Philadelphia – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Toronto – Montreal 5:4 (po pr.) | Tampa – Chicago 5:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:5 (kon.) | Colorado – St. Louis 1:4 (kon.)
Colorado Avalanche
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
St. Louis Blues
Čtvrtek 14.01.2021, 04:30 • Ball Arena, Denver • NHL

Bohužel není uvedeno v zápise o utkání.

Česká & slovenská stopa

Do dnešního utkání bohužel nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Philipp Grubauer (COL) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 60:00

Jordan Binnington (STL) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 60:00 (07:20:35)

Statistické okénko

Střely na bránu: 27 – 32; Přesilová hra: 1/4 – 0/2; Trestné minuty: 4 – 8; Vhazování: 54% – 46%; Bodyčeky: 21 – 20

St. Louis ve svém úvodním duelu nového ročníku uspělo poměrem 4:1 na ledě Avalanche. Oskar Sundqvist vstřelil dva góly. Jordan Binnington předvedl celkem 26 úspěšných zákroků.

Letošní zkrácená sezona nabídne celkem osm duelů mezi dnešními soupeři. Druhé vzájemné utkání se hraje v noci na sobotu znovu v domácím stánku Avs s názvem Ball Arena.

59:59
    Poslední minuta se odehrála v útočném pásmu Avalanche. Ovšem na konečném výsledku se nic nemění...

59:18
    Bluesmani poslali kotouč na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po pravé ruce Jordana Binningtona.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné části.

58:02
    Střelecký pokus Matta Calverta z levého kruhu pro vhazování neprošel. Jordan Binnington tak zůstal bez práce.

56:49
    Mikko Rantanen řídil další útočnou akci Avalanche, kterou před bránou dorážel Nathan MacKinnon. Jordan Binnington byl připraven na správném místě.

56:08
    Mikko Rantanen střílel od levého mantinelu do náručí Jordana Binningtona. Před námi je poslední reklamní přestávka.

55:26
    Střely na bránu: COL: 24 vs. STL: 30
    54:22 Oskar SUNDQVIST - 1:4

54:22
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    O vítězi dnešního měření sil je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Další zaváhání při rozehrávce domácího mužstva potrestal OSKAR SUNDQVIST. Jeho druhá branka v dnešním duelu! Asistence: Robert Thomas.

53:54
    Útočná akce Joonase Donskoie neměla dlouhého trvání. Colorado ztrácí dva góly a čas na vyrovnání se rychle krátí.

52:35
    Kotouč opustil hrací plochu. Následuje vhazování ve středním pásmu. Do konce závěrečné části zbývá necelých osm minut.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 5. Burakovsky (Compher, Girard) – 10. Sundqvist (Schwartz, Thomas), 14. Kyrou (Bozak, Sanford), 47. Clifford (Barbašev), 55. Sundqvist (Thomas)

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – D. Toews, Makar, Girard, Timmins, Graves, Cole – Burakovsky, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Landeskog (C), Kadri, Saad – Ničuškin, Compher, Donskoi – Jost, Bellemare, Calvert.
    St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Parayko (A), Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Thomas, Sundqvist – Sanford, Bozak, Kyrou – Clifford, Barbašev, Blais.

Rozhodčí: Hanson, Rehman – Rody, Berg