Novosibirsk – Kunlun 1:3 (kon.) | Barys – Ufa 3:6 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:1 (kon.)
Jaroslavl – CSKA Moskva 3:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
CSKA Moskva
Čtvrtek 14.01.2021, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Jaroslavli se hodně daří. Poslední utkání, se Spartakem Moskva, sice prohrála, ale z posledních pěti zápasů získala osm z deseti možných bodů, takže má bilanci 1 prohra 4 výhry v základní hrací době. Dostává velmi málo gólů, Zatím jich obdržela pouze devadesát, a to je nejméně z celé západní konference. Nejblíž tomu je CSKA, které obdrželo o jeden gól více. Ostatní támy mají všechny alespoň 103 inkasovaných branek. Naopak jich vstřelilo 136, třetí největší číslo v konferenci, s tím, že na druhý Petrohrad má ještě dva zápasy k dobru. A jelikož ztrácí jen jeden bod, může ho za dva zápasy i předskočit. Navíc ho Jaroslavl porazila tři zápasy zpět. Na vedoucí CSKA ztrácí Lokomotiv 8 bodů.

CSKA MOSKVA

CSKA je dalším rokem dominantní. Vede konferenci s náskokem před největším rivalem z Petrohradu. Navíc nastřílelo již 147 branek. V posledních pěti zápasech nemělo tak dobrou formu, jako Jaroslavl, přesto ale vybojovalo více bodů. Dokonce až devět z deseti možných. Dva zápasy vyhrálo ale až po základní hrací době. Naopak prohra taky přišla až po řádném hracím času.

V zápase se neobjeví žádný Čech ani Slovák

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, Ohtamaa, Čerepanov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Misjul – J. Averin (A), V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Beljajev, Kraskovskij, Korškov – Kovalenko, Alexejev, Darjin – Berjozkin.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Blažijevskij, Samorukov, Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Ibragimov – Sošnikov, Sorkin, Alexandr Popov – Okulov, Šalunov (A), Mamin – Tělegin, Andronov (C), Jurtajkin – Rtiščev, Mingačjov, Korosteljov – Maximov..

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledě. Nyní zazní hymna Ruska.

00:01

00:58
    Domácí zavezli kotouč za branku CSKA, kde ho následně pustili. CSKA ho za svou brankou už přes dvacet sekund drží.

01:32
    Pasquale si připsal první zákrok. Neměl moc dobrý výhled, oprotože před ním stálo ve skrumáži asi pět hráčů, ale kotouč zastavil a podržel.

01:59
    Ibrahimov vypálil od modré čáry, ovšem jeho kotouč nemířil vůbec na branku.

02:37
    Tvrdou ránou od modré se prezentoval Rafikov. Ten napálil Johanssonovi kotouč mezi betony, ale švédský brankář ho tam také udržel.

02:58
    Útok CSKA se zastavil na rychlém zákroku jednoho z obránců domácích, který kotouč v letu chytil do ruky za modrou čarou a hodil si ho na hokejku.

03:27
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. – příliš mnoho hráčů).

03:57
    Hosté se zatm v přesilovce moc do pásma nehrnou. Zatím zůstávají ve středním pásmu.

04:20
    Mamin neudržel kotouč v pásmu a ten odjel až k Johanssonovi. CSKA střídá.

04:48
    Další parádní vyhození Jaroslavle. Ta zatím brání parádně.

05:09
    CSKA Moskva je v přesilovce úplně tragická. Ani nevypálila na branku. Skoro si v pásmu nedokáže ani přihrát.

05:27

06:01
    Paradoxně až při hře pět na pět hrají hosté ve vysokém tempu a předvádí zajímavé kombinace i v útočném pásmu.

06:30
    Zakázané uvolnění Moskevských přesouvá hru zpět před brankáře Johanssona.

07:02
    Hosté zmatkovali při rozehrávce za vlastní brankou, Lokomotiv toho ale nedokázal využít.

07:37
    Šalunov se proháčkoval skrze pásmo až k brance a vypálil tvrdou střelu. Pasquale proti němu ale zakročil a kotouč vyrazil mimo.

08:01
    Probíhá první reklamní přestávka v tomto zápase.

09:12
    Kraskovskij nahodil kotouč na branku a Johansson raději kotouč podržel. Bhazovat se tak bude před ním.

09:33
    CSKA vyhodilo na zakázané uvolnění. Po buly před Johanssonem zase domácí vyslali kotouč na střídačku soupeře.

10:11
    Okulov krásně zneškodnil kotouč, který na branku vyslal jeden z protihráčů, když do trajektorie puku na poslední chvíli v sunul hokejku.

10:41
    Marčenko byl za vlastní brankou tvrdě nahozen na mantinel. Zvedal se docela dlouho.

11:08
    Pasquale riskoval při rozehrávce za vlastní brankou. Nakonec ale přihrál spoluhráči.

11:15
    Máme zde druhou komerční přestávku tohoto zápasu.

11:35
    Běljajev zavezl kotouč do útočné třetiny. Po krátkých bojích za brankou se puk dostal před ní, kde si ho pohlídal Johansson.

12:02
    Puk byl s tečí domácího hráče vyhozen mimo ledovou plochu.

12:11
    Pohotová rána Petrssona mířila jen do lapačky připraveného, taktéž švédského hráče, Johanssona.

13:01
    Lokomotiv měl vyšlápnuto do zajímavé akce v přečíslení, ovšem celé to pokazil na konci středního pásma špatnou přihrávkou.

13:43
    Darjin se proháčkoval až k brance. Neměl kotouč moc pod kontrolou, nakonec si ho ještě stihl přehodit z bekhendu a z velkého úhlu vypálit. Hostující brankář ale bez problémů chytá.

14:47
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do vedení! JEGOR AVERIN předvedl krásnou individuální akci. Dostal kotouč na modrou, následně naznačil pohyb doleva a vzápětí vypálil krásnou ránu, která čistě proletěla až do pravého horního růžku. Asistence: Andre Petersson a Pavel Kraskovskij.
    14:47 Jegor AVERIN - 1:0

17:48
    Branka Lokomotiv očividně nakopla, ten nyní prochází do útočného pásma velmi snadně a předvádí tam pohledné kombinace.

18:12
    Johansson se musel natáhnou po dalším kotouči, který na jeho branku mířil. Ten nakonec ukral ve své lapačce.

18:35
    Jaroslavl vyhodila ze svého pásma až k brance soupeře. Brankář ale kotouč tečoval a tak se nejednalo o icing.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:21
    V posledních sekundách zápasu se hraje zatím v největším tempu. Oba týmy brutálně presují, jezdí se ze strany na stranu,..

19:51
    Domácí ještě vyhodili kotouč přes všechny čáry a bude následovat buly před Pasqualem.

20:00

První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný a pohledný hokej. Aktivnějším týmem byl Jaroslavl, která taky svoje snažení proměnila ve vstřelenou branku. Prosadil se parádní střelou Jegor Averin. Zápas je ale hodně otevřený a je před námi ještě alespoň čtyřicet minut, v kterých se může stát cokoliv.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrálo hostující CSKA.

21:13
    Pasquale se dost zbytečně natáhl pro puk, který vypálil Sošnikov, a který mířil úplně mimo branku. A navíc ho ještě podržel.

21:48
    CSKA drží soupeře v útočném pásmu, ale nedostává se do žádného zakončení.

22:17
    Sošnikov se dostal opět do zakončení, nakonec mu ale kotouč před brankou sjel z hole.

22:47
    Několik metrů do vzduchu vyletěla hokejka jednoho z hráčů domácího týmu. Pravděpodobně po dost velké sekyře, kterou ale sudí neodpískal.

23:01
    Jurtajkin vypálil okamžitě po vyhraném buly. Jeho střela ale mířil mimo, objela po mantinelu branku a puk si získali domácí, kteří okamžitě míří dopředu.

23:07
    Nakonec se Jaroslavl dostala do zakončení z dobré pozice, ovšem Johansson kotouč pokryl a podržel.
    23:20 Alexej MARČENKO - 2:0

23:20
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Ihned po buly se korškov poohlédl, kdo ze spoluhráčů je volný. Nahrál kotouč ALEXEJI MARČENKOVI k modré a ten vyslal dělovku. Na první chvíli se zdálo, že Johansson kotouč zkrotil, ale ten nakonec vyskákal pomalu z jeho betonů do branky. Asistence: Jegor Korškov a Pavel Kraskovskij. Korškov si připsal jubilejní stý kanadský bod v KHL.

25:10
    Probíhá první komerční pauza této třetiny.

25:26
    Jeden z hostů nyní naservíroval kotouč před volnou branku, ovšem nikdo z jeho spoluhráčů si pro něj nepřijel.

25:51
    Johansson si zajel pro kotouč za branku. Sjížděli se k němu z obou stran protihráči, a tak kotouč vyhodil po mantinelu snad až do útočného pásma.

26:46
    Oba týmy si nyní několikrát vybojovaly a následně zase ztratily kotouč ve středním pásmu. Hraje se dlouho bez přestávky.

27:11
    Popov vypálil ledabyle od modré, ovšem vůbec netrefil branku Pasqualeho.

27:36
    Tělegin si sjel až k brance a odtamtud také vypálil, ale jeho rána pro Eddieho Pasquala nebyla problémem.

27:48
    A je to 3:0! Ohtamaa vyhodil kotouč, který o mantinel mířil mírně za modrou čáru. Tam byl jeden z obránců CSKA, který ho ovšem nezachytil. Díky velké chybě mohl sám na banku ujet JEGOR KORŠKOV. Ten si kotouč jen jednou přehodil a zasunul ho mezi nohy bezmocného Johanssona. Asistence: Atte Ohtamaa a Pavel Kraskovskij.
    27:48 Jegor KORŠKOV - 3:0

27:48
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Lars Johansson, přichází Alexandr Šaryčenkov.

29:57
    CSKA dlouho kombinuje v pásmu soupeře, ale opět se nedostává do žádného zakončení.

30:36
    Kajumov si chtěl za brankou soupeře počkat na protihráče, ten se mu ale prosmýkl a Kajumov sám sebe tvrdě narazil o mantinel.

31:11
    Ofsajd zastavuje další nadějně vypadající akci domácí Jaroslavle.

31:11
    Máme zde další reklamní přestávku.

31:48
    Kotouč po zápolení u střídačky domácích opustil hrací plochu. Vhazovat se bude uprostřed.

32:08
    Hosté zavezli kotouč do útočného pásma, ovšem přichází faul, který akci přerušuje.

32:15
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (André Petersson – 2 min., držení).

32:37
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hrubost).

32:37
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Mamin – 2 min., hrubost).

33:20
    Oba týmy hraj ve čtyřech. Hraje se ve vysokém tempu.

34:37

34:37

35:33
    Kraskovskij se snažil přidat k dnešním třem asistencím i gól. Šaryčenkov ale s jeho ránou neměl problém.

36:26
    Akci Lokomotivu zastavuje ofsajd, který si chybně nepohlídal jeden z domácích při šanci dva na jednoho.

37:34
    Běljajev se prodral do útočné třetiny, ale vypálil mimo branku. Kotouč se od mantinelu drazil pryč z pásma.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly. Oba vstřelila Jaroslavl a vytvořila si tak před poslední částí hry slušný náskok, který už se bude moskevským hrozně těžko dotahovat. Dva góly vypovídaly o tempu hry, které ve druhé třetině udával právě Lokomotiv. Kolem 13. minuty se strhla bitka, po které sudí vyloučili Landera a Mamina, takže hrály oba týmy ve čtyřech, další branky jsme se už ale nedočkali.

40:01

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny vyhrává domácí tým.

40:38
    CSKA zase velmi chybovalo v obraně. Tentokrát to však nemělo tak tragické následky a velká šance neskončila gólem.

41:27
    Sergejev sebral jednomu z dmácích kotouč, ale zajel s ním zpět za svou branku, kde ho asi deset sekund bez pohybu držel.

42:09
    Mingačjov vypálil skoro z brankoviště rychle poté, co se k němu dostal kotouč. Pasquale ale zůstává bezchybný.

42:54
    Jeden z domácích přihrál zpoza branky před ním. Tam se nacházel Kovalenko, který ale nedokázal vypálit.

43:33
    Běljajev měl parádní pozici na střelu. V mezikruží ale nepálil hned a hodně meškal, a tak byl nakonec obrán.

44:23
    Hosté zavezli kotouč do útočného pásma, avšak tam ho zanechali a jeli vystřídat.

44:40
    Za brankou CSKA inkasoval Ibrahimov tvrdý hit, ovšem rychle se oklepal a je zpět ve hře.

45:10
    Již pět minut se hraje bez jediného přerušení. To je zatím nejvíc v dnešním zápase.

45:42
    Ani po dvou dorážkách z těsné blízkosti Šaryčenkova nakonec není hra přerušena.

46:15
    Zakázané uvolnění na straně domácích nyní přerušilo až šest minut a pět sekund trvající hru bez jediného přerušení.

46:44
    Máme zde předposlední komerční pauzu dnešního zápasu.

46:47
    Ihned po buly to hosté zkoušeli, avšak Pasquale si dnes chce udržet čisté konto a jeho okamžitě nastavená lapačka opět ukryla kotouč

47:37
    Moskevští jsou dnes v obraně velmi nedůrazní. Opět udělali velkou hrubku, kterou ale Lokomotiv nepotrestal.

48:36
    Hosté v pásmu předváděli rychlou pohlednou kombinaci, kterou ale vůbec nedokázali zakončit.

48:56
    Nyní se CSKA dokonce samo vyhnalo z pásma. Dneska týmu z hlavního města asi není souzeno dát gól.

49:28
    Puk se dostal mimo hrací plochu po teči Tělegina. Vhazuje se ve středním pásmu.

49:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Atte Ohtamaa – 2 min., podrážení).

50:31
    Hosté se v přesilovce konečně trochu činí. Vyslali tři rány, které ale Pasquale pochytal.

50:47
    Jaroslavl teď kotouč vyvezla až do útočného pásma.

51:01
    přichází další vyhození domácího celku až za branku Šaryčenkova.

51:24
    Samorukov vypálil technickou ránu. Pasquale zasáhl na poslední chvíli koncem betonu.

51:48

52:02
    Pasquale dostává za poslední minuty pořádný příděl ran. Takhle seza celý zápas ještě nezapotil. Stále však zůstává stoprocentní.

52:42
    Pulkkinen měl odkrytou celou branku, ale kotouč z metru trefil do brankáře na kraji.

53:20
    Ani tento nájezd na Pasqualeho nebude proměněn. Klička do bekhendu v podání Andronova mířila jen do jeho betonů.

54:37
    Opět se dlouho hraje bez přestávky ve vysokém tempu. Moc se ale nestřílí na branku, spíš se jen vyměňují puky.

55:09
    Na poslední chvíli byl zastaven Tkačjov, který mohl pálit do odkryté klece!

56:04
    Kajumov pálil po přihrávce zpoza branky, ale neprosadil se.

56:14
    Proti střele Landera parádně zakročil Šaryčenkov a kotouč podržel.

56:14
    Je tady poslední komerční pauza tohoto zápasu.

56:42
    Marčenko byl velmi tvrdě naražen na mantinel ve vlastní třetině hřiště.

57:34
    Ránu z velké vzdálenosti Šaryčenkov chytá do lapačky.

57:56
    Sorkin vypálil v útočném pásmu z kruhu, ovšm ani se netrefil do branky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

58:51
    Sošnikov vypálil z levého kruhu, ale Pasquale ránu vychytal a puk ukryl.

59:00
    Šaryčenkov zůstává už na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

59:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Sošnikov – 2 min., krosček).

59:33
    Jaroslavl ještě kombinuje v útočném pásmu. Už to se ale nijak zvlášť nesnaží, zápas má jasně vyhraný.

Zápas je u konce. Jaroslavl ho jednoznačne ovládla, i když v poslední třetině již branku nepřidala. Lokomotiv si tedy připisuje další dva body a momentálně se posunuje na druhé místo západní konference o jeden bod před Petrohrad, který ma navíc ještě o zápas více. CSKA zůstává první, ale náskok moskevských se smrskl na šest bodů.

V utkání nehrál žádný Čech ani Slovák (19:15:10)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 15. J. Averin (A. Petersson, Kraskovskij), 24. A. Marčenko (Korškov, Kraskovskij), 28. Korškov (Ohtamaa, Kraskovskij)

CSKA Moskva: Lars Johansson (28. Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Blažijevskij, Samorukov, Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Ibragimov – Sošnikov, Sorkin, Alexandr Popov – Okulov, Šalunov (A), Mamin – Tělegin, Andronov (C), Jurtajkin – Rtiščev, Mingačjov, Korosteljov – Maximov.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Gordenko, Susujov