
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
iClinic Bratislava Capitals
sk Pátek 08.01.2021, 16:30bet-at-home ICE Hockey League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Hokejisti Bratislava Capitals nastúpia na svoj ďalší zápas IHL dnes na ihrisku Salzburgu. Stretnutie sa začína o 16:30.

Salzburg sa nachádza na 5.mieste, na konte má 46 bodov. Z posledných piatich zápasov Salzburg vyhral štyri, v minulom kole zdolal Dornbirn 3:2.

Capitals už dlhšiu dobu figurujú na 9. priečke. Na ôsmy Innsbruck strácajú dva body, momentálne ich na konte majú 32. V piatich uplynulých zápasoch zaznamenali jednu výhru, nad Linzom vyhrali 4:3. V minulom kole nestačili na Fehérvár a podľahli mu 2:5.

Úvodné zostavy:

EC Red Bull Salzburg: Lamoureux – Chorney, Heinrich, Schreier, Joslin, Zündel, Pallestrang, Jakubitzka – Hughes, Baltram, Raffl – Skille, McIntyre, P. Huber – M. Huber, Leonhardt, Harnisch – Feldner, Pilloni, Hochkofler

iClinic Bratislava Capitals: Coreau – Culkin, Bohunický, Finn, Guimond, Romančík, Šedivý, Boldižár – Hudec, Hults, Ahl – Čajkovič, Bubela, Lapšanský – Faith, Higgs, Fortier – Šalka, Buc, Bezák

Rozhodca: Berneker, Siegel – Nothegger, Seewald.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:44
    Hostia zaútočili aj v podčíslení, no Ahl bol zahnaný k mantinelu, kde bol odzbrojený.

01:38
    Ani Lapšanský sa nedostal cez útočnú modrú čiaru, a druhej strane sa píska zakázané uvoľnenie.

02:12
    Baroš pomohol s rozohrávkou, zrýchlil hru, rezultovala z toho strela Higgsa spoza brániaceho hráča, ktorú bola aj zrazená, Lamoureux úspešne zasiahol.

03:50
    P. Huber bol prišpendlený na mantinel, kde o puk prišiel. Baroš zatiaľ nemá veľa práce.

06:32
    Hokej sa hrá v pokojnom tempe, na prvú vážnejšiu šancu stále čakáme.

07:14
    Bohunický z uhla nastrelil puk na bránu, Eliasson vyrazil ľavým betónom.

08:14
    Capitals výborne bránia, Salzburg nepúšťajú do ničoho.

09:05
    Feldner prišiel o puk už v strednom pásme, a tak ho jeho spoluhráč iba nastrelil do útočného pásma.

10:19
    Strela McIntyra z pravej strany mierila tesne vedľa žŕdky.

12:31
    Šalkovi sa nepodarilo prešmyknúť popri ľavom mantineli, následne Culkin nastrelil puk do útočného pásma.

12:38
    Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odsedí Hughes.

13:20
    Higgs neprihral cez brániaceho hráča na druhú stranu.

13:50
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Faith – 2 min., držanie).

14:36
    Capitals jednoducho vyhodili puk z vlastnej tretiny, zakázané uvoľnenie z toho nie je.

15:34
    Salzburg sa rozostavil v útočnom pásme, po prihrávke od modrej čiary strieľal z ľavej strany Skille, poriadne vyprášil Barošove betóny.

16:33
    Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Leonhardt – 2 min., hákovanie).

18:10
    Stále platí, že v priebehu prvej tretiny sme veľa šancí nevideli. Skóre je tak bezgólové.

19:03
    Tím Salzburg práve strelil gól!
    McIntyre obral protihráča o puk a ihneď vyrazil dopredu. Následne to domáci zahrali veľmi pekne a rýchlo. JACK SKILLE zakončoval z uhla a trafil škulinku v hornom rohu pri bližšej tyčke.
    Asistencie: D. Heinrich

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Salzburg udrel v poslednej minúte prvej tretiny a zásluhou Skilleho sa ujal vedenia 1:0. Okrem tohto gólu sme v úvodnej časti veľa vzruchu nevideli.

Druhá tretina sa začne približne o 17:15.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

23:06
    Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Feldner – 2 min., hákovanie).

27:59
    HC Bratislava Capitals dáva gól!
    Capitals vyrovnávajú skóre zápasu! Capitals vyhrali buly v útočnej tretine, SACHA GUIMOND od mantinelu nastreľoval puk na bránu, Eliassonovi clonila dvojica hráčov a tak mu puk prekĺzol popri pravej žŕdke až do brány.
    Asistencie si pripisujú: Mitch Hults, Matthew Finn

35:03
    Salzburg predvádza v posledných minútach aktívny hokej. Hughes zakončoval z osi klziska, našiel presne Barošovu lapačku.

35:54
    Domáci sú veľmi nebezpeční, prihrávka spoza brány smerovala do predbránkového priestoru, kde bolo veľmi husto. Napokon Raffl zakončil bekhendom do Barošových betónov.

36:56
    Baroš toho veľa nevidel, ale vyrazil nahodenie od modrej čiary.

37:41
    Feldner sa natlačil do koncovky z ľavej strany, strieľal už takmer z bránkovej čiary, jeho pokus po ľade skončil na bočnej konštrukcii brány.

38:24
    Poriadna delovka Bezáka preletela tesne vedľa brány. Eliasson sa len tak obzrel.

39:27
    Hráči bojovali o puk za bránou Baroša, napokon prišla prihrávka pred bránu odkiaľ z prvej nebezpečne zakončoval P. Huber, hosťujúci gólman jeho strelu zlikvidoval.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine padol jeden gól, v 28. minúte vyrovnal na priebežných 1:1 obranca Guimond.

Tretia tretina sa začne približne o 18:03.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:44
    Salzburg začal tretiu tretinu náporom, vyzerá to, akoby hral presilovú hru. A tá je napokon aj realitou.

41:04
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Hults – 2 min., podrazenie).

41:09
    Iba päť sekúnd domácim trvalo, kým využili presilovú hru. McIntyre vyhral buly na Joslina, ten potom vykorčuľoval s pukom, počkal si a krížnou prihrávkou našiel na pravej strane voľného JACKA SKILLEHO, ktorý zamieril ponad ľavý Barošov betón.
    Asistencie: D. Joslin, D. McIntyre

43:33
    Eliasson musel zasahovať, nejednalo sa ale o žiaden zložitý zákrok.

46:09
    Obraz hry sa trochu zmenil, tentokrát sú aktívnejší hostia. Finn nebezpečne vystrelil.

47:48
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odsedí Fortier.

48:33
    Capitals sa dobre bránia, podarilo sa im oslobodiť sa.

49:14
    Skille napriahol a príklepom poriadne preveril Baroša!

49:41
    Strela M. Hubera od modrej cieľ minula.

50:20
    Ahl s Fortierom v útočnom pásme nič nebezpečné nevymysleli, napokon o puk prišli.

50:40
    Zündel zvládol súboj s Ahlom pri mantineli, presnou prihrávkou našiel PETRA HOCHKOFLERA, ktorý trafil nad Barošovu vyrážačku do horného rohu brány.
    Asistencia: K Zündel

52:41
    Domáci hráč zakončoval z prvej z bezprostrednej blízkosti, pokojne to mohlo byť už 4:1!

53:53
    Baroš zastavil nastrelený puk na zadnom mantineli a pomohol svojím spoluhráčom s rozohrávkou.

55:08
    Vylúčenie v tíme EC Red Bull Salzburg (Hughes – 2 min., nešportové správanie).

55:59
    Hostia sa starajú o dramatizáciu zápasu, keď sa im podarilo využiť presilovú hru! Faith naservíroval prihrávku na pravý kruh, odkiaľ sa MITCH HULTS trafil presne ponad Eliassonovo rameno. 2:3 z pohľadu hostí.
    Asistencia: Roman Faith

57:42
    Zakázané uvoľnenie Salzburg. Hra sa sťahuje pred Eliassona.

Oddychový čas hostí.

57:42
    Baroš zostáva na striedačke!

58:22
    Čajkovič sa zmocnil puku, no mal to na dlhú hokejku, nestihol zakončiť.

59:05
    Faithova riskantná krížna prihrávka vyháňa hostí von z pásma.

59:54
    Raffl len tesne minul prázdnu bránu. Zakázané uvoľnenie.

Ani záverečný tlak v hre bez brankára hosťom nepomohol, tí tak odchádzajú zo Salzburgu bez bodu po tesnej prehre 2:3. (18:36:24)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 20. Skille (Heinrich), 42. Skille (Joslin, McIntyre), 51. Hochkofler (Zündel) – 28. Guimond (Hults, Finn), 56. Hults (Faith)

EC Red Bull Salzburg: Eliasson – Chorney, Heinrich, Schreier, Joslin, Zündel, Pallestrang, Jakubitzka – Hughes, Baltram, Raffl – Skille, McIntyre, P. Huber – M. Huber, Leonhardt, Harnisch – Feldner, Pilloni, Hochkofler
    iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Culkin, Bohunický, Finn, Guimond, Romančík, Šedivý, Boldižár – Hudec, Hults, Ahl – Čajkovič, Bubela, Lapšanský – Faith, Higgs, Fortier – Šalka, Buc, Bezák

Rozhodčí: Berneker, Siegel – Nothegger, Seewald