Česko – Chile 0:0 (zruš.) | J. Korea – Rusko 26:30 (kon.) | Severní Makedonie – Chile 32:29 (kon.)
Švédsko – Egypt 24:23 (kon.) | Slovinsko – Bělorusko 29:25 (kon.) | Portugalsko – Alžírsko 26:19 (kon.)
Francie – USA 0:0 (zruš.) | Francie – Švýcarsko 25:24 (kon.) | Island – Maroko 31:23 (kon.)
Norsko – Rakousko 38:29 (kon.)
Severní Makedonie
32:29 (16:17)
Chile
Pondělí 18.01.2021, 15:30 • Cairo Stadium Sports Hall, Káhira • Mistrovství světa • Skupina G

Z mé strany je to tak dnes vše, přeji vám příjemný zbytek pracovního týdne a někdy příště se budu u házené těšit napočtenou! (17:12:26)

Severní Makedonie – Chile 32:29 (16:17)
    Nejvíce branek: Lazarov 8/3, Kosteski 5, Peševski 5 – Feuchtmann Pérez 8/3, Ceballos 7, Salinas 6/1. Rozhodčí: Gubica, Milošević (oba CRO). Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/4. Vyloučení: 6:5.

V Káhiře je hotovo, zápas o postup nakonec zvládli lépe Severní Makedonci, kteří ve druhé půli razantně zpřesnili hru, využívali většího počtu chyb, které Chile tvořilo a postupně strhávali utkání na svoji stranu. Rozhodující byl v tomto zápase přelom do poslední patnáctiminutovky, kde se Makedonie utrhla do tříbrankového náskoku a Chile už hrálo v křeči, která drama nepřinesla. Naopak Ceballos klíčovou sedmičku v 57. minutě nedal a závěr zápasu pak už Makedonie dohrála velmi zkušeně. Po výhře 32:29 tak postupuje dále, zatímco Chile bude hrát spodní skupinu.

Konec zápasu. (32:29)
    60
    Chile ještě sekundu před koncem snižuje zásluhou Estebana Salinase, tahle branka je však pro něj velmi hořká. (32:29)
    60
    Nahazovačka pro Lazarova na pravou spojku orámovala ze strany Severní Makedonie dnešní zápas. (32:28)

60
    Makedonské divadlo simulace se nezapře nikdy. Ačkoliv dostal Kuzmanovski zásah do obličeje, nebylo to rozhodně na tu show, co následně hráč předvedl. Ayala dostává dvě minuty, to je ale bez debat. (31:28)

60
    Sekundy ubíhají a Makedonie to dohrává bez problémů. Ačkoliv je v pasivní hře, času je pro Chile už velmi málo. (31:28)

59
    Markoski za zmíněný faul dostává dvě minuty, Chile vytahuje ihned osobní obranu. (31:28)
    59
    Erwin Feuchtmann se i přes zřetelný faul dostal do zakončení a dokázal vsítit v pádu ještě branku. (31:28)

59
    Lazarov sice vystřelil přetahem z levé spojky, byl ale faulován. Severní Makedonie hraje závěr dobře takticky. (31:27)

58
    Chilský zmar, Erwin Feuchtmann nahrál do pravého křídla absolutně nepřesně a zápas se už tak jenom dohrává. (31:27)
    58
    Teď je už rozhodnuto, Peševski na hraně průrazu vletěl do obrany, ještě ale pustil míč Stoilovovi, který zakončil ze šestky a spustil makedonskou radost! (31:27)

57
    Severní Makedonie bere poslední oddechový čas, který má k dispozici. Zápas má pod kontrolou a ztratila by jej pouze vlastní nešikovností. (30:27)

57
    Ceballos Chile ve hře nepodržel! Šel tři a půl minuty před koncem na sedmimetrový hod, jenže napálil jenom střed branky, kde stál gólman Tomovski! (30:27)

57
    Lazarov mohl stvrdit postup sedmičkou. Jenže napálil jenom levou tyčku, z dorážky na šesti metrech i tu pravou! (30:27)

56
    Stoilov byl od Freijlle stažen za dres do brankoviště, Severní Makedonie tak na míči zůstává i nadále. (30:27)

56
    Útočný faul Erwina Feuchtmanna a Severní Makedonie může následujícím útokem stvrdit svůj postup! (30:27)
    55
    Dimitar Dimitrioski si zaběhl z levého křídla na druhého pivota, dostal přihrávku na brankoviště a úspěšně zakončil. (30:27)