Buffalo – Washington 4:6 (kon.) | New Jersey – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Carolina 0:3 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.)
Arizona – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.)
Winnipeg Jets
4:3 (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Calgary Flames
Pátek 15.01.2021, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (04:57:35)

Connor Hellebuyck (WPG) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 61:18
    Jacob Markström (CGY) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 61,18

Česká a slovenská stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Patrik Laine (WPG) 2+1
    Mark Scheifele (WPG) 1+0
    Elias Lindholm (CGY) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:26 (6:13, 14:6, 12:7 – 2:0)
    Zblokované střely – 14:18
    Vyhraná vhazování – 30:25
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 21:22

Winnipeg tedy odstartoval sezónu vítězstvím 4:3 v prodloužení, byť po první třetině 1:3 prohrával. V prostřední části však dokázaly Tryskáči manko dorovnat a v prodloužení pak obrat dokonal svou druhou trefou v utkání Patrik Laine.

61:18 Patrik LAINE - 4:3

61:18
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Zápas rozhoduje PATRIK LAINE, který se dostal k puku v rohu za vlastní brankou a na levé straně s ním našlápl dopředu. Ještě ho podpořil Neal Pionk, takže z toho byla situace 2 na 1. Laine se rozhodl pro individuální řešení. Napoprvé mu sice ve střelbě zabránil bránící hráč, ovšem odražený kotouč už finský útočník napálil za Markströmova záda. Asistence: Neal Pionk a Kyle Connor.

60:40
    Scheifele nabil Joshovi Morrisseymu, ten z pravého kruhu označkoval jen beton Markströma.

60:01

Ve třetí třetině už gól nepadl a za stavu 3:3 se tak bude prodlužovat. Domácí mohli rozhodnout necelé tři minuty před koncem, kdy brankář Markström chyboval za brankou. Nejprve však za něj dokázal zaskočit obránce Andersson a proti druhé střele se už stačil gólman Flames vrátit mezi tyče a zastavit ji lapačkou.

60:00

59:56
    Domácí obránce Morrissey zajel s pukem za branku a bude čekat na závěrečnou sirénu...

59:09
    Markström měl za brankou zase problémy! Ehlers toho ale nevyužil.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny...

58:16
    Stále více to vypadá na prodloužení. Na puku jsou teď hostující hráči.

57:05
    Domácí mohli jít do vedení! Mark Scheifele obral za brankou o puk brankáře Markströma a vyzval ke skórování Andrewa Coppa. Za svého gólmana však zaskočil Rasmus Andersson! Poté mohl skórovat sám Scheifele, ovšem proti jeho zakončení se už Markström stačil postavit mezi tyče a předvedl parádní zákrok lapačkou!

56:40
    Domácí jsou aktivnější, Flames se soustředí spíše na obranu.

56:05
    Ehlersovu střílenou nabídku lehce tečoval Blake Wheeler. Markström stačil reagovat.

55:05
    Morrissey uvolnil Masona Appletona, který střílel z pravého kruhu. Jacob Markström na místě.

54:52
    Ještě jedna reklamní přestávka. Do konce třetí třetiny schází pět minut.

54:27
    Mathieu Perreault to zkoušel bekhendem, hostujícího brankáře Markströma nepřekvapil.

52:42
    Paul Stastny střílel hned po převzetí puku z levého kruhu. Markström vyrazil lapačkou. Hra se okamžitě přenesla na druhou stranu a Hellebuyck schoval ve výstroji kotouč po střele Johnnyho Gaudreaua.

52:23
    V tuto chvíli už může být každý gól rozhodující. Týmy si tak asi budou stále více dávat pozor i na zadní vrátka.

51:49
    Od modré čáry střílel Noah Hanifin. Hellebuyck svým zákrokem přerušil hru.

51:21
    Kotouč vylétl do prázdných ochozů arény. Další z reklamních přestávek.

50:50
    Střely na branku – 25:22

49:15
    Jeden z domácích hráčů se dotkl puku vysokou holí. Hra je tedy přerušena.

48:52
    Z levé strany to zkoušel Andrew Copp, Markström puk zastavil svou lapačkou.

47:34
    Hosté zastavili soupeře ve středním pásmu a s uzmutým pukem vyrazil dopředu Sam Bennett. Jeho střelu však zablokoval Wheeler.

46:34
    Puk vypadl do prostoru střídaček. Reklamní přestávka.

45:54
    Domácí zahráli v obraně na jistotu a poslali puk až k Markströmovi. Ten byl nucen rozehrávat.

44:58
    Sam Bennett se dostal s pukem až mezi kruhy, kde byl úplně sám. Zamířil však vedle domácí branky!

44:41
    Markström nyní přikryl puk, který se ocitl v blízkosti hostující svatyně. Vhazuje se po jeho levici.

44:13
    Nikolaj Ehlers se prezentoval individuální akcí, kdy si z levé strany nabruslil na osu a střelou mezi bruslemi obránce Giordana zkusil překvapit brankáře Jacoba Markströma. Ten ale rychle švihl lapačkou a kotouč v ní našel.

42:49
    Christopher Tanev zavezl z pravé strany puk do útočného pásma a vyzkoušel pozornost Connora Hellebuycka. Ten zasáhl betony.

41:36
    Střela Dereka Forborta nedoletěla až na hostující branku. Plameny jsou kompletní.

40:49
    Josh Morrissey od modré minul hostující branku. Puk pak vylétl až do středního pásma.

40:02
    Domácí pokračují v přesilové hře.

40:01

Hokejisté nastoupili zpátky na hrací plochu. Za malou chvíli odstartuje třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:06.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 20:19 (6:13, 14:6)
    Zblokované střely – 7:14
    Vyhraná vhazování – 20:17
    Hity – 14:13

Druhá třetina se povedla Winnipegu, který dotáhl dvougólové manko! Hned po 34 sekundách hry snížil na 2:3 dorážející Mark Scheifele. Poté jsme sledovali optickou převahu Jets, která postupně sílila a vynesla domácím dvojnásobnou přesilovku. Tu ve 36. minutě využil Kyle Connor. Před závěrečnou dvacetiminutovkou je tak vše zcela otevřené.

40:00

39:35
    Domácí budou každopádně hrát dvouminutovou přesilovku. Noah Hanifin dostal trest za krosček a také za hrubost. Spolu s ním byl vyloučen i Patrik Laine. Ten byl potrestán jednou dvojkou za hrubost.

39:35
    Noah Hanifin poslal krosčekem na hrazení Kylea Connora a bude vyloučen. Svého spoluhráče ještě přišel pomstít Patrik Laine, což rozpoutalo hromadnou šarvátku! Na trestnou lavici tak možná půjde více hráčů než jen obránce Calgary.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:26
    Domácí jsou v plném počtu.

38:21
    Od modré čáry nahodil puk na domácí branku Mark Giordano. Následoval nepřehledný závar, po němž ale Hellebuyck dokázal zalehnout kotouč před Lucicem a Mangiapanem!

37:42
    Střela Tkachuka byla zablokována. Domácí následně vyhodili.

36:32
    Hosté v plném počtu. Nyní si zahrají oni přesilovku.

36:24
    Trest za příliš mnoho hráčů dostávají také domácí! Odpyká ho Mathieu Perreault.

35:10
    Pokračuje již klasická přesilovka Winnipegu.
    35:04 Kyle CONNOR - 3:3

35:04
    Domácí přesilovku 5 na 3 využívají a srovnávají na 3:3! Patrik Laine si vyměnil puk s Wheelerem a pak přenesl hru na pravý kruh, odkud střílel z voleje KYLE CONNOR. Přesouvající se Markström se už nenatlačil ke své levé tyčce včas. Asistence: Patrik Laine a Blake Wheeler.

34:49
    Laine střílí z levého kruhu mimo.

34:31
    Tryskáči cítí šanci a berou si oddechový čas.

34:31
    Elias Lindholm dostává dvě minuty za hákování a to už je pro hosty velký problém!

34:07
    V oslabení domácím ujel Joakim Nordström. Ten byl tísněn Pionkem, přesto si puk přehodil na bekhend a přes pravý beton brankáře Hellebuycka zamířil do tyčky!

33:15
    Hosté dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů! Odpyká ho Sam Bennett.

33:07
    Hosty na chvíli osvobodil Johnny Gaudereau, který vyvezl puk do útočného pásma, ale tam o něj přišel. Jets otáčejí hru zase na druhou stranu.

32:35
    Kyle Connor objel hostující branku a zkusil to z bekhendu. Markström pozorný.

Střely na branku – 11:16 (5:3 ve 2. třetině)

32:17
    Domácí dlouho drželi útočné pásmo a hledali možnost k zakončení. Ta nakonec přišla poté, co si na modrou vybruslil Patrik Laine a Neal Pionk mu přenechal puk. Volej finského forwarda končí v lapačce gólmana Flames. Další reklamní brejk.

31:16
    Ostrý projektil Marka Scheifeleho pokryl Markström. Je tu čas na reklamní přestávku.

30:54
    Andrew Mangiapane bojoval o kotouč v blízkosti branky domácích. Zakončovat mu nedovolil obránce Poolman.

29:52
    Domácí se nadechli k náporu, který je ale zatím spíše jen územní. Střely na branku do statistik Winnipegu moc nepřibývají.

29:17
    Adam Lowry se snažil najít Andrewa Coppa, který mu najížděl před branku. Po puku se ale natahoval marně.

28:13
    Další zakázané uvolnění Calgary. Hra se vrací před Jacoba Markströma.

27:47
    Střelu Nathana Beaulieua tečoval vedle zřejmě Ehlers. Hosté pak vyhodili na icing.

27:04
    Hráči čtvrté formace Calgary zpomalili hru přihrávkami dozadu. Pak kotouč dostali k brance soupeře a odjeli střídat.

26:24
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Jets.

25:28
    Nathan Beaulieu to zkoušel od modré čáry. Tečovaný kotouč se vykutálel vedle branky Calgary.

24:43
    Matthew Tkachuk zakončoval po efektní otočce na pravé straně útočného pásma. Hellebuyck si nadvakrát poradil.

24:31
    Z levého kruhu střílel zápěstím Sean Monahan. Connor Hellebuyck má puk ve výstroji.

23:35
    Mark Scheifele nahrával na levý kruh Patrikovi Lainemu, který se netrefil do střely z první.

22:51
    Domácí jsou v plném počtu. Tohle oslabení zvládli velmi dobře.

21:53
    První polovina přesilovky hostům nevyšla. Brankáře Hellebuycka neohrozili.

20:50
    Patrik Laine je vyloučen za sekání. Přesilovka pro Calgary.
    20:34 Mark SCHEIFELE - 2:3

20:34
    Skvělý nástup domácích do druhé třetiny! Nikolaj Ehlers ještě brankáře Markströma nepřekonal, ale dorážející MARK SCHEIFELE už z bezprostřední blízkosti puk za brankovou čáru dostal – 2:3. Asistence: Nikolaj Ehlers.

Hity – 12:9

První třetina vyšla lépe hokejistům Calgary. Ti se ujali vedení v 5. minutě, kdy Matthew Tkachuk šikovně tečoval střelu Anderssona a od té doby se hrálo ve velmi svižném tempu. V 8. minutě domácí vyrovnali. Nejprve díky brankáři Hellebuyckovi přežili šanci soupeře a hned z následného brejku přesně pálil Patrik Laine. Plameny si však vzaly poměrně vedení zpět, když využily svou první přesilovku. Lindholm našel Johnnyho Gaudreaua a ten střílel do poloodkryté branky. V 17. minutě se pak prosadil i sám Elias Lindholm, který se po Dubého přihrávce trefil ideálně do střely z voleje.

20:00

19:59
    V úplném závěru první části ještě stačil vystřelit Mikael Backlund. Hellebuyck byl pozorný a nepřipustil tak navýšení náskoku Flames.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:44
    Důležitý zákrok si teď připsal Hellebuyck! Elias Lindholm našel z modré čáry před brankou zapomenutého Matthewa Tkachuka, který zblízka zamířil do postoje gólmana Winnipegu.

17:47
    Po střele Pionka je puk ve výstroji hostujícího brankáře Markströma. Následuje reklamní přestávka.
    16:28 Elias LINDHOLM - 1:3

16:28
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté odskakují na rozdíl dvou zásahů! Dillon Dubé našel od zadního mantinelu ELIASE LINDHOLMA, který střílel z první a z pravé strany zamířil do vzdálenějšího horního růžku – 1:3. Asistence: Dillon Dubé a Christopher Tanev.

15:50
    Hra se v posledních minutách přeci jen trochu uklidnila. Tempo je ale stále vysoké.

14:07
    Od modré střílel Noah Hanifin. S pokusem obránce Calgary si poradil Hellebuyck.

13:44
    Plameny úvodní oslabení přežily. Už jsou kompletní.

12:47
    Jets sehráli přesilovku na Patrika Laineho. Ten střílel z první, ovšem jeho pokus zablokoval obránce Nestěrov.

12:22
    Hostům se podařilo vyhodit.

11:43
    Přesilovku si zahrají i domácí! Dvě minuty za hákování dostal Derek Ryan.
    11:24 Johnny GAUDREAU - 1:2

11:24
    Využitá přesilovka Flames! Elias Lindholm naznačil na pravém kruhu, že bude střílet. Místo toho ale našel JOHNNYHO GAUDREAUA, který si před brankou srovnal kotouč na čepel a poslal ho do bližšího horního růžku z pohledu přesouvajícího se Hellebuycka. Asistence: Elias Lindholm a Sean Monahan.

10:12
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., nedovolené bránění).

08:56
    Josh Leivo, který přišel do Calgary z Vancouveru, se dostal ke střele. Nemířil ale přesně a Hellebuyck zasahovat nemusel.
    07:24 Patrik LAINE - 1:1

07:24
    Klasická situace nedáš – dostaneš! Bennett uvolnil Rasmuse Anderssona, který si položil Connora Hellebuycka, ale nedokázal dostat puk za jeho záda. Hra se následně otočila na druhou stranu. Forbort našel Kylea Connora, jenž vysunul PATRIKA LAINEHO a ten z vrcholu pravého kruhu zamířil naprosto přesně – 1:1. Asistence: Kyle Connor a Derek Forbort.

06:56
    Po hostujícím gólu se znatelně zvedlo tempo hry. Nyní se to přelévá ze strany na stranu!

05:34
    Domácí se snažili odpovědět Nikolajem Ehlersem. Proti dánskému útočníkovi zasáhl Jacob Markström.
    04:28 Matthew TKACHUK - 0:1

04:28
    Plameny otevírají skóre zápasu! Elias Lindholm vyhrál buly v útočném pásmu. Puk se pak dostal na modrou čáru k Rasmusovi Anderssonovi, který vystřelil a jeho pokus před brankovištěm šikovně tečoval MATTHEW TKACHUK. Kotouč přepadl přes pravé rameno brankáře Hellebuycka do branky. Asistence: Rasmus Andersson a Mark Giordano.

04:23
    Zakázané uvolnění Winnipegu. Hra se vrací před Hellebuycka.

03:58
    Poolmanovu přihrávku protečoval do útočného pásma Appleton. Domácí poté vystřídali.

03:12
    Tryskáči zatím neohrozily brankáře soupeře. V ofenzivě jim to vázne na nepřesnostech.

02:08
    Nahození Seana Monahana tečoval bránící Tucker Poolman těsně vedle vlastní branky! Brankář Hellebuyck si jistě oddechl, že to dopadlo takhle.

01:32
    Nikolaj Ehlers si najížděl za obranu Calgary, ovšem byl dobře pokryt bránícím hráčem a puk k němu neprošel.

00:34
    Hosté začali zápas se čtvrtou útočnou formací. Ta své úvodní střídání zakončila zahřívacím střeleckým pokusem Milana Lucice, který pokryl Connor Hellebuyck.

00:08
    Hned v úvodu utkání se Flames dopustili postavení mimo hru.

00:01

Dozněla kanadská hymna a nyní se už může vše přichystat na úvodní buly.

Zdá se, že na premiéru v dresu Calgary si bude muset počkat Dominik Simon. Oproti předzápasovým předpokladům místo něho v sestavě figuruje Derek Ryan.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, Niku, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Calgary Flames: Markström (Domingue) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk – Leivo, Monahan (A), J. Gaudreau – D. Ryan, Backlund, Mangiapane – Nordström, S. Bennett, Lucic.

Rozhodčí: Joannette, Skilliter – Mills, Cormier.

V Bell MTS Place probíhá předzápasová show. Představováni jsou hráči Winnipegu.

Československá stopa:
    CZE: David Rittich, Dominik Simon (oba CGY)
    SVK: Adam Růžička (CGY)

Vzájemné zápasy:
    Jak už bylo řečeno, oba celky se v létě utkaly v předkole play-off. Calgary bylo úspěšnější, sérii vyhrálo 3:1 na zápasy. Flames nejprve zvítězili 4:1, Jets ale odpověděli výhrou 3:2. Další dvě utkání už ale jasně patřila Calgary, které si výsledky 6:2 a 4:0 zajistilo postup.

Winnipeg Jets:
    Winnipeg obsadil v loňském ročníku v tabulce Západní konference deváté místo a po dlouhé koronavirové pauze ho čekalo předkolo play-off proti Calgary. Tam Tryskáči neuspěly, sérii prohráli 1:3 na zápasy.

Letos by rádi své výkony zlepšily. Týmu ale chybí – s výjimkou Joshe Morrisseyho – výraznější obránce, kterým v minulosti býval třeba Dustin Byfuglien. To do ofenzivy má kouč Paul Maurice k dispozici výborné hráče jako Blake Wheeler, Kyle Connor, Patrik Laine nebo Mark Scheifele. Do klubu přišel také zkušený centr Paul Stastny, jenž naposledy působil v organizaci Vegas. Jets se navíc mohou spolehnout na jednoho z nejlepších gólmanů v soutěži, kterým je Connor Hellebuyck.

Calgary Flames:
    Hokejisté Calgary obsadili v minulé sezóně v nekompletní základní části osmé místo v tabulce Západní konference. Zahráli si tak předkolo play-off, v němž vyřadili poměrem 3:1 na zápasy Winnipeg, v konferenčním čtvrtfinále však však podlehli 2:4 na zápasy pozdějším finalistům bojů o Stanley Cup z Dallasu.

Flames mají k dispozici velmi zajímavý a talentovaný tým. Ten by měli táhnout už dostatečně ohraní Johnny Gaudreau, Sean Monahan či Matthew Tkachuk. Z obránců je zajímavý třeba Švéd Rasmus Andersson, zkušenost zadním řadám pak dodává držitel Norrisovy trofeje z roku 2019 Mark Giordano. O pozici v brankovišti svedou souboj český reprezentant David Rittich s nově příchozím Jacobem Markströmem. Druhým hráčem z Česka na soupisce je z Pittsburghu příchozí útočník Dominik Simon.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Tento týden odstartovala nejlepší hokejová liga světa, tedy NHL. Druhý hrací den se utkají také Winnipeg Jets a Calgary Flames, pro které to bude odveta za souboj v letním předkole play-off, v němž byly úspěšnější Plameny. Připomínám, že všechny kanadské týmy byly kvůli koronavirovým opatřením zařazeny do jedné divize a v základní části budou hrát výhradně pouze mezi sebou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Laine (Connor, Forbort), 21. Scheifele (Ehlers), 36. Connor (Laine, Wheeler), 62. Laine (Pionk, Connor) – 5. M. Tkachuk (R. Andersson, Giordano), 12. J. Gaudreau (E. Lindholm, Monahan), 17. E. Lindholm (Dubé, Ch. Tanev)

Rozhodčí: Joannette, Skilliter – Mills, Cormier