Arizona – San Jose 5:3 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Columbus 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.) | Vegas – Anaheim 2:1 (po pr.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Ottawa Senators
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 17.01.2021, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

57:11
    Tak teď se rozhodčí příliš nepředvedli. Jasný faul Muzzina na Stützleho před pár momenty nepotrestali a nyní naopak při boji o puk Muzzin spadl a Tim Stüzle (OTT) putuje na trestnou lavici.

52:27
    Senators si navíc zahrají přesilovou hru, protože Zach Hyman (TOR) nyní v útočném pásmu předvedl hodně zbytečný faul přímo před rozhodčím, a dostává tak dvě minuty.

41:50
    Josh Brown (OTT) navíc Kerfoota fauloval, a tak si odsedí dvě minuty.

34:28
    Po neúspěšné přihrávce Dadonova se k puku dostal Marner, který kotouč následně vyhodil až do hlediště, a tak si Ottawa zahraje dlouhou přesilovku proti třem.

33:50
    Senators si zahrají třetí přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za hru vysokou holí vyloučen Ilja Michejev (TOR).

29:52
    Je tu další vyloučení domácích, když Cedric Paquette (OTT) na vhazování sebral puk rukou, a dostává za to dvě minuty.

28:04
    První přesilovou hru si v utkání zahraje i Toronto, když Thomas Chabot (OTT) sekl Tavarese, a tak si odsedí dvě minuty.

23:59
    Ottawa si zahraje druhou přesilovou hru v utkání, když je na trestnou lavici poslán kapitán Toronta John Tavares (TOR), který dostává dvě minuty za hákování.

04:26
    Tak velký tlak Toronta nakonec končí hodně nešťastným faulem Mitchella Marnera (TOR), který dostává dvě minuty za podražení.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 11. N. Paul (N. Zajcev, Co. Brown), 52. Stützle (Chabot, White) – 15. J. Thornton (Marner, Brodie), 22. Marner (Matthews), 43. Matthews (Marner, J. Thornton)

Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot, Gudbranson, Brown, Coburn, Reilly – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Dadonov, Stepan, Stützle – Co. Brown, Tierney, N. Paul – Watson, Paquette, White.
    Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Dell) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares, Vesey – Hyman, Kerfoot, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Robertson.

Rozhodčí: Meier, Syvret – Brisebois, Barton