Omsk – N.Novgorod 3:5 (kon.) | Nižněkamsk – Jokerit 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 0:1 (kon.)
Avangard Omsk
3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 13.01.2021, 15:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:23:06)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Sekáč (OMS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:56
    Šimon Hrubec (OMS) 60 minut, 25 zákroků, 4 góly, 86,2%

Je konec. Torpedo Nižnij Novgorod zvítězilo nad Avangardem Omsk poměrem 5:3.
    Do utkání domácí vstoupili velmi aktivně a už v 6. minutě šli do vedení po brance Kaskiho. Následně byli lepším týmem, ale v 15. minutě při přesilovce obdrželi gól, který vstřelil Szwarz.
    Ve 32. minutě se domácí mužstvo dostalo opět do vedení, když se trefil Boucher, ale o minutu později se Torpedu podařilo srovnat, neboť se trefil Terry.
    Ve 45. minutě šli hosté poprvé do vedení po gólu Mieleho, ale Omsk srovnal o dvě minuty později, když se trefil Běreglazov. V 52. minutě šel ale Novgorod znovu do vedení, když se trefil Šenfeld. A v 59. minutě se trefil Žafjarov, který rozhodl o výhře 5:3.

59:45
    Následně měl brankář Pjotr Kočetkov problémy, ovšem ty Omsk nedokázal využít.

59:29
    Po buly se domácí dostali ke střele, ale ta nakonec nic nepřinesla.

59:13
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Šenfeld – 2 min., hákování).
    58:50 Damir ŽAFJAROV - 3:5

58:50
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hostující mužstvo pravděpodobně rozhoduje toto utkání, jelikož jde do vedení 5:3! DAMIR ŽAFJAROV se ve vlastním pásmu dostal ke kotouči, který vystřelil přes celou ledovou plochu do prázdné brány.

58:26
    Domácí hrají bez brankáře v šesti!

57:47
    Avangard se sice dál snaží, ale to nestačí a posléze se dopředu dostali hosté, ovšem následná střela skončila u brankáře.

56:39
    Tentokrát už přišla střela zpoza modré čáry, ale skončila jen za bránou.

55:49
    Omsk si zatím nemůže vytvořit nějaký souvislý tlak a možná se dočkáme překvapení v podobě výhry Torpeda.

54:37
    Anton Šenfeld mohl dostat hosty do dvoubrankového vedení, ovšem v dobré pozici zamířil do brankáře.

54:07
    Oddechový čas pro hosty.

54:07
    Hostující mužstvo se tentokrát dopustilo zakázaného uvolnění a následuje buly před bránou Kočetkova.

53:13

52:25
    A málem bylo srovnáno, ovšem Pjotr Kočetkov předvedl fantastický zákrok!
    51:51 Anton ŠENFELD - 3:4

Michal Raška

Branky a nahrávky: 6. Kaski (Knight, Tolčinskij), 32. Boucher (Kovalčuk, Zernov), 47. Běreglazov (K. Kostin, Čudinov) – 15. Szwarz (Šenfeld), 33. Terry (Szwarz), 45. Miele (Terry, Žafjarov), 52. Šenfeld (Szwarz), 59. Žafjarov

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Gončarov, Solovjov, Čisťakov – K. Kostin, Knight, Sekáč (A) – Boucher, Zernov, Kovalčuk (A) – Jakupov, K. Semjonov, Tolčinskij – Chochlačov, A. Potapov, Dědunov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Kočetkov (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Austin, Mišarin, Aljajev – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Terry, Szwarz, Šenfeld (C) – Varnakov (A), Belevič, Gončaruk – Urakov, A. Michejev, Pereskokov – Drobin.

Rozhodčí: Gamalej, Naumov – Bersenjov, Judin