Tampa – Chicago 5:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.) | Buffalo – Washington 1:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 8:0 (kon.) | New Jersey – Boston 2:1 (po pr.)
Arizona – San Jose 5:3 (kon.)
Ottawa Senators
5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Sobota 16.01.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Skončilo nám utkání NHL mezi Ottawou a Torontem. Domácí si při své premiéře v této sezoně připsali dva body a ukázali, že oproti minulým sezonám se s nimi asi letos musí počítat. Favorizované Toronto přehráli poměrem 5:3. Nejlépe si dnes vedl Brady Tkachuk, který si díky svým třem kanadským bodům vysloužil ocenění pro první hvězdu utkání. Rozhodující branku nakonec vstřelil ve 36. minutě Chris Tierney.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné sobotní ráno. Na počtenou! (03:54:07)

59:51
    Ottawa ale vyhazuje a už je jasno! Dnes si připíše dva body ona.

59:37
    Sheldon Keefe si bere oddechový čas. Torontu ale už moc sekund nezbývá, takže případné vyrovnaní by se rovnalo hokejovému zázraku.

59:37
    Matt Murray si našel puk ve své lapačce, když hosté na něj nepříjemně dotírali.

59:09
    Spezza si zpoza brány najel na levý kruh, odkud chtěl rychle střílet. Chabot ale tuto ránu zablokoval.

58:42
    Austin Watson ze středního pásma minul odkrytou bránu. Jeho spoluhráči ale mezitím alespoň mohli vystřídat.

58:19
    Zatím se ale pořádně nedokázali usadit v útočném pásmu. Ottawa dobře brání a nyní už je velmi blízko k výhře.

57:52
    Andersen už vyrazil na střídačku. Hosté tak zkouší štěstí při powerplay.

57:04

56:58
    Wolanin napálil puk po bráně, ale ten až k Andersenovi nedorazil. Přesilovka domácích tak pomalu končí.

56:12
    Torontu se povedlo vyhodit po mantinelu. Ještě se však nějaký čas bude muset bránit v oslabení.

55:37
    Brady Tkachuk se dostal do zajímavé šance po přesné přihrávce Bathersona. V těsné blízkosti ale Andersena nepřekonal.

55:26
    Domácí si pomohli vysokou holí, tedy tou, za kterou dvě minuty nedostanou. Zasáhli totiž kotouč, nikoliv obličej soupeře.

55:04
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (William Nylander – 2 min., vysoká hůl).

55:02
    Nylanderova přihrávka bekhendem vůbec nebyla přesná. Navíc chvíli poté došlo k faulu vysokou holí, takže Ottawu čeká přesilovka.

54:16
    Závěr třetí třetiny se pro Toronto kvapem blíží. Hosté stále ztrácí dvě branky.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 20. Chabot (Batherson, Norris), 31. B. Tkachuk (N. Zajcev, Norris), 33. Watson (Coburn, N. Paul), 36. Tierney (N. Zajcev, B. Tkachuk), 47. Stepan (B. Tkachuk, Batherson) – 10. Hyman (Tavares, W. Nylander), 30. Kerfoot (Holl, I. Michejev), 48. Tavares

Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – Gudbranson (A), Chabot (A), N. Zajcev, Wolanin, Brown, Coburn – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dadonov, Stepan, Stützle – Co. Brown, Tierney, N. Paul – Watson, Anisimov, Paquette.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner (A), Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares (C), Vesey – Hyman, Kerfoot, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Barabanov.

Rozhodčí: Meier, Syvret – Barton, Brisebois