Barys – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 4:0 (kon.)
Čerepovec – Minsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Riga 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Kazaň – N.Novgorod 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 17.01.2021, 15:30 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Ak Bars Kazaň vyhrává díky povedené třetí třetině tento zápas 2:0 a získává body do tabulky. Střelecky byli sice mírně aktivnější hosté (31:30), ale kazaňský Adam Reideborn pochytal všech 31 střel soupeře. Domácí celek neinkasoval a bere body. (17:55:52)

59:42 Patrice CORMIER - 2:0

59:42
    Kazaň vstřelila branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje. PATRICE CORMIER zblokoval přihrávku soupeře, a pak se přes celé hřiště trefil do prázdné branky.

59:04
    Hostující celek sice vyhrál buly v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal. Následně Kazaň vyhodila přes všechny čáry.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:41
    Novgorod se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

58:30
    Domácí zakončit nedokázali, hosté rychle otočili směr hry a Adam Reideborn přerušil hru.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté hrají v šesti. Jsou v útočném pásmu.

58:00
    Oddechový čas pro hosty.

57:26
    Roman Rukavišnikov a Roman Ljubimov dobře pracovali ve svém obranném pásmu a nenechali Novgorod vypálit.

57:00
    Situace dva na dva, Roman Ljubimov (Kazaň) se chtěl dostat do zakončení, ale obrana přihrávku na něj zblokovala.

56:40
    Mnoho času už hostujícímu celku na případné vyrovnání nezbývá.

56:18
    Georgij Mišarin (N.Novgorod) to zkoušel od modré čáry, jeho pokus ale nebyl přesný. Následně jeho spoluhráči přišli o útočné pásmo.

56:00
    Trevor Murphy (Kazaň) pálil z dobré pozice, s jeho ránou si brankář snadno dokázal poradit.

55:45
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

54:51
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, aktivní střelecky je domácí celek, v tomto ohledu vede 28:25, ale zatím dokázal vstřelit jen jednu branku.

53:30
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

52:31
    Hostující celek hraje aktivně, usadil se v útočném pásmu. Chris Wideman (N.Novgorod) pálil od modré čáry a jeho ránu kryje Adam Reideborn.

52:20
    Domácí brankář byl pozorný a dokázal si poradit se střelou soupeře od modré čáry.

51:29
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Judin – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

51:26
    Komerční přestávka.

51:19
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, přes čtyři minuty se nepřerušovalo, to se ale brzy změní. Neboť domácí hráči v šesti.

49:57
    Michail Varnakov (N.Novgorod) byl před brankou, ale nedokázal si kotouč prohodit do výraznější střelecké pozice. Obrana Kazaně si nyní dokázala poradit.

48:32
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, která je plná nepřesností. Anton Šenfeld (N.Novgorod) měl vekou šanci na vyrovnání, ale před brankou kotouč promáchl.

47:19
    Andrej Tichomirov (N.Novgorod) s obrovskými problémy si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Nikita Ljamkin (Kazaň) od modré čáry.

45:58
    Domácí Ilja Safonov (Kazaň) zachytil kotouč na útočné modré, akce domácích pokračuje dál. Následně se Kirill Petrov (Kazaň) utopil v kličkách. Vypálit nedokázal.

45:50
    Hra je přerušena, na hrací ploše zůstává ležet Michail Orlov (N.Novgorod). Zdá se, že je hodně otřesený.

44:40
    Domácí vedli další zajímavou akci, Nigel Dawes (Kazaň) se dostal do střelecké pozice, ale brankář Andrej Tichomirov (N.Novgorod) byl pozorný a dokázal si poradit.
    43:48 Kirill PETROV - 1:0

43:48
    Domácí celek se dostává do vedení. Po rychlé přihrávce spoluhráče se dostal do volného prostoru KIRILL PETROV. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak zakončoval na vzdálenější tyč. Asistence: Daniil Žuravljov.

42:14
    Hostující celek měl vekou šanci, Sergej Gončaruk (N.Novgorod) se dostal do výborné střelecké pozice, po situaci dva na jednoho nedokázal trefit branku.

42:00
    Daniil Žuravljov (Kazaň) rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry ve třetí třetině.

40:11
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Po druhé třetině stále čekáme na první branku v tomto zápase. Hostující celek je mírně střelecky aktivnější, ve statistice střel na branku vede 20:19, ale gól jsme zatím neviděli.

40:00

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:10
    Ilja Safonov (Kazaň) zakončoval z ostré pozice, Andrej Tichomirov vykopl kotouč mimo branku.

38:50
    Dostáváme se do finální fáze hry prostřední třetiny.

38:32
    Kirill Petrov (Kazaň) zakončoval z mezikruží, jeho ránu vyrazil brankář. Následně Andrej Tichomirov (N.Novgorod) přerušuje hru.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:30
    Domácí vypálili od modré čáry, před brankou se dobře pohyboval Nigel Dawes (Kazaň), ale nedokázal tečovat přihrávku od spoluhráče.

36:22
    Danis Zaripov (Kazaň) sledujeme aktivnější hru domácích, ti se pokouší hrát co nejpřímočařeji, ale chybí jim přesnost.

35:36
    Zakázané uvolnění se nepíská, domácí obránci tak musí rozehrávat. Následně se znovu hosté dostali do zakončení. Jordan Szwarz (N.Novgorod) pálil a jeho pokus kryje Adam Reideborn.

35:03
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se momentálně nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

34:08
    Domácí hokejisté jsou zatím pasivnější, ve statistice střel na branku prohrávají 14:18, ale na úvodní branku v tomto zápase zatím čekáme.

33:02
    Sledujeme rychlý hokej, delší dobu se nepřerušovalo, Andy Miele (N.Novgorod) měl obrovskou šanci, dostal se do brejku, ale blafák nedotáhl. Minul branku.

32:37
    Z druhé vlny pálil další hostující hráč, ale obránce se položil do jeho střely a nenechal jej vypálit na branku.

32:07
    Novgorod se dokázal ubránit akci soupeře, rychle otočil směr hry, ale Jordan Szwarz ani Damir Žafjarov z dobré pozice nedokázali vypálit.

31:10
    Kirill Petrov (Kazaň) elegantně obkroužil branku, ale jeho akci zastavil brankář Andrej Tichomirov, který kotouč vyrazil.

30:41
    Nyní se hosté usadili před brankou soupeře, Georgij Mišarin (N.Novgorod) hledal spoluhráče před brankou. Následně se dostal do zakončení Zijat Pajgin, ale nedokázal vypálit z otočky.

29:30
    Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale chybí jim lepší finální nebo předfinální přihrávka.

28:49
    Torpedo má velké problémy se založením útočné akce. Domácí celek se v pohodě brání.

28:30
    Hraje se spíše ve středním pásmu, přesilovku sice hrají hosté, ale nemohou se dostat do útočného pásma.

27:15
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kristian Chenkel – 2 min., podrážení).

27:06
    Hra je přerušena, píská se zakázané uvolnění, ale nejprve komerční přestávka.

26:10
    Domácí se nyní rychle středem dostali do útočného pásma. Daniil Žuravljov (Kazaň) hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.

26:07

25:43
    Sledujeme sice přesilovku domácích, ale Ak Bars se nemůže usadit v útočném pásmu stabilněji. Torpedo velmi dobře brání.

25:03
    Andrej Tichomirov (N.Novgorod) kryje oba pokusy z bezprostřední blízkosti. Brankář nyní své spoluhráče podržel.

24:43
    Danis Zaripov (Kazaň) si najížděl do dobré pozice před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

24:25
    Kazaň se usadila v útočném pásmu, ale nedokázala vypálit, následně přišla o puk.

24:03
    Tentokrát si početní výhodu vyzkouší také domácí celek.

24:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., podrážení).

22:47

22:36
    Špatně hraje hostující celek přesilovku.

22:05
    Arťom Galimov (Kazaň) krásně při vlastním oslabení se dostal do střelecké pozice, blafák mu před brankou ale nevyše, Andrej Tichomirov (N.Novgorod) v pohodě zasáhl.

21:48
    Domácí brankář má na svém kontě další zákrok, výborně zastavil střelecký pokus z bezprostřední blízkosti.

21:32
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

20:56
    Následovala rychle po buly rána od modré čáry, se kterou si brankář poradil. Adam Reideborn kryl následně i pokus Chrise Terryho.

20:47
    Jako první si přesilovku v tomto zápase zahraje hostující celek.

20:47
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., podrážení).

20:41
    Bude se vylučovat.

20:01

9:10, tak vypadá statistika po první třetině tohoto zápasu. Zatím na nějakou výraznější šanci čekáme, a tak po dvaceti minutách platí stav 0:0.

20:00

19:50

19:32
    Ještě jedno buly před brankou hostujícího celku. Bránící se tým prohrál buly, a tak mohou hrát domácí.

19:07
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:47
    Viktor Tichonov (Kazaň) byl volný před brankou, ale na přihrávku spoluhráče nedokázal dosáhnout.

18:16
    Roman Rukavišnikov (Kazaň) vedl útočnou akci domácích, obkroužil branku, a pak přihrával do lepší pozice. Trevor Murphy ale promáchl.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí rozehrávali od své branky, po nepřesné přihrávce v útočném pásmu o kotouč přišli.

17:00
    Michail Varnakov (N.Novgorod) pálil po rychlé protiakci, puk kryje Adam Reideborn (Kazaň). Vhazovat se bude před jeho brankou.

16:31
    Andrej Pedan (Kazaň) nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet. Následně se přece jen domácí dostali ke střele. Pokus od modré čáry byl nepřesný.

15:38
    Adam Reideborn (Kazaň) tak tak zasáhl proti střele od modré čáry, k dorážce se hráči Novgorodu nedostali. Následně hosté rozehráli špatně, píská se icing.

15:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Ivan Čechovič (N.Novgorod) vedl zajímavou útočnou akci svého celku, ale skončil u mantinelu za brankou. Kazaň jej nenechala vypálit.

14:00
    Domácí celek nyní uklidnil hru, rozehrává od své branky, následně Daniil Žuravljov (Kazaň) nahodil od modré čáry na branku soupeře. Gólman rychle vyklepal kotouč z rukavice, hra pokračuje dál.

13:34
    Mark Marin (N.Novgorod) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Ak Bars. Vhazovat se bude v útočném pásmu Torpeda.

12:14
    Nikita Ljamkin (Kazaň) získal puk, který po nedůrazné střele vyrazil brankář.

11:04
    Kirill Petrov (Kazaň) vybojoval buly v útočném pásmu, následně pokračoval v akci, ale jeho střílená přihrávka před branku nebyla přesná. Novgorod rychle otáčí směr hry.

11:03
    Hra je nyní přerušena, komerční přestávka. V tomto zápase na nějakou velkou šanci zatím čekáme.

09:57
    Na nějakou výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

08:01
    Domácí celek se pokoušel dostat do útočného pásma, ale zakončení bylo nepřesné. Gólman Andrej Tichomirov (N.Novgorod) zasahovat nemusel.

07:14
    Dmitrij Judin (Kazaň) nahodil kotouč před branku soupeře tak, aby z toho nebyl icing. Oba týmy střídají. Hosté rozehrávají od své branky.

06:50
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže momentálně propracovat do útočného pásma.

06:00
    Ilja Safonov (Kazaň) vybojoval kotouč na útočné modré, následně jej přenechal spoluhráči, Nikita Ljamkin ale nedokázal nic vymyslet.

05:54
    Kotouč vypadl z hrací plochy, zakončoval Harri Pesonen. Komerční přestávka, a pak buly před brankou hostů.

05:02
    Domácí celek vstoupil do zápasu aktivněji, probojoval se do střelecké pozice, ale nedokázal přesněji vypálit. Novgorod má problémy s přechodem do útočného pásma.

04:44
    Nikita Ljamkin (Kazaň) zakončoval od modré čáry, ale trefil jen obránce před brankou, následně neuspěl ani Danis Zaripov (Kazaň) z lepší pozice.

03:34
    Viktor Tichonov (Kazaň) pálil z pozice mezi kruhy, jeho projektil byl zblokovaný.

02:30
    Michail Gluchov (Kazaň) vedl domácí útočnou akci, ale nedokázal se dostat přes soupeře. Následně v akci pokračoval Stéphane Da Costa.

02:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do útočného pásma.

01:22
    Chris Terry (N.Novgorod) vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně pálil Brady Austin (N.Novgorod) od modré čáry a jeho pokuse kryje Adam Reideborn (Kazaň). Buly před jeho brankou.

01:10
    Domácí hrají v černém, hosté oblékli bílé dresy.

00:47
    Hostující celek se nyní dostával do útočného pásma, ale jeho akce končí nepřesnou přihrávkou před branku.

00:10
    Domácí celek vstoupil do zápasu aktivněji, Harri Pesonen se dostal do střelecké pozice, ale gólman si s jeho pokusem dokázal poradit.

00:01

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – T. Murphy, Ljamkin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Žuravljov – S. Da Costa, Dawes, V. Tichonov – A. Galimov, Voronkov, Zaripov – Pesonen, K. Petrov, Cormier – Safonov, M. Gluchov, Ljubimov – Lukojanov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Pajgin, Ch. Wideman, Orlov, Austin, Marin, Mišarin – Čechovič, Miele, Žafjarov – Terry, Šenfeld, Szwarz – Gončaruk, Varnakov, A. Michejev – Verjajev, Urakov, Drobin – Belevič.

Rozhodčí: Ansons, Sojn – Lazarev, Ponamarenko.

Československá stopa v zápase
    do utkání nenastoupí český ani slovenský hokejista.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 19. listopadu a vyhrála domácí Kazaň 7:5.

Ak Bars Kazaň patří k nejlepším týmem ve Východní konferenci, po 46 odehraných zápasech má bilanci 27-7-4-8 a získal 72 bodů. V čele konference má desetibodový náskok na Omsk. Z posledních pěti zápasů Kazaň vyhrála čtyři. Poradila si s Dynamem Moskva 2:1, Čeljabinskem 3:2 v nájezdech, Barysem 4:2 a Omskem 3:1. Tým nestačil na Ufu 3:7.

Torpedo Nižnij Novgorod odehrálo 47 zápasů s bilancí 18-6-6-17 a získalo 54 bodů. V tabulce Východní konference je jedno tým na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů Novgorod vyhrál dva. Poradil si s Čeljabinskem 3:2 a s Omskem 5:3. Tým nestačil na na Nižněkamsk 0:1 v nájezdech, Magnitogorsk 2:3 a na Dynamo Moskvu 3:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Ak Bars Kazaň a Torpedo Nižnij Novgorod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.