Třinec – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Olomouc – Madeta Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 4:3 (kon.)
Litvínov – Sparta 3:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
Liberec – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.)
konec
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Mountfield HK
Pátek 15.01.2021, 17:00 • WERK Arena, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 35. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
  Krásný dobrý podvečer všem hokejovým příznivcům z města na soutoku Labe s Orlicí. Tipsport extraliga začíná ukrajovat další zápasy z druhé poloviny letošní základní části. Zítra se odehraje zbylých šest utkání 35. kola. My se však společně budeme detailně zabývat jeho dnešní předehrávkou. Měla by nás čekat zajímavá podívaná, začíná souboj mezi dvěma celky z první šestky naší nejvyšší soutěže! Mountfield Hradec Králové přivítá na svém ledě celek HC Oceláři Třinec.
   
  Mountfield Hradec Králové

  Východočeši se aktuálně nachází na šesté příčce extraligové tabulky se ziskem čtyřiapadesáti bodů, přičemž doposud odehráli jednatřicet utkání. Lvi mají stejný počet bodů jako pátý Liberec a šestibodový náskok na sedmé Vary, které ale disponují zápasem k dobru. Pro Mountfield vysněná čtvrtá příčka Plzně je vzdálená pouhé čtyři body, takže je zde stále možnost ji atakovat a zajistit si tak přímý postup do čtvrtfinále play-off.

  Forma mužstva z města pod Bílou věží není nejhorší. Z posledních pěti utkání se Mountfieldu podařilo urvat tři výhry. Dvě porážky navíc přišly na ledě aktuálního lídra soutěže – pražské Sparty a to v poměru 0:3 a 1:4. Jinak ale Lvi vítězili. Na vlastním kluzišti opanovali východočeské derby s Pardubicemi, které porazili 3:2! Před svým publikem pak zdolali i Litvínov 3:1 a především se jim podařilo bodovat v úterý. Hradec vyhrál za tři body po více než šesti letech na ledě silné Plzně, indiány přemohl 4:1 a výrazně si posílil sebevědomí před dnešním těžkým zápasem.
   
  HC Oceláři Třinec

  Slezané jsou v současné chvíli na třetím místě extraligového pelotonu, když dokázali za třicet zápasů ukořistit devětapadesát bodů. Na čtvrtou Plzeň tak mají náskok pouhý bod, ale disponují jedním utkáním navíc. Také druhá Boleslav a první Sparta odehrály více duelů než Oceláři. Ti na ně navíc ztrácí pouhé dva, respektive čtyři body a určitě se ještě pokusí zabojovat o Pohár prezidenta ČSLH.

  Jenže forma hokejistů s drakem na prsou je doslova mizerná. Z posledních deseti utkání dokázali vytěžit pouhopouhé tři bodíky. Jediné vítězství zaznamenali na ledě Plzně, kde vyhráli 4:3 v prodloužení. Pak už přicházely jen porážky. O den později znovu na kolbišti indiánů 0:5, v domácím prostředí s Pardubicemi 1:4 a pak opět před vlastními tribunami s Libercem 0:2. V úterním utkání to už vypadalo, že se Oceláři zvednou. S Boleslaví hráli na jejím kluzišti více než polovinu zápasu nerozhodně. Jenže Bruslaři pak dali jeden gól a těsný náskok dokázali udržet až do závěrečného hvizdu. Zapsali tedy vítězství 3:2. Třinecký drak tak nutně potřebuje vytáhnout hlavu z písku a znovu zamířit do oblak.
   
  Letošní vzájemné souboje

  Pokud něco hovoří v prospěch Ocelářů, jsou to vzájemné zápasy. Slezané vyhráli poslední čtyři duely, ve kterých na Mountfield narazili. První utkání z aktuálně probíhajícího ročníku opanovali na ledě Lvů poměrem 3:0, definitivní tečku za svou výhrou napsali až v třetí třetině, kdy skórovali dvakrát. Druhé utkání se hrálo jen o pět dní později a bylo ještě dramatičtější. Na začátku třetího dějství totiž Hradec snížil na 1:2 a Třinečtí se tak o výhru báli až do závěrečného hvizdu, přesto ji s pomocí domácího kluziště dokázali udržet.

  24.11.2020 Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 0:3
  29.11.2020 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 2:1
   
  Vzájemné vazby

  Speciální zápas bude toto utkání pro Bohumila Janka, který v Třinci strávil více než dvě sezóny. Na druhé straně barikády bude zase stát Ondřej Kacetl, jenž oblékal hradecké barvy více než tři ročníky, uvidíme, zda dostane pro tento zápas důvěru a postaví se mezi tyče svatyně Ocelářů.
   
  Nejproduktivnější hráči celků

  Mountfield Hradec Králové
  Radek Smoleňák (12+9)
  Jakub Lev (7+10)
  Jakub Orsava (6+11)
  Vladimír Růžička (6+10)
  Lukáš Cingel (3+12)
  (nejproduktivnějším hráčem Lvů je Filip Hronek (10+13), který však za Východočechy již s největší pravděpodobností do konce sezóny nenastoupí)

  HC Oceláři Třinec
  Martin Růžička (12+28) – nejproduktivnější hráč extraligy
  Matěj Stránský (21+13) – nejlepší střelec extraligy
  Martin Gernát (5+20)
  Petr Vrána (9+11)
  Erik Hrňa (6+13)

  Procentuální úspěšnost zákroků brankářů

  Mountfield Hradec Králové
  Marek Mazanec – 91,13 %
  Štěpán Lukeš – 92,16 %

  HC Oceláři Třinec
  Jakub Štěpánek – 89,90 %
  Ondřej Kacetl – 89,86 %
   
  Sestavy z posledních utkání:

  Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Blain, F. Pavlík, Pilař, Čáp, Šalda, Gaspar – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák – Zachar, Morong, Lev.

  HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Leier – Rodewald, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, Jonáš Peterek, Dravecký – Kurovský.
  Trefí se hradecký útočník v dnešní předehrávce?
   
  Úvodní sestavy:

  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, F. Pavlík (A), R. Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák (C) – M. Zachar, Morong, Lev.

  HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Hrňa.

  Rozhodčí: Hodek, Kika – Gerát, Brejcha.
   
  Ještě jednou krásný dobrý podvečer všem příznivcům ledního hokeje z liduprázdné ČPP Arény, po jejíž ledové ploše se aktuálně prohání rolba. Zápas startuje přibližně za patnáct minut. V brance Ocelářů nastoupí Ondřej Kacetl, který tak bude chytat proti svému dřívějšímu týmu. Bohumila Janka do utkání proti jeho bývalým spoluhráčům nepustí zranění.
   
  Dvě minuty do startu utkání, sudí už si zakroužili po kluzišti a čeká se na příchod obou mužstev, nicméně vrata ledové plochy směrem k šatnám jsou zatím zavřená.
   
  Hradečtí vstupují na led a řadí se na modrou čáru, aby přivítali hosty z Třince, kterým nástup trochu trval, ale už jsou zde také.
   
  Na ledě zůstávají již pouze zahajovací formace, utkání může začít.
   
  Tak ne, sudím se ještě nelíbí stav ledové plochy v obranném pásmu Ocelářů a volají na pomoc obsluhu kluziště. Do debaty se zapojuje také kapitán Třince Petr Vrána.
   
  Celá čtveřice sudích a zahajovací formace Třince mudruje nad problémem v mezikruží v obranném pásmu Slezanů, v ledu je nejspíš díra.
   
  Tak pozor, utkání bude lehce pozdrženo, hráči odjíždějí do kabin, v ledu je nejspíš díra a náprava bude chvilku trvat.
   
  Nyní hlasatel oznámil, že kvůli nezpůsobilosti ledové plochy bude utkání o 15 minut pozdrženo. Celá čtveřice sudích znovu stojí nad problémovým místem na ose hřiště mezi kruhy v obranném pásmu Ocelářů a až nyní míří do šaten.
   
  My se zatím podíváme na změny v sestavách, které oba celky do dnešního utkání provedly.

  Východočeši nezaznamenali žádné personální změny. V obraně ale došlo k prohození Michaela Gaspara se Zdeňkem Čápem, který bude plnit roli sedmého beka.

  Oceláři udělali změny v posledních dvou útocích, kde si pozice na centru prohodili Tomáš Marcinko a Vladimír Dravecký. Do sestavy dnes nebyl zařazen Jonáš Peterek, místo něj hraje ve čtvrté letce David Kofroň. Třináctým útočníkem je Erik Hrňa.
   
  Na ledové ploše mezitím proběhla úprava problémového místa za užití hasícího přístroje. Celému procesu pečlivě přihlížel Martin Růžička. Nyní nám nezbývá než čekat.
   
  Hasící přístroj je v akci znovu. Oba hlavní, Hodek s Kikou přijíždějí problémové místo prozkoumat.
   
  A ještě jedno použití hasičáku. Sudí se vrací do kabin, do akce jdou stará dobrá srdcovka a koště, uvidíme, zda se podaří dostat ledovou plochu do přijatelného stavu pro start utkání.
   
  Dříve oznámených patnáct minut je pryč, hasičák pracuje o sto šest a nám nezbývá než doufat. Bude se dnes v Hradci hrát?... Aktéři ledové plochy zůstávají schovaní.
   
  U nás na komentátorské pozici se debatuje o všem možném, například přesunu utkání do Malé haly ČPP Arény, nicméně obsluha ledu právě od problematického místa odchází, tak doufejme, že budeme moci s utkáním začít na původně plánovaném místě.
   
  Dvacet minut po plánovaném zahájení utkání stále nevíme, zda se problematickou díru podařilo patřičně vyplnit, aby hra mohla začít. Obsluha ledové plochy se k problematickému místu vrací a důkladně jej znovu zkoumá. Po hráčích ani sudích však zatím není ani vidu ani slechu.
   
  Na místo se krom ledových techniků přijel podívat také Marek Mazanec, který se následně začal rozcvičovat u hrazení, berme to jako dobré znamení, že hra skutečně bude moci za nějakou chvíli začít.
   
  Tak brankář Východočechů zase zamířil do kabiny a my čekáme již 25 minut po plánovaném úvodním vhazování na to, zda zápas skutečně odstartuje. Ledoví technici aktuálně nad místem stojí a důkladně jej prohlížejí. Doufejme, že jejich bystrý zrak pomůže díře v ledu k tomu, aby se zatáhla a my mohli s utkáním začít.
   
  Ke vstupu na ledovou plochu přišel s ledovými techniky podebatovat Vladimír Růžička, který šel následně také místo obhlédnout. Nevím, zda rozhodčím běží hodinky dvakrát pomaleji než mně, ale od původně plánovaného startu duelu utekla dle mého času již téměř půlhodina.
   
  Sudí se nyní vyřítili z kabin s hokejkou v ruce a na problematické místo nastoupili s tímto vybavením. Uvidíme, zda jejich práce přinese v kooperaci s výkonem místních ledových techniků kýžené ovoce.
   
  Po hokejce, srdcovce, botě a brusli jde do akce znovu hasičák a koště. Nás stále zajímá jediné. Bude se dnes hrát?
   
  Nabízí se nám pohled, který často vídáme u opravy silnic. Deset lidí stojí a koukají se na toho jednoho, který pracuje. Na led dorazil Václav Varaďa, který si podal ruku s hlavním koučem domácích a společně s hlavním Hodkem debatují o startu utkání.
   
  Do debaty se přijel zapojit i druhý hlavní, Adam Kika. Co a jak bude dál, zatím bohužel vůbec nevíme, jelikož sudí ani nezajeli k boxu časoměřičů a stejně jako oba hlavní trenéři zmizeli v kabinách.
   
  Tak na kluzišti již delší dobu není nikdo a všichni napjatě čekáme, zda se díra v ledu zatáhne a my budeme svědky jiného pohledu, než který nabízí velice hezká, nicméně smutně prázdná ledová plocha zimního stadionu zde v Hradci Králové.
   
  Ledoví technici jsou zpět na kluzišti a zkouší místo poklepáním, zda jde o dostatečně důkladný test nevím... Gestikulace ledových techniků není zrovna optimistická, my ale stále doufáme, že se hrát začne.
   
  Na led se přijeli podívat Marek Mazanec, Jakub Orsava, Jakub Lev a trenér brankářů Hradce Robert Horyna.
   
  Brankář Marek Mazanec si zatím vzal hokejku a předvádí netradiční střeleckou rozcvičku. Ranou od modré minul branku, bekhendové zakončení z blízka již našlo cíl, stejně jako následná pěkná střela z mezikruží. Nepříliš optimisticky však působí to, že vzal na hůl svou láhev s pitím a odstřelil ji na střídačku.
   
  Na problematické místo se dorazil podívat Vladimír Růžička mladší, který je už v teplákovce a kraťasech. Se startem utkání to bohužel nevidím příliš optimisticky, ačkoliv ledoví technici se nevzdávají a snaží se místo zacelit.
   
  Tak kluziště se nám po delší době zase vyprázdnilo. Máme už tři čtvrtě hodiny po plánovaném startu utkání a aktuálně to skutečně moc nevypadá, že by se mělo začít hrát...
   
  Nejsledovanější kus ledu v České republice se aktuálně znovu dostává do péče starých dobrých známých – koštěte a srdcovky, uvidíme, zda mu to pomůže k tomu, aby se konečně zacelil.
   
  Tak problematické místo bylo opět zahrnuto sněhem a důkladně poplácáno. V současné chvíli bychom za sebou normálně měli již první třetinu, my ale stále čekáme na to, zda dnešní utkání vůbec odstartuje.
   
  Doufám, že si všichni přítomní přinesli dostatek teplého pití, protože tu začíná přituhovat, když se nehraje ani na ledové ploše. Hokejisté Třince již v trenkách a mikinách postávají na ochozech jinak prázdné ČPP Arény.
   
  Celá čtveřice sudích je znovu na kluzišti a detailně zkoumá místo na ledové ploše. Na kluziště se přicházejí podívat i jeden z bratří Klímů a Lukáš Cingel, všichni jen v pantoflích.
   
  Oba hlavní se aktuálně u střídačky hostí radí s pořadateli utkání. K debatě se připojují i oba čároví. Trenéři Růžička a Horyna botami důkladně zkoumají problematické místo a následně jdou debatovat se sudími.
   
  Tak předchozím příchozím byl Kevin Klíma. Na led nyní dorazil i jeho bratr Kelly, který má na sobě alespoň dres a výstroj, ačkoliv také dorazil v pantoflích.
   
  Na ledě se v teplákovce a kraťasech objevuje Radek Smoleňák, který pantoflí přejíždí problematické místo a sudí to důkladně pozorují. Žádné prohlášení však zatím neučinili.
   
  Sudí nyní živě debatují se Smoleňákem a , Petrem Vránou který se do debaty zapojil za třineckou stranu. Uslyšíme již nějaký konečný verdikt?
   
  Máme to přesně hodinu, co mělo utkání Hradce s Třincem začít. Sudí stále debatují nad problematickým místem s kapitány obou týmů a trenérem Růžičkou. Polovina celku Ocelářů postává v kraťasech na ochozu ČPP Arény.
   
  Sudí jedou k boxu trestoměřičů, budeme mít tedy nějaký finální verdikt!
   
  Vzhledem k nezpůsobilosti ledové plochy se utkání ruší!

  Díra v ledu tak vítězí nad místními ledovými techniky 1:0!
   
  Zápas se tedy dnes neodehraje, budeme si muset počkat na náhradní termín. Mně nezbývá než vám popřát pěkný zbytek dne a věřit, že si najdete kvalitní náhradu za sledování dnešního utkání.
   
  S konstatováním, že ledoví technici dnes nedokázali porazit díru v ledu, se s vámi loučím. Přeji vám pěkný zbytek dne a někdy příště se budu těšit, na počtenou.
   
  Utkání se odehraje již zítra v Třinci! Úvodní buly by mělo padnout v 17:00. Doufejme, že ledová plocha ve Slezsku bude v celistvějším stavu než ta zde na východě Čech.
   
  Ano, je to opravdu tak, necelých čtyřiadvacet hodin od původního začátku Vás zdravím z komentátorského stanoviště pod Javorovým.

  Technický problém, který stál za přesunutím zápasu obletěl během včerejšího večera celou tuzemskou hokejovou scénu a tak musela být situace, vzhledem k dalším okolnostem, vyřešena co nejdříve. Nakonec se vše zdárně vyřešilo přesunem zápasu pětatřicátého kola mezi HC Oceláři Třinec a Mountfieldem HK právě do svatostánku třineckého hokeje a snad už dnes budeme moci sledovat zápas bez jakýchkoliv komplikací.
   
  Sestavy zůstávají nezměněny, pro přehlednost si ale pojďme připomenout, v jakém složení se dnes celky představí!
   
  Úvodní sestavy:

  HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Hrňa.

  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, F. Pavlík (A), R. Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák (C) – M. Zachar, Morong, Lev.

  Rozhodčí: Hodek, Kika – Gerát, Brejcha.
   
  Sestavy už známe, v jakých dresech ale budou dnes týmy hrát? Hosté z Hradce Králové si do zápasu se Slezany obléknou bílé dresy, domácí pak zvolí kombinaci s převažující černou.
   
  Rozhodčí se už prohánějí po ledové ploše, snad na ně pod stropem WERK ARENY nečeká také nějaké nemilé překvapení a startu utkání nebude nic bránit v cestě.
   
  A na kluzišti už jsou i oba aktéři dnešního duelu, od začátku nás tak dělí pouhopouhá minuta.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:04
  Petr Vrána nakonec dokázal vyzrát na Petra Koukala během úvodního vhazování a puk tak míří na hokejky domácích.
   
  00:20
  Černého kousku gumy se ale hned ujímá Hradec, vyhození hostů však končí pouze na zakázaném uvolnění.
   
  00:40
  Gernátova střela od modré pouze prověřila betony Marka Mazance, Oceláři se i přes tuto minelu stále drží v pásmu soupeře.
   
  01:25
  Stále je iniciativa na hokejkách domácích, o úvodní branku se teď snaží druhá třinecká formace.
   
  02:00
  Puk jen krátce okusil chuť obranného pásma Třince, hned ale znovu míří na druhou stranu ledové plochy.
   
  02:42
  Tečovaná střela Radka Pilaře způsobila trochu zmatku před Kacetlem, relativně nová posila Ocelářů ale situaci nakonec zvládla.
   
  03:00
  Již tři minuty jsou za námi a domácí Oceláři zatím zažívají poměrně povedený vstup do utkání, minimálně v tuto chvíli vybojovali buly v útočném pásmu.
   
  03:36
  Hra se ale znovu stěhuje před Ondřeje Kacetla, Třinec totiž vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
   
  03:54
  Hra se rychle přesouvá z jedné strany kluziště na stranu durhou, jeden z hráčů Třince ale v útočném pásmu zahrál vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  04:22
  Kacetlova lapačka znovu v akci, tentokrát si maskovaný Ocelář přikryl kotouč u pravé tyčky.
   
  04:37
  Ondřej Kovařčík se sice dle gestikulace hostů nacházel v ofsajdovém postavení, navzdory tomu proniká s kotoučem na holi do pásma Hradce.
   
  04:56
  Třetí pětka Mountfieldu dobře atakovala branku Ocelářů, Perret ale svůj únik v branku nepřetavil.
   
  05:18
  Dvě minuty za podrážení si na lavici hanby odpyká královehradecký Richard Nedomlel.
   
  06:01
  Oceláři tak mají k dispozici početní výhodu, zatím však pouze kombinují před Mazancem.
   
  06:29
  Skvělý pokus Erika Hrni z pravého kruhu míří pouze do vyrážečky strážce královehradecké branky.
   
  06:41
  Na domácích je znát chuť po vítězství, prozatimní průběh přesilovky je jasně v režii svěřenců Václava Varadi.
   
  07:13
  Matěj Stránský chtěl ještě vyšťourat kotouč z držení Marka Mazance, jeho snaha ale končí vyloučením na dvě minuty za sekání.
   
  07:35
  Mezitím už Nedomlel opouští lavici hanby a Hradec bude mít k dispozici přesilovku.
   
  07:50
  Hákováním si teď v osobním souboji pomohl ex-třinecký Jakub Orsava, síly na ledě se tak znovu srovnávají.
   
  08:40
  Oceláři ve hře 4 na 4 jsou o něco aktivnější, o zajímavý průnik se na druhé straně snažil i Smoleňák.
   
  09:21
  Stránský naskakuje zpět do hry a domácí jsou opět v plném počtu.
   
  09:53
  Orsava už také opustil trestnou lavici a po pasáži prosetou vyloučeními tu máme hru v pěti na obou stranách.
   
  10:11
  Tak dvanáct bruslařů se opět na ledě prohánět nebude, druhý trest v utkání si odpyká Richard Nedomlel, který byl vyloučen za další podrážení.
   
  10:46
  Třinec se tak snaží přetavit početní výhodu v branku, ani dvojice Kanaďanů v dresu domácích ale zatím recept na Mazance nenašla.
   
  11:29
  Ofsajd Třince ukončuje útočnou akci první přesilovkové formace.
   
  12:14
  Hosté jsou v plném počtu a tak ani přesilová hra Třince s pořadovým číslem tři úspěšná nebude.
   
  12:45
  Daniel Kurovský posílá domácí do čtyř, čahoun ze čtvrté lajny se provinil proti pravidlům, když držel hůl jednoho ze soupeřů.
   
  13:24
  Ocelářům se daří vytlačit soupeře z obranného pásma a Hradec bude nucen rozjet další útok zpoza Mazancovy klece.
   
  14:47
  Zrovna v momentu, kdy se Kurovský vracel do hry, se před trestnou lavicí srazila dvojice hráčů a místo dohlížitele trestů se tak v prostoru trestné nacházeli hned další tři hráči.
   
  15:34
  Druhá komerční pauza nyní pozastavuje dění pod Javorovým.
   
  15:35
  Doudera to zkusil od levého mantinelu, Mazanec pozorný.
   
  16:00
  A právě hráči Hradce jsou tím, kdo má puk ve svém držení. O změnu skóre se snaží třetí brázda z města pod Bílou věží.
   
  17:20
  Ondřej Kacetl signalizoval zakázané uvolnění soupeře a hra se opravu na druhou stranu kluziště přesune.
   
  17:24
  Stále bezbrankový stav platí v zápase Třince s Hradcem Králové, domácí teď navíc půjdou do čtyř.
   
  17:42
  A Matěj Stránský je tím, kdo si připíše další dvě trestné minuty na svůj účet. Tentokrát bude trávit čas za plexisklem kvůli držení.
   
  18:44
  Filip Pavlík se nyní prezentoval projektilem od modré, jeho střelu ale Kacetl vyráží levým betonem mimo tři tyče.
   
  19:40
  I Radek Smoleňák vyprášil třineckému brankáři výstroj, stále však na kostce svítí stav 0:0.
   
  20:00
  Do druhé dvacetiminutovky vstoupí Třinec s přesilovkou, Radek Šalda byl vyloučen na dvě minuty za držení.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Další třetina začne přibližně v 17:47.
   
  Hned sedm vyloučení nám nabídla první třetina, to nejdůležitější, tedy branku, ale nepřinesla. Na úvodní trefu si tak budeme muset počkat minimálně do další třetiny, oba týmy však zatím hrají velmi vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách a proto věřím, že v další přestávce již bude jeden z celků ve vedení.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:02
  I toto vhazování vyhrává domácí kapitán, Petr Vrána tak do začátku druhé dvacetiminutovky povede první přesilovkovou formaci Třince.
   
  20:46
  Tak přesilovka Ocelářům dlouho nevydržela, dvouminutový trest za podrážení Ondřeje Kacetla odpyká Erik Hrňa.
   
  21:02
  Oba týmy tak mají momentálně na ledě čtveřici hráčů v poli, která čtveřice nakonec bude úspěšnější?
   
  21:28
  Hradec právě vstřelil branku!
  Bude to ta hostující! Rozjetý JORDANN PERRET dostal přesnou přihrávku od Kevina Klímy do středního pásma, následně se provlékl mezi dvojicí bránících Ocelářů, jen aby střelou pod víko otevřel gólové skóre zápasu. Asistence: Kevin Klíma, Radek Pilař.
  21:28 Jordann PERRET - 0:1
   
  22:18
  Další šance hostů, Hradec teď v početní výhodě drží Oceláře v šachu!
   
  22:51
  Domácí už jsou v pěti a čeká je nelehký úkol, musí přes dobrou obranu hostů a přes výborně chytajícího Mazance dopravit puk do branky soupeře.
   
  23:39
  Růžička prokličkoval s kotoučem na holi až do mezikruží, kde se však už touš odrazil na čepele hostů.
   
  23:57
  Hradec hrál v šesti, dvě trestné minuty odpyká Jakub Orsava.
   
  24:34
  Z pošťuchované u mantinelu vyšli lépe hráči se lvem na hrudi a ihned se ženou do útoku.
   
  25:25
  Souboj draka se lvem teď mohl nabrat ještě vyšší obrátky, teč Vrány ale zamířila pouze vedle branky Marka Mazance.
   
  26:04
  Mountfield už má na ledě pětici bruslařů, hned ale půjdou znovu do čtyř.
   
  26:18
  Tentokrát už Jakub Orsava bude pykat za vlastní prohřešek, v polovině sedmadvacáté minuty se provinil podrážením.
   
  27:00
  Oceláři sice drželi kotouč v pásmu Hradce, záhy je ale jejich snažení přerušeno a musí spěchat plnit i obranné povinnosti.
   
  27:46
  Třinec právě vstřelil branku!
  Pod Javorovým máme opět smírný stav, MICHAL KOVAŘČÍK zužitkoval pasu Jacka Williama Rodewalda a z předbrankového prostoru srovnal stav utkání na 1:1. Asistence: Jack William Rodewald, Taylor James LEIER.
  27:46 Michal KOVAŘČÍK - 1:1
   
  28:40
  Jaroměřský nedokázal na útočné modré zkrotit nezbedný kotouč a píská se tak ofsajd domácího celku.
   
  29:28
  Za nelibosti sponzorů ve sky boxech pod stropem WERK ARENY se na trestnou lavici odebírá Daniel Kurovský, který si odpyká dvě trestné minuty za vysokou hůl.
   
  30:18
  Velký závar vznikl před Kacetlem po střele Filipa Pavlíka, kotouč musel nakonec usměrňovat mimo branku jeden z domácích beků za pomocí své rukavice.
   
  31:17
  Velký tlak hostů zůstává nevyužit a Daniel Kurovský je opět na ledě.
   
  31:52
  Růžičkovi se nepovedlo překvapit Blaina na levém křídle a do útoku velí královehradecká elitní pětka.
   
  32:10
  Dobrý forčeking Zachara za brankou Třince způsobil velké pozdvižení, nakonec ale domácí řeší situaci s klidem.
   
  32:40
  Třinec právě vstřelil branku!
  A s klidem ve velkém stylu! MARTIN GERNÁT skvělým zakončením z předbrankového prostoru poslal kotouč nekompromisně do pravého horního rohu. Asistence: Michal Kovařčík.
  32:40 Martin GERNÁT - 2:1
   
  33:01
  Oceláři tak poprvé v zápase vedou, Mountfield se už ale také hlásí o slovo, své útočné choutky teď předvádí první formace hostů.
   
  33:26
  Snaha Hradce ale rychle končí a do útoku velí Martin Růžička.
   
  33:45
  Třetí branka domácích z toho nakonec nebude, i tak ale byli hosté nuceni vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
   
  34:23
  Cingel teď nekompromisním krosčekem poslal k zemi Jaroměřského, hlavní arbitr ale tentokrát po dvouminutovém trestu nesáhne.
   
  35:00
  Ondřej Kovařčík po levém křídle pronikl až před Mazance, celá akce mladého křídelníka končí na obraně hostů.
   
  35:25
  Na druhé straně prověřil Kacetla Matěj Morong, mladý centr ale na třineckého gólmana nevyzrál.
   
  35:34
  Třinec právě vstřelil branku!
  Kdo však na gólmana soupeře vyzrál? MATĚJ STRÁNSKÝ! Domácí křídelník elitní formace se po pasu Martina Růžičky dostal za obranu hostů a jednoduchou kličkou si poradil i s vyjíždějícím Markem Mazancem. Asistence: Martin Růžička.
  35:34 Matěj STRÁNSKÝ - 3:1
   
  36:12
  Polovina zápasu je již dávno minulostí, domácí Oceláři zatím vedou nad Hradcem poměrem 3:1 a pro svěřence Václava Varadi to po sérii nevydařených výkonů vypadá konečně o něco lépe.
   
  36:40
  Radek Smoleňák trefuje břevno Kacetlovy klece, tady byl Mountfield hodně blízko ke vstřelení kontaktní branky!
   
  37:07
  Bohužel po nedovoleném bránění Lukáše Cingela jdou hosté do čtyř a situace se pro ně znovu komplikuje.
   
  37:46
  Kundrátek to zkusil zpoza levého kruhu, Mazanec ale čtvrtou branku na konto domácích rázně zamítl.
   
  38:07
  Kolem branky Hradce teď, jako supi, krouží hráči první přesilovkové formace domácích, ani pokusy Hrni z pravého křídla však Mazance nezaškočily.
   
  39:02
  Poslední minuta druhé třetiny je v plném proudu a Hradec se až teď dostává do plného počtu.
   
  39:50
  Třinec si převedl svou převahu i do hry 5 na 5 a třetinu ukončí před Mazancem.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Další třetina začne přibližně v 18:42.
   
  Ve velkém stylu zakončili Oceláři druhou třetinu, hned na začátku prostředního dějství sice po trefě Perreta domácí prohrávali, pak ale trio Michal Kovařčík, Martin Gernát a Matěj Stránský třemi brankami otočili vývoj utkání a je to právě domácí Třinec, kdo půjde do závěrečné dvacetiminutovky s vedením na své straně.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:04
  I poslední souboj na vhazování, tedy minimálně v základní hrací době, vyšel lépe Petru Vránovi a Třinec se ihned žene vpřed.
   
  40:54
  Michal Kovařčík se prezentoval střelou z levého křídla, Mazancův beton je ale proti této střele připraven.
   
  41:45
  Smoleňák sice vjel do útočného pásma s kotoučem na své čepeli, záhy ale o touš přišel a z dvou gólmanů na ledové ploše je to právě královehradecký Mazanec, kdo se bude muset mít na pozoru.
   
  43:17
  I tento zápas si vybral chvilku neučesaného hokeje, týmy teď honí touš po celém kluzišti tam a zpět.
   
  44:20
  Ani Michael Gaspar nebude hráčem, který zajistí hostům pobyt v útočném pásmu Třince, do boje se tak vrhá druhá formace Mountfieldu.
   
  45:09
  Zakázané uvolnění Třince je alespoň malým zpříjemněním pro hosty, kteří tím pádem mají k dispozici pět volných místenek do pásma Ocelářů.
   
  45:54
  Tomáš Marcinko teď sice branku z úniku vstřelit nedokázal, navzdory tomu se centrovi třetí třinecké formace toto střídání poměrně povedlo. Nejprve totiž zblokoval klíčovou přihrávku soupeře do mezikruží, následně vyrazil do, již zmíněného, útoku a vybojoval pro své spoluhráče dobrou pozici v pásmu soupeře.
   
  46:37
  Blain se zkoušel kolem mantinelu provléknout až do útočného pásma, Vladimír Dravecký byl ale nakonec mužem, který mu vystavil jasnou stopku.
   
  47:26
  Další souboj u mantinelu, tentokrát blíže branky hostů a i v tomto případě je úspěšnější obrana.
   
  48:15
  Už to vypadalo, že se Mountfield dokáže osvobodit, nakonec ale Oceláři zůstali v pásmu soupeře poměrně dlouhou dobu.
   
  49:00
  A i po krátkém výletu Hradce se Třinec znovu jal kotouče, se kterým si teď hráči v černých dresech hrají v třetině Hradce.
   
  49:37
  Na straně druhé ten přechod do útoku není tak pečlivý a hradecké hokejisty zastavuje ofsajd.
   
  50:01
  Posledních deset minut nás děli od konce základní hrací doby, Třinec stále drží na své straně dvoubrankový náskok z minulé třetiny.
   
  50:42
  Prakticky celou minutu měli Oceláři puk ve svém držení a až s příchodem dvaapadesáté minuty o něj přicházejí.
   
  51:40
  Čas je neúprosný a hosté si toho jsou bezesporu vědomi, přesně proto se teď třetí královehradecká formace usadila před Kacetlem a snaží se něco účinného vymyslet.
   
  52:23
  To se ale lajně Lukáše Cingela příliš nedaří, Oceláři v této fázi utkání brání přístup do svého pásma opravdu velmi srdnatě.
   
  53:14
  Necelých sedm minut nám zbývá do konce základní hrací doby, po komerční pauze bude následovat buly před Kacetlem.
   
  53:30
  I přesto, že se Ocelářům nejprve povedlo vyvézt kotouč ven z pásma, napadá Hradec velice aktivně a nutí domácí k zakázanému uvolnění.
   
  54:34
  Perretův bekhendový pokus byl pouze jakýmsi pozdravem pro obranu Třince, ta ale záhy chybuje, když vyhazuje na další zakázané uvolnění.
   
  55:40
  Kevin Klíma teď v obrovské šanci nedokázal překonat Kacetla, tady to vypadá pro domácí už opravdu velmi dobře.
   
  56:10
  Necelé čtyři minuty jsou ale ještě paradoxně stále dost na případné srovnání a pokud Hradec neusne na vavřínech, bude se muset mít obrana Ocelářů hodně na pozoru.
   
  56:56
  Je to opravdu tak, Mountfield ještě neřekl poslední slovo a pravidelně posílá na Kacetla nebezpečné střely.
   
  57:27
  Až teď dovolili hráč v bílých dresech svému soupeři útočný výlet, ten ale neměl dlouhého trvání.
   
  58:20
  Sto sekund do konce zápasu, hosté ještě bojují, seč jim síly stačí!
   
  58:39
  Marek Mazanec opouští branku Hradce a hned šestka Východočechů se bude střemhlav vrhat do pásma Třince.
   
  59:29
  Ondřej Kacetl dostal od hostující ofenzívy dost prostoru a zkusil kotouč vyhodit na opuštěnou klec Hradce, jeho nahození ale bohužel zbokoval jeden z bránících hráčů, čímž odmítl tento kuriózní zásah a zároveň zvýšení třineckého náskoku.
   
  Konec zápasu.
   
  Sen se stává skutečností a třinečtí Oceláři přesně po měsíci vyhrávají za tři body. Poslední tříbodová výhra svěřenců Václava Varadi se totiž datuje na 15.12.2020, kdy si Slezané poradili s rivalem z Vítkovic poměrem 6:0. S jedenatřiceti odehranými zápasy si tak hráči Třince uhlídali třetí příčku před dotírajícími Indiány a pokud Mladá Boleslav nebude stačit na pardubické Dynamo, poskočí dokonce na druhou pozici hned za Spartu.
   
  Z mé strany to bude pro dnešní zápas již vše, pokud jste ale fanouškem jednoho z těchto týmů, rozhodně zoufat nemusíte! Již zítra se oba celky představí i na virtuálním ledě, Oceláři budou hostit olomoucké Kohouty a Hradec Králové čeká zajímavé derby s Dynamem Pardubice. Nejste-li však příznivcem virtuálního hokeje, budete si muset na zápasy svých oblíbenců počkat do neděly, kdy třinečtí Oceláři poměří své síly se Spartou a Mountfield HK navštíví led brněnské Komety. Snad vám tento krátký souhrn nadcházejících událostí obou celků pomohl, na slyšenou! (19:23:36)

  Petr Šatalík

  Jakub Kotajny

  Branky a nahrávky: 28. M. Kovařčík (Rodewald, Leier), 33. Gernát (M. Kovařčík), 36. M. Stránský (Martin Růžička) – 22. Perret (Kevin Klíma, R. Pilař)


  HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Hrňa.
  Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, F. Pavlík (A), R. Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák (C) – M. Zachar, Morong, Lev.

  Rozhodčí: Hodek, Kika – Gerát, Brejcha