Buffalo – Washington 4:6 (kon.) | New Jersey – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Carolina 0:3 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.)
Arizona – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Arizona Coyotes
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
San Jose Sharks
Pátek 15.01.2021, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:07:35)

1. Tomáš Hertl (SJS)
    2+1
    2. Evander Kane (SJS) 1+2
    3. Conor Garland (SJS) 1+1.

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Hertl (SJS)
    – 2+1, +2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:57.

Darcy Kuemper (ARI) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 63:00
    Martin Jones (SJS) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9%, odchytal 63:54.

Statistiky:
    Střely na branku: 37 – 35 (8:13, 9:10, 19:7, 1:5)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 22
    Trestné minuty: 8 – 8
    Využité přesilové hry: 1/4 – 1/4
    Vyhraná vhazování: 55 % – 45 %
    Bodyčky: 21 – 18.

San Jose mělo lepší úvod a díky dvěma dorážkám Tomáše Hertla vyhrálo první třetinu 2:0. Ve zbytku zápasu už měli navrch domácí, kteří se poprvé prosadili v 36. minutě, ale po brejku Kanea už znovu ztráceli dva góly. Coyotes to v koncovce ale nezabalili, Keller jim dal naději a Phil Kessel jen pár vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3. Šance na rozhodnutí v prodloužení už domácí neproměnili a nájezdová loterie nakonec vyšla Žralokům.

Logan COUTURE - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
    Autorem vítězné branky je LOGAN COUTURE.
    Clayton KELLER

3. série
    1:2
    Arizona svůj comeback do vítězného konce nedotáhne. Poslední domácí nájezd v podání Kellera brankář Jones zlikvidoval!

2. série
    1:2
    Sharks otáčí průběh nájezdů! Logan Couture si hodil kotouč na bekhend a bezpečně přehodil brankáře Arizony.
    Conor GARLAND

2. série
    1:1
    Conor Garland orazítkoval horní tyč! Je to už potřetí, co dnes Jonesovi pomohla branková konstrukce.
    Ryan DONATO

1. série
    1:1
    Ryan Donato to rovněž udělal výtečně! Položil si Kuempera a zleva zavěsil do vesměs prázdné branky.
    Nick SCHMALTZ

1. série
    1:0
    Nick Schmaltz se rozjel jako první a s naprostou lehkostí objevil místo nad levou rukou Martina Jonese.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Karlsson ztratil puk a hostům proto zbylo jen pár posledních vteřin. Timo Meier napřáhl z levého křídla, ale Kuemper kotouč do branky nepustil.

64:33
    Hodně podobný moment ještě jednou. Karlsson dával přihrávku doprava Kaneovi, jenž těsně netrefil vzdálenější tyč. Puk se po prknech svezl mimo hřiště.

64:23
    Erik Karlsson nabil na pravý kruh Coutureovi, jehož tvrdá pumelice skončila až nad mantinely. Kuemper vůbec zasahovat nemusel.

64:05
    Od Sharks je to hodně statické. Couture zkoušel překvapit střelou z otočky, ale Kuemper byl na zemi včas.

63:40
    Johan Larsson vyvezl puk mimo obranné pásmo Coyotes. Domácí tím zkrátili své oslabení o několik cenných vteřin.

63:13
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Clayton Keller – 2 min., podrážení). Hosté si rovněž vybírají svůj time-out.

63:11
    Brent Burns si z druhé vlny přijel pro přihrávku od Karlssona, nicméně z prvního doteku vůbec netrefil prostor branky.

62:25
    Na druhé straně zahrozil LaBanc, kterého Coyotes zastavili jen za pomoci faulu. San Jose má ponechanou výhodu.

62:10
    Domácí zahodili stoprocentní šanci na rozhodnutí! Po propadnutí Gregora šli ve dvou na Jonese, ale Brassard po narážečce s Kellerem selhal!

61:56
    Keller na ose hřiště přenechal puk Brassardovi, který si připravil střelu bekhendem a orazítkoval tyč hostující brány!

61:22
    Kessel ztratil stabilitu a Žraloci mohli opět vyrazit na zteč. Meier si puk držel několik vteřin, ale nakonec vystřelil do nohy Ekmana-Larssona.

60:40
    Darcy Kuemper vyrazil štiplavou střelu zápěstím od Kanea mimo hrací plochu. Oba týmy posílají na led čerstvé síly.

60:21
    Erik Karlsson z pravého mantinelu hledal u brány Hertla, ale ten neměl klid na zkompletování hattricku.

60:01

60:00
    59:56 Phil KESSEL - 3:3

59:56
    Arizona právě vstřelila branku!
    Necelé čtyři vteřiny před sirénou domácí vyrovnávají na 1:1. Pár tisícovek fanoušků bouří nadšením! Goligoski zabojoval o Kesselem nahozený puk a zahájil poslední kombinaci Kojotů. Kellerovovi se kvůli zásahu Kellmanovy hokejky střela z pravého kruhu nepovedla. Puk se však došoural k brankovišti a tam ho za Jonese dostrkal PHIL KESSEL. Asistence: Alex Goligoski, Clayton Keller.

59:15
    Žraloci ukrojili několik vteřin soubojem pod mantinelem. Z toho se kotouč odrazil příhodně pro Ekmana-Larssona, ale ten svou velkou šanci z mezikruží neproměnil!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Znovu byl Dvorak na buly úspěšnější. Domácí to sehráli směrem na Chychruna, jehož tvrdou střelu Jones jistě vyrazil.

58:20
    Dvorak vyhrál vhazování nad Hertlem. Po mnoha přihrávkách to stačilo pouze na nepřesnou střelu Ekmana-Larssona, po které hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

57:56
    Arizona si vybrala oddechový čas a už ponechala na střídačce Darcyho Kuempera. Je před námi hra v šesti proti pěti.

57:56
    Christian Dvorak ztečoval puk do levého betonu Jonese. Ten velmi rychle zareagoval a nenechal dorážet Kessela.

57:38
    Zakázané uvolnění Sharks se nepíská. Oesterle musí hrát a na nic nečekat, protože moc času na vyrovnání Kojotům nezbývá.

57:10
    V dobrém světle se chtěl ukázat také Pitlick. Akce po levé straně ale skončila nepřesně mířenou střelou.
    56:30 Clayton KELLER - 2:3

56:30
    Tři a půl minuty před koncem třetiny se Kojotům podařilo zápas ještě jednou zdramatizovat! Conor Garland se individuálně prosmýkl mezi Knyžovem a Karlssonem. Ze zadního mantinelu pak skvěle našel ve slotu CLAYTONA KELLERA a ten zavěsil ze svého pohledu do levého horního rohu. Asistence: Conor Garland, Jakob Chychrun.

55:54
    Garland se pěkně vymanil ze sevření obránce, nicméně si zakončení rozmyslel a Goligoski následnou přihrávku do strany nezpracoval.

55:03
    Kuemper musel rychle vyrazit z brankoviště, protože se středním pásmem řítil za kotoučem Nieto. Klidně to mohlo skončit únikem.

54:55
    Goligoskiho pas podél brankové čáry se odrazil směrem na Chychruna. Ten znovu na nic nečekal a pálil, ale Jones nastalou situaci zvládl s přehledem.

54:21
    Martin Jones si pohlídal území u své pravé tyče ve chvíli, kdy na něj letěla Kellerova navštívenka z ostrého úhlu.

54:03
    Chychrun napřáhl zpoza levého kruhu, jenže z toho byla další zablokovaná střela. San Jose si pomohlo vyhozením na další icing.

53:01
    Donatovi se nabízel Ferraro, kterého to hodně táhne do ofenzivy. Bývalý útočník Bostonu nebo Minnesoty zakončoval sám, ale čtvrtý gól Sharks z toho nebyl.

52:24
    Kevin Labanc před Kuemperem dobře tečoval letící puk, který každopádně zaplul do gólmanovy výstroje. Pokračovat se bude po reklamní pauze.

52:06
    Teď už to bude mít domácí tým hodně složité. Další drobnou komplikací může být zakázané uvolnění.
    51:24 Evander KANE - 1:3

51:24
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Sharks dělají asi rozhodující krok směrem k první výhře v sezóně! EVANDER KANE po Leonardově obloučku z obranného pásma vyhrál bruslařský souboj s Chychrunem a před Kuemperem navíc prokázal i rychlé ruce, když si přehodil puk na forhend a zvedl ho do domácí klece. Asistence: John Leonard, Tomáš Hertl.

50:42
    Oesterleho nahození přistálo na výstroji Noaha Gregora, jenž z posledních sil vyhodil a pomalým krokem odjel na hráčkou lavici.

50:20
    Oesterle přenesl hru na volnou levou stranu. Hjalmarsson si na střelu ale netrefil a přihrávka na Dvoraka se mu navíc nepovedla.

49:36
    Svižná střela švihem od Garlanda se mezi tři tyče nevešla. Neatakovaný Timo Meier pak trochu zbytečně vyhodil na zakázané uvolnění.

49:17
    Aktivní Chychrun se snažil vpádu přihrát jednoruč, ale puk neletěl do míst, kam se blížil jeho kolega Hayton.

48:32
    Od Goligoskiho to byla jasná pobídka k teči, místo které se však uskutečnil pouze blok. Puk se odrazil na hostující hokejky.

48:02
    Chychrun se opřel do volně ležícího kotouče, nicméně z levého křídla trefil jen dobře postaveného Jonese. Následuje reklamní přestávka.

47:31
    Hjalmarsson se postaral o zastavení Vlasicovy střely z vrcholku levého kruhu. Právě v této činnosti zkušený švédský obránce na ledě vyniká.

47:13

47:04
    Dvakrát za sebou zahrál dobře pozičně Christian Dvorak. Kuemper je v končícím oslabení prakticky bez práce.

46:22
    Crouse si v pohodě vyjel z obranného pásma a ze středu hřiště vyhodil tak, aby domácí kvarteto mělo čas na vystřídání.

46:10
    Zatím to není bůhvíjak kvalitní přesilová hra. Karlsson dlouho vyčkává s rozehrávkou vedle vlastní branky.

45:40
    Kojotům se podařilo vyhodit puk ven z vlastní třetiny. Případný inkasovaný gól by byl obří komplikací ve snaze vybojovat nějaké body.

45:13
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., podrážení).

44:57
    Kuemper si musel dávat pozor na nepříjemné zakončení z ostrého úhlu. Z levého křídla se o něj zasloužil Evander Kane.

44:49
    Rozhodčí si rozmysleli původně signalizovaný trest pro Kuempera, který hrál s kotoučem mimo vyznačený pětiúhelník za brankou. Štěstí pro Coyotes.

43:43
    Žraloci se mohou zformovat v přerušené hře. Kotouč opustil ledové kolbiště a vhazovat se bude před hostující střídačkou.

43:02
    Od Arizony to byla výborná přesilovka. Odměna v podobě gólu však chyběla. Hosty mnohokrát podržel jistě chytající Jones.

42:41

42:08
    Chychrun pálil z vrcholku rozestavěného deštníku. Stejně jako vzápětí Dvorak skóre zápasu ale nesrovnal.

41:40
    Garlandova rána z jedničky byla nepřesná. Stejný hráč to o pár chvil později zkoušel ještě jednou, ale do cesty se mu postavil Vlasic.

41:12
    Další projektil Chychruna neměl potřebnou přesnost. Kojoti ale zůstávají v útočném pásmu a hledají cestičky ke vstřelení vyrovnávajícího zásahu.

40:48
    Christian Dvorak porazil na buly Hertla. Díky tomu hned vzápětí zkoušel štěstí Chychrun, ale Jones spolehlivě zakročil.

40:41
    Garland přinutil Jones opět zasahovat. Mezitím rozhodčí viděli podražení Labanca, přes jehož hůl přepadl Schmaltz.

40:27
    Jones měl ideální výhled na Goligoského příklep od modré čáry, který navíc letěl přesně na gólmanovo břicho.

Bodyčky: 16 – 12.

Druhá dvacetiminutovka byla z domácího pohledu mnohem veselejší. Arizona měla velký tlak a ve finále ji může mrzet, že z něj vytěžila pouze jeden vstřelený gól. Martin Jones byl poprvé překonán v šestatřicáté minutě, kdy střelu Garlanda ztečoval do jeho sítě vlastní spoluhráč Brent Burns. Pokud Coyotes udrží nastolené tempo, tak se můžeme těšit na velmi zajímavé třetí dějství.

40:00

39:31
    Další střela Burnse skončila na betonu Kuempera, který po nahození Knyžova s drobnými potížemi přerušil hru.

39:08
    Burns trefil jen Caggiulu, který stál těsně předním. O další přechod do útočné fáze se z hostujícího pohledu stará Kevin Labanc.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Dvorak vybojoval puk v prostoru mezi středními čarami. Tohle území ve druhé třetině jednoznačně patří domácím hokejistům.

37:54
    Sharks doslova rezignovali na útok. Noah Gregor jen nahodil ze středního pásma a pak se svými kumpány otočil směrem na střídačku.

37:12
    Rozhodčím se nepozdávala přihrávka rukou. Necelé tři minuty před koncem druhé části je hra vykázána do středu hřiště.

36:55
    Kessel trošku zpomalil rychlý protiútok, jenž ztroskotal na zablokované přihrávce Dvoraka k vzdálenější tyči.

36:30
    Kuemper se ocitl v ohni střel. Nebezpečný byl Meier a poté i Labanc. Vše uzavřel nepřesný pokus z dálky od Erika Karlssona.
    35:46 Conor GARLAND - 1:2

35:46
    První gólová radost mezi přítomnými fanoušky Arizony! Dvorak po nahrávce od Chychruna rozdal křižnou přihrávku k pravému kruhu, odkud po horším zpracování vypálil CONOR GARLAND a kotouč po odrazu od hokejky bránícího Burnse zapadl za Jonesova záda. Asistence: Christian Dvorak, Jakob Chychrun.

35:12
    Christian Dvorak vyhrál buly před Jonesem, jenže Arizona se sama vyhnala z pásma nepřesnou přihrávkou k modré čáře na Chychruna.

35:05
    Joek Kellman poslušně usedl na trestnou lavici, protože si je vědom svého podražení Brassarda. Po reklamní pauze budou mít Yotes další šanci na snížení.

34:36
    Garlandova přihrávka do druhé vlny proletěla až na opačný konec ledové plochy. Domácí měli štěstí, že z toho nebyl žádný smrtící brejk.

34:11
    Znovu Žraloci vybojovali puk ve vlastní třetině, ale pak ho rychle odevzdali nahozením do prázdného středního pásma.

33:27
    Sörensenovu střelu z pravého kruhu Kuemper jenom vyrazil, a tak o pár vteřinek později musel čelit i dorážce Ferrara z opačné strany.

32:57
    Dezorientovaný Donato si nevšiml, že ve středním pásmu nemá žádné spoluhráče. Přihrávku naslepo sebral domácí obránce Niklas Hjalmarsson.

32:24
    Pitlick a Brassard se v předbrankovém prostoru nedostali k centru z levého křídla od Claytona Kellera. Jones i nadále drží čistý štít.

31:55
    Labanc nedostal kotouč ven z obranného pásma, ale výsledkem toho byla pouze Kellerova bekhendová střela do nohy Erika Karlssona.

31:20
    Další zákrok pro Kuempera, který vyrážečkou jistil dalekonosný nástřel z dílny vousáče Brenta Burnse.

30:47
    První šance San Jose ve druhé třetině! Lekci z efektivity mohl dát Marcus Sörensen, kterého z rohu skvěle našel Burns. Střela na střed branky na to ale nestačila.

30:10
    Ryan Donato z pravého kruhu o hodně minul. Rozhodčí pak viděli nějaký přestupek ve středním pásmu a na programu tak bude reklamní přestávka.

29:23
    Brassard byl blízko gólu ve svém prvním utkání po podpisu v Glendale! Po hostující chybě v rozehrávce skončila jeho střela švihem na tyči.

28:45
    Obrana Sharks podává velmi obětavý výkon. Potvrdil to i John Leonard, který doslova skočil do Schmaltzovy střely z levého kruhu.

28:05
    Mario Ferraro po souboji s Caggiulou naboural do mantinelu bruslemi napřed. Naštěstí se rychle zvedl a podle všeho bude stoprocentně v pořádku.

27:25
    Kessel si až moc dlouho chystal střelu z vrcholku levého kruhu. Některý z borců v bílém dresu ji srazil do ochranné sítě.

27:15
    Zakázané uvolnění San Jose, které před polovinou základní hrací doby prohrává ve statistice střel na branku 14:16.

26:47
    Sörensen si zkušeně pokryl puk a po otočce ho vrátil směrem k modré čáře, odkud Kuemperovu lapačku zaměstnal švédský obránce Erik Karlsson.

26:33

26:07
    Kesselova střela švihem z levého kruhu ztroskotala na betonu Jonese, který na celou situaci dobře viděl. Sharks dostali puk do bezpečí.

25:37
    Garlandovo zakončení bylo nepřesné. Arizona zůstává v útočném pásmu, ale zatím to nemá nic společného s gólovou šancí.

25:10
    Erik Karlsson jednoduše vyhazuje krátce poté, co se po zahuštěné ose hřiště neprokličkoval do zakončení Kessel.

24:33
    Po tečované střele Chychruna se krosčekem provinil Burns, jenž podruhé v utkání odchází na trestnou lavici.

24:10
    Brent Burns neměl přesně seřízená mířidla. Zabrat dostal jen zadní mantinel poblíž Kuemperova pracoviště.

23:43
    Oesterle přidal další projektil od modré čáry, po kterém už Jones přerušil hru. Start druhé třetiny jeho kolegům z pole moc nevyšel.

23:08
    Až teď vyrazila utavená pětice hostů střídat. Vzápětí po nahrávce z úrovně brankové čáry přestřelil Clayton Keller.

22:47
    Clayton Keller vracel puk do druhé ohně. Demersovi dělovka sedla pěkně, ale hostující gólman byl opět na správném místě.

22:25
    Pitlick byl úplně volný na levém křídle, odkud se přiblížil Jonesovi, ale žádnou mezeru v jeho postoji ve finále nenašel.

21:50
    Garland, Schmaltz a Hayton si vytvořili menší tlak v předbrankovém prostoru. Sharks se vysvobodili vyhozením na icing.

21:19
    Drake Caggiula to z levé strany zkoušel na přední tyč, ale Jones byl se svou pravou nohou připraven.

20:56
    Zakázané uvolnění Arizony, které se hrubě nepovedla přechodová fáze z obranného pásma.

20:10
    Svižný start do druhé části od domácího týmu. Keller vypálil do betonu Jonese, který měl štěstí, že se puk neodrazil k dojíždějícímu Pitlickovi.

Bodyčky: 6 – 6.

První třetina mezi Kojoty a Žraloky vyšla mnohem lépe živočichům z vodního světa. Velkou zásluhu na tom má český útočník Tomáš Hertl, který dvěma gólovými dorážkami zařídil hostům nadějný náskok. Arizona toho příliš nepředvedla a do dalších čtyřiceti minut se bude muset výrazně zvednout.

20:00

19:36
    Schmaltz převzal Garlandovu přihrávku od zadního mantinelu. Po zákroku Jonese se k dorážce tlačil urostlý Dvorak, ale hostující strážce branky si poradil.

19:29

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:40
    Chychrun zastavil nepovedený pokus u vyhození a později sám nahazoval zpoza levého kruhu. Kotouč se až k Jonesovi ale nedostal.

18:10
    Coyotes se po půlminutě snažení usadili v útočném pásmu, jenomže se zmohli jen na velký počet nic neřešících přihrávek podél hrazení.

17:29
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., vysoká hůl).

17:10
    O rychlou odpověď se nepostaral Lawson Crouse, který sice ukradl puk poslednímu obránci San Jose, ale sám před brankou Jonese nevymíchal.
    16:51 Tomáš HERTL - 0:2

16:51
    TOMÁŠ HERTL udržel puk za brankou, odkud Kane ze záporného úhlu vyprášil Kuemperův beton. Pak už se opět o slovo přihlásil český útočník, který druhou gólovou dorážkou zvýšil hostující vedení na 2:0. Asistence: John Leonard, Evander Kane.

16:39
    John Leonard si pomohl výtečným zrychlením. Ani jeho pokus z levého kruhu ale neměl potřebnou přesnost.

16:16
    Phil Kessel zasekl před levým kruhem a nabídl puk před rozjetého Demerse, který o velký kus minul ze svého pohledu levou tyč.

15:13
    Schmaltz nezpracoval přihrávku do středového kruhu. Sharks rychle otočili hru, ale Couture pouze z dálky nastřelil puk do lapačky brankáře.

14:59

14:15
    Tyler Pitlick vyvezl puk do bezpečí. Před hitem od Ferrara jej stihl odhodit za branku vedoucího San Jose.

13:34
    Tomáš Hertl zvládl tečovat Kaneovu střelu z levého křídla, ale puk se od jeho hokejky vydal až nad hrazení.

13:15
    Kaliforňané mohou rychle odskočit. Úvod druhé přesilovky jim ale nevyšel, kotouč vyletěl ven z jejich útočné třetiny.

12:58
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., sevření puku rukou).
    12:43 Tomáš HERTL - 0:1

12:43
    Hosté po dvanácti vteřinách využívají hned první přesilovou hru v sezóně! Karlsson rozdal puk k pravému kruhu na Couturea, jehož střelu Kuemper nezkrotil a díky tomu se k relativně jednoduché dorážce dostal TOMÁŠ HERTL. Asistence: Evander Kane, Logan Couture.

12:31
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Niklas Hjalmarsson – 2 min., hákování).

12:20
    Sharks zatím hráli v ponechané výhodě. Noah Gregor našel křižnou přihrávkou Kanea, proti němuž se Kuemper stačil přesunout k levé tyči.

11:55
    Meier ukázal záda všem protihráčům. Jeden z nich ho podrazil a není vyloučeno, že se po přerušení bude konat trestné střílení!

10:41
    Johan Larsson se ve snaze zpracovat prudkou přihrávku k modré čáře provinil postavením mimo hru.

10:11
    Svižná pasáž končí zásahem Kuempera proti Burnsovi, jenž podpořil na útočném výletu se nacházejícího obránce Ferrara.

09:56
    Sörensen přenesl hru z levého mantinelu k pravému kruhu, ovšem tam Kellmanovi sebral puk na břiště klouzající Dvorak!

09:20
    Hayton si počkal na podporu Garlanda, který od něj dostal krátkou přihrávku na ose hřiště. Ani Martin Jones se však zahanbit nenechal.

08:59
    Noah Gregor dorážel Donatovu střelu z osy hřiště a Kuemper musel vytáhnout dva kvalitní zákroky, aby zamezil hostující radosti!

07:40
    Lawson Crouse objel hostující branku, ale zprava moc nebezpečně nevystřelil.

06:50
    Dvorak vyrazil vstříc Jonesovi a u pravého kruhu trpělivě nachytal zajímavou pozici pro Kessela. Ani jeho možnost prvním gólem zápasu ale neskončila.

06:26
    Haytonovu ránu z pravého křídla se snažil tečovat a později i dorážet Garland, nicméně úspěšný nebyl.

06:11
    Sörensen zprava centroval do nebezpečného území před Kuemperem, ovšem Marleau do jeho brány kotouč nedorazil.

05:42
    Sváteční střelec Hjalmarsson nahodil puk za účelem získat vhazování v útočném pásmu. Jones si vysoký pokus skutečně ponechal v lapačce.

05:20
    Krátká přihrávka na Crouse byla sražená mimo hrací plochu. Arizona si na svou první střelu na branku bude muset ještě počkat.

04:51
    Keller ztratil puk při obratu na levém křídle. Na druhé straně se už chystal něco provést Gregor, ale plány mu pokazil odpískaný ofsajd.

04:06
    Nick Schmaltz porazil na buly Gregora, jenže kojotí rozehrávka skončila pouze zakázaným uvolněním. Vhazuje se po pravici Kuempera.

03:57
    Ofsajd San Jose.

03:24
    Kessel poslal puk jen do Erika Karlssona. Následně neprošlo ani Demersovo nahození z pravého konce modré čáry.

03:14
    Oliver Ekman-Larsson provedl svou typickou střelu zápěstím zpoza levého kruhu, jenomže kotouč byl odražen do ochranné sítě.

02:50
    Chychrunovi spoluhráči odjeli střídat, takže domácí obránce pouze nahodil puk za Jonese, kde je o něj sváděn velký boj.

01:49
    Nieto nabral vynikající rychlost. U levého mantinelu dojel volný puk, který se pak snažil uklidit mezi betony. Kuemper jistě zasáhl betonem.

01:21
    Caggiula se málem dostal do samostatného úniku. Bohužel pro Coyotes ztratil stabilitu a Jones mohl být v klidu.

00:35
    Několik stovek fanoušků vidělo první náznak hostující šance. Vlasic nahazoval od modré a započal drobný závar u Kuempera.

00:13
    Na úvodním vhazování uspěli hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v černých "kachina" dresech.

00:01

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Garland, Schmaltz, Hayton – Kessel, Dvorak, Caggiula – Keller, Brassard (A), Crouse – Pitlick, Jo. Larsson, Fischer.

San Jose Sharks: M. Jones (Dubnyk) – E. Karlsson, Vlasic, Burns (A), Ferraro, Meloche, Knyžov – Labanc, Couture (C), Meier – E. Kane, Hertl (A), Leonard – Nieto, Gregor, Donato – Sörensen, Kellman, Marleau.

Rozhodčí: L´Ecuyer, Peel – Gibbons, Nagy.

Preview celé Západní divize

Kalifornský celek zažil po úspěšných letech velký výkonnostní propad, kvůli kterému se nemohl zúčastnit ani předkola rozšířeného play-off. Sharks v nedokončené základní části obsadili v Západní konferenci úplně poslední pozici, která jim navíc neposkytla žádnou výhodnou pozici do draftu. Přesto v klubu nedošlo k žádnému průvanu. Nejvýznamnější změny proběhly u brankářů, když Martina Jonese doplnil Devan Dubnyk z Minnesoty. Zajímavé změny nastaly také v případě dvou klubových ikon. Zatímco se po krátkém působení v Pittsburghu znovu vrátil Patrick Marleau, tak vousáč Joe Thornton zamířil do mladé kabiny Maple Leafs. Nejen trenér Bob Boughner věří, že celou sezonu vydrží zdravý Tomáš Hertl, jenž by měl patřit mezi největší opory. Totéž se dá říci i o Radimu Šimkovi, který start sezóny ještě nestihne.

V Glendale měli poměrně rušný podzim. Klub, který v létě po dlouhých letech nakoukl do vyřazovacích bojů, prošel mnoha změnami na manažerských postech a zároveň absolvoval dosti problematický draft. Samotná soupiska Coyotes se oproti minulé sezóně nezkvalitnila. Zatímco mezi odchody nalezneme jména jako Hall, Richardson, Stepan, Grabner, Hinostroza nebo Söderberg, tak v kolonce příchodů vyčnívá jen třiatřicetiletý útočník Derick Brassard. Další příchody Johna Haydena, Johana Larssona, Drakea Caggiuly, Tylera Pitlicka či Frederika Gauthiera byly spíše na doplnění nikterak širokého kádru. Arizona nebudí u soupeřů příliš velký respekt. Nejsilnější stránkou zůstává brankářské duo ve složení Antti Raanta a Darcy Kuemper.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od tří hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Arizonou Coyotes a San Jose Sharks!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 36. Garland (Dvorak, Chychrun), 57. Keller (Garland, Chychrun), 60. Kessel (Keller, Garland) – 13. Hertl (E. Kane, Couture), 17. Hertl (Leonard, E. Kane), 52. E. Kane (Leonard, Hertl), rozh. náj. Couture