Sevilla – Real Sociedad 3:2 (kon.) | Granada – Barcelona 0:4 (kon.) | Osasuna – Real Madrid 0:0 (kon.)
Sevilla FC
3:2 (2:2)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 09.01.2021, 14:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španělská LaLiga • 18. kolo

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu! (16:00:09)

Zisk tří bodů posouvá Sevillu na 6. místo. Naproti tomu Real Sociedad San Sebastian se vrací zpět z jihu země na 5. příčce.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:18.

Po čtyřgólovém prvním poločase, kdy během prvních patnácti minut Sevilla dvakrát přišla o vedení, jsme se dočkali poněkud střídmějšího druhého dějství. Rychlý gól střelce hattricku Júsufa Nasjrího donutil San Sebastian více tvořit, zatímco Sevilla se mohla zatáhnout. Je s podivem, že Rojiblancos nedokázali proměnit některou ze svých vícero příležitostí. Realu Sociedad hra do zavřené defenzívy vyloženě nevoní a podle toho také vypadaly jeho snahy o vyrovnání.

90+3

90+3
    Vidalův servis do šestnáctky vyrazil Remiro jen před sebe, kde číhal Luuk de Jong! Jediným štěstím byl pro gólmana Sociedadu zákrok Le Normanda, který nepovolil Nizozemci zakončit!

90+2
    Sevilla se z pochopitelných důvodů pokouší co nejvíce pozdržovat hru na útočné půli.

90+1
    Gorosabel neměl nejmenší šanci dohnat přetažený pas Adnana Januzaje, který po příchodu z lavičky vůbec nezachytil tempo zápasu.

90
    Rozhodčí nám na konci utkání poskytne tříminutový přídavek.

90
    Barrenetxeův slaboučký centr zleva tak tak doletěl na hranici malého vápna, kde jej umravnili obránci Sevilly.

89
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Franco Vázquez.
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Júsuf Nasjrí, přichází Luuk de Jong.

88
    A také na opačném konci hřiště se pochopitelně angažuje argentinské křídlo! Utažená rána z Ocamposovy pravačky protáhla Remira!

86
    Perfektně se teď do defenzívy zatáhnul Lucas Ocampos, jenž po centru doslova vzal z nohy zakončení Gorosabelovi! Nasnadě je rohový kop.

85
    Nepovedená kombinace ofenzivních hráčů domácího týmu sice skončila až za brankou San Sebastianu, to ale momentálně svěřence Julena Lopeteguiho příliš trápit nemusí.

84
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Munir.
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óscar Rodríguez.

82
    Nasjrí se ve vzdušném souboji střetl s kolenem Le Normanda. Francouzskému zadákovi se zprvu příliš nechtělo na nohy, nakonec se ale zdá být v pořádku. Sudí neposoudil jednání útočníka Sevilly jako nedovolené.

81
    Jules Koundé zahnal přetaženou přihrávkou Aleixe Vidala za lajnu. San Sebastian tak může prodloužit svůj pobyt v útočné třetině.

80
    Seville se nyní podařilo obměkčit tlak soupeře několika strávenými minutami na protější polovině.

Vojtěch Olšr

Branky: 4. Nasjrí (Fernando), 7. Nasjrí, 46. Nasjrí (Ocampos) – 5. Diego Carlos (vla.), 14. Isak (Oyarzabal)

Karty:   34. Muñoz (RSC), 40. Sagnan (RSC), 43. Guridi (RSC)

Sevilla FC: Bunú – Navas (C) (70. Aleix Vidal), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Rakitić (84. Óscar Rodríguez) – Suso (84. Munir), Nasjrí (89. L. de Jong), Ocampos (89. F. Vázquez).
    Náhradníci: Díaz, Pastor – L. de Jong, Munir, Sergi Gómez, Gudelj, Idrissi, Rekik, Óscar Rodríguez, Ó. Torres, F. Vázquez, Aleix Vidal.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Sagnan (46. Le Normand), Muñoz – Portugués (78. Januzaj), Zubimendi, Merino, Guridi (56. Barrenetxea) – Isak, Oyarzabal (C) (78. Roberto López).
    Náhradníci: Ayesa – Aranbarri, Barrenetxea, Guevara, Illarramendi, Januzaj, Bautista, Le Normand, Roberto López, Merquelanz, José.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán