Třinec – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Olomouc – Madeta Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 4:3 (kon.)
Litvínov – Sparta 3:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
Liberec – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 15.01.2021, 18:00Tipsport extraliga (ČR) • 35. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  Jakub KLEPIŠ - 2:3
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
  Autorem vítězné branky je JAKUB KLEPIŠ.
   
  64:50
  Dvě tutovky Petera Muellera! Americký útočník se dvakrát dostal do přečíslení 2 na 1, nejdříve promáchl před odkrytou brankou a poté jeho ránu Petr Kváča vyrazil!
   
  64:11
  Petr Holík dobruslil vyhozený kotouč a byl sám před Kváčou, ten ho ale vychytal!
   
  62:02
  Obrovská šance na durhé straně! Peter Mueller se prokličkoval až před branku, místo zakončení ale ještě hledal Petra Holíka, k němuž nakonec kotouč nedostal.
  59:01 Jaroslav VLACH - 2:2
   
  59:01
  Liberec právě vstřelil branku!
  Tygři minutu před koncem základní hrací doby vyrovnávají! Liberečtí si přihrávali na modré čáře, Rosandič nabídl kotouč JAROSLAVU VLACHOVI, který se s ničím nepáral a tvrdou ránou z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Mislav Rosandič, Radan Lenc.
   
  58:27
  Petr Kváča je na střídačce, Tygři to zkouší v šesti!
   
  58:27
  Po hezké akci Tygrů se před brankou úplně osamocen zjevil Petr Jelínek, z bezprostřední blízkosti ale střílel jen do Vejmelkovy lapačky!
   
  57:00
  Jeden z brněnských beků ztratil hokejku, ani to ale šelmám nepomohlo! Adam Musil hezky našel Radana Lence, ten ale ani tentokrát Vejmelku nepropálil.
   
  56:35
  Z tlaku nakonec nic nebylo. Domácí si ale zahrají přesilovku, vyloučen byl Silvester Kusko (KOM) za podrážení.
   
  52:10
  Radan Lenc měl další velkou šanci! Po nepovedeném vyhození Brněnských se zjevil sám v prostoru mezi kruhy, ani on ale Vejmelku neprostřelil!
   
  50:13
  Domácí si zahrají další početní výhodou. Za nedovolené bránění na trestnou lavici usedl Petr Zámorský (KOM).
   
  42:50
  Tohle by domácí mohlo hodně mrzet! Po střele Radana Lence se k puku dostal Adam Musil, který obkroužil branku a předložil kotouč Ronaldu Knotovi, před nímž stála poloodkrytá branka. Karel Vejmelka se ale dokázal přesunout a zasáhnout!
   
  41:56
  Tygři si zahrají první dnešní přesilovku! Za vyhození puku mimo hřiště bude pykat Stanislav Svozil (KOM).
   
  37:09
  Dnes velmi aktivní Radan Lenc měl na holi vyrovnání! Liberecký útočník se dostal k puku v prostoru mezi kruhy, Vejmelka ale jeho tvrdou ránu ukryl ve své lapačce!
  36:14 Vojtěch NĚMEC - 1:2
   
  36:14
  Kometa právě vstřelila branku!
  Kometa jde zničehonic opět do vedení! V situaci, která nevypadal vůbec nebezpečně, se k puku dostal na modré čáře Freibergs a jeho nahození se štěstím tečoval VOJTĚCH NĚMEC. Petr Kváča na změnu směru nedokázal zareagovat a hosté si berou jednobrankový náskok zpět na svou stranu. Asistence: Ralfs Freibergs, Martin Zaťovič.
   
  32:16
  Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji hosté. Na trestnou lavici usedl Jaroslav Vlach (LIB), který byl vyloučen za hrubost.
   
  31:13
  Hezká akce elitní formace Tygrů! Mladý Adam Najman krásně zpoza branky vybídl ke skórování Radana Lence, jenže ten z mezikruží svůj druhý gól nepřidal.
  24:16 Radan LENC - 1:1
   
  24:16
  Liberec právě vstřelil branku!
  Série velkých šancí na obou stranách končí vyrovnávacím gólem domácích! Hanousek z pravé strany poslal kotouč do prostoru mezi kruhy, kam si sjel RADAN LENC, který krásnou střelou vymetl šibenici Vejmelkovy branky. Asistence: Tomáš Hanousek, Mislav Rosandič.
   
  22:58
  Velká šance Tygrů! Radovan Pavlík se dostal do samostatného úniku, jeho střelu ale Vejmelka vyrazil betonem!
   
  19:29
  Těsně před první sirénou to mohlo být o dvě branky! Petr Kváča vyrazil kotouč jen na Petera Muellera, který se nacházel v ideální pozici na pravém kruhu. Při střele ale zlomil hokejku a liberecký gólman tak nemusel zasahovat.
   
  16:40
  Krásná akce první brněnské formace! Po rychlé kombinaci našel Peter Mueller před brankou volného Martina Zaťoviče, ten ale z bezprostřední blízkosti na Petra Kváču nevyzrál!
   
  13:27
  Málem bylo vyrovnáno! Střelu Lukáše Dernera vyrazil Karel Vejmelka pouze k Jaroslavu Vlachovi, ten ale kotouč do sítě i kvůli dobrému zákroku jednoho z beků nedopravil.
  12:21 Vojtěch NĚMEC - 0:1
   
  12:21
  Kometa právě vstřelila branku!
  Hosté jdou do vedení! Skvělou práci odvedla druhá brněnská formace. Valský na modré čáře vybojoval kotouč a vyslal své spoluhráče do přečíslení 2 na 1. Při něm Klepiš hezky předložil kotouč VOJTĚCHU NĚMCOVI, proti němuž neměl Kváča žádnou šanci. Asistence: Jakub Klepiš, Jakub Valský.
   
  10:31
  První velkou šanci zaznamenali i Tygři! Po hezké kombinaci se kotouč dostal až k Dávidu Grígerovi, jenž z levé strany ještě hledal lépe postaveného spoluhráče. Jeho přihrávka se ale odrazila od brusle jednoho z brněnských obránců a Vejmelkovi odražený kotouč nadělal nemalé problémy.
   
  01:30
  Kometa už málem šla do vedení! Karel Plášek jel sám na Petra Kváču, ze strany ale bekhendem minul.

  Vladimír Vykoukal

  Branky a nahrávky: 25. Lenc (T. Hanousek, Rosandić), 60. J. Vlach (Rosandić, Lenc) – 13. V. Němec (Klepiš, Valský), 37. V. Němec (Freibergs, Zaťovič), rozh. náj. Klepiš

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Jaroslav Vlach (LIB)
  0:0   Vojtěch Němec (KOM)
  2. série:
  0:0   Radan Lenc (LIB)
  0:1   Jakub Klepiš (KOM)
  3. série:
  0:1   Dávid Gríger (LIB)
  0:1   Peter Mueller (KOM)
  4. série:
  0:1   Adam Musil (LIB)
  0:2   Petr Holík (KOM)


  Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Kolmann, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Štibingr, Kunst – A. Musil, Najman, Lenc – Průžek, Bulíř, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý.
  HC Kometa Brno: Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Mlčák, Freibergs, Gulaši, Svozil, Kučeřík – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, V. Němec, Klepiš – Plášek ml., Kusko, L. Horký – Bondra, F. Dvořák, Šoustal.

  Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Hynek, Votrubec

  Diváci: Bez diváků