Peña Deportiva – Valladolid 1:4 (po pr.) | Almería – Alavés 5:0 (kon.) | Girona – Cádiz 2:0 (kon.)
Fuenlabrada – Levante 1:1 (2:4 po pen.) | Leganés – Sevilla 0:1 (po pr.) | Rayo Vallecano – Elche 2:0 (kon.)
UD Almería
5:0 (3:0)
Deportivo Alavés
Sobota 16.01.2021, 12:00 • Estadio de los Juegos Mediterráneos, Alméria • Španělský pohár • 3. kolo

To už je z mé strany vše. U dalších přenosů se zase těším na počtenou! (14:01:03)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 19:15.

Rozhodčí Alberola nic nenastavoval a ukončil utkání, které skončilo jednoznačnou výhrou Almérie v poměru 5:0. V souboji předního celku druhé ligy s týmem, který bojuje v La Lize o záchranu, se čekalo, že by mohli domácí postoupit, ale takovou dardu nemohl předpokládat nikdo. Hosté doplatili zejména na velmi nešťastný první poločas, v němž je navíc vůbec nepodržel brankář Sivera, za kterým šly všechny tři góly Rojiblancos. O ty se postarali Umar Sadig, ten skóroval dvakrát, a Ager Aketxe. Ve 35. minutě byl navíc Deportivu ještě za stavu 1:0 vyloučen za zbytečný zákrok mimo hru Tomás Pina. Když si pak po změně stran srazil míč do vlastní sítě střídající Rodrigo Battaglia, bylo jasné, že zbytek utkání už bude jen formalitou. Kalich hořkosti až do dna si pak fotbalisté Alavésu vypili v 82. minutě, kdy Juan Villar proměnil penaltu a uzavřel skóre na konečných 5:0.

90

90
    Hostující Adrián Marín byl na levém křídle v ofsajdu. Běží už poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Hostující záložník Manu García fauloval Villara. Oba hráči si to hned na místě přátelsky vyříkali a rozhodčí tak nemusel za poměrně ostrý zákrok vytahovat kartu.

88
    Hosté se teď po standardní situaci alespoň dostali k zakončení. Lehkou hlavičku ale v klidu pokryl brankář Makaridze.

86
    Domácí si teď užívají zápas s míčem na kopačkách a mohou se těšit na další kolo Královského poháru.

84
    Hosté zahrávali rohový kop. Méndezův centr chtěl lapit brankář Makaridze, kterého fauloval Manu García. Tím hráči Alavésu přišli o možnost ohrozit bránu soupeře.
    82. Juan VILLAR - 5:0

82
    Almería právě vstřelila branku!
    Exekuci pokutového kopu si vzal na starost JUAN VILLAR, který ho s přehledem proměnil. Míč poslal k pravé tyči, brankář Sivera učinil opačnou volbu – 5:0.
    81. Penaltová situace.

81
    Penalta pro domácí! Josého Carlose Laza zezadu fauloval Ximo Navarro.

80
    Je vidět, že kouč José Gomes postavil v Almérii zajímavé mužstvo, které může právem myslet na postup do nejvyšší soutěže. Uvidíme, zda to Rojiblancos vyjde.

78
    Nákop Navarra v pohodě sebral brankář Makaridze. Hostující stoper neměl vpředu nikoho, kdo by se za míčem rozběhl.

76
    Juan Villar spadl v pokutovém území po souboji s Ximem Navarrem. Hosté mohou být rádi, že se nepíská penalta, ten zákrok byl hraniční.

74
    Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Juan Villar.
    Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Samú, přichází Radoslav Petrović.

73
    Vzápětí mohl završit hattrick Umar Sadiq, jenž u malého vápna vymotal obranu Alavésu, pak ale přestřelil!