Čerepovec – Riga 3:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – N.Novgorod 5:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 1:3 (kon.)
konec
Severstal Čerepovec
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Dinamo Riga
Pátek 15.01.2021, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Česká a slovenská stopa

  Adam Liška (CER) – 1 střela, čas na ledě: 16:15 (19:20:29)
   
  Severstal svou povinnost nakonec splnil. Do zápasu s Dinamem Riga šel jako favorit, jenže po gólu inkasovaném v početní výhodě musel skóre otáčet. Velkou mírou mu k tomu pomohl i soupeř, který kupil chyby v obraně. I tak se klub z Lotyšska snažil ze všech sil s utkáním něco udělat a zlepšenou hrou ve třetí části ho kontaktní trefou zdramatizoval. Vyrovnání už ale Čerepovec nepřipustil a po výhře 3:2 poskočil (možná jen dočasně) na šesté místo Západní konference.
   
  Statistika střel: 27:14 (10:3, 8:2, 9:9).
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  V poslední vteřině naopak mohl zpečetit vítězství svého celku Andrej Alexejev (Čerepovec). To by však úplně prázdnou branku musel umět trefit.
   
  59:50
  Snaha o rozpohybování defenzivy Severstalu zatím není platná. Dinamo Riga se ani přes power-play nedokáže dostat ke střele.
   
  59:06
  Nalimov jde z branky a hosté hrají vabank!
   
  57:23
  Igor Geraskin (Čerepovec) se zjevil sám před Nalimovem! Puk chtěl zavěsit pod břevno, jenže ho moc přizvedl. Až tak, že skoro roztřepal ochrannou síť.
   
  56:23
  Útočit tak mohli hosté. Přiznám se, že jsem ani nepostřehl, odkud střela vylétla, každopádně ji Vladislav Podjapolskij musel zlikvidovat betonem.
   
  55:42
  Už už to vypadalo, že se vstříc bráně rozjede Alexandr Petunin (Čerepovec). V rozhodný okamžik ale zakopl a nakonec odjel vystřídat.
   
  54:58
  Hra se obrátila a Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) se musel rychle přesunout k levé tyči, aby zastavil pohotovou střelu od Kristapse Zileho.
   
  54:26
  Krátce po buly přišla další rána. Ta byla přizvednuta obráncem do ochranné sítě. Čerepovecký klub tak zůstává v útočném pásmu.
   
  54:12
  Při rovnovážném počtu začali tvořit domácí. Střelu Denise Vichareva vyrazil Nalimov na hůl Jegora Morozova, takže pak musel čelit i bezprostřední dorážce. Důležitý moment pro Dinamo Riga.
   
  53:11
  A ta klasická mu právě vypršela.
   
  52:00
  Andris Džerinš byl evidentně zasažen vysokou holí! Zákrok na jeho osobu však rozhodčí nechali plavat. Tady bylo Dinamo okradeno o přesilovku 5 na 3!
   
  51:46
  A Vladislav Podjapolskij (Čerepovec) se musel v bráně hodně ohánět. Během krátké chvíle si připsal dva zákroky, jimiž vychytal lotyšskou dvojici Lauris Darzinš – Miks Indrašis. Čelit ještě bude buly po své levici.
   
  51:11
  Hosté jsou po snížení stavu skóre na koni.
   
  51:11
  Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jacob Berglund – 2 min., podrážení).
   
  50:14
  Možná i proto vzal Alexandr Petunin (Čerepovec) zodpovědnost na sebe. Chtěl projet kolem střídaček, ale jeho strážce mu v tom zabránil.
   
  48:48
  Kontaktní gól domácí hrou viditelně otřásl. V čerepovecké souhře se začínají kupit nepřesnosti.
  47:29 Reece SCARLETT - 3:2
   
  47:29
  Riga právě vstřelila branku!
  Podceňované Dinamo využitou přesilovkou dramatizuje zápas! REECE SCARLETT si vedl puk u modré čáry zleva na střed, aby propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martins Dzierkals a Roberts Bukarts.
   
  46:46
  Brankář Nalimov (Dinamo Riga) zachytil vyhozený puk a těsně před dojíždějícím útočníkem ho odpálil spoluhráči k mantinelu.
   
  45:49
  Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Shawn Lalonde – 2 min., vysoká hůl).
   
  45:00
  Hosté se nemohou vzpamatovat ani přesto, že na led poslali svou elitní formaci.
  43:03 Jacob BERGLUND - 3:1
   
  43:03
  Čerepovec právě vstřelil branku!
  Rižané vyrobili další hrubku v defenzivě! Po nezachycené zpětné přihrávce vzal ve středním pásmu volný puk JACOB BERGLUND a při samostatném úniku ho šoupl brankáři mezi nohy – 3:1. Bez asistence.
   
  42:47
  Jegor Morozov (Čerepovec) opustil trestnou lavici.
   
  41:59
  Dalším nebezpečím pro domácí obranu byla přihrávka od zadního mantinelu. Hráč stojící v mezikruží naštěstí pro Čerepovec promáchl.
   
  41:26
  Nikita Mateiko (Dinamo Riga) zápěstím na modré čáře provětral Podjapolskiho lapačku.
   
  40:47
  Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jegor Morozov – 2 min., nedovolené bránění).
   
  40:22
  Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, kteří teď hrají při signalizované výhodě. Dokáží ji proměnit v gól, nebo si zahrají přesilovku?
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Druhá třetina byla podobná té předchozí. Až na jeden důležitý rozdíl. Zatímco Čerepovec se střelecky prosadil, Dinamo Riga nikoliv. Právě střelba byla pro klub z Lotyšska v obou periodách častým problémem. A pokud finální fázi do závěrečné části nezlepší, může dnes na jakýkoliv bodový zisk zapomenout.
   
  Statistika střel: 18:5 (10:3, 8:2).
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:52
  Pro nahození domácích si ven z brankoviště dojel Ivan Nalimov a vypomohl tak svým obráncům s rozehrou. Na změnu skóre už ale zbývá minimum času.
   
  38:40
  Čerepovec získal čas na vystřídání.
   
  37:54
  Dinamo Riga se nepřestává snažit. Lotyšský klub opět zavelel k útoku a v útočném pásmu udělal průvan, ani ten však ke kýženému vyrovnání nevedl.
   
  36:30
  Hosté by rádi srovnali krok. Společně s kolegy proto zaútočit Lauris Darzinš, ale v zahuštěném prostoru u brankoviště nedokázal zakončit.
  34:54 Maxim KAZAKOV - 2:1
   
  34:54
  Čerepovec právě vstřelil branku!
  Čerepovec se poprvé v utkání prokombinoval do vedení! Před bránou stál úplně nehlídaný MAXIM KAZAKOV, jenž po přihrávce zleva rychlou střelou zápěstím dokonal obrat. Asistence: Veli-Matti Vittasmäki a Igor Geraskin.
   
  33:31
  Na opačné straně šel do pokleku Ivan Nalimov (Dinamo Riga). Nakonec ale vůbec nemusel, poněvadž ránu od modré před ním zastavili obránci.
   
  32:05
  Dalším, kdo se Podjapolskiho chystal ohrozit, byl Roberts Bukarts (Dinamo Riga). Bývalý hráč Zlína ale branku z levé strany o několik čísel přestřelil.
   
  31:31
  Hosté měli blízko k návratu do vedení! Lauris Darzinš dostal kolmou přihrávku na vnitřní okraj pravého kruhu, odkud pohotově vystřelil. Podjapolskij se naštěstí pro Čerepovec bleskově přemístil a udržel stav 1:1.
   
  30:45
  A tohle oslabení sehráli opravdu parádně. Kromě zblokované střely Vovčenka nebylo nic, čím by se hráči lotyšského klubu museli zabývat.
   
  30:30
  Hosté se už poněkolikáté osvobozují.
   
  30:06
  Až teď se tam domácí dostali. V levém kruhu napřáhl Daniil Vovčenko, ale obětavý obránce mu skočil do střely. Nalimov tak zasahovat nemusel.
   
  29:15
  Dinamo Riga hraje zodpovědně a svého soupeře do obranného pásma zatím vůbec nepouští.
   
  28:45
  Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Danila Larionovs – 2 min., vysoká hůl).
   
  27:27
  Miks Indrašis (Dinamo Riga) v situaci dva na dva hledal spoluhráče z otočky tak trochu naslepo. Jak se záhy ukázalo, nebyla to šťastná volba.
   
  26:16
  A není divu, když byl doslova přišpendlen na mantinel. Rozhodčí se však rozhodli nevylučovat.
   
  26:16
  Oproti úvodu druhé třetiny se hraje svižný hokej. A taky hodně tvrdý, což na vlastní kůži poznal Denis Paršin (Dinamo Riga). Z ledu odchází viditelně otřesený.
   
  24:35
  Naopak tady byla rychlá protiakce a přečíslení dva na jednoho. Z trestné lavice se totiž vrátil zapomenutý Denis Paršin (Dinamo Riga), ale Podjapolskij svůj tým podržel. Skóre tak zůstává nerozhodné.
   
  24:29
  Nic dalšího už domácí během přesilovky nestihli.
   
  23:40
  Ta další už však ano. Adam LIška (Čerepovec) opět v mezikruží pouštěl kotouč za sebe a Ivan Nalimov musel proti tvrdé ráně použít vyrážečku.
   
  23:15
  Mezi kruhy měl napřaženo Adam Liška (Čerepovec), ale přihrávku z křídla dostal za jeho spoluhráč. Tato kombinace ke střele nakonec nevedla.
   
  22:29
  Počet vyloučení 0:3.
   
  22:29
  Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Denis Paršin – 2 min., podrážení).
   
  21:41
  Podél trestných lavic rozjetý Tony Sund (Dinamo Riga) narazil na protihráče a tak jen nahodil puk do pásma. Tam si ho však nikdo v bílém dresu nevyzvedl.
   
  20:50
  Úvod druhé třetiny má zatím opatrný rytmus. Každý z celků má za sebou po jednom útoku.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Ačkoliv Severstal svého lotyšského soupeře výrazně přestřílel, první třetina nebyla z jeho strany to pravé ořechové. Favorizovaný klub z Čerepovce musel po gólu inkasovaném při vlastní přesilovce dokonce dotahovat. Naštěstí pro něj dělalo Dinamo Riga chyby v obraně a jednu takovou dokázal domácí tým potrestat. Po úvodní části je tak stav nerozhodný.
   
  Statistika střel: 10:3.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:30
  Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale boje u zadního mantinelu zatím svého vítěze nepoznaly.
   
  18:54
  V závěru třetiny sledujeme hlušší pasáž.
   
  17:25
  Těsně před návratem vyloučeného Dzierkalse na led mohli hosté nebezpečně zakončit. Stačilo, aby přihrávka směřující na příjemce byla přesnější.
   
  16:54
  Jenže souhru domácí klub překombinoval a vlastní neschopností se vyhnal z pásma.
   
  16:00
  Severstal je usazený v útočném pásmu.
   
  15:27
  Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., vysoká hůl).
  14:45 Alexandr PETUNIN - 1:1
   
  14:45
  Čerepovec právě vstřelil branku!
  Chybu v obraně potrestal ALEXANDR PETUNIN vyrovnávací brankou! Tahoun Čerepovce obral při napadání o puk Nikitu Mateika, v brankovišti si pak Nalimova ukázkově roztáhl a dlouhou holí zasunul puk kolem něj až do sítě. Bez asistence.
   
  14:22
  Hosté pokazili situaci dva na dva.
   
  13:54
  Domácí přitlačili na pilu. Nahození z pravé strany šikovně tečoval Vadim Kudako, ale Ivan Nalimov byl tentokrát u přední tyče jistý.
   
  12:38
  Ovšem nyní měl Ivan Nalimov problémy. Rána z levého kruhu mu totiž vypadla a hosté měli štěstí, že u puku nebyl nikdo, kdo by ho dorazil.
   
  12:00
  Teprve teď musel Ivan Nalimov (Dinamo Riga) ukázat své umění. Dvě rychlé střely, které na něj letěly z různých křídel, brankář pohodově vyrazil.
   
  11:03
  Když se tam přeci jen dostal Kirill Adamčuk (Čerepovec), netrvalo to vůbec dlouho.
   
  09:54
  Severstal má za nepříznivého stavu problémy vůbec dojít do pásma, natož vystřelit.
   
  08:40
  Vyloučený Berzinš je zpět. Tahle přesilovka se čerepoveckému celku hrubě nepovedla.
  06:50 J. C. Lipon - 0:1
   
  06:50
  Riga právě vstřelila branku!
  Domácí překvapivě propadli na začátku vlastní přesilovky! J. C. LIPON u mantinelu přebruslil Vladislava Provolněva a se štěstím prostřelil i Podjapolskiho. Bez asistence.
   
  06:40
  Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., hákování).
   
  06:00
  Už 3:40 se hraje bez přerušení. Rychlé tempo zatím více svědčí domácím, kteří se obratně pohybují a neváhají zakládat bleskové útoky.
   
  04:48
  Soupeřovu rozehrávku dobře forčekoval Vladislav Kodola (Čerepovec). Po zisku puku se dostal až před Nalimova, který jeho bekhend spolehlivě vychytal.
   
  03:37
  Domácí se ale do útočné třetiny vrátili. Jacob Berglund tam pak střílel na zadní tyč, kterou o kousek minul. Příště tak bude muset mířit lépe.
   
  02:44
  Při dalším útoku byl Nikita Guslistov (Čerepovec) zahnán do rohu kluziště, odkud nevedla cesta zpět.
   
  02:00
  Ve druhé minutě už mají zákrok oba brankáři. Nalimova zaměstnal Adam Liška (Čerepovec) a Podjapolskiho chvíli předtím Miks Indrašis (Dinamo Riga).
   
  00:39
  Jako první tedy zaútočili hosté. Robert Mamčics zkusil prověřit gólmana střelou od modré čáry, puk ale na čerepoveckou branku neprošel.
   
  00:05
  Nad buly sklonili hlavy Jacob Berglund a Miks Indrašis. Úspěšnější byl centr Dinama Riga.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Lotyšská i ruská hymna jsou minulostí. Pojďme se věnovat tomu nejdůležitějšímu.
   
  Po třiceti minutách se vám opět hlásím ze svého komentátorského stanoviště, abych vás informoval o tom, že hráči oficiálně nastoupili na led.
   
  Na ledě se rozbrusluje i Adam Liška (Čerepovec), jehož účast jsem avizoval už během preview.
   
  Branky budou hájit Vladislav Podjapolskij (úspěšnost zákroků 91,16%) a Ivan Nalimov (86,33%).
   
  Úvodní sestavy:

  Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Lalonde (A), Adamčuk, Kudako, M. Tichonov, Makejev – J. Morozov, Berglund, Liška – Geraskin (A), Jo. Nättinen, A. Garejev – Petunin, Kodola, Vovčenko – A. Alexejev, Guslistov, Vicharev (C) – Kazakov.

  Dinamo Riga: Nalimov (Vitols) – Zile, Scarlett, Mamčics, Skvorcovs, Sotnieks, Sund, Mateiko, Ošenieks – Dzierkals, Indrašis (A), Rihards Bukarts – Darzinš (C), Gračov, Paršin – Lipon, Džerinš, Roberts Bukarts (A) – Larionovs, Berzinš, Gegeris.

  Rozhodčí: Bondar, Gofman – Gorděnko, Sysujev.
   
  Nastal čas ukázat vám sestavy. Takhle si je poskládali trenéři Andrej Razin a Peteris Skudra.
   
  Česká a slovenská stopa

  Jindřich Abdul (Čerepovec) – dlouhodobě zraněný
  Adam Liška (Čerepovec) – 12 bodů (3+9)
   
  Vzájemná utkání v této sezoně

  Dinamo Riga – Čerepovec 3:4pp (0:1, 3:2, 0:0 – 0:1)
  Góly a asistence:
  25. Švanenbergs (Paršin, Vitásek), 26. Maione (Paršin, Darzinš), 39. Paršin (Indrašis, Maione) – 20. Jo. Nättinen (Kodola, Vovčenko), 29. J. Morozov (Jo. Nättinen, Provolněv), 40. Vovčenko (Lalonde, Kodola), 62. J. Morozov (Lalonde, Petunin).

  Čerepovec – Dinamo Riga 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
  Góly a asistence:
  9. Vicharev, 23. J. Morozov (Liška), 43. Provolněv (J. Morozov, A. Garejev), 56. Lalonde (Kapustin, Provolněv) – 47. Dzierkals (Sotnieks), 54. Indrašis.
   
  Dinamo Riga

  Riga se vzpamatovává z úterní nakládačky od CSKA Moskva (1:7), která byla zároveň její třetí prohrou v řadě. Lotyšští fanoušci se musí smířit s tím, že jejich klub je stejně jako vloni jenom do počtu. Dinamo už vlastně hraje pouze o to nebýt poslední, protože kromě Soči mu zbytek startovního pole dávno utekl.

  Nejproduktivnější hráči:
  Miks Indrašis (LAT) – 23 bodů (11+12)
  Lauris Darzinš (LAT) – 22 bodů (7+15)
  Martins Dzierkals (LAT) – 19 bodů (7+12)
   
  Severstal Čerepovec

  Povinnost velí vyhrát. S tímto mottem půjdou do zápasu hokejisté Severstalu. Čerepovečtí drží poslední postupové místo do play-off a teď je čeká nejslabší tým Západní konference. O to důležitější bude přetrhnout řetěz prohra-výhra, který si svěřenci Andreje Razina tvoří už od Vánoc. Naposledy porazili doma Soči 4:2.

  Nejproduktivnější hráči:
  Alexandr Petunin (RUS) – 28 bodů (13+15)
  Vladislav Kodola (BLR) – 25 bodů (7+18)
  Daniil Vovčenko (RUS) – 20 bodů (14+6)
   
  Severstal Čerepovec a Dinamo Riga odehrají jedno z pěti pátečních utkání KHL. V akci by měl být i slovenský útočník Adam Liška.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

  Lukáš Jasoněk

  Branky a nahrávky: 15. Petunin, 35. Kazakov (Vittasmäki, Geraskin), 44. Berglund – 7. Lipon, 48. Scarlett (Roberts Bukarts)


  Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Lalonde (A), Adamčuk, Kudako, M. Tichonov, Makejev – J. Morozov, Berglund, Liška – Geraskin (A), Jo. Nättinen, A. Garejev – Petunin, Kodola, Vovčenko – A. Alexejev, Guslistov, Vicharev (C) – Kazakov.
  Dinamo Riga: Nalimov (Vitols) – Zile, Scarlett, Mamčics, Skvorcovs, Sotnieks, Sund, Mateiko, Ošenieks – Dzierkals, Indrašis (A), Rihards Bukarts – Darzinš (C), Gračov, Paršin – Lipon, Džerinš, Roberts Bukarts (A) – Larionovs, Berzinš, Gegeris.

  Rozhodčí: Bondar, Gofman – Gorděnko, Sysujev