Slavia – Šumperk 9:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Sokolov 4:5 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 3:4 (0:2 po s.n.) | Havířov – Kladno 1:0 (kon.) | Prostějov – Kolín 11:3 (kon.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:3 (kon.) | Jihlava – Kadaň 6:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 16.01.2021, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 21. kolo

59:15
    Málek míří na střídačku, Vsetín v šesti.

57:43
    Se Vsetínem už to vůbec nevypadá dobře, dvě minuty za podrážení fasuje Vojtěch Šilhavý, za této situace svolává trenér Srdínko oddechový čas pro domácí tým.

56:02
    Ondračka nyní mazácky našel Zemana, od jehož hole puk zamířil jen těsně mimo přerovskou branku!

55:13
    Po střele Pechance skákal puk na brankové čáře, naštěstí pro hosty jej přerovský obránce odpálil!

54:45
    Krisl to přehnal při bránění Kucharczyka a fasuje menší trest za plus osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

53:01
    Ryšavý postupoval do útočného pásma společně se Svobodou, druhý jmenovaný chtěl zakončit do bekhendu, ale puk mu sjel z čepele hole.

51:00
    Přerov už jen čeká na chyby Vsetína a jednu takovou zrovna obrana domácích udělala a do slibného úniku se dostal Číp, jeho kličku do bekhendu však Málek vystihl.

48:05
    Štach trefuje tyč a před prázdnou brankou Přerova promáchl Vlach!

47:48
    Vsetínu se početní výhoda vůbec nedaří, ale nyní dostane ještě bonus k tomu, Přerov zahrál v šesti a to znamená, že domácí budou mít po dobu dvětadvaceti vteřin početní výhodu 5 na 3.

46:17
    Možnost pro Vsetín, na dvě minuty míří na trestnou lavici Rok Macuh za vysokou hůl.

43:47
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Zeman – 2 min., sekání).
    38:59 Tomáš DOLEŽAL - 2:3

38:59
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerov otáčí skóre zápasu! Po tlaku Vsetínských v útočném pásmu se do samostatného úniku dostal TOMÁŠ DOLEŽAL a přesnou střelou zaznamenal svou druhou trefu v utkání. Asistence: Roman Pšurný, Vlastimil Dostálek.
    35:48 Vlastimil DOSTÁLEK - 2:2

35:48
    Zubři srovnávají stav utkání díky využité přesilové hře! Po přihrávce Hrabala se k zakončení dostal na hranici brankoviště VLASTIMIL DOSTÁLEK, napoprvé jej Málek ještě vychytal, ovšem na další dorážku z hole přerovského kanonýra už nedosáhl. Asistence: Josef Hrabal, Roman Pšurný.

35:12
    Adam Hořanský dnes znovu putuje na trestnou lavici a to znamená jediné, Přerov si zahraje další přesilovou hru.

32:04
    Vsetín ve vlastním oslabení zaútočil, v přečíslení dva na jednoho postupoval Kucharczyk s Jakubem Jenáčkem, prvně jmenovaný volil střelu, kterou Holík pouze vyrazil na hůl Jakuba Jenáčka, tomu se však nepodařilo trefit zívající branku Přerova! Velké štěstí pro hosty z Hané.

30:13
    Přerov si zahraje speciální přesilovou hru 4 na 3, trvat bude osmadvacet vteřin, pak budou Hanáci pokračovat v klasické početní výhodě 5 na 4. Viníkem této situace je vsetínský Adam Hořanský, jenž fasuje dvě minuty za držení.

28:41
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Šimon Jenáček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Krisl – 2 min., hrubost).
    27:12 Tomáš DOLEŽAL - 2:1

27:12
    Zubři se dostávají na kontakt! Ojedinělou akci hostů vedl Dostálek, jenž se neukvapil v útočném pásmu a vylepšil pozici TOMÁŠ DOLEŽALOVI, jenž překonal Málka bekhendem mezi betony. Asistence: Vlastimil Dostálek, Roman Pšurný.
    24:18 Roman VLACH - 2:0

24:18
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Valaši využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového náskoku! Střelu Šimona Jenáčka ještě Holík zlikvidoval, ale před brankou byl nikým nepokrytý ROMAN VLACH a ten dokázal kotouč zavěsit pod horní tyč. Asistence: Šimon Jenáček.

22:52
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Dluhoš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

22:26
    Bednář s Půčkem nyní dokázali rozebrat přerovskou obranu, druhý jmenovaný vypálil k tyči, ovšem Dvořáka dokázal zasáhnout a kotouče se od tyčky odrazil mimo přerovskou branku!

19:57
    Vsetín měl v samotném závěru první třetiny ještě jednu velkou šanci na navýšení skóre! Po střele Jakuba Jenáčka se puk odrazil zpět do brankoviště, kde dorážel Hořanský, puk však pouze proletěl přerovským brankovištěm.

17:39
    První přesilovou hru v utkání si zkusí hosté z Přerova, dvě minuty za podrážení fasuje Tomáš Kudělka.

11:23
    Bednářovo nahození tečoval Štach, puk se svezl jen těsně mimo přerovskou klec!

10:01
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Svoboda – 2 min., nesportovní chování).
    10:01 Radim KUCHARCZYK - 1:0

10:01
    Nyní už se Valaši radují a z náporu těží otevírací branku zápasu! Prudkou střelu Smetany Holík pouze vyrazil před sebe a na dorážku byl na správním místě RADIM KUCHARCZYK, jenž bekhendem zasunul kotouč za Holíkův beton. Asistence: Ondřej Smetana.

04:43
    Vsetín si zahraje první přesilovou hru, na dvě minuty za vysokou hůl míří na trestnou lavici Rok Macuh.

02:56
    Pechanec nyní ujížděl do přečíslení s Babkou, druhému jmenovanému puk i předložil, ale Babkovi se kotouč zamotal mezi bruslemi, a tak z další slibné vsetínské příležitosti nic nebylo.

00:42
    Přerovský obránce nezachytil puk na útočné modré čáře a z toho mohl těžit Zeman, jen se rozjel po levém křídle a mířil vstříc Holíkovi, svůj nájezd zakončoval nadvakrát, Přerov díky svému brankáři první krizový okamžik v utkání ustál.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 11. Kucharczyk (Smetana), 25. R. Vlach (Š. Jenáček) – 28. T. Doležal (Dostálek, Pšurný), 36. Dostálek (Hrabal, Pšurný), 39. T. Doležal (Pšurný, Dostálek)

VHK ROBE Vsetín: Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – Půček, Pechanec, L. Bednář – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Š. Jenáček, Kucharczyk (A), Gajarský.
    HC ZUBR Přerov: Holík (D. Dvořák) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Forman, Krisl (C), Dluhoš – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Ryšavý – Štefka, Macuh, Goiš – Václavek.

Rozhodčí: Čech, Šudoma – Novák, Komínek