Arizona – San Jose 5:3 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Columbus 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.) | Vegas – Anaheim 2:1 (po pr.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary Flames
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Vancouver Canucks
Neděle 17.01.2021, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (06:42:36)

Jacob Markström (CGY) – 32 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:59
    Braden Holtby (VAN) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 59:46

Česká a slovenská stopa
    Dominik Simon (CGY) – 0+0, +/- 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 07:43
    David Rittich (CGY) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost 0%, odchytal 00:00

1. Jacob Markström (CGY) 32 zák., 0 gólů, 100%
    2. Andrew Mangiapane (CGY) 0+1
    3. Matthew Tkachuk (CGY) 1+1

Je konec. Calgary Flames ovládlo všechny třetiny s jediným gólem a porazilo tak Vancouver Canucks 3:0. V 8. minutě se Dubé dostal do velmi dobré šance, ale gól z toho nebyl. O minutu později se už ale Calgary dostalo do vedení, když se prosadil Monahan. V 17. minutě bylo málem srovnáno, ale puk poskočil z horní tyče na síť branky po střele Petterssona. Ve druhé dvacetiminutovce byli domácí lepším týmem a bylo k dispozici několik přesilovek. Nakonec tu svou ve 37. minutě proměnil Dillon Dubé a poslal Flames do dvoubrankového vedení. Třetí perioda rovněž patřila domácím, ale ve 48. minutě z toho mohlo být drama, ovšem to by musel MacEwen lépe mířit. Vše zpečetil v 56. minutě Tkachuk.

59:28
    Matthew Tkachuk se následně sice vydal po levém křídle dopředu, ale také jen nahodil kotouč.

59:02
    Nepřesná přihrávka hostujícího obránce končí jen u soupeře.

58:39
    Nils Höglander se skvěle zbavil obránce, ale následně se mu kotouč zamotal pod nohy.

58:02
    Posléze se Flames dostali do útočné třetiny, ale ke střele už nikoliv.

57:26
    Zack MacEwen jen nahodil puk do útočného pásma a Vancouver střídá.

56:44
    Následně musel zasahovat Jacob Markström, který stále drží čisté konto.

56:22
    Domácí mužstvo pokračuje v útoku, ale další dvě střely dokázal vyrazit Braden Holtby.
    55:16 Matthew TKACHUK - 3:0

55:16
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Flames proměňují další přesilovku a vedou už 3:0! Johnny Gaudreau nejprve vypálil tvrdou ránu z levé strany, kterou Holtby neudržel a pohotový MATTHEW TKACHUK se dostal ke kotouči, který o tyč zakončil za brankovou čáru. Asistence: Johnny Gaudreau a Rasmus Andersson.

54:48
    Hostům nezbývá nic jiného, než i v oslabení se snažit dostat dopředu jako nyní.

54:15
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., sekání).

53:18
    Tanner Pearson dostal kotouč do útočné třetiny po pravé straně, ale po chvíli byla přihrávka zblokována mimo hrací plochu.

52:24
    Krátce po buly pálil Mark Giordano, ale jeho pokus letěl do lapačky Bradena Holtbyho.

52:20
    Posléze přichází jen zakázané uvolnění Vancouveru.

51:46
    Hostujícími obránci se nepodařila přihrávka na modré čáře a dopředu se dostalo Calgary, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Monahan (M. Tkachuk, E. Lindholm), 37. Dubé (Mangiapane, Backlund), 56. M. Tkachuk (J. Gaudreau, R. Andersson)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – Dubé, E. Lindholm, M. Tkachuk – Leivo, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund, Mangiapane – Simon, D. Ryan, Lucic.
    Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers, Juolevi – Virtanen, E. Pettersson, Boeser – Höglander, Horvat (C), Pearson – MacEwen, Gaudette, Roussel – B. Sutter (A), Beagle, Motte.

Rozhodčí: Nicholson, Schlenker – Nansen, Murchison