Slavia – Kadaň 7:1 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Havířov – Šumperk 2:3 (po pr.)
Vsetín – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Přerov – Kladno 4:3 (3:2 po s.n.) | Frýdek-M. – Kolín 6:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 0:2 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 3:4 (2:3 po s.n.)
po s.n. (3:2)
HC ZUBR Přerov
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 09.01.2021, 16:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce z přerovské MEO Arény. Dnes je na plánu utkání 19. kola mezi domácím výběrem HC ZUBR Přerov a celkem hostů Rytíři Kladno. Úvodní buly bude vhozeno v 16:00.

Přerov vs. Kladno

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:
    2. kolo, středa 7. 10. 2020
    Kladno 3:2 Přerov
    (1:0, 2:1, 0:1)
    5. Frye (Račuk, Hlava), 36. Pitule (Guman, Račuk), 39. Pitule (Guman, Doudera) – 25. Kubeš (Dostálek), 48. Hejcman (Černý, Süss).

Přerov a Kladno poprvé síly nezměřili v původně plánovaném termínu. Utkání druhého kola bylo přeloženo až na 7. října, kdy Hanáci vycestovali na půdu loni ještě extraligových Rytířů. Ti z duelu vydolovali cenné tři body, jejich zisk ale neměli pevně ve svých rukou ani v posledních vteřinách, kdy Přerov svého soka pořádně tlačil v jeho obranném pásmu. Z výsledku 3:2 se ovšem nakonec radoval domácí výběr.

Dnešní duel nabídne souboj tabulkových sousedů. Oba celky mají na kontě 31 bodů, zároveň s Porubou a Vrchlabím tak budou na dálku bojovat o druhé místo v tabulce.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Holík) – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Forman, Krisl, Mlčák, Kučeřík – Doležal, Pšurný, Dostálek – Štefka, Hejcman, Číp – M. Svoboda, Indrák, Macuh – Plášek, Süss, Václavek.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, Frye, Zacharčuk, Sorokin, Kehar, Zelingr, Ticháček – Melka, Plekanec, Kubík – Račuk, Marosz, Jágr – Filip, Machač, Guman – Hajný, Pitule, Hlava.

Rozhodčí: Dědek, Koziol – Gančarčík, Blažek.

00:01

00:08
    Úvodní buly vyšlo lépe domácím, ti se ale následně nepřesnou rozehrávkou dopouštějí zakázaného uvolnění.

00:33
    Plekancova formace v prvním střídání ozkoušela Klimešovu pozornost.

01:31
    Kladenští obránci čekají ve svém pásmu na vhodný moment k rozehrávce.

01:54
    Ofenzivní snahy Rytířů brzdí ofsajd.

02:32
    Macuh z dálky ozkoušel pozornost Košarišťana, ten schoval puk do lapačky a poprvé v zápase svým zákrokem nechal přerušit hru.

03:14
    První přerovský útok vypracoval palebnou pozici pro Krisla, ten však branku přestřelil.

03:43
    Velmi dobrý zákrok přerovského brankáře! Adam Kubík se dostal do nebezpečné pozice v mezikruží a zápěstím pálil pod lapačku, se kterou Klimeš stihl zasáhnout včas!

04:20
    Icing Kladna.

04:48
    Na opačné straně měl dobrou příležitost i Forman, jenž rozduněl Košarišťanovy betony.

05:35
    Velká šance i na straně Přerova! Pšurný vybojoval v útočné třetině puk pro Dostálka, který z pravého kruhu nastřelil puk na branku. Tam nebezpečně dorážel Doležal!

06:49
    V přerovské MEO Aréně zatím sledujeme svižnou hokejovou podívanou.

07:41
    Další gólovka Přerova! Macuh zvládl se štěstím přejít do útočné třetiny po kladenské chybě, dopředu se tak mohl nahrnout Václavek. Ten si všiml dojíždějícího Süsse, kterému do úplně volného prostoru předal puk k zakončení. Střela přerovského forvarda s číslem 8 však mířila pouze doprostřed branky.

08:31
    Kladenští dolují kotouč z rohu přerovského pásma.

09:38
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři otevírají v polovině třetiny skóre hry! Dostali se do rychlého přečíslení tři na jednoho, které přerovský bek Hrabal řešil zalehnutím. Přihrávku se mu podařilo zblokovat, k velkému štěstí kladenských hokejistů se ale odrazil zpátky k nahrávajícímu TOMÁŠI PITULEMU, kterému se otevřel prostor na bližší tyči, a překonal tak Klimeše. Asistence: Hlava, Ticháček.
    09:38 Tomáš PITULE - 0:1

10:34
    S prudkou střelou Süsse měl Košarištan problémy, vhazovat se bude po jeho pravici.

11:28
    Další nepovedená rozehrávka Kladna končí na zakázaném uvolnění.

12:30
    Číp zpoza branky velmi chytře našel Indráka, ten ale nemohl pálit bez přípravy a dobrou střeleckou pozici nezužitkoval.

12:59
    Další velká šance čtvrté přerovské pětky! Plášek v přečíslení zvolil nahrávku, Indrák už byl ale ve velmi těžké pozici pro zakončení!

13:46
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., podrážení).

14:16
    Rytíři zblokovali střelu obránce, puk se dostává ven z jejich pásma.

14:41
    Přerov právě vstřelil branku!
    Kladnu se nepodařilo vyhodit, puk se tak dostal na hokejku Pšurného, který přihrál volnému Hrabalovi. Ten neotálel a puk nahodil na branku, kam si úspěšně na teč sjížděl TOMÁŠ DOLEŽAL. Je srovnáno!! Asistence: Hrabal, Pšurný.
    14:41 Tomáš DOLEŽAL - 1:1

16:00
    Zubry brzdí postavení mimo hru.

16:10
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:02
    Zubři jsou velmi aktivní na polovině soupeře, Kladno má problémy s rozehrávkou.

17:53
    Přerov je opticky aktivnější. Nebýt nepřesností, mohl si v posledních minutách vypracovat vícero zajímavých příležitostí.

18:18
    Buly před Klimešem po domácím icingu.

18:36
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Štefka – 2 min., hákování).

18:50
    Hanáci byli na buly úspěšnější, puk ihned letěl na opačnou stranu kluziště.

19:00
    Je rozehrána poslední minuta první třetiny.

19:51
    Krisl dobře zablokoval Melkův pokus z levého kruhu, v prvním dějství už se zřejmě více nestane.

20:00

Svižných dvacet minut první třetiny nám nabídlo po jedné brance na každé straně. Zubří aktivita rostla, do vedení se však v polovině dějství se štěstím dostali hosté zásluhou Pituleho. Přerov ze své aktivní hry neslevil, díky čemuž si vybojoval přesilovou hru. Tu zužitkoval ke srovnání po Hrabalově střele Tomáš Doležal. Druhá třetina začně přibližně v 16:45.

20:01

20:07
    Po buly putuje puk na polovinu Rytířů, kterým zbývá zhruba ještě půlminuta z přesilové hry.

20:36
    Zubři hrají v plném počtu.

21:31
    Při Klimešovi teď stála štěstěna sama! Ránu jednoho z obránců od modré čáry vůbec neviděl, ta nakonec označila břevno a vyletěla do ochranné sítě!

22:25
    Kladno zažívá povedený vstup do druhé třetiny, Zubři zatím v útočném pásmu nepobyli.

22:40
    Záhy se ale domácí dostali do přečíslení! Štefka zvládl přihrát i přes ležícího beka, Číp na opačné straně ale puk promáchl!

24:05
    Kladenský forčeking Zubrům vůbec nevyhovuje, dopouští se icingu.

24:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., napadání brankáře).

25:45

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Číp – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rostislav Marosz – 2 min., hrubost).

25:58
    Kladenské, kteří hrají ve čtyřech proti třem, se dostávají do ofsajdu.

26:25
    Klimeš schoval puk na své hrudi po střele Kubíka z pravého kruhu, z téže pozice pálil před ním i Jágr. Hra je přerušena.

26:58
    Kladenská přesilovka je u konce, Zubři ale v bránění neměli práci vůbec lehkou.

27:20
    Puk stále zůstává na hokejkách Rytířů v útočném pásmu.

27:37
    Teprve až nyní Přerov vypravil puk ze své třetiny.

28:20
    Hanáci jsou v posledních minutách značně rozhození, do karet jim hraje krátká komerční přestávka po puku sraženém do ochranné sítě.

28:30
    Hra opět stojí kvůli puku mimo mantinely, kam jej odpálil s přispěním mantinelů přerovský brankář.

28:52
    Po dlouhé době si připisuje zákrok i Košarišťan, jehož zásah zastavuje hru po přerovském výpadu.

29:49
    Kladenští rozehrávají od vlastní branky.

30:50
    Dobrá šance pro Kladno jít do vedení! Klimešovi se kvůli teči nepodařilo zasáhnout lapačkou, puk se tak odrazil před Rytíře dojíždějícího z druhé vlny. Ten ale ležícího domácího brankáře nepřekonal!

31:40
    Na opačné straně se do samostatného nájezdu dostal Pšurný, Košarišťanův pravý beton ale nepřekonal!

32:13
    A další brejk Zubrů! Štefka jel na Košarišťana sám, byl ale faulován, takže Přerov pojede trestné střílení!

32:13
    KAREL PLÁŠEK mladší posouvá Zubry do vedení z trestného střílení! Skvělým naznačením kličky do bekhendu Košarišťana zmátl a následně jej šikovně překonal střelou pod vyrážečku!
    32:13 Karel Plášek ml. - 2:1

33:07
    Hlava spadl na Klimeše v jeho brankovišti, ten ale zůstává ležet na ledové ploše. To by byla pro Zubry velká ztráta.

33:07
    Klimeš s pomocí Krisla a Macuha odjíždí směrem ke střídačkám a nevypadá to s ním příliš dobře.

33:07
    Problém bude pravděpodobně v Klimešově levém koleni. Jeden z nejlepších brankářů ligy míří do kabin, místo po něm v domácím brankovišti zaujímá Martin Holík.

33:46
    Zakázané uvolnění Přerova.

33:48
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., sekání).

34:01
    Kladno rychle po vhazování odpaluje puk ven z pásma.

34:33
    Sorokin zachytil puk před Košarišťanem, ten letí až k Holíkovi, který v letošní sezoně za Zubry prožívá své vůbec první ligové momenty.

35:14
    Košarišťanův zásah přerušuje hru, z trestu Frye zbývá 34 vteřin.

35:50
    Pšurný přihrával před branku, kde pravděpodobně nechtěně nastřelil brusli Kehara. Od ní puk mířil přímo pod Košarišťanovy betony, který se štěstím neinkasoval. Kladno hraje v plném počtu.

36:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Mlčák – 2 min., držení).

37:03
    Plekanec kroužil s pukem kolem mantinelu a nakonec adresoval puk volnému Jágrovi, který volný prostor mezi Holíkem a pravou tyčí netrefil!

37:51
    Jágr se z ostrého úhlu opřel do odraženého puku a rozezvonil Holíkovu brankovou konstrukci!

38:56
    Hosté vybojovali puk v rohu kluziště, aby se dostal až na hokejku MARKA RAČUKA, který prostřelil nového muže v přerovském brankovišti z velké vzdálenosti! Asistence: Pitule, Frye.
    38:56 Marek RAČUK - 2:2

39:42
    Do konce druhé třetiny zbývá při vhazování před Holíkem 18 vteřin.

40:00

Rovněž druhá třetina přinesla jednu branku na konto obou týmů, po 40 minutách tak stále platí nerozhodný stav. V tomto dějství bylo pro změnu aktivnější Kladno, které však doplatilo na přerovské brejky. Jeden z nich končil faulem, který v trestném střílení oplatil gólem na 2:1 Karel Plášek mladší. Posléze byl v brankovišti zraněn domácí gólman Klimeš, jenž byl nakonec nucen místo přepustit Holíkovi. Tomu mezi betony prošla Račukova střela od modré čáry na konci třetiny. Třetí dějství začne přibližně v 17:40.

40:01

40:10
    Vhazování dopadlo lépe pro Rytíře, kteří se stěhují do útočného pásma.

40:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., podrážení).

40:55
    První početní výhodu domácí využili, nyní se ale musí dobývat do útočného pásma nanovo, jelikož postavení v něm ztratili.

41:31
    Košarišťan vyrazil střelu Čípa, hosté puk odpalují až k Holíkovi.

42:27
    Hrabal pálil od modré, kladenský gólman si ale na jeho střelu udělal výhled bez problémů.

42:37
    Domácí hráči využívají 4 vteřiny před koncem trestu Frye i druhou přesilovou hru! První dvě přerovské formace se v útoku neprosadili, třetí už ale ano, a to v čele s KARLEM PLÁŠKEM mladším, který dokázal sraženou přihrávku vylovit z dosti krkolomné pozice a zakončit do odkryté klece! Košarišťan puk nedokázal vykrýt jen o pár centimetrů! Druhý gól přerovského odchovance! Asistence: Mlčák, Indrák.
    42:37 Karel Plášek ml. - 3:2

43:59
    Jeden z kladenských beků čeká na lepší pohyb spoluhráčů za vlastní brankou.

44:45
    Buly se odehraje po Holíkově levé ruce.

45:13
    Kladenští ostřelují domácí branku, zatím ale bez úspěchu.

45:49

46:24
    Dostálek neprošel do útoku přes Sorokina, přerovští hokejisté se musí do útočné třetiny probojovávat nanovo.

47:31
    Košarišťan schoval do své lapačky střelu Štefky, buly se bude odehrávat v pásmu Kladna.

48:43
    Rozehrávka hostů byla nepřesná, hra se přesune před Košarišťana.

48:56
    Košarišťan vyrazil puk přímo před sebe, kde jej dorážel zcela osamocený Pšurný! Vedení Přerova ale nenavýšil.

49:42
    Obrovská šance Přerova! Přečíslení 3 na 1 zakončil Hejcman prudkou střelou, kterou Košarišťan s velikým štěstím dokázal vytěsnit mimo branku!

50:02
    A další díra v kladenské obraně, ani další přerovské přečíslení nekončí gólem!

51:13
    Jágr vyslal propagační střelu od pravého mantinelu, Holík hru svým zásahem přerušil.

51:29
    Icing Zubrů.

52:21
    Kladnu se čas na srovnání krátí, v zápasu začínají pomalu houstnout emoce.

53:10
    Zubři teď stojí na místě a koukají, co Kladno dlouze vymýšlí a jak s postavením v útoku naloží. Skoro to až mohlo ze strany Přerova připomínat pasivní hru české juniorky na uplynulém mistrovství světa v Kanadě.

53:33
    Vhazování ve středním pásmu.

53:55
    Hra je v posledních minutách dost rozkouskovaná, Holík zastavil hru zákrokem po střele Gumana.

54:25
    Macuh ztratil puk po přechodu za modrou čáru, Kladno se zkusí probojovat zpátky do útočné třetiny.

55:00
    Kladenským zbývá 5 minut na vsítění alespoň jedné branky, jejich tempo se snaží navýšit.

55:42
    Hosté se dočkávají srovnání, platí nám stav 3:3! Rytíři uspěli na buly, a po střele Zelingra od modré se mohl k dorážce dostat NICOLAS HLAVA, který se také zblízka prosadil! Asitence: Pitule, Zelingr.
    55:42 Nicolas HLAVA - 3:3

57:23
    Kladno chybuje v přechodu do útoku, odpískán ofsajd.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny byly rozehrány.

58:23
    Plekanec se zčistajasna zjevil u Holíkovy levé tyče, tu ale přerovský brankář utěsňoval tak vehementně, až celá branková konstrukce opustila své pevné místo. Na scénu nastupují ledaři.

58:33
    Zubři se od svého výkonu v první třetině viditelně odklonili a rozhodně teď nehýří aktivitou. Icing v jejich neprospěch.