NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | Toronto – Calgary 0:3 (kon.) | Carolina – Tampa 2:4 (kon.)
Florida – Dallas 3:1 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 0:3 (kon.) | Colorado – Vegas 0:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 4:3 (kon.) | San Jose – Minnesota 2:6 (kon.)
Florida Panthers
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Dallas Stars
Úterý 23.02.2021, 01:10 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (03:50:17)

V oslabení: 0:0

Utkání je u svého konce, když nakonec Florida dokázala porazit Dallas poměrem 3:1. O poslední branku tohoto zápasu se postaral domácí kapitán Barkov, který se trefil do opuštěné klece hostů, kteří v závěru zkusili hru v šesti.

Nutno však dodat, že Panteři berou dva body zcela zaslouženě, když o svém vítězství rozhodli především ve druhé třetině, kdy hokejisté Dallasu nepochopitelně zcela vypnuli a nechali hrát doslova jen svého brankáře. Chudobin si v utkání připsal neuvěřitelných 50 úspěšných zákroků.

59:42
    Kero ještě vyslal svůj pokus směrem na domácí klec, kde si Driedger připsal další úspěšný zákrok.

59:32
    Florida právě vstřelila branku!
    Panthers potvrzují své vítězství, když ALEKSANDER BARKOV zachytil ve středním pásmu přihrávku Klingberga a následně poslal kotouč do opuštěné klece Dallasu. Bez asistence.

59:12
    Nyní Heiskanenovu střelu srazili domácí hokejisté mimo svou klec.

58:46
    Heiskanen se svou střelou z levé strany netrefil bránu Floridy.

58:02
    Nicméně Stars se vyhánějí sami z útočné třetiny, když Klingberg nezpracoval přihrávku Pavelského.

57:47
    Stars nahodili kotouč na Driedgera, který raději udržel kotouč ve své výstroji a Chudobin už míří na svou střídačku.

57:28
    Chudobin si připisuje i svůj 50. úspěšný zákrok v tomto utkání, když na něj ze středu útočného pásma vystřelil Vatrano.

57:06
    Connolly vyslal další střelu směrem na hostujícího brankáře, když svou střelu schoval za obránce, ale Chudobin kotouč vyrazil.

56:49
    Comeau po přejezdu modré ihned vystřelil, ale kotouč se o hůl Ekblada odrazil až do ochranné sítě.

56:35
    Florida zatím ve velké pohodě kontroluje své těsné vedení a Dallas do svého obranného pásma vůbec nepouští.

56:03
    Dallasu se už čas na vyrovnání hodně krátí, když nám do konce utkání zbývají poslední čtyři minuty.

55:46
    Dallas znova jen poslal kotouč na zakázané uvolnění.

55:33
    Verhaeghe s pukem obkroužil hostující bránu a následně chtěl přihrát, ale trefil brusle hned prvního hráče Dallasu.

54:43
    Yandle od modré čáry vystřelil a Chudobin musel čelit už 50. střele domácích v tomto utkání.

54:08
    Dellandrea jen nahodil puk do útočného pásma Dallasu, avšak zde není ani jeden z hostujících hráčů.

53:22
    Klingberg připravil velkou šanci pro Robertsona, avšak jeho skvěle vychytal domácí brankář Driedger.

52:30
    Další ofenzivní akce Dallasu končí zakázaným uvolněním, když Hintz nezachytil přihrávku Lindella.

52:08
    Weegar nahrál na pravou stranu Duclairovi, jehož okamžitá střela skončila na betonech hostujícího brankáře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:18
    Pavelski nahrál na modrou Oleksiakovi, který ihned vypálil a jeho pokus musel likvidovat domácí brankář.

50:50
    Gudas poslal kotouč přes celé kluziště přesně na Chudobina, a tak se zakázané uvolnění pískat nebude.

49:54
    Heiskanen upadl na modré čáře, čehož využil Vatrano, který se díky tomu dostal do zakončení z levého kruhu, jenž Chudobin vyrazil mimo svou klec.

49:27
    Forsling nahodil puk do útočného pásma a kotouč se od mantinelu odrazil zpět na hůl domácího obránce, který to následně zkusil z hodně velkého úhlu, ale jeho střela letěla mimo bránu.

48:39
    Do velké šance se nyní dostal Benn, kterému na levou stranu nahrál Hintz, avšak hostující kapitán následně se svou střelou vyprášil betony Driedgera.

48:12
    Střela Kiviranty byla sražena ještě někde před Driedgerem a k puku se málem dostal Pavelski, ale toho včas zastavil jeden z domácích hráčů.

47:47
    Stars vyhráli následné vhazování a ze středního pásma Kero jen nahodil kotouč na Driedgera, který jej raději schoval pod lapačkou.

47:37
    Dallasu nyní nevyšla útočná rozehrávka, když kotouč skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se tedy bude před Chudobinem.

47:16
    Oleksiak dostal přihrávku od Heiskanena a následně chtěl nahodit puk na domácí klec, ale trefil jen jednoho z bránících hráčů.

46:41
    Florida nyní jen poslala kotouč na zakázané uvolnění a hra se přesune před jejich brankáře.

46:18
    Gudas vyslal svou navštívenku od modré čáry, kterou se Dallasu podařilo zastavit ještě někde před Chudobinem.

45:54
    Gudas nyní jen poslal kotouč na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Driedgerem.

44:34
    Ekblad nahrával križně na Duclaira, který zde byl zcela sám, a tak ihned vystřelil, ale Chudobin předvedl skvělý "oldschool" zákrok a jeho pokus vyrazil svými betony.

44:24
    Weegarovu střelu tečoval Lomberg a kotouč se poté postupně dostal k hostujícímu brankáři.

43:18
    Pysykovu střelu od modré čáry tečoval Pavelski, ale Driedger byl ve své bráně dobře postavený a kotouč jej trefil.

43:02
    Oleksiak vjel s pukem do útočného pásma, kde nad ničím nepřemýšlel a hned vystřelil na domácího brankáře, který kotouč schoval ve své výstroji.

42:37
    Huberdeau se snažil dostat puk na Hörnqvista, avšak jeho pas zblokoval Klingberg a puk se poté dostal k Chudobinovi.

42:25
    Panthers vyvezli puk do svého útočného pásma, kde ho postupně dovezli až k Chudobinovi, který jej raději ukrl ve své lapačce.

42:11
    Driedger musel vyrazit další střelu, která na něj letěla od modré čáry a kotouč skončil až v ochranné síti.

41:57
    Vatrano se s pukem dral do útočného pásma, avšak jeho snaha skončila hned lechce po přejtí modré čáry.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:06
    Od modré čáry zkusil vystřelit Lindell, avšak jeho střela letěla mimo bránu Floridy.

40:26
    Florida se hned znovu nacpala do svého útočného pásma, ale Dallasu se podařilo získat puk v rohu kluziště.

40:01

Statistky po druhé třetině

Střely na bránu: 40:14
    Zblokované střely: 2:13
    Hity: 15:18
    Vyhraná vhazování: 23:16

Ve druhé třetině byl na ledě pouze jediný tým, a to domácí Panteři, kteří v ní svého soupeře totálně přehráli ve všech ohledech. Nicméně Floridě dlouho trvalo než se jim podařilo překonat skvělého Chudobina, který byl snad jediným hráčem Dallasu, který ve druhé třetině hrál.

Domácí hokejisté jen ve druhé třetině vyslali na bránu Stars neuvěřitelných 29 střel!

Ve 29. minutě se však Panteři už konečně dočkali, když se od modré trefil Ekblad. Na toho ještě navíc minut před koncem navázal svou tečí Barkov, a Florida tak ještě do konce druhé části dokázala otočit vývoj utkání na svou stranu.

40:00

39:26
    Huberdeau vletěl s pukem do útočného pásma, kde nakonec zpoza klece nahrával Luostarinenovi, který však trefil blokujícího hráče Dallasu.
    38:18 Keith YANDLE - 2:1

38:18
    Panthers otáčejí stav utkání a je to znova díky střele obránce od modré čáry! KEITH YANDLE na modré čáře nad ničím nepřemýšlel a prostě jen práskl do kotouče, který nakonec skončil až za zády hostujícího brankáře. Bez asistence.

37:30
    Lomberg dostal přihrávku na útočnou modrou a následně i vyslal velmi nebezpečnou střelu na Chudobina, který kotouč vyrazil mimo svou klec.

36:49
    Další akce Floridy je zastavena hvizdem čárového rozhodčího, když se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.

36:32
    Po delší době se do akce konečně dostal i domácí brankář, když Driedger musel řešit bekhendové zakončení Faksy.

36:18
    Po dalším úspěšném zákroku hostujícího brankáře se do sebe pustil Patrik Hörqvist (FLA) a John Klingberg (DAL) a oba za své vystoupení vyfasují pětiminutové tresty.

36:11
    Gudas zkusil vystřelit z otočky a jeho pokus Chudobin vyrazil za svou klec.

35:30
    Duclair nahrál pod sebe na modoru Stralmanovi, jehož následná střela proletěla kolem hlavy Chudobina.

35:03
    Floridě nyní nevyšla útočná rozehrávka, když kotouč skončil na zakázaném uvolění a po hodně dlouhé době se bude vhazovat před Driedgerem.

34:47
    Hokejisté Dallasu se většinou s pukem nedostanou dál než za středovou čáru, kde je domácí vždy velmi rychle o kotouč oberou.

34:10
    Hinostroza se dostal do dalšího zakončení, které však letělo těsně nad bránu Dallasu.

33:42
    Ve druhé třetině je už poměr střel 18:2 pro domácí! To je neuvěřitelná převaha.

33:03
    Hokejisté Dallasu tedy ubránili i své třetí oslabení v tomto utkání, když se Oleksiak vrací po dvou minutách zpět do hry.

32:41
    Další střela Barkova už skončila někde ve výstroji Chudobina, který raději už udržel puk, aby mohli jeho spoluhráči odejít vystřídat.

32:18
    Barkov vystřelil z pravého kruhu, avšak jeho střela byla zblokována mimo bránu Dallasu.

31:32
    Comeau vyslal kotouč z obranného pásma až na Driedgera, který jej ihned předal svým spoluhráčům.

31:05
    Dallasu se po úspěšném zákroku Chudobina podařilo vyvézt puk ze svého obranného pásma.

30:44
    Hokejisté Dallasu jdou znovu do čtyř, když je na dvě minuty za hákování vyloučen Jamie Oleksiak (DAL).

29:40
    Oleksiak se snažil přihrát před bránu Coglianovi, který zde měl jen nastavenou hokejku, ale pas by hodně nepřesný.

29:16
    Hra je nyní přerušena, když si hosté přihráli kotouč ve středním pásmu rukou, a tak se bude vhazovat před střídačkou Floridy.
    28:43 Aaron EKBLAD - 1:1

28:43
    Panthers se konečně dočkávají vyrovnávající branky, když si domácí obránci vyměnili kotouč na modré čáře a AARON EKBLAD nakonec se svou dělovkou konečně prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Mackenzie Weegar, Jonathan Huberdeau.

28:20
    Wennberg vyslal hodně neškodnou střelu směrem na bránu Dallasu, kterou Chudobin jen vyrazil mimo svou klec.

27:30
    Ve druhé třetině domácí hokejisté zatím jasně vedou domácí na střelecké pokusy, když je to po pouhých sedmi a půl minutách 9:1.

27:18
    Přesilovou hru Floridy ukončil svou střelou od modré Forsling a Chudobin raději znovu přerušuje hru.

27:14
    Tak teď bylo kolem brány Dallasu pořádně horko! Chudobin si připsal hned tři velké zákroky za sebou, když nejdříve dvakrát neuspěl Duclair, který nakonec zpoza klece nahrál Wennbergovi, jehož střela už skončila někde ve výstroji hostujícího brankáře.

26:50
    Stralman vypálil od modré čáry, avšak trefil hned prvního hráče Dallasu.

26:30
    Florida se nyní nemůže procpat do svého útočného pásma.

26:06
    Chudobin zastavil puk za svou bránou a následně jej po mantinelu poslal co nejdále od své brány.

25:46
    Panteři se sami vyhánějí z útočného pásma nepřesnou střelou, když se puk poté odrazil do středního pásma.

25:26
    Ihned po vhazování od modré vystřelil Yandle a k dorážce se poté dostal Barkov a Chudobn měl co dělat, aby udržel kotouč ve své výstroji.

25:18
    Ihned po vhazování však fauloval Mark Pysyk (DAL), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

25:16
    Od zadního mantinelu se nakonec puk odrazil k hostujícímu brankáři, který jej raději schoval pod svou lapačkou.

25:04
    Huberdeau nyní posílal střílenou přihrávku na teč Hörnqvistovi, avšak ten kotouč netrefil.

24:33
    Huberdeau nahrával na pravou stranu Wennbergovi, kterému však jeho následné zakončení vůbec nevyšlo.

23:24
    Benn vystřelil od modré čáry a Pavelski se snažil ještě jeho pokus tečovat, ale to se mu nepodařilo a Driedger kotouč vyrazil za svou klec.

22:38
    Na druhé straně se dostal do zakončení Dickinson, avšak jeho střela byla zblokována do rohu obranného pásma Panterů.

22:00
    Domácí zaítm vstoupili do druhé části správnou bruslí, když měli hned v úvodu dvě velké příležitosti, ale Floridě se zatím nepodařilo najít recept na Chudobina.

21:03
    Domácí jeli ve dvou na jednoho, když nakonec celou akci řešil Hörnqvist svou střelou, kterou se Chudobinovi podařilo vyrazit za svou klec.

20:35
    Wennberg připravil parádní střeleckou pozici pro Forslinga, který však trefil Chudobina přesně do loga na jeho dresu.

20:22
    Cogliano už neudržel puk v útočném pásmu, a tak je hostujícím odpískán ofsajd.

20:06
    Ihned po úvodním vhazování byl kotouč sražen mimo ledovou plochu, a tak nás čeká další vhazování ve středním pásmu.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 11:10
    Zblokované střely: 1:7
    Hity: 8:11
    Vyhraná vhazování: 8:12

Je za námi první dvacetiminutovka mezi Floridou a Dallasem, po které odcházejí do šaten šťastnější hosté z Texasu, kteří po brance Comeaua vedou nad svým soupeřem nejtěsnějším rozdílem.

Nicméně Florida byla v první třetině hodně nebezpečná, ale domácím se zatím jejich snahu nepodařilo přetavit v nějakou branku, a tak nás ještě čeká hodně zajímavých čtyřicet minut.

20:00

19:50
    Comeau jen nahodil puk do útočného pásma, a tak to vypadá, že už se v první třetině nic dalšího nestane.

18:59
    Heiskanen chtěl zavézt puk do útočného pásma, ale zde ovšem skončil hned lehce za modrou čárou, když jej domácí velmi rychle o kotouč obrali.

18:17
    Panteři dlouho drželi puk ve svém útočném pásmu a vše nakonec ukončila rázná střela Duclaira, kterou Chudobin vyrazil a hosté následně poslali puk na icing.

17:28
    Další ofenzivní rozehrávka Dallasu končí zakázaným uvolněním a vhazovat se tedy bude před Chudobinem.

17:11
    Gurjanov se snažil najít svým pasem volného Hintze, ale domácím se nakonec podařilo tuto přihrávku zastavit.

16:26
    Vatrano nahrál na modrou Gudasovi, který si kotouč musel ještě zpracovat a následně vystřelil na bránu Dallasu, kde Chudobin musel zasáhnout svým betonem.

15:48
    Huberdeau se ve středním pásmu pokusil projít hned přes trojici hostujících hráčů, což samozřejmě domácímu hráči nevyšlo.

15:07
    Na druhé straně se k zakončení dostal Lindell, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Floridy.

14:47
    Forsling vystřelil od modré čáry, avšak jeho pokus zblokoval Oleksiak.

14:26
    Heiskanen přihrával před bránu na jednoho ze svých spoluhráčů, který si zde najížděl, ale jeho pas byl nakonec ztečován přesně k domácímu brankáři, který jej raději ihned schoval někde ve své výstroji.

13:20
    Gurjanov nádherně prošel přes posledního obránce Floridy a jel sám na Driedgera, kterého chtěl překonat zakončením mezi jeho betony, avšak domácí brankář tento prostor včas uzavřel.

12:32
    Stralmanova střela od modré čáry byla přizvednuta až do ochranné sítě, a tak nás čeká vhazování před Chudobinem.

12:14
    Dallasu se podařilo vytlačit domácí celek až do jeho obranného pásma, odkud Gudas rozjede další ofenzivní akci Panterů.

11:34
    Huberdeau obkroužil s pukem hostující klec a následně chtěl nahrát Yandlovi, avšak tomu kotouč utekl až do rohu kluziště.

10:41
    Hörnqvist nyní srazil přihrávku Pavelského přímo ke svému brankáři, který raději následně přikryl puk pod svou lapačkou.

10:24
    Yandle už neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak se Panthers dostali do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

09:56
    Florida je tedy už kompletní a domácí hokejisté své oslabení zvládli bez větších obtíží.

09:08
    Driedger si konečně připsal nějaký zákrok v oslabení Floridy, když na něj od modré vystřelil Klingberg a domácí brankář jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

08:57
    Stars se zatím nemohou dostat do svého útočného pásma. Jaký to je rozdíl oproti přesilovce domácích, kteří se skoro nedostali z útočné třetiny.

08:26
    Floridě se však podařilo vyvézt puk ze svého obranného pásma, kde ještě domácí hokejisté zatápějí hostům s jejich rozehrávkou.

07:56
    Na dvě minuty za podražení je na trestnou lavici poslán domácí hráč Luostarinen (FLA).

07:39
    Přesilovka nyní čeká hokejisty Dallasu, který má nyní ještě poskytnutou výhodu.

07:10
    Přesilovka Floridy je u svého konce, když vše končí sraženou střelou do ochranné sítě, a tak Panteři ze své první početní výhody neudeřili, ikdyž byla jejich přesilovka hodně nebezpečná.

06:46
    Po další neúspěšné střele Yandla od modré čáry se Dallasu podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

06:16
    Ekdblad dostal nabito do levého kruhu, avšak se svou dělovkou trefil jen beton Chudobina.

05:45
    Ve vlastním oslabení vyvezl puk střelec první branky Comeau, jenž i vystřelil na Driedgera, který vyrazil puk nad sebe a poté jej chytil svou lapačkou.

05:31
    Huberdeau tentokrát přihrál na modrou Yandlovi, jehož střelu Chudobin vyrazil do ochranné sítě.

05:16
    Huberdeau vypálil z levého kruhu a jeho svižná střela skončila na tyči hostující klece.

05:05
    Nicméně Florida si zahraje rychle přesilovou hru, když je na dvě minuty za sekání vyloučen právě asistent první branky Jason Robertson (DAL).
    04:34 Blake COMEAU - 1:1

04:34
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se ujímají vedení, když Comeau nepřešel přes obránce Floridy a kotouč se odrazil k Robertsonovi, který ihned vystřelil a Driedger kotouč hodně špatně vyrazil před sebe, kde byl BLAKE COMEAU, jenž už jen dorazil puk do odkryté brány. Asistence: Jason Robertson.

04:18
    Oleksiak vypálil od modré čáry a jeho dělovka skončila na betonech Driedgera.

03:49
    Domácí brána byla vykotvena ze své pozice, a tak rozhodčí ještě nechali pokračovat útok Floridy, ale poté už přerušili hru.

03:17
    Floridě nevyšla útočná rozehrávka, když se kotouč proklouzal přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

02:55
    Hinostroza se hnal do útoku, ale zde narazil na Oleksiaka, který jej velmi rychle o kotouč připravil.

02:21
    Dallasu se nevydařil přechod přes útočnou modrou, když se Pavelski ocitl v ofjsadu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:19
    Wennberg zavezl puk do útočného pásma, kde ho následně přenechal za sebou Hörnqvistovi, jehož střelu Chudobin jen vyrazil vedle sebe, kde velmi nebezpečně dorážel právě Wennberg.

00:34
    Nicméně domácí hokejisté rychle získali puk pod svou kontrolu a dostali se i do útoku, kde od modré vystřelil Forsling a jeho pokus skončil ve výstroji Chudobina.

00:03
    Stars vyhráli úvodní vhazování a hosté se ihned ženou do svého útočného pásma.

00:01

Do zápasu na domácí straně určitě nastoupí český obránce Radko Gudas, který se zřejmě v několika soubojích potká s českým útočníkem Dallasu Radkem Faksou, jehož ještě v sestavě Stars doplňuje slovenský obránce Andrej Sekera.

(5-3-4)

Hokejisté Dallasu zatím mají vskutku zajímavou sezónu. Start do soutěže jim byl odložen kvůli velkému počtu nálezu COVIDu v týmu, následně tedy opožděně vstoupili do sezóny ve velké pohodě, když vyhráli všechny čtyři první zápasy, ale nicméně poté přišel útlum ze strany Stars a postupně i velké série proher, když v dalších osmi utkáních zvítězili pouze v jednom případě.

Navíc se do toho následně vložila příroda, když v Texasu probíhali obrovské sněhové vánice, na které tento stát rozhodně připravený není, a tak kvůli problémům s elektřinou se odložili jejich další čtyři zápasy. Dallas tedy odehraje utkání po dlouhých osmi dnech.

Poslední zápasy:

Dallas Stars – Carolina Hurricanes – 3:4 sn.

Dallas Stars – Carolina Hurricanes – 3:5

Dallas Stars – Chicago Blackhawks – 1:2 pp.

(11-3-2)

Hokejisté z prosluněné Floridy zatím s průběhem letošní sezóny mohou být nadmíru spokojení, když mají za sebou šestnáct odehraných utkání, ve kterých nasbírali 24 bodů, což je řadí hned na druhou příčku Centrální divize za vedoucí Carolinu Hurricanes.

Panthers se vrací do své arény po úspěšném čtyřzápasovém tripu, na kterém nejdříve zdolali právě své největší konkurenty v boji o play off Tampu Bay a Carolinu. Následně zvítězili i vysoko nad Detroitem, jenže Red Wings poté v odvetě vrátili svému soupeři porážku.

Detroit Red Wings – Florida Panthers 2:1

Detroit Red Wings – Florida Panthers 2:7

Carolina Hurricanes – Florida Panthers 3:4 sn.

Vítám vás u jednoho z osmi utkání, které se v noci z pondělka na úterý odehrají, když se konkrétně podíváme na bitvu z Centrální divize. Florida Panthers totiž na svém ledě přivítá Dallas Stars. Je to vůbec první střetnutí mezi těmito týmy v této sezóně, a proto také se nyní utkají hned ve třech zápasech za sebou. První zápas startuje něco málo po jedné hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 29. Ekblad (Weegar, Huberdeau), 39. Yandle, 60. Barkov – 5. Comeau (Robertson)

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Strälman, Forsling, Gudas, Yandle – Barkov, Verhaeghe, Hörnqvist – Wennberg, Duclair, Huberdeau – Connolly, Luostarinen, Vatrano – Hinostroza, Lammikko, Lomberg.
    Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Sekera – Dellandrea, Faksa, Ja. Benn – Kiviranta, Pavelski, Kero – Gurjanov, Hintz, Robertson – Comeau, Dickinson, Cogliano.