Brest – Rennes 1:2 (kon.) | Nantes – Lens 1:1 (kon.) | Nice – Bordeaux 0:3 (kon.)
Štrasburk – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Lille – Remeš 2:1 (kon.) | Lyon – Méty 0:1 (kon.)
Stade Brestois 29
1:2 (1:1)
Stade Rennes
Neděle 17.01.2021, 13:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 20. kolo

Ode mě je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezkou neděli. (14:56:42)

Fauly: 9:8

Zápas skončil, Rennes dokázalo otočit výsledek a vyhrálo na hřišti Brestu 2:1. Domácí šli velmi rychle do vedení, už ve čtvrté minutě se prosadil nadvakrát Franck Honorat. Jenže domácí vedli jen tři minuty, už v sedmé minutě se totiž po centru z pravé strany prosadil na zadní tyči ukrytý Benjamin Bourigeaud. Ve 28. minutě mohl domácím vrátit veden í Steve Mounié, ale trefil pouze tyč. Ve druhém poločase se už nehrál tak atraktivní fotbal a padla jen jedna branka z penalty. Tu proměnil Clément Grenier a zařídil tak v 77. minutě vítězný gól zápasu. V závěru utkání měl ještě tři dobré šance hlavou Mounié, ale tomu dnes nebylo práno a pokaždé o kousek minul branku.

Rennes pokračuje ve výborné formě a drží se jen o skóre za čtvrtým Monakem. Brest prohrál podruhé v řadě a svou jedenáctou příčku si nevylepší.

90+4

90+3
    Ještě jeden dlouhý nákop poslal brankář Rennes Gautier Larsonneur na útočnou polovinu, ale Rennes se znovu bez problému brání.

90+2
    Rennes zvládá nastavený čas zatím dobře, hraje se daleko od Salinovy branky.

90+1
    Nastavují se jen tři minuty.

89
    Steve Mounié si tentokrát naskočil na centr z pravé strany, ale znovu kousek chyběl, aby míč po jeho hlavičce trefil branku.

88
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Gaëtan Charbonnier.

87
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Faitout Maouassa.

87
    Do další šance hlavou se dostal domácí útočník Steve Mounié, ale ani tentokrát nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

85
    Ze standardní situace se hosté neprosadili, výbornou práci odvedl brankář Brestu Gautier Larsonneur, který chytil míč.

84
    Eduardo Camavinga byl zastaven jen za cenu faulu, Christophe Hérelle dostává žlutou kartu.
    83. Mounié těsně minul branku.

83
    Do velké šance se dostal Steve Mounié, ale po centru Perrauda hlavou trestuhodně minul branku.

82
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Romain Philippoteaux.

80
    Domácí zahrávali rohový kop, ale branku soupeře z něj neohrozili. Čas na vyrovnání se už krátí.