Katar – Angola 30:25 (kon.) | Německo – Uruguay 43:14 (kon.) | Španělsko – Brazílie 29:29 (kon.)
Chorvatsko – Japonsko 29:29 (kon.) | Argentina – Kongo 28:22 (kon.) | Maďarsko – Kapverdy 34:27 (kon.)
Tunisko – Polsko 28:30 (kon.) | Dánsko – Bahrajn 34:20 (kon.)
Španělsko
29:29 (16:13)
Brazílie
Pátek 15.01.2021, 18:00 • New Capital Sports Hall, Káhira • Mistrovství světa • Skupina B

Pohledem na statistiky se s vámi loučím. Přeji vám pohodový víkend a budu se těšit napočtenou u házené už v neděli od 18:00 u zápasu Kapverdy – Německo. Carpe diem! (19:47:01)

Španělsko – Brazílie 29:29 (16:13)
    Nejvíce branek: Fernández Pérez 4, Solé Sala 4/2, Cañellas Reixach 4 – Moraes Ferreira 6, Inoue Langaro 6, Hackbarth 5/3. Rozhodčí: Pavičević, Raznatović (oba MNE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 4:6.

Bod se může Brazílii hodit, navíc jejich herní projev byl na vysoké úrovni. Zejména po týmové a bojovné stránce nebylo co vytknout, Brazílie ukázala ohromnou sílu i v momentě, kdy ztrácela pět branek. Rázem jsou tak Brazilci prakticky ve velmi výhodné pozici pro další postup, který je pro ně i cílem.

Španělsko naopak ukázalo, že rozjezdy do šampionátů mu moc nejdou, z jednoho zápasu však závěry dělat nelze. Stejně tak, jako ukázalo, že má skutečně skvělou sestavu, tak i ukázalo, že proti obětavému soupeři, jako byla dnes Brazílie, to bude mít velmi těžké.

Hned první zápas ve skupině B nabídl naprosto fantastickou házenou a bylo to drama až do posledních sekund! Přitom to minimálně prvních 12 minut druhé půle nevypadalo, Španělé si povedenými akcemi tvořili postupně náskok, který ve 42. minutě už činil pět branek (24:19). V tu chvíli to bylo jasně rozdané, Brazílie se trápila v postupném útoku, stejně tak jako v obraně.

Posledních 15 minut se ale začaly karty otáčet. Brazílie ukázala neskutečné emoce a bojovnost, i bez největší hvězdy dos Santose nic nevypustila a náskok postupně stahovala, až v 53. minutě bylo srovnáno (26:26). Od té doby mohl rozhodnout každý útok a Brazilci navíc museli hrát úplný závěr v oslabení. Ale Moraes poslal 24 sekund před koncem svůj tým do vedení, Španělsko pak muselo hrát vabank. Ten vyšel sedm sekund před koncem a remíza 29:29 je v kontextu zápasu zasloužená pro oba týmy.

Konec zápasu. (29:29)

60
    Byla z toho ještě jedna devítka po čase, Langaro měl ale hodně těžkou pozici a konečný stav 29:29 tak zůstává v kronikách! (29:29)
    60
    Entrerríos sedm sekund před koncem využil velmi dobré kombinace na střední spojce a ze šestky zachraňuje Španělsku alespoň jeden bod v tomto zápase! (29:29)

60
    21 sekund před koncem bere oddechový čas i Španělsko. To musí tento útok proměnit. (28:29)
    60
    Moraes využil odraženého míče po nouzové střele Patrianovy z pasivní hry! Pérez de Vargas míč vyrazil, jenže právě na pivota Moraese a 24 sekund před koncem právě tento hráč Veszprému posílá Brazílii do možná rozhodujícího vedení! (28:29)

60
    55 sekund před koncem bere Brazílie oddechový čas, bude hrát zajisté bez brankáře vzadu! (28:28)

59
    Alex Dujshebaev chtěl zakončit další útok v řadě, jenže napálil opět prostory kdesi nad! (28:28)

59
    Rodrigues zezadu stáhl za dres vyskakujícího Entrerríose, dostává minutu a půl před koncem další dvojku, až do konce zápasu tak bude Brazílie v oslabení! (28:28)
    58
    Rodrigues po vyloučení naskočil do útoku, okamžitě si udělal prostor kličkou a dalekonosnou střelou zase ustanovuje remízový stav! (28:28)
    58
    Alex Dujshebaev se nabudil, opět šel do střelby z devíti metrů a klepákem se potřetí prosadil! (28:27)
    57
    Hackbarth bez nervů propálil Pérez de Vargase mezi nohama a závěr bude ještě velké drama. (27:27)

57
    Moraes sice dosáhl branky, ta ale není uznána kvůli přešlapu! Rozhodčí se však vrací k předešlému faulu a je z toho nakonec sedmička! (27:26)
    57
    Teď to již Dujshebaevovi vyšlo, vybral dobrý prostor k tyči po ruce a Španělé jsou opět v důležitém vedení! (27:26)

56
    Rodrigues se dopustil faulu na Entreríose a rozhodčí jsou nekompromisní, posílají brazilského obranáře na dvě minuty ven! (26:26)

56
    Moraes dostal od Langara přihrávku zpátky na pivota, tentokrát ale předvádí skvělý zákrok Gonzalo Pérez de Vargas! (26:26)