Arizona – San Jose 5:3 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Columbus 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.) | Vegas – Anaheim 2:1 (po pr.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
New York Rangers
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
New York Islanders
Neděle 17.01.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:40:26)

3. Artěmij Panarin (NYR) 2+0

Je konec. Druhé derby o New York během tří dní tentokrát zvládli Rangers a to s naprostým přehledem, když zvítězili 5:0. Už ve 3. minutě otevřel brankový účet Bučněvič. Posléze domácí byli lepším týmem a to potvrdil ve 14. minutě Panarin, který zvýšil náskok na dvě branky. Ve 24. minutě málem hosté snížili, ovšem rána Leddyho trefila břevno. Posléze už měli zápas opět v režii domácí. Ve 26. minutě se totiž podruhé trefil Pavel Bučněvič. A ve 36. minutě poslal Rangers do čtyřbrankového vedení Kaapo Kakko. Poslední perioda nebyla tak atraktivní, ale v 56. minutě přidal ještě jednu branku Panarin.

59:50
    Znovu si vzal puk na starost hostující hráč a odpálil jej co nejdál.

59:26
    Posléze se ale Islanders podařilo vyhodit puk do bezpečí.

59:06
    Rangers by rádi přidali alespoň ještě jednu branku a drží soupeře pod zámkem.

58:35
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., krosček).
    58:23 Dvakrát během pár sekund zazvonila tyč domácí svatyně.

58:23
    Tak to je neskutečná smůla Islanders, kteří hned dvakrát napálili tyč domácí svatyně! Alexandar Georgijev měl pořádný kus štěstí.

57:35
    Tentokrát už přišla rána, která ale byla sražená do ochranné sítě.

56:48
    Rangers mají nadále přesilovku, ovšem soupeř dokázal vyhodit kotouč do bezpečí.
    55:56 Artěmij PANARIN - 5:0

55:56
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je to už 5:0! V přesilové hře nejprve pálil Pavel Bučněvič, ovšem brankář Sorokin vyrazil kotouč před sebe, kde byl připraven Fox, který ho posunul na ARTĚMIJE PANARINA a ten zakončil do poloprázdné brány. Asistence: Adam Fox a Pavel Bučněvič.

55:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:24
    Nyní došlo za bránou Rangers k roztržce a bude se vylučovat. Nyní ale čeká komerční přestávka.

53:36
    Utkání se už ale za tohoto stavu spíše dohrává a třetí perioda velmi snížila tempo a atraktivitu.

53:14
    Ilja Sorokin musel betonem vyrazit střelu z pravé strany, která mířila na přední tyč.

52:10
    Brendan Lemieux to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

51:24
    Zakázané uvolnění ze strany Islanders znamená buly před bránou Sorokina.

50:47
    Alexandar Georgijev tentokrát měl práci s pokusem soupeře, ale opět si dokázal poradit.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a musel by se stát zázrak, aby tento zápas skončil později.

49:03
    Po dlouhé době bez přerušení byla přihrávka zblokována do zámezí a následuje komerční přestávka.

48:26
    Ryan Lindgren se z ničeho nic na levé straně naprosto sám dostal ke střele, ale minul bránu soupeře.

47:57
    Nyní byly k vidění boje o kotouč v pásmu domácího celku, ale Islanders se nedostali do ničeho vážnějšího.

46:52
    Mika Zibanejad napadal rozehrávku soupeře a udělal problémy soupeři, ovšem k puku se neprobojoval.

46:23
    Rangers se opět dostali k puku ve své třetině, ale pouze ho vyhodili a odjeli vystřídat své formace.

45:31
    New York Islanders se dopustili pouze zakázaného uvolnění. Třetí třetina ale zatím není moc atraktivní a o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.

44:38
    Hosté se sice dostali ke střele z levé strany, ale ta skončila opět jen vedle brány.

43:49

43:23
    Chris Kreider využil dalšího zaváhání obrany soupeře a po levé straně se vydal dopředu, ovšem jeho pokus vyrazil do ochranné sítě Ilja Sorokin.

43:03
    Znovu se Rangers při oslabení dostali ke kotouči a vyhodili jej do bezpečí.

41:49
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Phillip Di Giuseppe – 2 min., podrážení).

41:16
    New York Rangers pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se jej zmocnil soupeř.

40:06
    Krátce po začátku třetí periody se Jordan Eberle dostal ke střele, ale s tou si domácí brankář poradil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:58.

Máme za sebou čtyřicet minut a New York Rangers vede nad New York Islanders vysoce 4:0. Ve 24. minutě málem hosté snížili, ovšem rána Leddyho trefila břevno. Posléze už měli zápas opět v režii domácí. Ve 26. minutě se totiž podruhé trefil Pavel Bučněvič. A ve 36. minutě poslal Rangers do čtyřbrankového vedení Kaapo Kakko.

40:00

39:07
    Ilja Sorokin dokázal zkrotit další střelu soupeře a chytil kotouč do lapačky.

38:50
    Josh Bailey pálil z levé strany a Jean-Gabriel Pageau stínil Georgijevovi, ale ten si opět poradil.

38:46

38:14
    Posléze skončil kotouč v ochranné síti po zblokované přihrávce.

37:56
    Naprosto odevzdaně působí hosté a Rangers lehce, bez námahy odpalují další puk ze své třetiny.

37:30
    New York Islanders sice mají přesilovku, ale zatím se ještě nedostali do útočného pásma.

36:46
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., nedovolené bránění).

36:36
    A New York Rangers rozhodně nekončí, jelikož se opět snaží něco vymyslet směrem dopředu.
    35:24 Kaapo KAKKO - 4:0

35:24
    Nyní je to už 4:0 pro domácí, tudíž stejně jako v minulém zápase vyhráli Islanders. Filip Chytil vybojoval kotouč u modré čáry a posléze jej posunul na Di Giuseppeho, který místo střely ještě viděl na pravé straně volného KAAPA KAKKA, jenž trefil odkrytou svatyni. Asistence: Phillip Di Giuseppe a Filip Chytil.

35:08
    Znovu nepovedená útočná akce Islanders, která ani nebyla zakončena střelou a Alexandar Georgijev se za chvíli bude ve své bráně nudit.

34:19

33:48
    Následně se domácí dostali před bránu a zakončili. Posléze přišla menší strkanice.

33:33
    Ryan Pulock nakonec vystihl puk soupeře a dokázal jej odpálit ze své třetiny.

33:06
    Rangers jsou ale stále u kotouče a snaží se vymyslet gólovou kombinaci přihrávek.

32:48
    Ryan Strome se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale jeho střela byla zblokována.

32:19
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., držení).

32:01
    Nyní se navíc Islanders dopustili ofsajdu, což jen potvrzuje jejich špatné rozpoložení v dnešním utkání.

31:51
    Ne, hosté jsou směrem dopředu naprosto bezzubí a dnes předvádí velmi špatný výkon.

31:23
    Julien Gauthier mohl zvýšit náskok Rangers, když se po další nepřesnosti soupeře procpal ke střele, ale ta skončila na horní tyči!

30:47
    Na druhé straně ovšem nepříjemně pálil z pravého kruhu Alexis Lafreniere, ale Ilja Sorokin počtvrté zatím nekapituloval.

30:32
    Anthony Beauvillier se snažil znepříjemnit rozehrávku soupeře, ale k puku se nedostal.

30:00
    Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Rangers naprosto zaslouženě a jasně vedou nad městským rivalem Islanders 3:0.

29:52
    A opět zakázané uvolnění Rangers, kteří se nemohou nyní dostat ze svého pásma.

29:40
    Posléze se ale New York Rangers dopustili jen zakázaného uvolnění a následuje další buly před bránou Georgijeva.

29:33
    Jean-Gabriel Pageau se z pravého křídla sice dostal ke střele, ovšem jeho rána zapadla do lapačky Alexandra Georgijeva.

29:12
    Artěmij Panarin si v levém kruhu vyměnil kotouč se spoluhráčem a následně mířil k bližší tyči, ale tam byl připraven Ilja Sorokin.

28:33

28:21
    Ryan Pulock to zkoušel z nápřahu na levé straně, ale opět trefil jen domácího hráče, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.

27:58
    Nakonec si Islanders vytvořili střelu, která ale byla zblokována a soupeř posléze znovu vyhodil puk.

27:16
    Ale přesilovka hostů je zatím hodně tragická a Rangers už dvakrát dokázali vyhodit kotouč.

26:50
    Pokud Islanders chtějí se zápasem něco udělat, musí využít tuto přesilovou hru, jelikož se dopředu moc nedostávají.

26:33
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Kaapo Kakko – 2 min., sekání).
    25:57 Pavel BUČNĚVIČ - 3:0

25:57
    Třetí chyba hostujícího hráče znamená třetí gól domácích! PAVEL BUČNĚVIČ využil dalších nepřesností soupeře a vcelku zadarmo se dostal do zakončení, které naprosto fantasticky nechytatelně umístil do pravé šibenice. Bez asistence.

25:39

25:23
    Nyní skončila zblokována přihrávka v ochranné síti, což je pro unavenou čtveřici Islanders vysvobození.

24:50
    Artěmij Panarin pálil z levé strany, ale minul soupeřovu bránu. Posléze se dostal ke střele také Mika Zibanejad, ale rovněž vedle.

24:07
    Rangers se hned na začátku přesilovky dostali k několika šancím před bránou, ale Scott Mayfield s brankářem Sorokinem přes sebe nepustili kotouč.

23:39
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., nedovolené bránění).
    23:35 Tvrdá rána Nicka Leddyho trefila břevno!

23:35
    Málem se hosté dočkali prvního gólu, ale rána zpoza modré orazítkovala břevno Georgijevovy brány!

23:28
    Alexandar Georgijev raději přikryl kotouč svou lapačkou před dojíždějícím Mathewem Barzalem.

23:08

22:48
    Pavel Bučněvič pálil z pravé strany, ale jeho ránu k tyči vyrazil betonem Ilja Sorokin.

22:26
    Opět se hostující mužstvo dokázalo zmocnit kotouče a vyhodit jej přes celé kluziště.

21:50
    Už se zdálo, že velmi pohledná kombinace Rangers vyjde a Julien Gauthier bude pálit z nápřahu, ale obrana Islanders dokázala vybojovat puk a vyhodit jej.

21:08
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., podrážení).

20:33
    Kotouč skončil pouze mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:01.

První třetina je minulostí a na rozdíl od minulého zápasu nyní vede NY Rangers 2:0. A to zcela zaslouženě, jelikož už ve 3. minutě otevřel brankový účet Bučněvič. Posléze domácí byli lepším týmem a to potvrdil ve 14. minutě Panarin, který zvýšil náskok na dvě branky.

20:00

19:18
    Islanders si tentokrát vytvořili celkem dobrou příležitost, ale rána od modré skončila na zákroku Alexandra Georgijeva.

18:26

18:02
    A znova tvrdá rána Jacoba Trouby, která ale opět minula hostující svatyni Sorokina.

17:49
    Jacob Trouba vypálil nebezpečnou ránu zpoza modré, ale minul bránu soupeře.

16:56
    Znovu měli domácí celkem velký tlak do brány, ale Islanders se podařilo vyhodit kotouč.

16:26
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Noah Dobson – 2 min., sevření puku rukou).

15:58
    Znovu se Rangers celkem lehce ubránili a vyhodili kotouč do bezpečí.

14:38
    New York Islanders se sice snaží odpovědět, ale nevidíme takovou aktivitu jako v prvním utkání, kdy už v této době měli Islanders na kontě tři branky.
    13:46 Artěmij PANARIN - 2:0

13:46
    A je to už 2:0 pro domácí mužstvo! ARTĚMIJ PANARIN dostal fantastickou přihrávku od Brendana Smithe z vlastní třetiny a následně se po levé straně dostal úplně sám do zakončení, které umístil k pravé tyči. Asistence: Brendan Smith.

12:40
    Pavel Bučněvič se snažil zpracovat kotouč před bránou soupeře, ale dopustil se pouze vysoké hole.

11:20
    Ryan Pulock následně schytal nepříjemnou střelu do ucha, které mu začalo okamžitě krvácet a musel tak odjet z ledové plochy.

11:03
    Puk nyní cestuje ze strany na stranu, ale nevidíme nějaké nebezpečné střely na bránu.

09:46
    Znovu se domácí pětka dokázala skvěle vrátit a ubránit útočnou akci soupeře. Prvních deset minut tak patří jednoznačně Rangers.

09:08
    Tentokrát skončil kotouč mimo hrací plochu na střídačce hostů a následuje vhazování ve středním pásmu.

08:50
    Jacob Trouba měl otevřený prostor na levé straně po rychlém protiútoku Rangers, ale nakonec trefil jednoho obránce.

08:22
    Noah Dobson se dostal k odraženému kotouči na pravé straně a z první vypálil, ale pouze do připravené lapačky Alexandra Georgijeva.

07:53

07:42
    Rangers sice mají nyní zbytek přesilovky, ovšem hosté dokázali vyhodit kotouč do bezpečí.

06:50

06:48
    Nyní se hra přerušila po zákroku domácího brankáře a následuje komerční přestávka.

06:10
    Ve hře 4 na 4 se domácí mužstvo okamžitě natlačilo do brány soupeře a Ilja Sorokin byl v problémech, ale obrana Islanders si poradila.

05:53
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., podrážení).

05:31
    Následně už měl domácí gólman Alexandar Georgijev plné ruce práce, jelikož přišla skvělá teč Brocka Nelsona, ale brankář svatyně Rangers byl připraven. Posléze došlo k menší strkanici, ale nic velkého.

05:17
    Anthony Beauvillier neposlal zrovna dobrou přihrávku v útočném pásmu, ale Islanders udrželi pásmo.

04:50
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., sekání).

03:38
    Následné vhazování získali na své hokejky Rangers a okamžitě se vydali směrem dopředu, kde by rádi přidali druhou branku.

03:09
    Tentokrát se dopředu sice dostali Islanders, ale nic nebezpečného z toho nakonec nebylo, ovšem následuje buly před bránou Alexandra Georgijeva.
    02:12 Pavel BUČNĚVIČ - 1:0

02:12
    Domácí mužstvo jde už ve třetí minutě do vedení! Noah Dobson se dopustil obrovské chyby, když přišel o kotouč ve středu hrací plochy, který mu ukradl Mika Zibanejad, jenž místo střely našel lépe postaveného PAVLA BUČNĚVIČE a ten dokázal z první prostřelit gólmana Sorokina. Asistence: Mika Zibanejad.

01:33
    Rangers se snažili něco vymyslet po pravé straně, ale Ilja Sorokin nemusel zasahovat.

00:36
    Hned v úvodu utkání se svedl souboj o puk ve středním pásmu, kdy byl kotouč chvíli bez pohybu, ale sudí hru nepřerušili.

00:01

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – Trouba (A), R. Lindgren, Fox, J. Johnson, Br. Smith, Miller – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Lafreniere, R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, Di Giuseppe – J. Gauthier, B. Howden, Lemieux.

New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Johnston, Pageau, Bellows – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: O’Rourke, Hebert – Sericolo, MacPherson.
    Alexandar Georgijev je velmi dobře nachystán na dnešní zápas.

Československá stopa:

Filip Chytil (NYR)

V dalším utkání se proti sobě utkají týmy New York Rangers a New York Islanders. Tato mužstva se spolu utkala předevčírem rovněž na ledě Rangers. No a už po 14. minutách to byli Islandes, kteří vedli 3:0. Ve druhé třetině hosté přidali ještě jednu branku a to bylo pro tento zápas vše. Islanders vyhráli jednoznačně 4:0. Úvodní buly dnešního zápasu v Madison Square Garden je naplánováno na 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 3. Bučněvič (Zibanejad), 14. Panarin (Br. Smith), 26. Bučněvič, 36. Kakko (Di Giuseppe, Chytil), 56. Panarin (Fox, Bučněvič)

Rozhodčí: O’Rourke, Hebert – Sericolo, MacPherson