Bordeaux – Lorient 2:1 (kon.) | Dijon – Marseille 0:0 (kon.) | Lens – Štrasburk 0:1 (kon.)
Méty – Nice 1:1 (kon.) | Monaco – Angers 3:0 (kon.) | Montpellier – Nantes 1:1 (kon.)
Nîmes – Lille 0:1 (kon.) | PSG – Brest 3:0 (kon.) | Remeš – Saint-Étienne 3:1 (kon.)
Rennes – Lyon 2:2 (kon.)
Racing Lens
0:1 (0:1)
RC Štrasburk
Sobota 09.01.2021, 21:00 • Stade Bollaert-Delelis (Lens) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 19. kolo

Lens se v příštím kole utká s dalším soupeřem z dolního konce tabulky, tentokrát vycestuje do Nantes, a Štrasburk v souboji tabulkových sousedů přivítá o pozici hůře postavené Saint-Étienne. (23:03:06)

Lens ani po bojovném výkonu na body nedosáhl. Nováček soutěže, který se v Ligue 1 rychle adaptoval, nestačil na Štrasburk. Alsaský klub přijel na severovýchod Francie ohrožen baráží a možná právě to ho motivovalo k nesmírně povzbudivému zisku tří bodů. Ty mu už ve 21. minutě vystřelil Habib Diallo.

Držení míče: 63% : 37%.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:3.
    Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:15.

90+3

90+3
    Domácí to stále zkoušejí. Třeba dlouhým nákopem, pro který si ale došel brankář Kawašima. Vypadá to, že skóre už se nezmění.

90+2
    Ještě před střídáním narazil jeden z domácích hráčů v pokutovém území na obránce a po kontaktu s ním se skácel k zemi. Ani teď to ale penalta nebude.

90+1
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Dimitri Liénard.

90
    Stejně jako v úvodním poločase bude mít Lens k dobru 3 minuty. Stihne během nich srovnat stav?

89
    Při dalším útoku už se domácí k zakončení nedostali. A začíná se jim velmi rychle krátit čas.

87
    Na dvě předchozí výhrůžky zareagoval Cheick Doucouré (Lens). Z pětadvaceti metrů pustil uzdu střele, která ho však neposlechla a ulétla na tribunu.

85
    Ale další šanci měli hosté vzápětí! Znovu to byl brahima Sissoko, kdo tentokrát napřáhl ke střele z dálky. A nechybělo moc, aby trefil výstavní gól. Jeho povedená rána totiž málem vymetla pravou šibenici!

84
    Z následného rohu už Štrasburk nezahrozil.
    83. Ibrahima Sissoko (SSG)

83
    O štrasburském vítězství mohl definitivně rozhodnout Ibrahima Sissoko! Po přihrávce od levé lajny střílel brankáři z očí do očí. Jean-Louis Leca ale zachoval chladnou hlavu a poklekem udržel šance Lensu nad vodou.

82
    Zapomínat ovšem nesmí na zadní vrátka, do kterých teď málem vešel Ludovic Ajorque. Průchod elitního střelce by byl pro Lens jistě smrtící.

81
    Deset minut před koncem prohrává Lens stále 0:1. Je ale vidět, že s tím chce něco udělat.

80
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Simon Banza.

80
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Clément Michelin, přichází Corentin Jean.

80
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Majeed Waris.