Barys – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 4:0 (kon.)
Čerepovec – Minsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Riga 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Kazaň – N.Novgorod 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Avangard Omsk
Neděle 17.01.2021, 13:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci nedělního programu KHL se utkají také týmy Jekatěrinburgu a Omsku. Jedná se o souboj dvou předních týmů Východní konference a tak se můžeme těšit na kvalitní podívanou.

Avangard Omsk:
    Hokejisté Omsku odehráli 46 zápasů, nasbírali 62 bodů a v tabulce Východní konference jim patří druhé místo. Poměr vstřelených a obdržených branek činí 137:107. Už tak silný kádr nedávno doplnil i hvězdný útočník Ilja Kovalčuk, který se vrátil ze svého druhého angažmá v NHL. Dosud stačil nastoupit k sedmi utkáním, v níž zaznamenal stejný počet kanadských bodů (3+4). Poslední dva zápasy Avangard prohrál. Nejprve doma 3:5 s Nižným Novgorodem a pak 1:3 v Kazani.

Avtomobilist Jekatěrinburg:
    Hokejisté Avtomobilistu sehráli 46 zápasů, získali v nich 57 bodů a v tabulce Východní konference se nacházejí na páté příčce. Jejich skóre činí 122:111. Hráče Jekatěrinburgu může těšit aktuální série tří výher v řadě, navíc za toto období inkasovali jediný gól. Nejprve doma zdolali 2:0 Jokerit, pak uspěli o na stadionech soupeřů. Moskevský Spartak porazili nejtěsnějším možným výsledkem, naposledy pak vyhráli 2:1 v Minsku. Utkání na Spartaku odchytal Jakub Kovář, zbylé dva duely strávil v brankovišti Vladislav Gross, který skvěle využil nabídnutých příležitostí.

Jakub Kovář (AVT) – 41 zápasů, průměr 2,20, úspěšnost 92,4 %

Jiří Sekáč (OMS) – 34 zápasů, 21 bodů (10+11)
    Šimon Hrubec (OMS) – 17 zápasů, průměr 2,10, úspěšnost 92,9 %

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Ch. Genoway, Zborovskij, Arzamascev, Holzer, Berezin – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Bočarov – Obidin, Chripunov, Protapovič – Žukenov, Litovčenko, Ovčinnikov – Zacharov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Kaski, Jemelin (C), Běreglazov, Čudinov, Solovjov, Gončarov, Čisťakov – K. Kostin, Boucher, Knight – Jakupov, Zernov, Kovalčuk (A) – Tolčinskij, K. Semjonov, Chochlačov – A. Potapov, Stas (A), Dědunov.

Rozhodčí: Birin, Judakov – Gorděnko, Strelcov.

00:01

00:29
    První střelu na hostující branku vyslal Pavel Dacjuk. Šimon Hrubec byl připraven. V brance Avtomobilistu nechybí Jakub Kovář, budeme tedy sledovat souboj českých gólmanů.

02:27
    Po ráně Solovjova si připsal úspěšný zákrok také Kovář.

02:54
    Dmitrij Žukenov, který letos dosud působil na farmě Avtomobilistu ve Vyšší hokejové lize (2. úroveň v Rusku po KHL), zavezl puk do útočného pásma a střelou vyzkoušel Šimona Hrubce. Ten přerušil hru.

04:23
    Nahození hostujícího obránce Maxima Gončarova až na branku neprošlo. Kotouč mají domácí.

05:01
    Chochlačov přenechal na levé straně útočného pásma puk Kirillovi Semjonovovi, který střílel vedle bližší tyčky branky Avtomobilistu.

05:43
    Před brankou se dostal k puku Ilja Ovčinnikov, který to zkusil z otočky. Jeho střela ale byla zablokována obranou Omsku.

06:49
    Závar před domácí brankou. Kostin tam nahrál Reidovi Boucherovi, který zamířil do betonu připraveného Kováře a následně pak přes gólmana Jekatěrinburgu neprotlačil kotouč ani z dorážek.

07:17
    Hosté chybovali při rozehrávce, kterou jim protihráč zachytil na modré čáře a hned našel před brankou volného Petera Hollanda. Ten zkusil bekhendovou kličku, proti které se Hrubec dokázal natáhnout!

08:27
    Zápas má zatím dobré tempo. Hra se přelévá nahoru – dolů.

08:52
    Nebezpečí pro Kováře. Chochlačov poslal puk před branku, kde byl obránce Oliwer Kaski. Domácí gólman byl na místě.

09:45
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před branku Šimona Hrubce.

10:29
    Nahozený puk byl sražen do ochranné sítě za hostující brankou. Hra je tedy přerušena.

10:35
    Následuje icing hostí.

11:09
    Střely na branku – 3:6

12:03
    Stěpan Chripunov zůstal chvilku volný v blízkosti levé tyčky z pohledu Hrubce. Gólman Avangardu si tento prostor pohlídal.

12:57
    Domácí vybojovali puk za brankou, odkud přišla přihrávka na Anatolije Golyševa. Tomu ale zabránil v lepší střele jeden z obránců a kotouč se jen lehce doklouzal k Hrubcovi, který ho přikryl.

13:22
    Pavel Dědunov prověřil Kováře střelou, kterou hostující gólman dobře viděl a schoval puk ve výstroji.

14:28
    Zérnov zavezl puk do útočného pásma, kde ho posunul doleva na Ilju Kovalčuka. Ten střílel, ovšem puk až na Kováře neprošel a následně bylo hostům odpískáno postavení v brankovišti.

15:12
    Do střely Bočarova z levé strany vložil hůl domácí obránce, který puk srazil až do ochranné sítě.

16:24
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Z pravého kruhu poslal puk před branku Corban Knight, jeho nabídka prošla až ke vzdálenější tyčce a tam kotouč v pádu uklidil do odkryté klece KLIM KOSTIN. Pro mladého útočníka je to teprve druhý zásah v sezóně. Asistence: Corban Knight a Reid Boucher.
    16:24 Klim KOSTIN - 0:1

17:56
    Zachar Arzamascev střílel od modré čáry. Jeho pokus byl sražen vedle Hrubcovy svatyně.

18:36
    Střelu Oliwera Kaskiho od modré ukryl ve výstroji Jakub Kovář. Ten puk po celou dobu dobře viděl.

18:53
    Peter Holland si nabruslil dopředu na pravém křídle, dostal přihrávku a zkusil vystřelit. Zamířil vedle vzdálenější tyče.

19:16
    Hostující útok podpořil obránce Alexej Jemelin. Ten si sjel až před branku, ovšem své zakončení poslal do připraveného Kováře.

20:00
    V úplném závěru třetiny ještě Hrubec čelil střele ze středního pásma. Byl pozorný a Omsk tak půjde do kabin s těsným vedením.

20:00

První třetina utkání, které nabízí také souboj českých brankářů Kováře s Hrubcem, je za námi. Přinesla určitě zajímavý hokej a o něco aktivnější byl hostující Omsk, který se také dokázal gólově prosadit. V 17. minutě se o to postaral Klim Kostin, jenž usměrnil do sítě nabídku spoluhráče Knighta.

20:36
    Hostující Reid Bucher zkusil na úvod druhé části střelecké štěstí. Kovář přerušuje hru.

21:53
    Kovář nyní vložil hokejku do přihrávky, která směřovala před jeho branku a přerušil tak útočnou snahu soupeře.

22:34
    Kirill Semjonov nedosáhl na dlouhý pas od obránce a hostům tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

23:27
    Vypadalo to, že domácí Makejev byl u branky podražen, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.

24:26
    Peter Holland přenechal puk za ním najíždějícímu Korbinianovi Holzerovi, který zápěstím orazítkoval z levého kruhu tyčku! Šimon Hrubec měl velké štěstí.

25:27
    Domácí využívají toho, že jejich soupeř nestihl vystřídat a momentálně motají hostující pětici v útočném pásmu.

25:54
    Avangard se ale ubránil a nyní již na led přišly čerstvé síly.

26:30
    Domácí v posledních minutách dostali soupeře pod tlak. Ten nyní uťal svým zákrokem Hrubec a po přerušení hry následuje reklamní pauza.

26:51
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí zaslouženě vyrovnávají! Zachar Arzamascev udržel na levé straně útočného pásma puk a následně nahrál PETEROVI HOLLANDOVI, který byl mezi kruhy volný a ten přesnou střelou z první vyrovnal. Asistence: Zachar Arzamascev.
    26:51 Peter HOLLAND - 1:1

28:31
    Domácí jsou nadále při chuti a pokračují ve svém náporu.

29:21
    Nyní se hosté vymanili a Alexej Běreglazov zaměstnal Kováře střelou od modré čáry. Gólman Avtomobilistu má puk v lapačce.

29:57
    Do nahození Alexeje Makejeva vložil hůl protihráč a kotouč skončil v ochranné síti za brankou Omsku.

30:33
    Hosté se na nějaký čas usadili v útočném pásmu. Pokus Reida Bouchera ukryl ve výstroji Kovář.

30:52
    Hra se po náporu Jekatěrinburgu už zase srovnala.

31:34
    Hosté si mohli vzít vedení zpět! Semjon Čisťakov posunul puk na kolegu z obrany Alexeje Běreglazova, který měl před sebou spoustu prostoru. Vybruslil si tak až na levý kruh, odkud pálil do břevna Kovářovy svatyně!

33:00
    K náporu se nadechují zase hosté. Nyní měl dobrou příležitost Kirill Semjonov, kterému ale vložil hůl do střely obránce. Následuje reklamní přestávka.

33:44
    Alexej Makejev to zkusil přes obránce, ten ale jeho pokus srazil vedle hostující branky.

34:38
    Litovčenko nahrál zpoza branky Genowayovi, který si místo střely potáhl puk do strany a pak posílal před branku takový centr. Spoluhráče však nenašel a ani protihráče, který by si třeba kotouč mohl srazit na vlastní klec...

36:05
    Už se hraje přes tři minuty bez přerušení.

37:38
    Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím tomu ale schází střelba.

38:12
    Stále se hraje bez přerušení a Avangard i teď drží pásmo.

38:34
    Makejev konečně vyhodil a domácí střídají.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Bez přerušení se hraje už šest minut v kuse!

40:00

Závěr druhé třetiny utekl rychle, protože v posledních sedmi minutách nebyla hra ani jednou přerušena! Do šaten se odchází za stavu 1:1. Avtomobilist vstoupil do druhé části s velkou snahou o vyrovnání. To přišlo ve 27. minutě, kdy se po nabídce Arzamasceva prosadil z mezikruží Peter Holland. Poté se střídaly pasáže, kdy měl převahu jeden či druhý tým. Nejblíže vstřelení další branky byli asi hosté z Omsku, obránce Běreglazov však pálil do brankové konstrukce.

41:35
    Ve třetí třetině sledujeme podobný obrázek jako na konci druhé. Bruslí se, ale bez šancí a hra zatím nebyla přerušena.

41:56
    Hostující Kirill Semjonov zasáhl protihráče vysokou holí a je za to vyloučen. Jedná se o vůbec první vyloučení v zápase.

42:56
    Arzamascev naznačil střelu a ještě nakonec našel Žukenova. Ten to zkusil z ostrého úhlu, Hrubec ale byl na místě.

44:09
    Domácí přesilovku nevyužili, ale trefili se krátce po jejím skončení! Peter Holland našel před brankou volného ALEXANDRA PROTAPOVIČE, na kterého defenziva Omsku zapomněla a domácí útočník puk pověsil pod víko – 2:1. Asistence: Peter Holland a Stanislav Bočarov.
    44:09 Alexandr PROTAPOVIČ - 2:1

45:00
    Další šance domácích! Peter Holland najížděl zleva na Hrubce, který puk vytěsnil mimo!

45:09
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

45:40
    Domácí odskakují na dvoubrankový rozdíl! Pavel Dacjuk obkroužil branku a nahrál Zacharovi Arzamascevovi, který vypálil z vrcholu levého kruhu. Hrubec puk vyrazil k ANATOLIJOVI GOLYŠEVOVI, který dorážel do odkryté klece. Asistence: Zachar Arzamascev a Pavel Dacjuk.
    45:40 Anatolij GOLYŠEV - 3:1

46:50
    Stěpan Chripunov nyní posílal puk před brankoviště na Andreje Obidina, který ho usměrnil jen pod Hrubce.

47:53
    Hosté budou muset vložit všechny zbylé síly do ofenzivy. Nail Jakupov nyní posílal puk do ohně. Ten se ale odrazil na hole domácích, kteří s ním mohou dopředu.

48:09
    Brooks Macek nahrával na vzdálenější tyčku, kde byl Stanislav Bočarov. Ten branku hostí ve velké šanci netrefil!

49:44
    Alexej Makejev zaútočil po pravém křídle. Jeho přihrávku před branku však spoluhráč nevyslyšel.

50:43
    Hosté zahráli jen na zakázané uvolnění. Zatím se nezdá, že by se měli nadechnout k nějakému náporu.

50:51
    Stěpan Chripunov se s pukem otočil na pravém kruhu a donutil Hrubce k dalšímu přerušení hry.

51:10
    Nail Jakupov si z pravé strany nepřišel na Jakuba Kováře. Následuje reklamní přestávka.

52:23
    Alexandr Chochlačov střílel z pravé strany do připraveného Kováře, který kotouč vyrazil.

53:02
    Další zákrok Kováře. Hned po buly to zkoušel Oliwer Kaski.

53:32
    Domácí se s ubíhajícím časem stále více přibližují k výhře.

53:54
    Hráči Avtomobilistu teď navíc drží puk na svých holích a šetří cenný čas.

55:00
    Teď měli hosté gólovou šanci! Kirill Semjonov nebezpečně vypálil a puk zůstal stát před Kovářem. Roztažený brankář domácích však odolal dorážkám Tolčinského i Semjonova!

55:47
    Za podrážení je vyloučen Petr Holland. Hosté dostávají šanci zdramatizovat závěr.

56:13
    Další příležitost Omsku na snížení! Sergej Tolčinskij nahrál COrbanovi Knightovi, jehož zakončení zůstalo někde pod Kovářovým pravým betonem těsně před brankovou čarou!

57:10
    Domácí teď dobře brání a k dalšímu ohrožení své branky soupeře zatím nepouštějí.

57:45
    Alexej Běreglazov vypálil od modré čáry těsně mimo.

57:49
    Domácí jsou v plném počtu.

58:22
    Hosté si vyžádali oddechový čas. jejich branka už asi zůstane prázdná...

58:22
    Vhazuje se ve středním pásmu, takže Hrubec ještě zůstává v brance. Pokud se jeho spoluhráči dostanou k puku, tak ale zřejmě zamíří na střídačku...

58:38
    Je to tady, hosté hrají s prázdnou brankou!

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:37
    Definitivně rozhoduje KORBINIAN HOLZER, který přes celé hřiště poslal puk do prázdné branky soupeře! Avtomobilist si připíše cennou výhru. Asistence: Peter Holland.
    59:37 Korbinian HOLZER - 4:1

Hokejisté Jekatěrinburgu poráží Omsk 4:1 a v tabulce Východní konference svého soupeře stáhli na rozdíl tří bodů.

Hosté přitom po první třetině vedli, skóre duelu otevřel v 17. minutě Klim Kostin, ovšem v dalších čtyřiceti minutách se už střelecky více dařilo Avtomobilistu. Ve 27. minutě srovnal z mezikruží Peter Holland a rozhodující momenty duelu pak přišly v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 45. minutě nechali hosté před svou brankou osamoceného Alexandra Protapoviče a o chvíli později zvýšil na dvoubrankový rozdíl dorážející Anatolij Golyšev. V závěrečných minutách pak domácí několikrát podržel brankář Kovář a 23 sekund před koncem definitivně rozhodl Korbinian Holzer, jenž trefil přes celé hřiště prázdnou klec soupeře.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:30 (8:12, 5:7, 18:11)
    Zblokované střely – 16:19
    Vyhraná vhazování – 32:24
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 11:11

Jakub Kovář (AVT) 60 minut, 29 zákroků, 1 gól, úspěšnost 96,7 %

Šimon Hrubec (OMS) 59 minut, 27 zákroků, 3 góly, úspěšnost 90,0 %

Utkání přihlíželo 1181 diváků. To už je z mé strany vše. Někdy se zase těším na počtenou! (15:27:03)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Holland (Arzamascev), 45. Protapovič (Holland, Bočarov), 46. Golyšev (Arzamascev, Dacjuk), 60. Holzer (Holland) – 17. K. Kostin (Knight, Boucher)

Rozhodčí: Birin, Judakov – Gorděnko, Strelcov