Chabarovsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Barys – Kazaň 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva – Viťaz 2:1 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:1 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 1:7 (kon.)
Dinamo Riga
1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
CSKA Moskva
Úterý 12.01.2021, 18:30 • Arena Riga, Riga • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:43:30)

Česká a slovenská stopa:
    Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Střely na branku: 22 – 22 (4:11, 9:7, 9:4).

Moskvané si na čele Západní konference udrželi sedmibodový náskok na druhý Petrohrad, oproti kterému mají o dva odehrané zápasy méně. To Riga zůstává úplně poslední s pouhými sedmi výhrami.

CSKA dnes nastoupilo v hodně okleštěné sestavě, která však na nejhorší tým Kontinentální hokejové ligy bohatě stačila. Rozhodnuto bylo už v první třetině, kdy Šalunov, Andronov a Gilmour upravili stav na 3:0 pro CSKA. To pak přidalo ještě čtyři další trefy a o čistý štít přišlo až v samotném závěru, kdy střeleckou nemohoucnost Rigy protrhl tečující Gračov.

59:22
    Paršin z levé strany přihrával k vzdálenější tyči. Tam byl připravený Indrašis, jenže netrefil puk tak, aby ho doklepl za bezmocného gólmana.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Je to naprosto zasloužená odměna pro Rigu, která to ani s narůstajícím mankem nezabalila. Kromě první třetiny to nebyl od domácích tak marný výkon, jak může ukazatel skóre napovídat.
    58:00 Jevgenij GRAČOV - 1:7

58:00
    Riga právě vstřelila branku!
    Alexandr Šaryčenkov si dnes čisté konto do osobních statistik nezapíše! Lipon si u levého rohu vyměnil dvě krátké přihrávky s Mamčicsem. Posléze se přesunul k modré čáře a JEVGENIJ GRAČOV jeho nahození ztečoval dovnitř hostující klece. Asistence: J. C. Lipon, Robert Mamčics.

56:01
    V některých případech se štěstí obrací domácím hokejistům zády. Jelisejevs po hezké sehrávce na osu hřiště těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.

55:31
    Šaryčenkov byl poprvé překonán, avšak po ráně Mamčicse ho zastoupila dobře postavená branková konstrukce.
    54:37 Daniil ČAJKA - 0:7

54:37
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Další hřebíček do domácí rakve! Po velké tlačenici za brankou Nalimova se kotouč přesunul na osu hřiště k hokejce mladého obránce DANIILA ČAJKY, jenž si dal záležet, aby svou decentní střelou příklepem trefil posedmé pokořenou branku. Asistence: Konstantin Okulov.

53:34

53:18
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Sorkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (J. C. Lipon – 2 min., hrubost).

52:37
    Dzierkals z levého kruhu nabízel puk do ohně, ale Jelisejevs ho v prostorové tísni do branky neztečoval.

52:12
    Riga je usazena v útočné třetině, ale až na jednou střelu Bukartse se zatím nedostala k ničemu nebezpečnému.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 58. Gračov (Lipon, Mamčics) – 5. Šalunov (Korosteljov, Okulov), 9. Andronov (Jurtajkin), 14. Gilmour (Sošnikov), 25. Korosteljov (Okulov, Šalunov), 26. Andronov (Gilmour, Jurtajkin), 42. Tělegin (Čmychov), 55. Čajka (Okulov)

Dinamo Riga: Nalimov (14.–26. Vitols) – Zile, Scarlett, Skvorcovs, Mamčics, Jaks, Maione, Ošenieks – Darzinš (C), Indrašis (A), Paršin – Dzierkals, Džerinš, Roberts Bukarts (A) – Lipon, Gračov, Larionovs – Gegeris, Berzinš, Zyrjanov – Jelisejevs.
    CSKA Moskva: Šaryčenkov (Lars Johansson) – Ar. Sergejev, Gilmour, Samorukov, Dahlbeck (A), Ibragimov, Čmychov, Blažijevskij, Čajka – Sošnikov, M. Kempe, Maximov – Okulov (A), Šalunov, Korosteljov – Tělegin (C), Andronov, Jurtajkin – Mingačjov, Sorkin, Rtiščev.

Rozhodčí: Vasiljev, Judakov – Zacharenkov, Sadovnikov