Chabarovsk – Kunlun 5:4 (kon.) | Ufa – Kazaň 7:3 (kon.) | Čerepovec – Soči 4:2 (kon.)
Viťaz – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 10.01.2021, 16:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

V prodloužení byli hosté lepším týmem a po celou dobu měli puk na svých hokejkách. Po dvou šancích se nakonec prosadil Okulov a ten vystřelil plusový bod pro svůj tým!
    Celkově jsme mohli vidět defenzivnější hru, ze které naštěstí padaly branky! (18:51:05)

62:55 Konstantin OKULOV - 2:3

62:55
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je KONSTANTIN OKULOV, který ukázal perfektní držení puku a taky dokázal dobře vystřelit přes bránícího hráče. Alexandr Samonov možná ani nečekal tohle zakončení pod jeho horní tyčku. Asistence: Maxim Šalunov.

62:31
    Hráč nyní sám vyvezl puk z útočné třetiny a CSKA se pokusí o další nový přechod.

61:36
    Petrohrad se musí opět bránit snaze svého soka, ten je zatím v prodloužení lepším týmem.

61:08
    Brankář hostí musel daleko od své branky a zvládl i dobře rozehrát.

60:37
    Vzápětí další šance, kdy už daleko z lepší pozice zakončoval Maxim Šalunov, ale Samonov našel puk ve své výstroji.

60:24
    Hráč Moskvy se udělal prostor ke střele, ale minul branku!

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 4:10!

Hosté dokázali v nikterak záživné třetí třetině vyrovnat a vynutili si prodloužení. Lze konstatovat, že nejlepší podívanou přinesla druhá třetina, kdy padlo i více branek a oba celky si zapsali nejvíce střeleckých pokusů.

60:00

59:14
    Malte Strömwall opouští trestnou lavici a hosté nyní promarnili slibnou šanci k vítězství.

58:46
    Nakonec nikoliv, Moskva ztratila u mantinelu puk a soupeř jej dostává až k brance CSKA.

58:17
    CSKA zavezlo puk do pásma a nyní už to vypadá, že se jim podaří dostat do kombinační souhry.

57:04
    Nepříjemnost pro domácí a hosté mají velkou šanci otočit průběh utkání na svou stranu. Malte Strömwall byl vyloučen za podrážení.

57:04
    Nyní musel zasahovat na druhé straně i Samonov, který raději přikryl puk před soupeřem.

55:57
    Po lehčí střele chytá puk do své výstroje Lars Johansson. Před ním si dva hráči měli co říct, ale rozhodčí velmi rychle přerušil oba kohouty.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 13. Kuzmenko (Burdasov, Ivan Morozov), 29. Kuzmenko (Kemppainen) – 24. Ar. Sergejev (Šalunov, Okulov), 49. Tělegin (Andronov), 63. Okulov (Šalunov)

SKA Petrohrad: Samonov (Askarov) – Bengtsson, Tokranov, Fantenberg, Ožiganov, Antipin, Kirsanov (A), A. Bělov – Strömwall, M. Aaltonen, E. Galimov (A) – Burdasov, Ivan Morozov, Kuzmenko – Timkin, Kemppainen (C), Ketov – Starkov, Cicjura, Grošev.
    CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Blažijevskij, M. Robinson (A), Dahlbeck, Samorukov, Ibragimov – Tělegin, Andronov (C), Alexandr Popov – Leipsic, M. Kempe, Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Maximov, Sorkin, Korosteljov – Mingačjov.

Rozhodčí: A. Ravodin, E. Romasko – N. Viljugin, A. Sysujev