Buffalo – Washington 4:6 (kon.) | New Jersey – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Carolina 0:3 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.)
Arizona – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.)
Los Angeles Kings
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Minnesota Wild
Pátek 15.01.2021, 04:05 • Staples Center, Los Angeles • NHL

59:03
    Na led se po krátké přestávce znovu dostal elitní pár Kings, jenže v rohu hřiště si Olli Määttä neodpustil faul v souboji s Kevinem Fialou. To je ložená šance pro rozhodnutí duelu.

45:32
    Johansson otupí tlak Wild, protože osekával soupeře, ale ještě předtím vytáhl Talbot nejlepší zásah v utkání a udržel svůj tým ve hře.

38:32
    Blake Lizotte ještě dává Wild šanci ke snížení. V obranném pásmu podrážel a už putuje na trestnou lavici.

35:11
    Talbot sice chytá střelu Kopitara, ale ještě předtím přišel nepovolený zákrok Brodina. Dvě minuty za držení.

30:24
    Příliš mnoho hráčů LA na ledě, trest odsedí Luff.

27:36
    Přesilovka nemá dlouhého trvání, Dustin Brown půjde pykat za držení.

26:08
    Hodně přísný trest. Kevin Fiala za svůj neúmyslný náraz do Quicka musí za katr.

25:33
    Clague si v souboji mimo záběr holí přidržel Erikssona Eka a odsedí si dvě minuty na trestné lavici. Jasné hákování.

21:43
    Při defenzivní činnosti si sekání neodpustil Mark Alt. Také Minnesota poprvé vyzkouší přesilovkový vzorec, který si natrénovala během kempu.

01:17
    Matt Dumba zasáhl při bránění Kopitara do hlavy. Krvavý šrám nevidíme, takže to budou jen dvě minuty.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 20. J. Carter (Kopitar), 28. Athanasiou (J. Carter, Roy), 38. D. Brown (Iafallo, Kopitar) – 17. Brodin (Kaprizov), 44. V. Rask (Kaprizov, Dumba), 50. M. Foligno (Suter), 64. Kaprizov

Los Angeles Kings: Quick (Grosenick) – Määttä, Doughty (A), M. Anderson, Roy, Clague, Alt – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Athanasiou, Lizotte, J. Carter (A) – A. Kempe, Vilardi, Wagner – Moore, Amadio, Luff.
    Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Dumba, Spurgeon (C), Brodin, Pateryn, Soucy – Parise (A), Bjugstad, Kaprizov – Ma. Johansson, Bonino, Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Sturm, V. Rask, Hartman.

Rozhodčí: Brenk, Kozari – Toomey, Knorr