Philadelphia – Pittsburgh 6:3 (kon.)
konec
Philadelphia Flyers
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Pittsburgh Penguins
Středa 13.01.2021, 23:30 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
  52:34 Kevin HAYES - 6:3
   
  52:34
  Philadelphia právě vstřelila branku!
  Obrana hostů včetně gólmana se sesypala jako domeček z karet! Po přechodu modré čáry Joel Farabee jen lehce od pravého mantinelu nahodil kotouč na bránu. Tristan Jarry tedy bez problémů zasáhl, ale betonem vyrazil puk přímo ke KEVINU HAYESOVI, který se následně bez problémů trefil do odkryté klece. Asistence: Joel Farabee, Claude Giroux.
  52:14 Travis KONECNY - 5:3
   
  52:14
  Philadelphia právě vstřelila branku!
  Nejspíš je hotovo, protože domácí už vedou o dvě branky! Sean Couturier z vlastního pásma individuálně dostal kotouč až před branku, kde se po zákroku Tristana Jarryho pokoušel o skórování Travis Konecky. Tomu se to ale nepovedlo, takže musel přijet na pomoc OSKAR LINDBLOM, který dostal kotouč do vzduchu, takže sedící brankář Pittsburghu mohl těžko zasahovat. Asistence: Travis Konecny, Sean Couturier.
  45:37 Michael RAFFL - 4:3
   
  45:37
  Philadelphia právě vstřelila branku!
  Philadelphia je zpět vedení! Scott Laughton s nutnou dávkou štěstí obešel rozhozené obránce soupeře a následně poslal kotouč před bránu. Odtud ho poslal Tristan Jarry pryč, ale výše jmenovaný ho tam rychle vrátil a tentokrát tam našel MICHAELA RAFFLA, který překonal brankář Tučňáků přesnou střelou mezi jeho betony. Asistence: Scott Laughton, Nicolas Aube-Kubel.
  43:01 Brandon TANEV - 3:3
   
  43:01
  Pittsburgh právě vstřelil branku!
  Vyrovnaná přestřelka pokračuje! Mark Jankowski si to zamířil do útočného pásma přes pravou stranu, bekhendem následně přenesl hru na druhou stranu, kde byl úplně nehlídaný BRANDON TANEV, který velmi prudce zakončil ke vzdálenější tyči a navíc nad lapačku Cartera Harta. Asistence: Mark Jankowski.
   
  40:39
  Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jared McCann.
  38:54 Joel FARABEE - 3:2
   
  38:54
  Philadelphia právě vstřelila branku!
  Domácí se opět prosazují v závěru třetiny a opět si do šaten odnesou jednobrankový náskok! Kevin Hayes šikovně obhodil dva protihráče a u pravé tyče tak našel JOELA FARABEEHO, který se dostal před Tristana Jarryho a překvapil ho prudkou přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Kevin Hayes.
   
  27:23
  Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nolan Patrick – 2 min., sekání).
   
  25:55
  Zničehonic se ale do úniku dostal Kevin Hayes, který zkusil Tristana Jarryho položil, což se mu také povedlo, ale v rychlosti přes něho nedokázal puk dostat!
  23:39 Sidney CROSBY - 2:2
   
  23:39
  Pittsburgh právě vstřelil branku!
  Svůj střelecký účet v nové sezoně otevírá také SIDNEY CROSBY a máme opět srovnáno! Carter Hart chytil nahození za brankou a kotouč chtěl poslat vzduchem z pásma, před vlastní klecí však trefil hůl výše jmenovaného, který následně jednou rukou dostal kotouč do sítě. Bez asistence.
   
  21:52
  Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., nedovolené bránění).
   
  20:22
  Domácí hned na začátku periody směřovali do přečíslení dva na jednoho, Travis Konecny však přihrával moc prudce, takže Oskar Lindblom nestačil zakončit!
  19:52 Erik GUSTAFSSON - 2:1
   
  19:52
  Philadelphia právě vstřelila branku!
  Flyers využívají i druhou přesilovku, i když do konce třetiny zbývalo pouhých šestnáct sekund! Druhá branka padla dost podobně jako ta první. Joel Farabee přihrál kotouč na modrou čáru, kde Erik Gustafsson opět pálil a zase byla jeho rána tečována, o což se tentokrát postaral NOLAN PATRICK, který poslal ho přesně k levé tyči. Nová posila se tak Philadelphii už v prvním zápase neskutečně vyplácí. Asistence: Erik Gustafsson, Joel Farabee.
   
  19:44
  Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Michael Matheson – 2 min., krosček).
  15:11 James van Riemsdyk - 1:1
   
  15:11
  Philadelphia právě vstřelila branku!
  Letci se dočkali vyrovnání ještě v úvodní části a také využívají početní výhodu! Joel Farabee jel s kotoučem do levé části útočného pásma, čímž na sebe natáhl dva protihráče. Zadovkou následně vrátil kotouč na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil Erik Gustafsson. Rána směřovala do pravé části branky, clonící JAMES VAN RIEMSDYK ji však ještě dokázal tečovat a znemožnil tak nic netušícímu Tristanu Jarrymu zákrok. Asistence: Erik Gustafsson, Joel Farabee.
   
  13:47
  Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Cody Ceci – 2 min., sekání).
   
  13:47
  Jakub Voráček byl poprvé v zápase více vidět a rovnou si vynutil faul! Následně navíc před brankou uvolnil Erika Gustafssona, který málem překonal Tristana Jarryho, ale ten nakonec jen tak tak udržel kotouč pod sebou!
   
  05:44
  Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., držení).
  05:13 Mark JANKOWSKI - 0:1
   
  05:13
  Pittsburgh právě vstřelil branku!
  Penguis poprvé střílí na bránu a rovnou dávají první gól této sezony! Jared McCann dobře zapracoval za brankou, kde vybojoval kotouč a následně si získal také prostor. Kus gumy následně šikovně naservíroval do brankoviště, kde byl volný MARK JANKOWSKI, jehož střela se sice otřela o výstroj Cartera Harta, ale ten ji vyrazil jen pod horní tyč. Asistence: Jared McCann.
   
  03:52
  Na vidění byla první větší příležitost! Po nahození od modré čáry kotouč poskakoval před bránu, Tristan Jarry i několikrát zasáhl a nakonec kotouč gumy srazil za svou klec!

  Lukáš Mihal

  Branky a nahrávky: 16. J. van Riemsdyk (E. Gustafsson, Farabee), 20. Patrick (E. Gustafsson, Farabee), 39. Farabee (K. Hayes), 46. M. Raffl (Laughton, Aube-Kubel), 53. Lindblom (Konecny, Couturier), 53. K. Hayes (Farabee, Giroux) – 6. Jankowski (McCann), 24. Crosby, 44. B. Tanev (Jankowski)


  Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Provorov (A), Braun, Sanheim, P. Myers, Hägg, E. Gustafsson – Lindblom, Couturier (A), Konecny – Giroux (C), K. Hayes, Farabee – J. van Riemsdyk, Patrick, Voráček – M. Raffl, Laughton, Aube-Kubel.
  Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Matheson, Marino, M. Pettersson, Ceci – Guentzel, Crosby (C), Rodrigues – Zucker, Malkin (A), Rust – McCann, Jankowski, B. Tanev – Lafferty, Blueger, Sceviour.

  Rozhodčí: McCauley, Sutherland – Smith, Baker