Bělorusko – Rusko 32:32 (kon.) | Alžírsko – Maroko 24:23 (kon.) | Rakousko – USA 0:0 (zruš.)
Slovinsko – J. Korea 51:29 (kon.) | Rakousko – Švýcarsko 25:28 (kon.) | Švédsko – Česko 0:0 (zruš.)
Portugalsko – Island 25:23 (kon.) | Norsko – Francie 24:28 (kon.) | Švédsko – Severní Makedonie 32:20 (kon.)
Norsko
24:28 (13:13)
Francie
Čtvrtek 14.01.2021, 20:30 • Dr Hassan Moustafa Sports Hall, Gíza • Mistrovství světa • Skupina E

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:20:48)

Norsko – Francie 24:28 (13:13)
    Nejvíce branek: Sagosen 10/4, Myrhol 3, Jöndal 3 – Mahe 9/3, Remili 4, Descat 4/2. Rozhodčí: Garcia, Marin (oba ESP). Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5. Vyloučení: 5:5.

Hráčem utkání byl vyhlášen brankář Francie Wesley Pardin.

Je dobojováno a Francie se raduje z obrovsky cenných bodů do tabulky. Po přestávce se Norsku v úvodních minutách vůbec nedařilo směrem kupředu a soupeř si tak mohl vypracovat náskok, který v průběhu poločasu vyšplhal až na šest branek. To francouzským házenkářům stačilo na to, aby zápas dotáhli do zdárného konce. Francii se tak podařil vstup do šampionátu a bere výhru 28:24.

Konec zápasu. (24:28)

60
    Jenže Francie obětavě brání na brankovišti a tohle si už pohlídá. (24:28)

60
    Ztráta míče, Norsko jde ještě do útoku a pokusí se o zázrak. (24:28)

59
    Francie si ještě bere oddechový čas, tým chce uklidnit situaci před poslední minutou zápasu. (24:28)
    59
    Jöndal bleskově snižuje, už to ale nebude Norsku nic platné. (24:28)
    58
    Asi je rozhodnuto, Remili se prosadil z pravé strany. (23:28)

58
    Myrhol opět zcela sám na brankovišti, tentokrát jej ale Pardin neskutečně vychytal! (23:27)

57
    Další přesilovka pro Norsko. (23:27)
    57
    Descat uklidňuje Francii střelou z levého křídla, zase je to o čtyři góly. (23:27)
    57
    Myrhol zůstal trestuhodně osamocen na brankovišti, měl čas si zpracovat a skóroval. (23:26)

56
    Remili předvedl při vracení se do obrany neskutečný výskok a povedlo se mu vyrazit míč, který už směřoval do prázdné branky. (22:26)
    55
    Sagosen snižuje ze sedmičky, překonal náhradního brankáře Gérarda. (22:26)

55
    Mahe navíc dostává dvě minuty. (21:26)

55
    Sedmička pro Francii, fauloval Mahe a k zemi poslal Sögard Johannessena. (21:26)
    54
    Po dlouhé době gól i na straně Norska, na brankovišti zůstal zcela sám Myrhol. (21:26)
    54
    Náskok narůstá, další střelou přes obranu upravuje na šestibrankový rozdíl Mahe. (20:26)

53
    Sagosen si seběhl z levé strany na střed, měl dost času, šlo to ale o kousek mimo. (20:25)

53
    Norsku to skutečně ve druhé půli nejde, hodně akcí končí na Pardinovi, který je obrovskou oporou Francouzů. (20:25)
    52
    A už o pět, N'Guessanova dělovka z deseti metrů se zastavila až v síti! (20:25)
    51
    Na druhé straně se ranou z dálky prosadil Remili a je to už o čtyři branky! (20:24)

51
    Björnsen to zkoušel z pravé strany, jenže Pardin byl proti a míč vykopl! (20:23)
    50
    Mahe ale po výskoku zachytil míč a ještě před dopadem švihem překonal Bergeruda. (20:23)
    50
    Tak to nakonec gól byl! (20:22)

50
    Záběry asi nejsou zrovna průkazné, neboť gólman Pardin stál kameře v cestě a míč není dobře vidět. Kontrola u videa stále pokračuje. (19:22)

50
    Rozhodčí zkoumají u videa, zda střela Sögard Johannessena, která se odrazila od břevna, skončila za brankovou čárou, či nikoliv. (19:22)
    49
    Jenže vzápětí skóruje dělovkou z dálky N'Guessan! (19:22)
    49
    Sagosen se nemýlil. (19:21)

49
    Faul Porteho a sedmička pro Norsko. (18:21)

48
    Norsko si okamžitě bere oddechový čas. (18:21)
    48
    Po zisku míče se Francie dostala do trháku a Descat měl snadnou práci, zívala totiž na něj prázdná branka. (18:21)
    48
    Karabatić skóruje po přihrávce na brankoviště, na střelu měl dost času i prostoru. (18:20)

47
    Jenže přišla chyba v rozehrávce a dopředu už jde Norsko. A nikam nepospíchá. (18:19)

46
    Jakobsen dostává dvě minuty za tahání za dres protivníka. Přesilovka pro Francii. (18:19)
    45
    Tu proměňuje Descat, zamířil do spodní části branky. (18:19)

45
    A i tady bude následovat sedmička! (18:18)

45
    Mahe faulován při akci levou stranou, Francie pokračuje v budování útoku. (18:18)
    44
    Sagosen srovnal nekompromisní ranou do horní části branky. (18:18)

44
    Sedmička pro Norsko, to vše po faulu na Sögard Johannessena. (17:18)
    43
    Jöndal opět z levého křídla, opět úspěšně. (17:18)

42
    Memova střela z devítky byla zablokována, Bergerud měl tak snadnou práci zkrotit míč. (16:18)
    41
    K Jöndalovi se odrazil míč na levé křídlo a i jemu se povedlo z úhlu gólmana překonat. (16:18)
    41
    Mahe se prodral přes dva hráče a skóroval. (15:18)
    40
    Už to ale zase neplatí, neboť na pravé straně dostal hromadu místa Porte a věděl si se střelou z úhlu rady. (15:17)
    40
    Överby po přihrávce od Sagosena upravuje na rozdíl jediné branky. (15:16)

39
    Bomba z dálky, N'Guessan ale Bergeruda nepřekonal. Ten vyrazil levou rukou. (14:16)

38
    Mem tak dostává dvě minuty. (14:16)
    38
    Konečně gól pro Norsko a navíc s faulem. (14:16)
    37
    Tentokrát se k ní postavil Descat a ranou na pravou nohu brankáře skóroval. (13:16)

37
    Mahe byl faulován na brankovišti a máme tu tak sedmičku. (13:15)

36
    Norům to směrem kupředu opravdu teď vůbec nejde, nemohou si najít prostor pro přesnou střelu. (13:15)

36
    Pěkná kombinace na N'Guessana, jenže ten z první mířil mimo branku. (13:15)

35
    Navíc je tu vyloučení, dvě minuty dostal Björnsen. Přesilovka pro Francii. (13:15)

35
    Norsko zase neuspělo a stále čeká na první gól ve druhé půli. (13:15)

34
    Fabregas se dostal na brankoviště, vyběhnutý Bergerud jej však zvládl zastavit nohou. (13:15)

34
    Pardin je opravdu vynikající, opět zastavil výpad Norska. (13:15)
    34
    Náskok na devítce a po vysokém výskoku se trefuje N'Guessan! Je to zase o dva. (13:15)

33
    Velice pozvolný útok Francie, rozhodčí mají zatím trpělivost. (13:14)
    32
    Akce Francie, na pravé straně si našel prostor Porte a z úhlu našel mezírku. (13:14)

32
    Sögard Johannessen sice minul, ale bylo to s tečí, takže Norsko pokračuje. (13:13)

31
    Oba gólmani vytáhli hned na úvod dobrá zákroky proti střelám přes obranné bloky. (13:13)

31
    Začal druhý poločas. (13:13)

Druhý poločas začne přibližně ve 21:20.

Je za námi první poločas, který přinesl vyrovnanou házenou, spoustu povedených akcí a ještě lepších zákroků Bergeruda s Pardinem. Více ze hry měla Francie, ta si několikrát vybojovala mírný náskok, norský národní tým ale zatím zvládá reagovat a ztráty mazat. Do kabin se tak odešlo za vyrovnaného stavu 13:13 a po pauze bude moci drama pokračovat.

30
    První poločas skončil. (13:13)
    30
    A v poslední sekundě to Sagones zvládl. Naznačil střelu, naběhl si do uvolněného prostoru a střelou na vzdálenější tyč srovnal. (13:13)

30
    Norsko má čas na poslední útok. (12:13)
    30
    Renkind ale rychle koriguje střelou přes obránce ze strany. (12:13)
    29
    Abalo už uspěl, když dostal příhru na brankoviště, bleskově se otočil a v pádu skóroval. (11:13)

29
    Pokus o podstřel, Bergerud ale zasahovat nemusel, vše za něj udělala dobře postavená obrana. (11:12)
    28
    Rozhodčí už signalizovali pasivitu a Francie už musela zakončovat. Vzal to na sebe Remili a ze střední vzdálenosti se nemýlil. (11:12)

27
    Bergerud vytáhl dva zákroky na brankovišti, u toho druhého mu pomohla i branková konstrukce. (11:11)

27
    Faul na Lagardeho, Francie pokračuje v postupném útoku. (11:11)
    26
    A je srovnáno po rychlém přechodu do útoku, trefil se Reinkind. (11:11)

26
    Mahemu se nelíbí, že faul na jeho osobu nebyl posouzen na dvě minuty, diskuse se sudím ale k ničemu nepovede... (10:11)
    25
    Jako tank se na brankoviště procpal Sagosen a švihem napnul síť. (10:11)
    24
    Remili dostal přihrávku do běhu a svůj brejk bezchybně proměnil. Francie vede o dva. (9:11)
    24
    Gól i na druhé straně, z pravého křídla si naskočil Abalo a překonal Bergeruda střelou na vzdálenější tyč. (9:10)
    23
    Po dlouhé době je tu gól, z dálky prostřelil Pardina Sagosen. (9:9)

22
    Útočný faul na brankovišti, provinil se Mahe. (8:9)

22
    Norové teď hrají hodně tvrdě, na vlastní kůži se o tom přesvědčil Karabatić. Dvě minuty dostal Tönnesen. (8:9)

21
    Remili se vydal do samostatné akce, viděl prostor u brankoviště, byl ale ještě před zakončením faulován. (8:9)

21
    No a úplně to samé se odehrálo i na druhém brankovišti... (8:9)

20
    Prorážení Norska, soupeř může vyrazit do rychlého kontru. (8:9)

20
    Mezi dva obránce si to namířil Lagarde, byl ale čistě zastaven a gól tak nedal. (8:9)

19
    Myrhol byl chvíli volný na brankovišti, Pardin si ale povyběhl a zmenšil střelecký úhel. A uspěl. (8:9)

18
    A znovu Bergerud, nyní proti pokusu z křídla! (8:9)

17
    Oba brankáři jsou nyní neskuteční, hlavně Bergerud vytáhl zákrok na výbornou, vytáhl ránu N'Guessana. (8:9)

16
    Norsko hraje bez gólmana s šesti hráči v poli. (8:9)
    16
    Na čáru se postavil Mahe a zase byl úspěšný. Nyní střelou podél gólmana. (8:9)

16
    Sagosen na brankovišti zastavil Mema a má to za dvě minuty. A zase tu bude sedmička. (8:8)

15
    Mem bombou nepřekonal brankáře, oba strážci zatím předvádí velice povedené výkony. (8:8)
    15
    Tönnesen si už ale věděl rady a zase srovnal. (8:8)

14
    Överby nevyzrál na brankáře Francie, ten vytáhl skvostný zákrok nohou. (7:8)
    13
    Mahe se prosadil pěkně provedeným obloučkem přes gólmana. (7:8)

13
    Přesilovka i pro Francii a navíc bude následovat sedmička. (7:7)
    13
    Dlouho ale Francii náskok nevydržel, neboť dálnici na brankoviště dostal Sagosen a dokonale toho využil. (7:7)
    13
    Fabregas už byl ale úspěšnější. (6:7)

12
    Na brankoviště se probíjel Gérard, ztroskotal ale na brankáři. (6:6)
    12
    A už je i srovnáno, po rychlém protiútoku a do prázdné branky skóroval Björnsen. (6:6)
    11
    Přesilovka je poprvé využitá, po kombinaci skóroval Överby. (5:6)

11
    Karabatić přehnal důraz při bránění a za faul na naskakujícího hráče dostal dvě minuty. Přesilovka pro Norsko. (4:6)

10
    Žlutá i na straně Norska, dostal ji Överby. (4:6)
    9
    Sagosen se bleskově přes několik hráčů prodral na brankoviště a z levé strany nedal gólmanovi šanci. (4:6)

9
    Žlutá karta pro tým Francie (Ludovic Fabregas). (3:6)
    8
    No, zatím sledujeme bleskovou házenou, podobnou akcí se prezentovalo i Norsko, skóroval Myrhol. (3:5)
    7
    Francie zatím vládne, je tu pátý gól, po přihrávce na brankoviště se bleskově prosadil Fabregas. (2:5)
    6
    No a na druhé straně je zase střelecky úspěšný pouze Sagosen. (2:4)

6
    Mahe je k neudržení... (1:4)
    5
    A zase Mahe, tentokrát ze sedmičky. (1:3)

4
    Ten chtěl zakončit Guigou, ztroskotal ale na podobně dobře chytajícím gólmanovi Norska. (1:3)

4
    Parádní zákrok Pardina, ten vyrazil dělovku z dálky. Francie jde zase do protiútoku. (1:3)
    3
    Mahe je momentálně k neudržení, dává svou třetí branku, tentokrát po rychlém brejku. (1:3)
    2
    Francie už ale opět vede a opět po gólu nabíhajícího Maheho. (1:2)
    2
    Z protiakce ale rychle srovnává Sagosen. (1:1)
    1
    Jako první se prosadil právě tým Francie, po náhozu na brankoviště skóroval Mahe. (0:1)

1
    Jako první jdou do útoku hráči Francie. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba týmy jsou již na palubovce, zápas může začít!

Zápas se odehraje v Dr Hassan Moustafa Sports Hall v Gíze a začátek je naplánován na 20:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Francie

I francouzský národní tým, šestinásobný světový šampion, má za sebou kvalitní vystoupení na posledním světovém klání, obhajuje totiž bronzové medaile, nicméně na začátku loňského roku na evropském šampionátu to nebylo zrovna ono. Francouzi zde obsadili až 14. místo a tím pádem si nezajistili přímý postup do Egypta. Za normálních okolností by Francie hrála kvalifikaci, nicméně pandemie COVID-19 způsobila, že tyto kvalifikační boje byly zrušeny a postavení z ME nakonec Francii posunulo do Egypta.

Norsko

Skandinávský celek přijíždí do Egypta obhajovat stříbro z minulého šampionátu, konaného v Dánsku a Německu. Kvalifikaci na tento turnaj pak norští házenkáři zvládli již na evropském šampionátu, který se z části konal i právě v Norsku. Tým došel až do závěrečných vyřazovacích bojů, kde nejprve neuspěl v semifinále po těsné porážce 28:29 v prodloužení s Chorvatskem, aby si pak alespoň trochu spravil chuť ziskem bronzových medailí po výhře 28:20 nad Slovinskem. Dnes čeká na norský nároďák opravdu ostrý vstup do turnaje, proti se totiž postaví další ze silných evropských týmů – Francie.

Dobrý večer u 27. MS v házené mužů, konaném v Egyptě. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi Norskem a Francií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.