Jekatěrinburg – Petrohrad 1:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jaroslavl 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Omsk 2:3 (kon.)
Ufa – Čerepovec 4:2 (kon.) | Kazaň – Riga 4:5 (po pr.) | Kunlun – Chabarovsk 2:3 (po pr.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 7:1 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | Jokerit – Barys 1:4 (kon.)
Soči – Minsk 2:3 (po pr.) | Viťaz – Novosibirsk 3:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 19.01.2021, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Československá stopa v zápase
    Jakub Jeřábek (Viťaz) 1+1, 2 body, střely na branku 3, čas na ledě 18:17. (19:43:08)

HC Viťaz Moskevská oblast vyhrává tento zápas 3:1 a získává body do tabulky. Mattias Tedenby a Justin Danforth poslali domácí celek v první třetině do dvoubrankového vedení, z kraje třetí třetiny snížil Nikolaj Děmidov. Do prázdné branky zpečetil Jakub Jeřábek.

59:54 Jakub JEŘÁBEK - 3:1

59:54
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, do prázdné branky poslal kotouč obránce JAKUB JEŘÁBEK.

59:41
    Viťaz vyhodil přes všechny čáry, branku netrefil, a tak se píská icing.

59:26
    Mnoho času už hosté nemají, znovu se dostali do útočného pásma.

59:11
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:45
    Rána Novosibirsku byla zblokovaná, kotouč vypálený od modré čáry skončil před brankou.

58:32
    Hosté hrají v šesti, Harri Säteri je na střídačce.

58:15
    Sibir má kotouč pod kontrolou a chce se zabydlet v útočném pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Dlouhou dobu se nepřerušovalo.

56:42
    Viťaz rozehrává od své branky, domácí se dostali do brejku, Justin Danforth (Viťaz) to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal. Obrana Sibiru dobře zapracovala.

55:42
    Sibir se nyní probojoval do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet, Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) od modré čáry poslal kotouč před branku, ale obrana si dokázala poradit.

55:01
    Viktor Komarov (Novosibirsk) měl na hokejce vyrovnávající branku, ale jeho rána z mezikruží končí nad.

54:10
    Domácí hokejisté se pokouší vrátit k aktivní hře, kterou se prezentovali v první třetině. Zatím ale na nějakou výraznější šanci v této třetině čekají.

52:38
    Viktor Komarov (Novosibirsk) se rychle propracoval do útočného pásma a svou střelu schoval za obránce. Ilja Ježov kryje jeho pokus.

52:06
    Ilja Ježov (Viťaz) své spoluhráče podržel. V situaci dva na jednoho se dobře přemístil a zastavil pokus Mikaela Ruohoma. Komerční přestávka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Tedenby (Daugavinš, Danforth), 19. Danforth (Jeřábek, Tedenby), 60. Jeřábek – 41. Děmidov (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin)

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Jeřábek, Pautov, Hultström, Pylenkov, Golovkov, Borodkin, Vorobej – Daugavinš, Danforth, Tedenby – Děrgačov, A. Sjomin, Moisejev – Malychin, Bardakov, Grebenščikov – Gončarov, Ivaňuženkov, V. Popov – Smolin.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, Děmidov, Gurkin, K. Alexejev, Timašov, Ilja Morozov, Jermakov, Pastuchov – Šarov, Ruohomaa, O. Li – Milovzorov, Sajustov, Šaškov – Vj. Ušenin, Česalin, Vl. Ušenin – Dubakin, V. Komarov, Romancev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Romasko – Stretlsov, Černyšov