Novosibirsk – Kunlun 1:3 (kon.) | Barys – Ufa 3:6 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:1 (kon.)
Jaroslavl – CSKA Moskva 3:0 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 14.01.2021, 15:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dnešního dne. (17:25:19)

Československá stopa v utkání:
    Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:53
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:28
    Roman Will (CLJ) 60 minut, 26 zákroků, 1 gól, 96,3%
    Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 23:34

Zápas je u konce, domácí Čeljabinsk dokázal v dramatickém zápase na domácím ledě porazit 2:1. V první třetině jsme branku neviděli, ve druhé pokračovala převaha Traktoru, který se nakonec dostal, v oslabení vstřelil první branku utkání střelou do horního růžku Vjačeslav Osnovin. Také ve třetí třetině měli domácí více ze hry a znovu byli odměněni brankou, tentokrát se prosadil v přesilové hře Denis Bodrov. Závěr zápasu byl ale ještě dramatický, protože v 57. minutě dokázal Willa po Jeřábkově přihrávce překonat Lotyš Kaspars Daugavinš. Závěr zápasu si už ale domácí pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.

59:52
    Anton Todykov je opět na střídačce, Traktor se stále nevzdává!

59:52
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., podrážení).

59:34
    Traktor se drží v útočném pásmu a kontroluje závěr třetí třetiny.

59:17
    Linus Hultström musel faulovat Hyku, který by jinak dal gól do prázdné branky. Oslabení však stejně hostům závěr zápasu velmi komplikuje.

59:17
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Linus Hultström – 2 min., hákování).

59:11
    Hosté jsou usazení v útočném pásmu, Traktor je pod velkým tlakem.

58:38
    Anton Todykov konečně odjel na střídačku a hosté to zkoušejí v šesti!

58:20
    Viťaz se zatím stále neodhodlal k odvolání Todykova.

58:08
    Alexandr Sjomin dnes nemá v koncovce štěstí, ani jeho dalekonosná střela Romana Willa nepřekonala.

57:39
    Svjatoslav Grebenščikov se celkem jednoduše dostal do zakončení, ale Will svůj tým podržel, kotouč vyrazil do ochranné sítě.

57:08
    Domácím se podařilo osvobodit se tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:54
    Viťaz je odhodlaný poprat se ještě o vyrovnání a znovu se usazuje v útočném pásmu.
    56:27 Kaspars DAUGAVINŠ - 2:1

56:27
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Roman Will si čisté konto neudrží, protože Traktor inkasuje na 1:2 a závěr třetí třetiny bude ještě velmi dramatický. Jeřábek našel dlouhou přihrávkou na útočné modré čáře KASPARSE DAUGAVINŠE, který dokázal udělat Willovi kličku a překonat ho. Asistence: Jakub Jeřábek.

55:41
    Lukáš Sedlák se pokusil vystřelit z mezikruží přes obránce hostů, ale právě od něj se puk odrazil do rohu.

55:01
    Na druhé straně střílel z levé strany z ostrého úhlu Zachar Bardakov, ale Willovu branku netrefil.

54:28
    Vjačeslav Osnovin vypálil zápěstím z pravého kruhu, ale horní růžek branky Viťazu o kousek minul.

53:42
    Traktor se v posledních minutách soustředí hlavně na bránění, což mu nyní stačí, protože vede o dvě branky.

52:12
    Hosté sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale kotouč jim pak utekl do středního pásma, takže se budou muset znovu pokusit o přechod modré čáry.

51:34

51:05
    Z levého kruhu vystřelil hodně tvrdě Jaroslav Kosov, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný.

50:33
    Domácí mužstvo si v přesilovce vytvořilo velká tak na branku Viťazu, ale Anton Todykov udržel puk před brankovou čárou.

49:34
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Zachar Bardakov – 2 min., hákování).

48:51
    Alexandr Sjomin se dostal do dobré šance, pálil z pravého kruhem ale ani on Willa nepřekonal, ten zasáhl vyrážečkou.

48:34
    Domácím se povedlo vyhodit kotouč a stihnou kompletně vystřídat čtyřku na ledě.

48:10
    Will si poradil s nepříjemným nahozením z pravé strany, ale Viťaz dál drží útočné pásmo.

47:47

47:47
    Hosté měli další šance, ale Will dál září. Nejprve střílel Mattias Tedenby a pak ještě doráželi z brankoviště Kaspars Daugavinš a Justin Danforth. Český brankář si ale dál drží čisté konto.

47:29
    Svjatoslav Grebenščikov si našel dobrou pozici na zakončení z levého kruhu, ale Roman Will předvedl fantastický zákrok lapačkou.

47:02
    Vjačeslav Osnovin hned dvakrát v krátkém čase vystřelil, ale Todykova nepřekonal a svůj druhý gól v zápase nevstřelil.

46:38
    Kaspars Daugavinš střílel z levého kruhu a mířil mezi betony Willa. Ten je ale stihl včas srazit k sobě a puk vyrazil.
    46:08 Denis BODROV - 2:0

46:08
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují po oslabení i v přesilové hře a zvyšují své vedení na 2:0! Traktor sehrál svou přesilovkovou kombinaci velmi jednoduše, na jejím konci byl DENIS BODROV a prudkou ranou vymetl šibenici branky Viťazu. Asistence: Alexej Byvalcev a Pontus Åberg.

45:42
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., sekání).

44:33
    Denis Bodrov ze středního pásma nastřelil puk přímo na branku Viťaz, Todykov kotouč vyrazil do rohu kluziště.

43:05
    Igor Golovkov se za pomocí týmového lékaře dopravil na střídačku a snad nebude jeho zranění vážné.

43:05
    Na ledě zůstává ležet obránce Viťazu Igor Golovkov, hra je kvůli tomu už přerušena.

42:26
    Oba týmy hrají v plném počtu.

41:40
    Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, už ho ale poté nedokázali dobruslit.

41:10
    Hraje se čtyři na čtyři, takže na ledě je teď víc prostoru. Ani jedno z mužstev toho ale zatím nedokázalo využít.

40:26
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:39.

Druhá třetina je za námi, domácí Traktor Čeljabinsk vede nad Viťazem 1:0. Ve druhé třetině už ubylo vyloučení a hře to rozhodně prospělo, hrálo se ve větším tempu. Domácí vyhráli na střely na branku jasně 11:5 a dočkali se i branky, paradoxně to bylo v oslabení. Obraně Viťazu unikl Vjačeslav Osnovin a z levého kruhu se trefil krásně přesně do šibenice. Ve zbytku druhé třetiny už se skóre nezměnilo, ve třetí třetině očekávejme ještě velké drama.

40:00

39:55
    Anton Todykov musel řešit ještě jednu šanci Traktoru, se střelou od modré čáry si ale poradil a stejně tak i s dorážkou.

39:25
    Traktor je i v poslední minutě druhé třetiny aktivní a drží se v útočném pásmu.

38:37
    Justin Danforth se dokázal v útočném pásmu rychle otočit kolem své ose i kolem svého strážce a bekhendem vypálit, Willa však nepřekonal.

37:53
    Tlak Traktoru pokračoval i po skončení přesilovky, než Karpuchinovi na modré čáře utekl puk do středního pásma.

37:36

37:22
    Hosté se nakrátko osvobodili, ale už jsou zase pod tlakem přesilovkového komanda Traktoru.

36:45
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím tomu hodně chybí střelba.

35:52
    Bodrovova střela od modré na branku Viťazu neprošla a následně dokázali hosté vyhodit.

35:36
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., hákování).

35:25
    Anton Todykov musel být v permanenci. Předvedl další kvalitní zákrok a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

34:40
    Hra se nyní převážně odehrává ve středním pásmu, Traktor dobře brání svou modrou čáru, Viťazu se přechody do útočného pásma nedaří.

33:02
    Jevgenij Arťuchin si napřáhl na střelu a dostal dobře nabito, neprostřelil však ani hráče před sebou.

32:10
    Od modré čáry střílel Arťom Borodkin, Roman Will ale na puk dobře viděl a schoval ho do lapačky.

30:52
    Obránce Traktoru i s trochou štěstí v útočném pásmu obešel jednoho z hráčů Viťazu a pak z levé strany dobře vypálil. Todykov ale dokázal udržet ztrátu svého týmu na jednom gólu.

29:06
    Z levé strany od modré čáry vystřelil útočník Čeljabinsku Alexej Byvalcev, Anton Todykov předvedl další spolehlivý zákrok.

28:42
    Traktor se nadechoval k tlaku, ale jeho pobyt v útočném pásmu nakonec střelou na branku neskončil. Hosté ale pouze vyhodili puk.

27:48
    Také Roman Will musel zasahovat, proti střele Sjomina zasáhl lapačkou.

26:40
    Vitalij Kravcov se dostal do dobré střelecké pozice, ale Todykova nepřekvapil.

24:58
    Viťaz nyní uzamkl Traktor v jeho obranném pásmu a snaží se o vyrovnání. Dobrou přihrávku posílal před branku Daugavinš, ale puk nikdo mezi tři tyče nenasměroval.

23:42
    Z mezikruží vystřelil domácí útočník Tomáš Hyka, jeho střelecký pokus ale na Todykovovu branku neprošel.

23:08

23:02
    Domácí vyhodili puk a jejich oslabení už se blíží ke konci.

22:29
    Roman Will předvedl úspěšný zákrok, kotouč zůstal v jeho náručí a vhazovat se bude po jeho levici.
    21:56 Vjačeslav OSNOVIN - 1:0

21:56
    Domácí jdou do vedení, skóre otevírají ve vlastním oslabení! Obraně Viťazu unikl po levém křídle VJAČESLAV OSNOVIN a svou střelou zamířil přesně do levého horního růžku Todykovovy branky. Bez asistence.

21:30
    Kotouč po vyhození Traktoru už byl za modrou čárou, takže se píská ofsajd Viťazu.

21:08
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Tomáš Hyka – 2 min., podrážení).

20:35
    Domácím se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:48.

První třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli, Traktor zatím hraje doma s Viťazem 0:0. Hrála se poměrně svižná a rychlá první třetina, její tempo narušila až častá vyloučení na obou stranách. Traktor měl dva vyloučené hráče, Viťaz dokonce tři. Ale ani jedna početní převaha nebyla využita a dokonce jsme neviděli ani jednou velkou gólovou šanci.

20:00

19:40
    Od modré čáry vypálil Denis Bodrov, kotouč však jen zaduněl o zadní mantinel.

18:55
    Will proti střele Viťazu z pravého křídla zasahovat nemusel, v první třetině česká brankář celkově moc práce neměl.

17:56

17:49
    Jaroslav Kosov dostal nabito na pravý kruh, avšak napřáhl na prázdno, puk mu projel pod hokejkou.

17:09
    Kotouč se po nahození Traktoru odchýlil do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:26
    Viťazu se povedlo přes celé hřiště vyhodit puk. Brankář Traktoru Will kotouč chytil a rychle rozehrál.

15:56
    Jen co se Jevgenij Arťuchin vrátil z trestné lavice do hry, musí hned zpátky. Přesilovky ale zatím ani jednomu z týmů v dnešním zápase nejdou.

15:56
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2 min., vysoká hůl).

15:20

14:02
    Viťaz dokázal vyhodit kotouč a tohle oslabení zatím zvládá dobře.

13:34
    Lawrence Pilut dostal přihrávku na modrou čáru a vystřelil zápěstím, branku Viťazu ovšem netrefil.

13:20
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2 min., podrážení).

12:58
    Alexandr Děrgačov zavezl po levém křídle puk do útočného pásma, ale v rohu kluziště ho proti přesile hráčů Traktoru neudržel.

12:12

12:02
    Viťazu se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

11:00

10:46
    Z vrcholku levého kruhu se do puku opřel Jegor Voronkov, jeho střela ovšem na branku Traktoru neprošla.

10:12
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lukáš Sedlák – 2 min., sekání).

10:12
    Jaroslav Kosov se dostal k nebezpečné dorážce z pravé strany, ale puk do branky nedostal. Navíc se bude vylučovat na straně Traktoru.

09:14
    Traktor vyhrál vhazování a od modré čáry hned střílel Nick Bailen. Todykov ale puk chytil a udržel ho ve své výstroji.

09:00
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., podrážení).

08:32
    Ilja Karpuchin se ke střele od modré čáry nedostal, dobře k němu přistoupil Arťuchin a pak už se k puku dostali hráči Viťazu.

07:09
    Sergej Kalinin vystřelil z levého kruhu a jeho střela měla dobré parametry. Todykov ale dokázal zasáhnout svým betonem.

06:05
    Domácí vyhráli buly v obranném pásmu a rychle se dostali dopředu. Z úhlu zakončoval bekhendem Jaroslav Kosov, ale branku netrefil.

05:40
    VIťaz i po skončení přesilovky zůstal v útočném pásmu, ale dostal se jen k nahození od modré čáry, které schoval do lapačky Roman Will.

05:21

04:50
    Traktoru se opět podařilo vyhodit puk a jeho oslabení už se blíží ke konci.

04:12
    Z levého kruhu dvakrát vypálil Alexandr Sjomin, ale poprvé byl jeho pokus zablokovaný a podruhé netrefil branku a poté domácí vyhodili.

03:48
    Hosté vyhráli vhazování a jsou usazeni v útočném pásmu. Jejich první střela byla zablokovaná.

03:21
    První přerušení hry přišlo až ve čtvrté minutě zápasu, hosté si zahrají přesilovou hru.

03:21
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Roman Manuchov – 2 min., podrážení).

01:45
    Zatím se hraje od začátku bez přerušení. Z pravé strany nyní střílel Arťom Švarjov, ale Todykov zasahovat nemusel.

00:40
    Do první šance utkání se dostal domácí útočník Tomáš Hyka. Využil chybičky v rozehrávce a na chvíli byl sám před brankou, ale Todykova nepřekonal.

00:01

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na modrých čarách, utkání brzy začne.

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Bailen (A), Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin, Ogurcov – Åberg, Byvalcev, Kalinin (C) – Kravcov, Sedlák (A), Hyka – D. Iljin, Osnovin, Švarjov – Kosov, Karlin, Avcin – Lukin.

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Jeřábek, Pautov, Hultström, Voronkov, Golovkov (A), Borodkin, Pylenkov, Vorobej – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – A. Sjomin (C), Bardakov, Moisejev – Laričev, Malychin, Grebenščikov – Arťuchin, Děrgačov, Ivaňuženkov.

Rozhodčí: Odins, Hribik – Kučava, Novikov.

Češi a Slováci na soupiskách

Roman Will (CLJ) 28 zápasů, úspěšnost 91,79 %, průměr 2,31. 3 čistá konta
    Tomáš Hyka (CLJ) 44 zápasů, 29 bodů (9+20)
    Lukáš Sedlák (CLJ) 43 zápasů, 26 bodů (12+14)
    Jakub Jeřábek (VTZ) 30 zápasů, 6 bodů (3+3)

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy z opačných konferencí už jednou utkaly, Traktor na ledě Viťazu vyhrál 3:1. Předchozí tři vzájemná utkání však vyhrál Viťaz. Čeljabinsk na domácím ledě poslední dva zápasy proti Viťazu prohrál.

Viťaz spadá do podobné kvalitativní úrovně, jako jeho dnešní soupeř Čeljabinsk, i on by považoval postup do play-off jako splnění sezónního cíle. Aktuálně je Viťaz těsně pod hranou postupu, po 44 odehraných zápasech je s 45 body na kontě na devátém místě Západní konference a na pátém místě Bobrovovy divize. Na postup do play-off Viťaz ztrácí čtyři body. Z posledních pěti zápasů Viťaz vyhrál jen dva, naposledy podlehl 1:2 na ledě Dynama Moskva. Venku zatím odehrál v této sezoně dvacet utkání, z toho devět vyhrál, dvakrát bral bod a devětkrát vůbec nebodoval. Čtyři poslední venkovní zápasy Viťaz prohrál.

Traktor nepatří mezi nejsilnější týmy KHL a určitě není považován za favorita na Gagarinův pohár, nicméně do play-off by určitě postoupit mohl, na to rozhodně kvalitu má. Po 44 odehraných zápasech se nachází s 51 body na sedmém místě Východní konference a na pátém místě Charlamovovy divize. Čeljabinsk má v poslední době velmi špatnou formu, prohrál už pětkrát v řadě, naposledy 2:3 na ledě Nižného Novgorodu. Doma zatím Tratkor v této sezoně odehrál 19 utkání, z toho desetkrát vyhrál, dvakrát bral bod a sedmkrát vůbec nebodoval. Z posledních pěti domácích utkání Traktor čtyřikrát prohrál, naposledy 2:6 se Spartakem Moskva.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utlání základní části KHL mezi týmy Traktor Čeljabinsk a HC Viťaz Moskevská oblast. Zápas se odehraje v Traktor Areně v Čeljabinsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 22. Osnovin, 47. D. Bodrov (Byvalcev, Åberg) – 57. Daugavinš (Jeřábek)

Rozhodčí: Odins, Hribik – Kučava, Novikov