Chabarovsk – Kunlun 5:4 (kon.) | Ufa – Kazaň 7:3 (kon.) | Čerepovec – Soči 4:2 (kon.)
Viťaz – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Severstal Čerepovec
4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HK Soči
Neděle 10.01.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek neděle. (17:25:41)

Československá stopa v utkání:
    Adam Liška (CER) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:35

Zápas je u konce, domácí Severstal potvrdil roli favorita a porazil Soči 4:2. Domácí měli většinu zápasu pod kontrolou, takže si dnešní vítězství rozhodně zaslouží. Soči bylo většinu první třetiny pod tlakem, paradoxně si svou jedinou šanci vybojovalo v oslabení, ale Vasilij Glotov sám před Podjapolským neuspěl. Domácí sice tuto přesilovku nevyužili, ale krátce po ní se už prosadili, jmenovitě se trefil Kirill Kapustin, kterému se podařilo z dorážky přidat i druhý gól utkání. Ve druhé třetině hosté předvedli rozhodně lepší výkon než v první části utkání, energii do žil jim vlilo hlavně snížení na 1:2 ve 26. minutě v podání Sergeje Šmeljova z dorážky. Vyrovnat mohl Pavel Šen, ale selhal, když z dorážky netrefil prázdnou branku. V závěru třetiny si vytvořili domácí tlak, který sedm sekund před sirénou korunoval v branku na 3:1 z dorážky Jegor Morozov. I ve třetí třetině padly dva góly, po jednom na obou stranách. Ve 48. minutě zvýšil na 4:1 ranou z mezikruží Daniil Vovčenko, naději pak dal Soči gólem na 2:4 v 57. minutě Sergej Šmeljov. Hosté pak ještě měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale kontaktní branku už nepřidali.

59:36
    Vasilij Glotov se ještě hnal dopředu, ale přes čtyři hráče Severstalu nemohl dojet daleko.

58:50
    Kulbakov je pochopitelně zpět ve své brance a to je už pravděpodobně konec nadějí Soči na vyrovnání.

58:42
    Vyloučení v týmu HK Soči (Maxim Minějev – 2 min., držení).

58:36
    Hosté už jsou ve čtyřech, to nejhorší tak mají za sebou.

58:36
    Vladislav Podjapolskij už je na střídačce a hosté to zkoušejí v šesti!

58:02
    Hosté sice mají obrovský tlak, ale zoufale tomu chybí střelba. Pokus od modré čáry Podjapolskij v pohodě kryl.

57:02
    Závěr zápasu možná ještě bude dramatický. Severstal stále drží náskok dvou branek, ale teď bude hrát dlouho ve třech proti pěti.

57:02
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

56:30
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Kirill Adamčuk – 2 min., sekání).
    56:22 Sergej ŠMELJOV - 4:2

56:22
    Soči právě vstřelilo branku!
    Šance hostů na body přeci jen ještě ožívají, necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny snižuje svým druhým gólem v zápase SERGEJ ŠMELJOV, který se trefil rychlou střelou přesně k tyči. Asistence: Nikita Točickij, Kirill Petkov.

56:09
    Už dlouho se hraje bez přerušení, to rozhodně vyhovuje Severstalu, naopak Soči se hodně rychle krátí čas na vyrovnání.

55:20
    Domácí se dobře dostali do útočného pásma, ale stačila jedna nepřesná přihrávka a už mají puk hosté a ženou se dopředu.

53:36
    Jurij Alexandrov střílel od modré čára a ta rána byla dost možná i tečovaná, přesto ale nepřekonala Podjapolského.

52:55
    Domácí se zase probrali a nyní hrají už velmi dobré střídání v útočném pásmu. Střílel Jacob Berglund, ale na Kulbakova si nepřišel.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 14. Kapustin (Geraskin, Jo. Nättinen), 17. Kapustin (Jo. Nättinen), 40. J. Morozov (Provolněv, Liška), 48. Vovčenko (A. Garejev, Vicharev) – 26. Šmeljov (Rundblad, Miščenko), 57. Šmeljov (Točickij, Petkov)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Makejev, M. Chabarov, Lalonde (A), Adamčuk, Rogov – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko (A) – Geraskin (C), Jo. Nättinen, Kapustin – A. Garejev, A. Alexejev, Vicharev – Kazakov.
    HK Soči: Kulbakov (Treťjak) – Miščenko, Rundblad, Minějev, J. Alexandrov (C), Pogorišnyj, Valencov, Sedov – Šmeljov, Točickij (A), Petkov – Ruděnkov (A), Rubcov, J. Karjalainen – Šen, Kolgotin, Glotov – A. Galimov, N. Kvartalnov, Feoktistov – Garajev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Spirin- Zacharov, Šadrin