Arizona – San Jose 5:3 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Columbus 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.) | Vegas – Anaheim 2:1 (po pr.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Pittsburgh Penguins
4:3 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Washington Capitals
Neděle 17.01.2021, 18:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Hezký večer všem fanouškům NHL! V přivětivém čase od 18 hodin budeme sledovat atraktivní utkání mezi Pittsburghem a Washingtonem, jenž bude soubojem hvězdného Sidneyho Crosbyho s Alexem Ovečkinem.

Penguins budou chtít napravit nevydařený vstup do sezony, když si v úvodních dvou zápasech na ledě Philadelphie připsali porážky 3:6 a 2:5. V nich byly pozitivem snad jen zásahy Sidneyho Crosbyho a Brandona Taneva, kteří se prosadili v obou utkáních.

Capitals pro změnu získali plný počet bodů z dvojutkání v Buffalu. Washington si i díky gólu Jakuba Vrány v obou duelech připsal vítězství 6:4 a 2:1, která mu dodala potřebný klid do startu sezony. Ve druhém utkání si navíc připsal debut brankář Vít Vaněček, který skvělým výkonem vychytal triumf.
    Vít Vaněček začal v NHL skvělým výkonem!

Vzhledem k vysoké kvalitě obou týmů bývají vzájemné zápasy vyrovnané, navíc v nich padá dost gólů, protože už čtyřikrát v řadě padlo alespoň sedm branek. Zápasy jsou navíc rozhodnutá převážně v základní hrací době, protože už šestkrát v řadě nebylo třeba prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Česká stopa v dnešním utkání není ryze hráčská, protože jedním z asistentů bude český rozhodčí Libor Suchánek!

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Jankowski, McCann – Sceviour, Blueger, Lafferty.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Sprong – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Rooney, Rehman – Suchánek, Fournier.

00:01

00:19
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Bleskový úder domácích! Washington vyhodil na zakázané uvolnění, po němž Pittsburgh vyhrál úvodní buly. Brian Dumoulin šikovně našel v pravém kruhu EVANA RODRIGUESE, jenž šťatně tečoval puk do sítě. Asistence: Brian Dumoulin, Jake Guentzel.
    00:19 Evan RODRIGUES - 1:0

00:49
    Capitals se okamžitě pokusili zareagovat, donutili vyhodit soupeře na zakázané uvolnění, ale nedaří se jim usadit v útočném pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

01:16
    Třetí útočná formace Capitals je velmi aktivní a nedovoluje domácím rozehrát, přesto se hostům nedaří zakončit.

01:42
    Vyhozený kotouč Penguins končí dalším zakázaným uvolněním. Capitals hrají převážně kolem branky.

02:18
    Alex Ovečkin se před brankou tlačil do zakončení, jenže bránící hráč mu nedovolil zakončit.

02:49
    Hra je znovu přerušena, protože puk opustil hrací plochu. Ačkoliv domácí vedou, zatím v podstatě neopustili vlastní půlku.

03:32
    Penguins se podařilo prosadit po levé straně, jenže pokus od mantinelu míří vedle branky a hosté získávají kotouč.

03:56
    Defenziva Washingtonu počkala na rozehrávku, načež nahodila kotouč, jenž končí za brankovou čárou. Zakázané uvolnění.

03:59
    Jason Zucker bezprostředně po vhazování prověřil brankáře soupeře, jenž jeho pokus dobře viděl.

04:49
    Washington se vzápětí pokoušel usadit v útočné třetině, jenže se jim nepodařilo usadit v útočném pásmu.

04:57
    Vzápětí je brejk domácích zastaven podrážením Nicka Jensena (WSH).

05:27
    Capitals se okamžitě osvobodili, přesto se domácí rychle vrátili, načež Sidney Crosby pobídl Bryana Rusta, jenž z předbrankového prostoru neuspěl.

06:17
    Pittsburgh obléhal Samsonovu branku, leč bez střeleckého efektu. Capitals se osvobozují vyhozeným kotoučem.

06:52
    Nicklas Bäckström vyváží kotouč na útočnou polovinu. Washington toto oslabení zvládne.

07:24
    Ve hře pěti proti pěti je aktivnější Washington, jemuž se daří hrát na útočné polovině, ale na výraznější šanci stále čeká.

08:26
    Casey DeSmith jen kontroloval střelu od modré čáry, po níž sice Pittsburgh rozehrál, jenže vzápětí o kotouč přišel.

08:55
    Do statistik se zaps také Zdeno Chára, jehož pokus od modré čáry nemohl nadělat domácímu brankáři problémy. Komerční přestávka.

09:01
    Penguins vyhrávají buly a okamžitě se vydávají do útoku, jenže se jim nedaří dobýt útočné pásmo.

09:23
    Alex Ovečkin hledal Bäckströmovu hokejku marně. Vzápětí se švédský centr přece jen dostal ke střele, která však míří nad.

10:17
    Pittsburgh se na druhé straně pokusil prosadit nahozeným kotoučem, jenže marně. Defenziva Capitals má domácí taktiku přečtenou.

11:12
    Pokus Richarda Pánika z pravé strany neměl gólové parametry. Oba týmy bojují o kotouč na polovině Penguins.

11:38
    Nahozený kotouč Zdena Cháry se odráží jen k domácím obráncům.

12:04
    Washington právě vstřelil branku!
    Šťastné vyrovnání hostů, jejichž čtvrtá lajna dobře zabojovala za brankou, zpoza které domácí bek nešťastně posunul kotouč k NICU DOWDOVI, jehož pokus propadl domácímu brankáři a doklouzal se těsně za čáru. Bez asistence.
    12:04 Nic DOWD - 1:1

12:23
    Kotouč krátce po vhazování opouští hrací plochu. Následuje další komerční přestávka.

13:09
    Daniel Sprong nejprve objel branku a neúspěšně se pokoušel zasunout kotouč podél tyčky, zatímco krátce nato pálil jen mimo.

13:29
    Další ze série sražených kotoučů, po němž je hra přerušena. Vhazuje se v obranném pásmu Pittsburghu.

13:59
    Penguins krátce po vhazování obléhají hostující pásmo, leč bez střeleckých pokusů. Capitals se musí bránit.

14:24
    Uspěli, navíc z brejku udeřili! Tom Wilson skvěle zabojoval o kotouč, načež Jevgenij Kuzněcov pěknou zpětnou přihrávkou pobídl ALEXE OVEČKINA, který střílí první gól sezony. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Tom Wilson.
    14:24 Alexandr OVEČKIN - 1:2

14:56
    Zuckerova střela z pravého kruhu byl zblokována mimo Samsonovovu branku. Dopředu se žene Washington.

15:08
    Obránce Brian Dumoulin (PIT) si ve vlastním obranném pásmu počínal nedovoleně, za což je potrestán. Dvě minuty za držení.

15:23
    Washington se sám připravil o tlak nahozením na zakázané uvolnění, po němž se vhazuje v jeho obranném pásmu.

15:49
    Ve vlastním oslabení se do brejku dostal Colton Sceviour, jenž svou střelou z levé strany vybojoval vhazování v útočném pásmu.

16:02
    Penguins vyhráli buly, po němž takticky odevzdávají kotouč a formují své defenzivní řady ve středním pásmu.

16:23
    Washingtonu se nedaří projít středním pásmem, k čemuž nepomáhají ani nahozené kotouče za branku.

17:03
    Ovečkin nahodil kotouč z rohu kluziště, jehož pas usměrnil T. J. Oshie jen do pravého betonu domácího brankáře.

17:31
    Oba borci si mini souboj zopakovali vzápětí, jenže lehký pokus z pravé strany končí v DeSmithově lapačce.

17:49
    Pittsburgh bojuje o kotouč v rohu útočného pásma, jenže se mu nedaří dostat do hry a hosté vyhazují.

18:09
    Richard Pánik pálí zpoza modré čáry jen do pravého betonu domácího brankáře.

18:39
    Pittsburgh neúspěšně rozehrál z vlastního obranného pásma. Kotouč opouští hrací plochu a vhazuje se vedle branky Penguins.

18:48
    Bryan Rust poslal puk o mantinel na hůl Jasona Zuckera, jenž ve spolupráci s Jevgenijem Malkinem vybojoval útočné pásmo.

19:15
    Kris Letang pálí od modré čáry jen do nohy T. J. Oshieho, kterého musela rána pořádně štípnout.

19:41
    Útočník Capitals však nevzdal možnost brejku, do kterého ujel s Alexem Ovečkinem, ale k zakončení se oba borci nedostali.

20:00

Capitals si tak odnáší do šaten těsný náskok. Bleskový gól Pittsburghu v podání Evana Rodriguese hosty nerozhodil, ba naopak. Washington byl aktivnějším mužstvem a díky zásahům Nica Dowda s Alexem Ovečkinem dokázal otočit stav ve svůj prospěch.

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 12

20:01

20:59
    Pittsburgh okamžitě po rozehrání napadá rozehrávku Washingtonu, leč marně. Oba týmy bojují převážně ve středu hřiště.

21:24
    Ilja Samsonov si připisuje další zákrok, když zareagoval proti lehké střele od modré čáry.

21:49
    Pittsburgh vstoupil do druhé třetiny velmi aktivně, přesto se mu vyrovnat nepodařilo. Vhazuje se v obranném pásmu Penguins.

22:10
    Ilja Samsonov udělal velkou chybu, když se vydal za branku a špatně posunul kotouč na Teddyho Bluegera, jenž vzápětí našel z rohu kluziště COLTONA SCEVIOURA, který poslal puk do prázdné branky. Asistence: Teddy Blueger.
    22:10 Colton SCEVIOUR - 2:2

22:10
    Celou situaci ještě zkoumá video, protože si hostující střídačka vzala svou výzvu. Zdá se, že puk možná skončil na horní tyčce!

22:10
    Gól byl po dlouhém přezkoumání potvrzen, takže začínáme pěkně od začátku – máme vyrovnáno!

22:49
    Pittsburgh se marně snaží prosadit na útočné polovině, protože hosté jeho nahozené kotouče úspěšně odvrací.

23:21
    Lehký zákrok pro domácího brankáře po střele z pravého kruhu pro vhazování.

23:49
    Vzápětí se Penguins osvobozují nahozeným kotoučem, jenž se doklouzal do Samsonovovy lapačky. Vhazování před brankou Capitals.

24:38
    Washington má potíže s rozehrávkou, zatímco Penguins nemohou získat puk do své moci a nepřesnosti domácích potrestat.

25:20
    Elitní formace Pittsburghu defenzivě Capitals zavařila, ale do zakončení se nedostala. Kotouč končí na střídačce.

25:20
    A pozor, sudí signalizuje vyloučení. Brendan Dillon (WSH) krosčekoval ve vlastním pásmu soupeře, za což dostává dvě minuty.

25:37
    Sidney Crosby sice vyhrál vhazování, ale hosté se vzápětí osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

26:01
    Kris Letang vyslal ostrou dělovku z první, kterou Ilja Samsonov dobře viděl a zasáhl svou lapačkou.

26:20
    Jake Guentzel posunul kotouč zpoza branky, jenže nepřesně a Capitals znovu vyhazují kotouč až za DeSmithovu branku.

26:44
    Nahozený puk Penguins nevybojovali, tudíž Nic Dowd vyhazuje a šetří cenné vteřiny pro své mužstvo.

27:06
    Tom Wilson se snažil dostat to útočného pásma, což se mu tentokrát nepodařilo, ale získal vteřiny pro své mužstvo.

27:32
    Nicklas Bäckström s Alexem Ovečkinem vletěli do útočné třetiny, jenže obránci nedovolili prvnímu jmenovanému zakončit.

27:59
    Zdeno Chára musí pro kotouč až za svou brankou, odkud dlouhou přihrávkou na Alexe Ovečkina posouvá svůj tým na útočnou polovinu.

28:19
    Zdeno Chára dokázal vyvézt kotouč až na modrou čáru, kde byl zastaven. Kotouč opouští hrací plochu – komerční přestávka.

28:19
    O komerční přestávka zamířil na trestnou lavici Jake Guentzel (PIT), jenž dostává trest za nedovolené bránění.

28:34
    Přesilovka trvala jen chvíli, protože T. J. Oshie nešťastně podrazil soupeře, za což dostává dvě minuty.

28:57
    Obrovská šance Jasona Zuckera! Sidney Crosby dobře vybruslil z rohu, kam posunul puk na Briana Dumoulina, jehož pas na zadní tyčku zakončil domácí útočník jen do levého betonu Iljy Samsonova!

29:04
    Sidney Crosby (PIT) přehnal svou aktivitu za brankou, při které fauloval a jeho tým jde do tří.

29:33
    Obrovská šance Alexe Ovečkina! Ruský kanonýr dostal přihrávku na pravý kruh, jenže jeho ránu zastavila DeSmithova lapačka!

30:09
    Capitals využívají svou přesilovku! Borci v bílých dresech rozložili domácí trojici, když Jevgenij Kuzněcov našel na zadní tyčce NICKLASE BÄCKSTRÖMA, jenž uklidil puk do sítě. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Alexander Ovečkin.
    30:09 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:3

31:06
    Tlak Capitals pokračuje, jenže Pittsburgh vyhazuje až za soupeřovu branku.

31:20
    Z pravé strany se tlačil do zakončení Jevgenij Kuzněcov, který se přes Briana Dumoulina ke střele nedostal.

31:40
    Na druhé straně se ve slibné šanci objevil Sidney Crosby, ale bez prostoru na nějakou chytrou kličku své zakončení gólově neokořenil.

32:26
    Pittsburgh však reaguje aktivně a tlačí se do zakončení. Capitals se musí bránit.

32:57
    Gólová přestřelka pokračuje! Jason Zucker hezky objel branku a nabil MARUSOVI PETTERSSONOVI, jenž z mezikruží propálil Ilju Samsonova. Asistence: Jason Zucker, Bryan Rust.
    32:57 Marcus PETTERSSON - 3:3

33:22
    Pokus Bryana Rusta letí mimo branku, na druhé straně ujel jeden z hostujících hráčů, ale při snaze zakončit nepřetlačil obránce. Komerční přestávka.

33:57
    Do statistiky se zapsal také Jakub Vrána, jehož střela z pravé strany míří do lapačky Caseyho DeSmithe.

34:21
    Pittsburgh se zlobí, protože mu sudí odpískali zakázané uvolnění, proto se bude vhazovat v jeho obranném pásmu.

34:39
    Mark Jankowski ujel se svým spoluhráčem do přečíslení dvou na jednoho, které nakonec sám zakončil. Ilja Samsonov kryje!

35:06
    Čtvrtá formace Capitals vletěla do útočného pásma, kde se jí podařilo zavřít domácí defenzivu.

35:26
    Pittsburgh však nepustil soupeře do zakončení a v poklidu může rozehrát zpoza své branky.

35:43
    Ofenzivní akci Washingtonu zastavuje ofsajd.

36:15
    Kombinace Capitals v útočném pásmu pokračuje i po vhazování, jenže některý z jejich hráčů zpracoval puk nedovoleně. Vhazování ve středním pásmu.

36:32
    Sidney Crosby se dostal do úniku s Evanem Rodriguesem, ale chyběla mu potřebná rychlost, aby něco vymyslel.

36:52
    Evan Rodrigues se do zakončení dostal o pár vteřin později, ale jeho pokus od mantinelu Ilja Samsonov kryje.

37:45
    Oba týmy bojovaly ve středním pásmu, a přestože se Pittsburgh dostal do útočného pásma, svou nepřesností se z něho vyhodil.

38:26
    Bryan Rust hledal Jevgenije Malkina, leč místo hokejky poslal puk jen na brusle ruského útočníka.

38:47
    V závěru třetiny tlačí pro změnu Capitals, kteří se však nedostávají do střeleckých pozic.

39:12
    Přetahovaná ve středu pásma vyzněla lépe pro Penguins. Evan Rodrigues hledal před brankou Jakea Guentzela, kterému puk přeskočil hůl.

39:39
    Nebezpečná střela Jakea Guentzela míří mimo branku, vzápětí se domácí dopustili ofsajdového postavení.

39:39
    V závěrečných vteřinách si navíc Penguins zahrají přesilovku, protože Jevgenij Kuzněcov (WSH) dostává menší trest za podrážení.

40:00

Pittsburgh už se ke střele nedostal, ale může být spokojený, protože ve druhé třetině se karty obrátily. Na šťastný gól Coltona Scevioura sice odpověděl Nicklas Bäckström, jenže vzápětí znovu vyrovnal Marcus Pettersson, díky kterému Penguins srovnali na 3:3.

Střely na branku po 2. třetině: 20 – 15

40:01

40:29
    Zkrácené oslabení začínají Capitals velmi dobře, protože nepouští domácí do své třetiny a úspěšně vyhazují.

40:49
    A znovu. Penguins musí pro kotouč až za vlastní branku, kterou střeží Casey DeSmith.

41:16
    Kris Letang posunul kotouč na hůl Jareda McCanna, jehož rána míří mimo branku.

41:49
    Z velkého úhlu zkoušel zakončit Bryan Rust, jenže mu kotouč sjel z jeho hole. Útok Capitals nevyšel.

43:00
    Capitals dlouho hráli na útočné polovině, kde se však nedostali do ideálního zakončení. Penguins se osvobozují.

43:37
    Jevgenij Malkin vletěl do pásma, kde přenechal kotouč Jasonu Zuckerovi, jenž střelou z kruhu prověřil Ilju Samsonova.

44:02
    Nahozený kotouč Casey DeSmith jen kontroloval, naopak na druhé straně se zjevil před Iljou Samsonovem útočník Mark Jankowski, ale trefil jen beton ruského brankáře.

44:21
    Šance pro Pittsburgh! Na trestnou lavici míří Tom Wilson (WSH), jenž dostává menší trest za sekání.

44:49
    Tlak Pittsburghu je zatím poněkud bezzubý a neefektivní. Capitals se zatím úspěšně brání.

45:31
    Bryan Rust je střelecky aktivní. Tentokrát ukryl svůj střelecký pokus za obránce, jenže na Ilju Samsonova si nepřišel.

46:10
    Capitals vyhazují kotouč až k domácí brance, kde rozehrává Casey DeSmith.

46:28
    Pittsburgh se musí znovu vracet až do vlastního pásma, aby rozehrál další útočnou akci.

47:06
    Hra se stěhuje před branku Pittsburghu, kde hosté úspěšně kombinují. Na střelu však stále čekáme.

47:12
    Nahození od modré čáry doplachtilo skrz skrumáž těl až do náručí Caseyho DeSmitha. Komerční přestávka.

47:37
    V záři reflektorů se znovu objevil Jakub Vrána, jehož ránu Casey DeSmith dobře viděl.

48:10
    Capitals museli nadvakrát až do vlastního pásma, načež se do útoku hnal Richard Pánik, ale v obležení soupeřů neuspěl.

48:34
    Na tahu je Pittsburgh, jenž nahazuje kotouč až do obranného pásma Capitals.

48:53
    Ti však puk sbírají a dostávají se s ním až za branku Caseyho DeSmitha, ale nedaří se jim zakončit.

49:25
    Nenápadná střela Jevgenije Malkina z kruhu nebyla prudká, jenže šla do protipohybu Iljy Samsonova, který měl co dělat, aby ho betonem vyrazil.

49:57
    Washington se dopustil ofsajdového postavení. Vhazuje se ve středním pásmu.

49:57
    Střídačka Pittsburghu se zlobí, protože sudí odpískali příliš mnoho hráčů na ledě. Na trestnou jede Jared McCann (PIT).

51:06
    Typická pozice pro Alexe Ovečkina gólem nekončí, protože jeho dělovka z levého kruhu orazítkovala jen brankovou konstrukci!

51:33
    Pittsburgh vyhazuje kotouč přes všechny čáry a Capitals musí začít znovu od svého brankáře.

52:18
    Jakub Vrána si neuhlídal ofsajdové postavení, takže sudí přerušují hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:45
    Obrana Pittsburghu měla s nahozeným kotoučem problémy, ale napadajícího soupeře uhlídala.

53:08
    Penguins vzápětí vyhazují kotouč až k soupeřově brance, aniž by jim bylo odpískáno zakázané uvolnění.

53:28
    Pittsburgh se v posledních minutách převážně brání. Capitals se však do střeleckých pokusů nedostávají.

54:01
    Kotouč opouští hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu. Komerční přestávka.

54:15
    Washington sice operuje v útočné třetině, ale nedaří se mu udržet kotouč a založit souvislou kombinaci.

54:32
    Jakub Vrána pálí od mantinelu nepřesně, vzápětí se Pittsburgh osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

54:47
    Elitní formace Capitals drží útočné pásmo, jenže pálí pouze mimo branku. Casey DeSmith zatím zasahovat nemusel.

55:12
    Pittsburgh vyhazuje přes všechny čáry, zakázané uvolnění se nepíská. Capitals tak musí začít zpoza své branky.

55:35
    Jake Guentzel se dostal ke střele z levé strany, leč pouze k nepřesnému pokusu.

56:05
    Přetahovaná v rohu kluziště končí vyhozeným kotoučem mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

56:47
    Ilja Samsonov pokryl dalekonosné nahození soupeře, vzápětí se činili jeho parťáci z obrany, kteří zablokovali další pokusy.

57:09
    Casey DeSmith si šikovně vybruslil proti Alexovi Ovečkinovi, jehož pokus ze strany úspěšně vyrazil!

57:35
    Jevgenij Kuzněcov vyslal podél mantinelu Toma Wilsona, jenž se protlačil až před branku, ale nezakončil.

57:56
    Pittsburgh pálí ze všech pozic, ale kotouče létají jen kolem branky ruského brankáře Capitals.

58:32
    Bryan Rust přes vyššího obránce neprošel, navíc ztrácí puk a Washington se může vydat do útoku.

58:53
    Pittsburgh defenzivní situaci zvládl, ale sám zakončit nedokázal.

59:15
    Penguins musí začít znovu zpoza své branky, jenže domácí do toho střídají a útok je zpomalen.

59:40
    Pittsburgh dohrává třetinu v útočném pásmu, jenže se mu nedaří vytvořit střeleckou pozici.

59:57
    Na druhé straně neuspěli ani Capitals. Utkání míří do prodloužení.

60:00

Třetí dějství gólovou trefu nenabídlo, tudíž se v bitvě mezi týmy Sidneyho Crosbyho a Alexe Ovečkina rozhodne v nastaveném čase!

Střely na branku po 3. třetině: 25 – 22

60:01

60:25
    Kris Letang se nedostal ke střele přes T. J. Oshieho, tudíž musí zpět do středního pásma.

60:31
    Pittsburgh se sám vyvezl vlastní nepřesností. Vhazuje se ve středním pásmu.

61:00
    Bryan Rust drží kotouč v rohu útočného pásma, ale v souboji s Nicklasem Bäckströmem a Alexem Ovečkinem puk ztratil.

61:24
    Alex Ovečkin pálí těsně vedle pravé tyčky. Na tahu je Pittsburgh!

62:01
    Trpělivé dobývání zakončil Jake Guentzel nepřesnou střelou z levé strany. Tlak Penguins pokračuje.

62:25
    Nebezpečnou střelu Marcuse Petterssona musel vyrazit Ilja Samsonov. Oba týmy střídají.

62:46
    Jevgenij Malkin zachytil puk na vlastní modré, odkud se protlačil až před Caseyho DeSmitha, ale kličkou do bekhendu neuspěl!

63:19
    Na puku je znovu Pittsburgh, který se díky Malkinově vyvezení dostává do útočného pásma.

63:52
    John Marino dostal parádně nabito na levý kruh, ale tvrdou střelou nerozhodl.

64:13
    Útok T. J. Oshieho a Nicklase Bäckströma vypadal slibně, ale zakončení nepřinesl.

64:36
    Krátce nato se do zakončení dostal Alex Ovečkin, jenž pálí vedle domácí branky.

64:55
    Do přečíslení dvou na jednoho ujeli Jevgenij Malkin a Jake Guentzel. Ruský obr zvolil nepřesnou střelu, ale v této situaci měl spíš přihrávat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nerozhodlo ani prodloužení, jdeme na nájezdy!

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Kris Letang zamíchal s kotoučem, ale na Ilju Samsonova si nepřišel.

1. série
    0:0
    Na druhé straně střílel z mezikruží T. J. Oshie, ale neuspěl.

2. série
    0:0
    Sidney Crosby ukázal rychlé ruce, položil si Ilju Samsonova, ale kotouč nad jeho beton nedostal.

2. série
    0:0
    Tentokrát se rozjel Nicklas Bäckström, jenž střelou tahem neuspěl.

3. série
    0:0
    Trápení střelců pokračuje. Jevgenij Malkin se vydal středem, ale rychlou střelou k pravé tyčce neuspěl.

3. série
    0:0
    Jevgenij Kuzněcov si najel od pravého mantinelu, ale forhendovou střelou si na Caseyho DeSmithe nepřišel.

4. série
    1:0
    Máme prvního úspěšného exekutora! Jake Guentzel zamíchal s kotoučem a našel díru mezi betony Iljy Samsonova.

4. série
    1:0
    Dalo se očekávat, že pojede Alex Ovečkin, ale kapitán Washingtonu selhal!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Vítězný nájezd obstaral JAKE GUENTZEL, který jako jediný úspěšný exekutor rozhodl ve třetí sérii.
    Jake GUENTZEL - 4:3

Bonusový druhý bod si tak zajistil Pittsburgh, o jehož triumfu rozhodl jediný proměněný nájezd v podání Jakea Guentzela.

3. Alexander Ovečkn (WSH) – 1+1

Tímto se s vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji příjemný start nového týdne! (21:14:41)

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 1. Rodrigues (Dumoulin, Guentzel), 23. Sceviour (Blueger), 33. M. Pettersson (Zucker, Rust), rozh. náj. Guentzel – 13. Dowd, 15. Ovečkin (Kuzněcov, T. Wilson), 31. Bäckström (Kuzněcov, Ovečkin)