Buffalo – Washington 4:6 (kon.) | New Jersey – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Carolina 0:3 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.)
Arizona – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.)
Winnipeg Jets
4:3 (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Calgary Flames
Pátek 15.01.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (04:57:35)

Connor Hellebuyck (WPG) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 61:18
    Jacob Markström (CGY) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 61,18

Česká a slovenská stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Patrik Laine (WPG) 2+1
    Mark Scheifele (WPG) 1+0
    Elias Lindholm (CGY) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:26 (6:13, 14:6, 12:7 – 2:0)
    Zblokované střely – 14:18
    Vyhraná vhazování – 30:25
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 21:22

Winnipeg tedy odstartoval sezónu vítězstvím 4:3 v prodloužení, byť po první třetině 1:3 prohrával. V prostřední části však dokázaly Tryskáči manko dorovnat a v prodloužení pak obrat dokonal svou druhou trefou v utkání Patrik Laine.

61:18 Patrik LAINE - 4:3

61:18
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Zápas rozhoduje PATRIK LAINE, který se dostal k puku v rohu za vlastní brankou a na levé straně s ním našlápl dopředu. Ještě ho podpořil Neal Pionk, takže z toho byla situace 2 na 1. Laine se rozhodl pro individuální řešení. Napoprvé mu sice ve střelbě zabránil bránící hráč, ovšem odražený kotouč už finský útočník napálil za Markströmova záda. Asistence: Neal Pionk a Kyle Connor.

60:40
    Scheifele nabil Joshovi Morrisseymu, ten z pravého kruhu označkoval jen beton Markströma.

60:01

Ve třetí třetině už gól nepadl a za stavu 3:3 se tak bude prodlužovat. Domácí mohli rozhodnout necelé tři minuty před koncem, kdy brankář Markström chyboval za brankou. Nejprve však za něj dokázal zaskočit obránce Andersson a proti druhé střele se už stačil gólman Flames vrátit mezi tyče a zastavit ji lapačkou.

60:00

59:56
    Domácí obránce Morrissey zajel s pukem za branku a bude čekat na závěrečnou sirénu...

59:09
    Markström měl za brankou zase problémy! Ehlers toho ale nevyužil.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny...

58:16
    Stále více to vypadá na prodloužení. Na puku jsou teď hostující hráči.

57:05
    Domácí mohli jít do vedení! Mark Scheifele obral za brankou o puk brankáře Markströma a vyzval ke skórování Andrewa Coppa. Za svého gólmana však zaskočil Rasmus Andersson! Poté mohl skórovat sám Scheifele, ovšem proti jeho zakončení se už Markström stačil postavit mezi tyče a předvedl parádní zákrok lapačkou!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Laine (Connor, Forbort), 21. Scheifele (Ehlers), 36. Connor (Laine, Wheeler), 62. Laine (Pionk, Connor) – 5. M. Tkachuk (R. Andersson, Giordano), 12. J. Gaudreau (E. Lindholm, Monahan), 17. E. Lindholm (Dubé, Ch. Tanev)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, Niku, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.
    Calgary Flames: Markström (Domingue) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk – Leivo, Monahan (A), J. Gaudreau – D. Ryan, Backlund, Mangiapane – Nordström, S. Bennett, Lucic.

Rozhodčí: Joannette, Skilliter – Mills, Cormier